Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Vuelta a Espaňa

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Str 09. Sep 2015 19:31:49

Tak sa nam to zamotalo. Bude to este napinave az do konca. Prekvapili dnes chlapci z Movistaru. Skoda ze Nairo vybuchol v Andore. Mohol to cele kludne aj vyhrat.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Focus-Shimano » Str 09. Sep 2015 21:50:09

Krasna Vuelta bude to drama az do konca prekvapil ma Aru aky paradny vykon podal na Gire mu to moc nevyslo v casovke ale dnes klobuk dole škoda Majku podium to uz zrejme nebude.Vitazstvo prajem Dumoulinovi ale proti Astane to bude tazke.Tom bude zrejme kopia Wigga skvely casovkar ktory paradne zavlada kopce.Giant zrejme bude musiet kupit domestikov aj do kopcov ak by sa zameral Tom na kopce :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Valverde & Nairo

Poslaťod sportovec » Štv 10. Sep 2015 9:44:10

Tak Dumoulin nakoniec ukázal, že vie trhať asfalt aj po dvoch náročných týždňoch :o. Som zvedavý koľko benzínu mu ešte zostalo po dnešku v nádrži na cestu do Madridu. Astana ho určite nenechá ísť na nízku spotrebu. Rodriguéz stratil červené tričko, ale + 01' 15'', ešte nie je úplný koniec, lebo na programe sú tri zaujímavé etapy.

Valverde išiel časovku pekne. Spolu s Nairom obsadzujú 5.+6. pozíciu. Dúfam, že uvidíme nejaký bláznivý pokus podobný Critérium du Dauphiné 2015 Stage 6, pričom druhý z nich sa môže viezť v kľude v (oklieštenom) pelotóne, keby to nevyšlo.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Dumo vs. Aru

Poslaťod Apanas » Štv 10. Sep 2015 10:47:19

Tak co hovorite, kto z nich to bude? Myslim, ze sance ostatnych su uz prakticky nulove.
Pred casovkou som tipoval za celkoveho vitaza Arua, v casovke isiel na jeho pomery velmi dobre a ma este sance vyhrat, ale teraz sa priklanam k nazoru, ze vyhra Dumoulin. Podla mna hoci 18 a 20 etapa vyzeraju na pohlad zaujimavo, moc toho uz nezmenia. Ked na to pozrieme realne, Dumovi staci zavesit sa za Arua a uvisiet. Na tych 5perc stupaniach by to rozhodne mal v sucasnej forme dokazat (ked to prakticky dokazal aj v ovela tazsich kopcoch) a okrem toho, vzdy este nasleduje zjazd kde si to ma sancu aj v pripade drobnej straty zjazdit. Jedinu sancu Arua snad vidim cez bonifikacie, ale aj to bude mat tazke. Na rozdiel od vacsiny z diskutujucich nepredpokladam, ze v 20 etape dojde k nejakym zmenam, dokonca ani necakam nejaku extra utocnu cyklistiku, skor iba najake propagacne ataky od Purita.
Obrázok užívateľa
Apanas
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod slovakpro » Štv 10. Sep 2015 10:54:07

Dumolan podľa mňa nemá šancu vyhrať celkovo určite stratí v niektorej z etáp + bonifikácie, a dúfam že ho Purito ešte predbehne a Aru ten by mohol vybuchnúť v niektorej etape a chytiť 2-3minúty :-)
Obrázok užívateľa
slovakpro
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Dumo vs. Aru

