Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod lukas » Štv 28. Máj 2015 23:26:55

eres píše:Zaujímavé, že na PCS sú profily skôr, ako na oficiálnej stránke - asi majú dobré zdroje, alebo sú len po uvoľnení týchto info najrýchlejší...
Myslím, že to bude podobné ako vlani, Peťo bude často v popredí, suverénny v boji o zelený dres a verím, že miesto viacerých druhých miest dá aspoň jedno-dve víťazstvá

Každý rok v polovici mája ide do tlače oficiálny program Tour, aby bol aspoň tých 6 týždňov pred Tour v distribúcii. Tieto profily sú presne z neho. Nemajú tieň ako to býva na letour.fr. Rok čo rok to uniká práve niekde v tomto procese tlače, resp. možno prekladu do iných jazykov. Potom to už stačí iba vysnoriť. Ja si každý rok kupujem tento program v angličtine. Je tam aj veľká mapa (ideálna pre tých, ktorí sa chystajú na Tour ísť pozrieť), niečo z histórie, DVD zostrih z minulého ročníka atď. Vrelo odporúčam kúpiť si. Ak nemáte záujem o rôzne somarinky okolo, samotný program bez extras prekladá aj Cyklistika (ten časopis), takže sa dá kúpiť v slovenčine.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod MichalJ » Štv 28. Máj 2015 23:33:04

Ten slovenský preklad som posledné dva roky mal, je to celkom v pohode. Kde sa dá zohnať originál?
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tour de France

Poslaťod eres » Pia 29. Máj 2015 11:31:14

lukas píše:Ak nemáte záujem o rôzne somarinky okolo, samotný program bez extras prekladá aj Cyklistika (ten časopis), takže sa dá kúpiť v slovenčine.


MichalJ píše:Ten slovenský preklad som posledné dva roky mal, je to celkom v pohode. Kde sa dá zohnať originál?


Lukáš, vďaka za info, pozeral som narýchlo na nete a našiel som to za nejakých cca 10 libier, ale len verziu pre UK trh

Pre tých, čo chcú slovenskú verziu v "Cyklistike", tak je nutné si to niekde odchytiť v stánku, alebo sa s nejakou tetou stánkarkou dohodnúť, nech to odloží. Cena býva 5,90 €, mňa vlani behanie po stánkoch prestalo baviť, tak som si niekedy v novembri na zľavomate vystriehol akciu na ročné predplatné 4x Cyklistika + 7xBiker za cca 17 € a príde mi to pekne domov do schránky. Pre tých, čo jazdia (aj) MTB, sa to určite oplatí.
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod lukas » Pia 29. Máj 2015 13:50:13

Ja som to vždy kupoval cez ebay, lebo anglická verzia sa naozaj ľahko zohnať nedá. Francúzsku ponúkajú aj v eshope Tour.
Ale ako píše MichalJ, slovenský preklad je v pohode. Mali tam v minulosti chyby s prize money, ale inak som si nič zásadné nevšimol. Vymenia tam aj 3-4 strany, ktorým dajú čisto slovenský charakter + samozrejme všetky zahraničné reklamy za milión slovenských od inzerentov, ktorí náš portál roky obchádzajú a im sú ochotní platiť šialené sumy. Hlavné je, že majú licenciu, takže je tam všetko a, samozrejme, je to aj lacnejšia varianta ako originál. Len si treba dať pozor na to, čo eres poznamenal. Keď to nemáš predplatené, je to ťažké zohnať. Mimo veľkých stánkov v najväčších mestách SR to nemajú.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Tibi » Sob 30. Máj 2015 9:07:05

ondro píše:No. Ja som hodne skeptický a hlavne čakám, kto, ako a kedy vypadne z hlavných favoritov - myslím tie pády a podobné veci z ostatných Grand Tour. Už tri krát za sebou to bolo dosť zlé - Froome + Contador, potom Quintana, teraz Pozzovivo + Porte. Pri štyroch rovnocenných favoritoch tam bude v prvých etapách hrozná tlačenica, nervozita atď. Bohužiaľ očakávam, že niekto si to opäť odnesie.

