Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Vuelta a Espaňa

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Pia 02. Sep 2022 17:34:26

@za slusny svet
Totalne sa podpisujem…z toho co mam moznost vidiet je zatial vuelta super(co je vlastne normalne) remco naozaj zatial ide skvele a ak nebude mat vyslovene zly den alebo nezlyha technicky ci psychicky tak je cerveny dres v madride jeho…ten covid aj mne robi starosti a taktiez mi je luto hlavne sivakova ktory napriek skvelej forme celu sezonu ma vela smoly
A o velogames sa neboj horsi ako ja fakt byt nemozes…ja este aj s vyhranou etapou som v poslednej stovke celkovo a jednoznacne najhorsi v nasej lige
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod hujhe » Sob 03. Sep 2022 17:45:38

este pred tyzdnom som napisal ze co sa tyka Remca som skepticky no uz sa to pomaly zacalo preklapat ze som veril ze by mohol vyhrat. Myslim si ze toto nebol zly den ale ze ho dobieha aktivita v prvom tyzdni. Zajtra je este tazsia etapa tak uvidime ci sa mylim. Ja to pisem casto a napisem to znova, nerozumiem Remcovym taktikam, kde uz v prvej polovici pretekov a to je jedno ci su to klasiky alebo etapaky, musi tlacit na pilu.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod zakliata.panna » Sob 03. Sep 2022 21:54:45

hujhe píše:este pred tyzdnom som napisal ze co sa tyka Remca som skepticky no uz sa to pomaly zacalo preklapat ze som veril ze by mohol vyhrat. Myslim si ze toto nebol zly den ale ze ho dobieha aktivita v prvom tyzdni. Zajtra je este tazsia etapa tak uvidime ci sa mylim. Ja to pisem casto a napisem to znova, nerozumiem Remcovym taktikam, kde uz v prvej polovici pretekov a to je jedno ci su to klasiky alebo etapaky, musi tlacit na pilu.

Obávam sa, že zajtra ho Roglič zlomí... :? Navyše si myslím, že v niektorej z etáp vybuchne absolútne a chytí mnoho minút. Okrem nôh je to aj v jeho hlave a tá nie je ,,silná". Bodaj by som sa mýlil.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Ned 04. Sep 2022 14:18:45

Tak tomuto hovorim u nik…asi skoro tretina peletonu(nepocital som to) :D tak co da carapaz dnes hetrick? Alebo zwiftak? Ja by som to dnes osobne doprial zralokovy ale to je asi utopia…a dufam dnes aj v peknu bitku o cerveny
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Za Slušný Svet » Uto 06. Sep 2022 17:57:45

Dnes sme na Vuelte v závere videli asi všetko :( Žiaľ, všetko najhoršie. Chudák Roglič, za svoju aktivitu zaplatil strašne vysokú cenu... Takýto pád už len ťažko rozchodí. Ak aj zostane, bude to preňho veľmi bolestivý týždeň. :(
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Uto 06. Sep 2022 18:06:53

Za Slušný Svet píše:Dnes sme na Vuelte v závere videli asi všetko :( Žiaľ, všetko najhoršie. Chudák Roglič, za svoju aktivitu zaplatil strašne vysokú cenu... Takýto pád už len ťažko rozchodí. Ak aj zostane, bude to preňho veľmi bolestivý týždeň. :(


Robí veľké jazdecké chyby, zrejme tie chýbajúce mládežnícke roky robia svoje. :shock:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Uto 06. Sep 2022 18:17:05

Cele zle…krasny nastup tam kde to nikto od neho necakal a nakoniec taky pad? Riadna smola…ale to co tam dokazal ackes? Myslim ze sam tomu doteraz neveri :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod CyclingGeek » Str 07. Sep 2022 10:13:39

Tak zrejme to nebudú len také zranenia, keď musel Primož odstúpiť. Už včera to vyzeralo na nejaký otras a možno aj zlomeniny. Tak snáď sa Roglič dá dokopy. Je pravda, že on tieto technické závery nezvláda a často padá vo vypätých situáciách. Proste urobil chybu, že sa zo špice tlačil dozadu...A tých jeho chýb je za posledné roky hojne, to ho zrejme bude vždy oddelovať od jazdcov, ktorí si prešli juniorkou a u23. Momentálne som zvedavý na to, kto vôbec Vueltu vyhrá. Ak Remco nebude mať formu v 3. týždni tak nás možno ešte čaká dosť veľké prekvapenie. Včera dokonca vyšli šumy a dohady, že QS po ataku Rogliča Remca stiahol zámerne na výmenu bicykla, lebo na to nemal a vedeli, že ak zahrajú technické problémy ostane mu najlepší možný čas. Môže to byť výmysel, ale môže to byť aj vychcaná taktika direktorov QS. Dozvieme sa zrejme viac až v následujúcich etapách.
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod hujhe » Str 07. Sep 2022 11:03:03

Roglic uz ma za sebou tolko tazkych padov ze sa mi nechce verit ze este stale preteka na takej vysokej urovni. Ja by som v takychto dojazdoch aky bol vcera nedaval ochrannu zonu. Nemal by byt rozdiel ci dostanes defekt 6km alebo 2km do ciela. Neviem ci sa to zneuzivalo ale ked som videl Remca hned mi napadol navod ako si oddychovo prejst zaver etapy :D Uprimne dufam ze Remcovi budu postupne odchadzat sily nech to je napinave do konca pretekov
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod CyclingGeek » Str 07. Sep 2022 12:24:41

