Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Vuelta a Espaňa

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Str 11. Aug 2021 13:18:48

@pmts
Ok vzdávam sa…Bora tam posiela topteam ;)
A sorry ale ja štatista niesom…neovládam rekordy ani na tour ani nikde inde :D
@za slusny svet
Ja tiez…vuelta nikdy nesklame tam sa proste preteka a ja sa na ni tesim
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod CyclingGeek » Str 11. Aug 2021 16:27:14

Čo inak hovoríte na Fabia Arua? tri roky sa vytrápil na zdravotných problémoch, menil tímy a teraz vyzerá, že konečne mu svitá na lepšie dni :roll: 31 rokov, tie zdravotné ťažkosti mu prišli asi v najhoršom možnom veku, kedy mohol dominovať, ale takú top 10 na Vuelte by som mu ešte doprial 8-) Posledné dva etapáky dal pódium, vyzerá že je dosť motivovaný :idea: minimálne na etapy :D
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Str 11. Aug 2021 16:43:25

Tak Aru urcite bol zaujímavým pretekárom ked mal formu…nebal sa postavit nebal sa nastupit ak mu to utekalo tak s výrazom uplakaneho decka bojoval az do konca a snazil sa minimalizovať straty…urcite sympaticky a urcite nie nudný pretekar…to bol…bohuzial…cize ja dufam ze sa este dokaze vratitń hore a ze este bude konkurencieschopny
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Pia 13. Aug 2021 20:29:57

CyclingGeek píše:Čo inak hovoríte na Fabia Arua? tri roky sa vytrápil na zdravotných problémoch, menil tímy a teraz vyzerá, že konečne mu svitá na lepšie dni :roll: 31 rokov, tie zdravotné ťažkosti mu prišli asi v najhoršom možnom veku, kedy mohol dominovať, ale takú top 10 na Vuelte by som mu ešte doprial 8-) Posledné dva etapáky dal pódium, vyzerá že je dosť motivovaný :idea: minimálne na etapy :D


tak a uz nemusime spekulovat co s nim bude...po vuelte konci :(
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Pon 23. Aug 2021 22:10:09

Dnes som dobehol vikendove etapy zo zaznamu. V prvom rade musim povedat ze som rad za Jakobsenove vitazstva a velmi mu to prajem po tom hrozostrasnom zraneni. Pekny pribeh.


Nedela ukazala, ze Roglic je hlavny favorit a len tazko ho niekto oberie o cerveny dres. Zamiesat karty moze duo Movistaru kde pravdepodobne Mas je lider a Lopez nanhonpracuje aj ked aj Lopez vyzera byt silny. Som zvedavy ci Bernal mal len slabsi den alebo bude zaostavat aj nadalej. Yates z Ineosu vyzera momentalne lepsie ako on. To sa ale moze zmenit. Cakaju nas este zaujimave dva tyzdne.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Za Slušný Svet » Uto 24. Aug 2021 7:16:41

Keram píše:Dnes som dobehol vikendove etapy zo zaznamu. V prvom rade musim povedat ze som rad za Jakobsenove vitazstva a velmi mu to prajem po tom hrozostrasnom zraneni. Pekny pribeh.
Nedela ukazala, ze Roglic je hlavny favorit a len tazko ho niekto oberie o cerveny dres. Zamiesat karty moze duo Movistaru kde pravdepodobne Mas je lider a Lopez nanhonpracuje aj ked aj Lopez vyzera byt silny. Som zvedavy ci Bernal mal len slabsi den alebo bude zaostavat aj nadalej. Yates z Ineosu vyzera momentalne lepsie ako on. To sa ale moze zmenit. Cakaju nas este zaujimave dva tyzdne.


Ja som hlavne prekvapený z toho dua Movistaru. Nečakal som to... Konečne vidíme zo strany tohto tímu poriadnu tímovú spoluprácu a akciu. López v nedeľu neskutočne pomohol Masovi a sám seba posunul na tretie miesto. Ak to chytia za správny koniec a budú aktívne režírovať horské etapy, mohli by Rogliča potrápiť.
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Uto 24. Aug 2021 9:47:54

Roglic vyzera naozaj dobre...konkurencne teamy musia jazdit v kopcoch aktivne aby ustvali jeho domestikov a ak by mal Primoz slabsi den tak osamoteneho by ho mohli porazit...ineos movistar a bahrain takto tlacit ak chcu uspiet
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Str 25. Aug 2021 11:44:31

Za Slušný Svet píše:
Keram píše:Dnes som dobehol vikendove etapy zo zaznamu. V prvom rade musim povedat ze som rad za Jakobsenove vitazstva a velmi mu to prajem po tom hrozostrasnom zraneni. Pekny pribeh.
Nedela ukazala, ze Roglic je hlavny favorit a len tazko ho niekto oberie o cerveny dres. Zamiesat karty moze duo Movistaru kde pravdepodobne Mas je lider a Lopez nanhonpracuje aj ked aj Lopez vyzera byt silny. Som zvedavy ci Bernal mal len slabsi den alebo bude zaostavat aj nadalej. Yates z Ineosu vyzera momentalne lepsie ako on. To sa ale moze zmenit. Cakaju nas este zaujimave dva tyzdne.