Poslaťod ifčopifčo » Štv 10. Sep 2015 11:00:38

Apanas píše:Tak co hovorite, kto z nich to bude? Myslim, ze sance ostatnych su uz prakticky nulove.
Pred casovkou som tipoval za celkoveho vitaza Arua, v casovke isiel na jeho pomery velmi dobre a ma este sance vyhrat, ale teraz sa priklanam k nazoru, ze vyhra Dumoulin. Podla mna hoci 18 a 20 etapa vyzeraju na pohlad zaujimavo, moc toho uz nezmenia. Ked na to pozrieme realne, Dumovi staci zavesit sa za Arua a uvisiet. Na tych 5perc stupaniach by to rozhodne mal v sucasnej forme dokazat (ked to prakticky dokazal aj v ovela tazsich kopcoch) a okrem toho, vzdy este nasleduje zjazd kde si to ma sancu aj v pripade drobnej straty zjazdit. Jedinu sancu Arua snad vidim cez bonifikacie, ale aj to bude mat tazke. Na rozdiel od vacsiny z diskutujucich nepredpokladam, ze v 20 etape dojde k nejakym zmenam, dokonca ani necakam nejaku extra utocnu cyklistiku, skor iba najake propagacne ataky od Purita.


V 20. etape nie sú len 5% stúpania, v záverečnom kopci po prvom kilometri je všetko na 6% a v druhej polovici sú úseky 8,5 - 9% z maximom vyše 11%, tam by sa útočiť dalo napriek tomu že cieľ nie je na kopci. 3 sekundy sú málo, ak bude útočiť Astana a aj Movistar je tam pravdepodobnosť že sa dajú získať.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Dumo vs. Aru

Poslaťod Apanas » Štv 10. Sep 2015 11:15:47

ifčopifčo píše:V 20. etape nie sú len 5% stúpania, v záverečnom kopci po prvom kilometri je všetko na 6% a v druhej polovici sú úseky 8,5 - 9% z maximom vyše 11%, tam by sa útočiť dalo napriek tomu že cieľ nie je na kopci. 3 sekundy sú málo, ak bude útočiť Astana a aj Movistar je tam pravdepodobnosť že sa dajú získať.

Uvidime v sobotu... Movistar myslim moze byt uz Dumoulinovi ukradnuty, okrem toho budu ho (Movistar) musiet strazit pripadne aj Astana a Katusa, myslim, ze jedinym realnym konkurentom je Aru. Samozrejme, neda sa vylucit ani to, ze mu jednoducho dojde, resp. ho v nevhodnej chvili vyradi nejaky technicky problem, pad, viroza, apod.
Obrázok užívateľa
Apanas
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod elviska » Štv 10. Sep 2015 13:14:49

Peter Velits odstúpil z Vuelty, alebo je to len kačica?
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod elviska » Štv 10. Sep 2015 13:26:20

Ja mám taký pocit že celkovo v GC to vyhraje Aru, ale Dumoulin ma fakt prekvapuje na tohtoročnej Vuelte, najma v horských etapách.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Peter Velits

Poslaťod sportovec » Štv 10. Sep 2015 14:08:13

elviska píše:Peter Velits odstúpil z Vuelty, alebo je to len kačica?


Odstúpil.

http://www.lavuelta.com/la-vuelta/2015/us/live/aso/

12:38 Non starters

Peter Velits (BMC), Jurgen Van den Broeck (Lotto Soudal), Niki Terpstra (Etixx - Quick Step), Cameron Meyer (Orica - GreenEdge) and Andrew Talansky (Cannondale - Garmin) are out of the Vuelta.

The 162 riders left in the race ...
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 10. Sep 2015 14:34:59

Som zvedavy ci Velitsovi predlzia v BMC zmluvu
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod simko » Štv 10. Sep 2015 17:47:38

nechcem nejako znevazovat vykon Dumoulina ale mne to pripada trochu ako pripad Peta Velitsa. samozrejme Dumoulin ma ovela vacsi potencial pri vsetkej ucte k Petovi. ale opat sa prejavil akysi faktor Vuelta. prestizou je to posledna z GT. bud maju niektori za hlavny ciel sezony Giro alebo Tour ale velmi malo cyklistov resp. takmer ziadny nema hlavny ciel Vueltu. prave preto ponuka casto najkrajsie suboje a aj prekvapenia. Dumoulin vyrazne schudol ale taketo vykony v kopcoch necakal nikto. pre mna je to taky druhy Van Garderen. silny v casovke ale v kopcoch odkazany na limitovanie strat. a na tejto Vuelte tie straty limitoval nad ocakavanie. avsak ja osobne neverim ze na Tour sa niekedy pozrie do top 5.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Štv 10. Sep 2015 18:59:29

Tak som sa pomýlil, sobotná etapa je profilovo určite ťažšia ako bola dnešná ale záverečný kopec je veľmi podobný tomu dnešnému a ešte k tomu je po zdolaní vrcholu pred zjazdom 6 km rovina, to hovorí pre Dumoulina. Ak chce Aru vyhrať, bude sa ho musieť zbaviť asi skôr.