Ja neviem či to zrovna Remcovi prajem, aby mu odišli sily. Ale obávam sa, že ešte bude trpieť, lebo nezažil etapu v ktorej by ho skutočne utrhli.. vždy tie straty s prehľadom limitoval...jazdí podobnú techniku ako Froome, Thomas či Dumoulin... nenecháva sa rozhodiť atakmi a hladí si na svoj výkon...otázne je, či sa mladí španieli za vidinou pódia nerozbláznia a nevyšťavia Remca tak, že ho to naozaj naplno zlomí. Predsalen trojtýždňový etapák nikdy nešiel, a momentálne ide do neznáma, každá etapa pre neho je nová skúsenosť. Poznáme v akej forme v 3. týždni prichádza Almeida, Movistar je nabitý silnou zostavou so silným Masom na čele, a netreba podceňovať mladíkov Ayusa a Rodrigueza...zatiaľ pôsobia tak, že dĺžka preteku im problém nerobí...myslím že nás čaká veľmi zaujímavý týždeň
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod elviska » Str 07. Sep 2022 13:39:38

Ja Remcovi aj fandím, aj keď jazdí v Quickstepe, a takisto som fandila Roglicovi, aj keď jazdí v neoblubenom Jumbe, čakala, som bitku o prvé miesto medzi nimi, ale skoré uzdravenie Roglicovi.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Za Slušný Svet » Štv 08. Sep 2022 17:27:29

Ešte nás čakajú dve veľmi ťažké etapy, ale myslím si, že dnes si Remco celkom slušne upratal súperov. ;) Áno, Mas bude ešte vymýšľať, ale asi už nič nevymyslí.
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Štv 08. Sep 2022 20:38:09

Za Slušný Svet píše:Ešte nás čakajú dve veľmi ťažké etapy, ale myslím si, že dnes si Remco celkom slušne upratal súperov. ;) Áno, Mas bude ešte vymýšľať, ale asi už nič nevymyslí.


Ak sa niečo mimoriadne nestane tak Remco bude v Madride v červenom, čo budem rád. Spokojný som bol aj včera s víťazstvom Jaggera, dnes mi bolo ľúto Gesinka, veľmi som mu prial aby vyhral.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 10. Sep 2022 8:18:21

Jagger :lol:
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Sob 10. Sep 2022 19:18:44

Bravó Remco a bravó aj španielski mladíci, budú to zaujímavé súboje v GC v blízkej budúcnosti. Zajtra nech to vyhrá nejaký šprintér ktorý je zatiaľ bez zárezu na pažbe, Pascal, Tim alebo Danny?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Sob 10. Sep 2022 20:07:37

Tak remco to dokazal…super fakt sa tesim…ano roglic mu to ulahcil ale na to sa historia pytat nebude…vuelta znova raz nesklamala…a zajtra? Ja to vidim na c.4 pre Madsa
Nechcem byt zly prorok ale mam taky blby pocit ze toto je zaciatok konca Juliena v QS…musim poguglit dokedy ma podpisane ale neprekvapilo by ma ani vykupenie zo zmluvy…blaznivy belgicky starcek prachy potrebuje vzdy tak preco to nevyuzit?
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod hujhe » Sob 10. Sep 2022 22:45:04

Neveril som, no Remco to dal a siel fakt dobre, takze ani zdravy Roglic by asi nezmazal 1:40. Takze teraz uz vieme ze Remco je schopny vyhrat GT co je len dobre pre napinavost.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 11. Sep 2022 8:17:28

Taká zaujímavosť...
GIRO 2022 - Jai Hindley (26 rokov)
TOUR 2022 - Jonas Vingegaard (25 rokov)
VUELTA 2022 - Remco Evenepoel (22 rokov)
Pre všetkých troch víťazov tohtosezónnych Grand Tours išlo o prvé víťazstvo na Grand Tour. 8-)
Okrem toho sa na trojtýždňových podujatiach v dobrom svetle ukázali Juan Ayuso (19 rokov), Thymen Arensman (22 rokov), David Gaudu (25 rokov), Aleksandr Vlasov (26 rokov), João Almeida (24 rokov), Carlos Rodríguez (21 rokov), Ben O'Connor (26 rokov)... :D
Masívny nástup mladých talentov pokračuje. :!: Tadej Pogačar to možno nebude mať až také ľahké (ako sa ukazovalo napríklad rok dozadu) pri získavaní veľkých víťazstiev... ;)

PS: Samozrejme, Remcovi gratulujem k veľkému víťazstvu. Veľmi som mu to prial. Táto sezóna patrí jemu. A pokojne ju ešte môže korunovať dúhou alebo ďalším monumentom... ;) A tiež si myslím, že ani Roglič by na neho nemal v treťom týždni. Jazdil veľmi pekne a sebavedomo. 8-)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Ned 11. Sep 2022 8:34:15

@za slusny svet
Zaujimava statistika…za seba mozem povedat ze by to bola bomba ak by sa naslo zo 10 top gc jazdcov ktory si to budu rozdavat medzi sebov :lol:
Celkom som zvedavy co s tym spravi blaznivy dedusko v QS…urcite bude xciet aby remco siel buduci rok TdF na celkove poradia ale tam bude chlapec okolo seba potrebovat inych domestikov ako v uvodzovkach len odhodlanych klasikarov
MS pojde belgicko podla mna podobne ako minuly rok…remco bude robit nervy vacsinu preteku a finale bude chystane pre wva
Ale v lombardii bude pre mna remco favoritom
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Ned 11. Sep 2022 20:07:53

To co boloooo?
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 84 hostia