Ja som hlavne prekvapený z toho dua Movistaru. Nečakal som to... Konečne vidíme zo strany tohto tímu poriadnu tímovú spoluprácu a akciu. López v nedeľu neskutočne pomohol Masovi a sám seba posunul na tretie miesto. Ak to chytia za správny koniec a budú aktívne režírovať horské etapy, mohli by Rogliča potrápiť.


Tak tak. Od Movistaru sa malokedy vidi takyto timovy vykon. Roglic ale zatial vyzera byt inde. Snad sa vcera velmi neudrel. Zase to bola taka typicka Roglicovka. Ten chlap pada az prilis casto.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Štv 26. Aug 2021 12:01:28

majo píše:Roglic vyzera naozaj dobre...konkurencne teamy musia jazdit v kopcoch aktivne aby ustvali jeho domestikov a ak by mal Primoz slabsi den tak osamoteneho by ho mohli porazit...ineos movistar a bahrain takto tlacit ak chcu uspiet


Najväčšia šanca je dostať ho pod tlak pri zjazdoch a technických úsekoch aby zaostal, prípadne si ustlal, inak si to kontroluje priam excelentne. Ineos strácajú a ich najväčšia zbraň, ktorou mala byť jazda na viac lídrov ktorí môžu útočiť, sa postupne rozpadla. Pokiaľ sa im nepodarí nejaký špeciálny kúsok, (dlhý únik s viacerými cyklistami, niečo na vetre apod.) tak odídu sklamaní. Movistar sa snaží, ale Roglič má v rukáve ešte tromf v podaní záverečnej časovky a oni nieže majú po troche strácať, oni musia nejakým spôsobom získavať a zatiaľ im to nejde. Roglič to robí výborne, nečaká kým ho súperi roznastupujú, ale je sám aktívny a pri rozdelení s nimi ťahá prípadne ešte zaútočí.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod konyk87 » Sob 28. Aug 2021 10:50:21

Jakobsen sa po vcerajsom dojazde zachoval ako sebecky hlupak - Senechala po zivotnom vitazstve namiesto gratulacie zvozil, ze on je sprinter a vo vlaciku sa maju pozerat aj za seba. Do ciela pritom dosiel minutu po vitazovi, zrejme po technickom probleme...

https://mobile.twitter.com/lavuelta/sta ... 1436708867
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Sob 28. Aug 2021 14:21:58

konyk87 píše:Jakobsen sa po vcerajsom dojazde zachoval ako sebecky hlupak - Senechala po zivotnom vitazstve namiesto gratulacie zvozil, ze on je sprinter a vo vlaciku sa maju pozerat aj za seba. Do ciela pritom dosiel minutu po vitazovi, zrejme po technickom probleme...

https://mobile.twitter.com/lavuelta/sta ... 1436708867

Hmm no neviem ako by som sa citil keby po zivotnom vitazstve pride za mnou moj kolega a prve co povie su vycitky. Posral by si to u mna totalne. Toto Fabiovi nevyslo. Fandim mu za to vsetko co ma za sebou ale toto nie.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Sob 28. Aug 2021 14:26:03

U mna skoncil…asi ho vyhodim aj z velogames zostavy
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod elviska » Sob 28. Aug 2021 18:15:02

Ale stále sa hovorí a píše aká fajn priateľská atmosféra je v LidL tíme. :D
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Str 01. Sep 2021 18:00:49

Dnesny post Nicholasa Roche-a…hmmm dozijeme sa este niekedy podobnych fotiek? :roll:
Prílohy
AC463E44-0890-4ED2-A3AD-A584A4AFAF33.jpeg
AC463E44-0890-4ED2-A3AD-A584A4AFAF33.jpeg (189.05 KiB) Zobrazené 9967 krát
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Str 01. Sep 2021 19:26:30

Tak Rogla to ma v kapse. Dnesni porazeni Movistar. A v podstate vsetci superi Jumba. Chudak Bernal zasluzil by si nejaku casovu odmenu. On to bol co vyprovokoval ten unik s Roglicom.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Štv 02. Sep 2021 6:33:52