Od piatich kilometrov pred cieľom by už mali pustiť dopredu len po jednom šprintérovi z každého tímu, nech sa tam strkajú a zvyšok poslať pod sprchy s rovnakým časom.



Tá nervozita a pády v rovinatých etapách tesne pred cieľom,tak s tým s tebou úplne súhlasím.Dúfam,že sa nebude opakovať minulý rok a chlapci z Astany,Movistaru,TS a SKY si svojich lídrov ochránia.Bol by som veľmi rád,keby sme neboli ukrátení o súboje v horských etapách,tak ako tomu bolo minulý rok.Nechcem tým samozrejme znevažovať fantastický výkon Nibaliho.
Od piatich kilometrov pred cieľom pustiť iba po jednom šprintérovi - tak to neviem,to by potom stratili zmysel šprint.vláčiky.Samozrejme pre Peťa by to bolo výhodné,ved v tomto je najlepší na svete.
Ćo sa týka tej ochrannej zóny(5km),tak tu s tebou súhlasím.Určite by týmto krokom výrazne znížili zranenia a odstúpenia cyklistov.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Sob 30. Máj 2015 10:54:42

lukas píše:Ja som to vždy kupoval cez ebay, lebo anglická verzia sa naozaj ľahko zohnať nedá. Francúzsku ponúkajú aj v eshope Tour.
Ale ako píše MichalJ, slovenský preklad je v pohode. Mali tam v minulosti chyby s prize money, ale inak som si nič zásadné nevšimol. Vymenia tam aj 3-4 strany, ktorým dajú čisto slovenský charakter + samozrejme všetky zahraničné reklamy za milión slovenských od inzerentov, ktorí náš portál roky obchádzajú a im sú ochotní platiť šialené sumy. Hlavné je, že majú licenciu, takže je tam všetko a, samozrejme, je to aj lacnejšia varianta ako originál. Len si treba dať pozor na to, čo eres poznamenal. Keď to nemáš predplatené, je to ťažké zohnať. Mimo veľkých stánkov v najväčších mestách SR to nemajú.


Keď som si predplatil Cyklistiku, dala sa zohnať za polovičnú cenu, na 2 roky (vyšlo to nejakých 26eur tuším) aj s darčekom. Hoci tu v BA nie je vôbec problém ju zohnať, aj vrátane iných cyklistických časopisov ako Velo, či 53x11, Biker, etc. Cyklistika si zrejme vie zohnať reklamu (predpokladám, že je to dané aj kontaktmi, ktoré majú), ktorou si na seba zarobia, hoci teda porovnávať sa s Cycling-info, ktoré je určite najlepším zdrojom informácií o cyklistike u nás, absolútne nemôže.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod lukas » Sob 30. Máj 2015 21:07:37

@bloy
Áno, v BA sa zohnať dá, ale v stredne veľkých a menších mestách nie. Predplatné nie je drahé, dá sa ísť aj tou cestou a sú tam špeciály ku Giru aj Tour. Veľmi veľa prekladajú zo zahraničných časopisov, lebo keď vydáte jedno číslo za dva mesiace, o aktualite nemôže byť reči, takže sa špecializujú na "magazínovské" témy. Pracujú ako veľké vydavateľstvo, majú určite viac ako desať titulov, takže reklamu riešia spoločne. Ale cenník reklamy v samotnej "Cyklistike" je oproti nášmu absurdný. Za reklamu na celej dvojstrane v jednom jedinom čísle (čítanosť zhruba 2000-4000 výtlačkov) má u nás inzerent reklamu na celý rok, teda päť miliónov zobrazení bannera. Je však pravda, že absurdita je z veľkej časti na našej strane, že sme tak poddimenzovaní.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Str 03. Jún 2015 2:16:17

lukas píše:@bloy
. Za reklamu na celej dvojstrane v jednom jedinom čísle (čítanosť zhruba 2000-4000 výtlačkov) má u nás inzerent reklamu na celý rok, teda päť miliónov zobrazení bannera. Je však pravda, že absurdita je z veľkej časti na našej strane, že sme tak poddimenzovaní.