@keram
Bohuzial na zásluhy sa v sporte nehrá…bernal to skusil odvážne ale roglic je proste najsilnejsi…no treba uznat ze sa egan nezlomil hned ako mu Slovinec zacal odchádzať ale dlho este držal len o máličko nižšiu rychlost…primoz este nieje vitazom tym bude az v madride…este dnes bude velmi tazky den a nebol by prvy kto by zaplatil za podobnú aktivitu aku predviedol vcera…ale nezelam mu to…skodalen ze tam nieje aj Tadej a samozrejme vo forme…uz by som xcel vidiet Slovincov v boji v takychto kopcoch o taketo dresy
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod adamovotec » Štv 02. Sep 2021 9:12:12

majo píše:@keram
primoz este nieje vitazom tym bude az v madride…

Tak tak, pekne si este bude musiet odmakat tu 33,8km casovku v Santiago de Compostela, co by mu malo vyhovovat. ;)
adamovotec
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Za Slušný Svet » Štv 02. Sep 2021 14:09:25

Taký drobný postreh... Včera bolo úžasné sledovať Primoža v cieli. Mal obrovskú radosť, dokonca si aj zakričal. Pritom... On celkovo veľmi málo prejavuje emócie. Myslím si, že toto víťazstvo preňho znamená veľmi veľa. Doteraz sme mali ako fanúšikovia o ňom takú skreslenú mienku. Vraveli sme, že je to vytrvalec a horský šprintér, vydrží tvrdé stúpania, a potom (500 m) pred cieľom všetkých krehkých vrchárov prešprintuje. Takto si sekundičku po sekundičke vybudoval náskok, ktorý podporil solídnou časovkou.
Teraz to však bude už iné. Zaznamenal brutálne horské víťazstvo zo 60+ km úniku. Už to nikdy nebude "len" ten, ktorý všetkých prešprintoval pred cieľom. Už je z neho skutočná legenda trojtýždňových etapákov a verím, že to podčiarkne zavŕšením čistého hetriku na Vuelte. Zaslúži si to. ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod pmts » Sob 04. Sep 2021 18:22:50

Uf, tak to bolo finále... López ma sklamal. Takéto mentálne zrútenie, to je znak dosť slabej psychiky. Zároveň jeho kolaps a rezignácia Movistaru totálne skrížili plány pre Ineos, ktorý dneska vytvoril preteky. Tak veľmi sa snažili získať niečo (pódium alebo aspoň etapu), až stratili aj to, čo mali. Biely dres síce nie je dres červený, ale stále je to dres na Grand Tour, no a Egan sa mohol stať prvým jazdcom, ktorému by sa ho podarilo vyhrať na všetkých troch Grand Tours. Bahrainu to dneska všetko spadlo ako z neba; aj pódium aj biely dres, ale tak nutno podotknúť že sa nebáli a išli tomu na proti... Všade je ich plno v týchto dňoch :lol: . Pritom stačilo aby ten útok na tom kopci vtedy spravil Bernal a nie Yates, no a pravdepodobne by nemali ani jedno... No a brutálnu etapu ešte vyšperkoval Champoussim na konci; to bola teda riadna bomba :lol: . Hlavne že keď som ho mal na na Gire na velogames, tak mi nepriniesol ani bod :roll: :lol: .
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Sob 04. Sep 2021 19:18:43

pmts píše:Uf, tak to bolo finále... López ma sklamal. Takéto mentálne zrútenie, to je znak dosť slabej psychiky. Zároveň jeho kolaps a rezignácia Movistaru totálne skrížili plány pre Ineos, ktorý dneska vytvoril preteky. Tak veľmi sa snažili získať niečo (pódium alebo aspoň etapu), až stratili aj to, čo mali. Biely dres síce nie je dres červený, ale stále je to dres na Grand Tour, no a Egan sa mohol stať prvým jazdcom, ktorému by sa ho podarilo vyhrať na všetkých troch Grand Tours. Bahrainu to dneska všetko spadlo ako z neba; aj pódium aj biely dres, ale tak nutno podotknúť že sa nebáli a išli tomu na proti... Všade je ich plno v týchto dňoch :lol: . Pritom stačilo aby ten útok na tom kopci vtedy spravil Bernal a nie Yates, no a pravdepodobne by nemali ani jedno... No a brutálnu etapu ešte vyšperkoval Champoussim na konci; to bola teda riadna bomba :lol: . Hlavne že keď som ho mal na na Gire na velogames, tak mi nepriniesol ani bod :roll: :lol: .


Mne dnešná etapa zrušila šance na dobré umiestnenie na velogames, kde som sa držal v top 40. Tiež som nepochopil tú frustráciu Lopeza a neviem čo v tom všetko bolo, každopádne sa teším na ďalšiu sériu Movistaru na Netflixe :D Chcel by som vidieť súboj Pogačara, Rogliča a Bernala na budúcoročnej Tour. Ešteže bolo Giro, to Ineos akotak zachránilo, pretože Vuelta a Tour musia byť pre nich veľké sklamanie.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Roman a 74 hostia