Toto je docela smutne, ale podla mna sa to zlomi.
Este by bolo dobre optimalizovat stranku aj pre mobilne zariadenia (clovek casto na bicykli si prave u Vas pozera priebeh pretekov (ja urcite:)

A vyhlasit uz tu spominanu zbierku, najlepsie to spustit ked spadne znova server pri nejakom petovom uspechu ;) Ked nemozte prijat dar , tak nam predajte jpg obrazok cycling-info.sk :) Ked su ludia ochotny dat za kabelku 100 tis. eur tak preco nedat za jpg obrazok 20 - 50 eur :)

Drzime Vam palce
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod nat » Str 03. Jún 2015 2:18:45

Ak sa nic nepokazi Contik, Froome, Quin, Nibali ... Purito ktory tvrdi, ze tato TdF by mu mala sadnut. Valverde ako superdomestik/back up ... vsetic naraz spolu. Cyklisticko-fanusikovsky orgazmus.

Ak to zas neskoci hromadnym padom v 2 hej etape , kde polka odstupi.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Focus-Shimano » Str 03. Jún 2015 7:25:20

Ja sa tesim na spurterske etapy Demare,Cavendish,Degenkolb,Bouhanni,Sagan,Greipel to bude parada
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tour de France

Poslaťod bloy » Štv 04. Jún 2015 10:43:14

Za mesiac to vypukne.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Štv 04. Jún 2015 14:13:49

Inak v dánskych médiach sa objavilo, že Peter nemá istú Tour de France, len neviem či tie mediálne správy sú pravdivé. Ale bola by škoda keby Peter neštartoval na TDF :| http://sporten.tv2.dk/cykling/2015-06-0 ... til-touren
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Roman » Štv 04. Jún 2015 15:28:01

Bola by skoda? To by bol skandal
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Štv 04. Jún 2015 15:50:32

Roman píše:Bola by skoda? To by bol skandal

No, bol by to aj škandál, s tým súhlasím. Tu je ďalší článok v angličtine. http://cyclingquotes.com/news/sagan_to_ ... de_france/
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Roman » Štv 04. Jún 2015 16:07:13

Ale mam pocit, ze Valgren akurat tak trepe hovadiny
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Štv 04. Jún 2015 16:19:12

Roman píše:Ale mam pocit, ze Valgren akurat tak trepe hovadiny

Valgren je dánsky šampion, je tiež talentovaný jazdec, ale tiež mám taký pocit že troška trepe hovadiny. Ja mám skôr taký pocit že na Tour pôjde Peter aj Valgren. Z vrchárov asi pôjde Majka, Kišerlovski.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod menovatel » Štv 04. Jún 2015 16:55:05

Tuším sa Tinkov rozhodol vypudiť "predraženého" Sagana, robí ofuky s jeho účasťou na Tour. Vraj môže šancu dostať Valgren a PS až podľa výsledku Kreuzigerovho súdu.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Roman » Štv 04. Jún 2015 16:59:33

Menovatel prosim hod link kde si to cital
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Štv 04. Jún 2015 18:31:24

elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod menovatel » Štv 04. Jún 2015 20:31:16

Roman píše:Menovatel prosim hod link kde si to cital

Vychádzam hlavne z toho, čo citovala vyššie elviska a z predbežného zoznamu pcs:
CONTADOR SAGAN PAULINHO ROGERS MAJKA KIšERLOVSKI BENNATI BODNAR BASSO. Podľa Valgrena by mal ísť niekto z trojice Bennati, Bodnar a MOŽNO Sagan. Kreuzigera som pridal do hry, lebo T-S má očividne nedostatok kvalitných vrchárov, Pistolero nemal vo veľkých kopcoch dosť podpory a keby Roman stihol vyhrať súd, imo zvážia ešte aj jeho.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 38 hostia