@simko - Dumoulina by som smerom do budúcnosti nepodceňoval, časovkársky je lepší ako TVG a aj v kopcoch je živší. Ako to bolo už viackrát napísané je to taký druhý Indurain. Samozrejme aj na Tour bude v budúcnosti dôležité aký bude profil a aké dlhé budú časovky, podľa toho budú jeho šance klesať alebo stúpať.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ondro » Štv 10. Sep 2015 23:04:45

Toto je teraz s tým Dumoulinom veľmi zábavné. Ale keď to vyhrá, môže ho čakať ťažký život. Lebo staňte sa druhým Indurainom! Môžu nasledovať roky driny bez podobného výsledku ako robí teraz. Ale pôsobí, že je v pohode, tak sa hádam nepustí do niečoho, čo pre neho nakoniec nebude tou najlepšou cestou. Myslím, že existuje spústa laikov, ktorí by vyhlásili, že keď Peter Sagan vyhral celkovo Okolo Kalifornie, tak to môže skúsiť aj na Tour. Či zlá paralela?
Už teraz je tá špička pekne početná, ešte sa k favoritom na budúce Grand Tour pridá Dumouline a to už budú totálne nepredvídateľné preteky a bude sa rozhodovať v šprinte poslednej etapy.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Rodriguez

Poslaťod sportovec » Pia 11. Sep 2015 9:44:05

Čo poviete na ten útok od Rodrigueza, ktorý Astana zlikvidovala? Celkom zaujímavá situácia.

Zjavne vsadil na to, že Astana si trošku zahrá poker s Dumoulinom, a nebude ho sťahovať, keďže bránitelia vedúceho trička sú členovia tímu Giant. Astaňáci zjavne už nemajú poriadne nervy (v počte 7 kusov, bez Nibaliho a s mierne vzbúreným Landom) a asi si neveria, že by mohli aj trošku naťahovať struny. Alebo si veľmi veria, že tých pár sekúnd nejako už dokopú, len aby nakoniec nedopadli ako domestik Froome v roku 2011 ...
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod simko » Pia 11. Sep 2015 14:26:59

ifčopifčo píše:@simko - Dumoulina by som smerom do budúcnosti nepodceňoval, časovkársky je lepší ako TVG a aj v kopcoch je živší. Ako to bolo už viackrát napísané je to taký druhý Indurain. Samozrejme aj na Tour bude v budúcnosti dôležité aký bude profil a aké dlhé budú časovky, podľa toho budú jeho šance klesať alebo stúpať.

ano to je pravda casovkarsky je lepsi. urcite je top 3 v casovke. ale co sa kopcov tyka ja osobne si zatial neviem predstavit ako bude superit na TdF s vrchármi. lebo teraz na Vuelte superi s unavenym Valverdem, unavenym a urcity cas chorym Quintanom, unavenym a nasledne odstupenym Froomeom. jediny na porovnanie sluzi Aru. na Tour budu vsak tito a aj mnohi ini superi v uplne inej forme. inak v tych kopcoch aj mne pride zivsi ale iba pri urcitom profile. skor take kratke a stredne dlhe mu sedia tam vie aj zautocit. uvidíme ja osobne si myslim ze ak pojde na TdF na GC tak ho vidim niekde tesne za top 5.
pre mna je vsak az zarazajuce ako pri takom schudnuti si dokazal udrzat top casovku. snad je to koser
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Pia 11. Sep 2015 17:56:35

Well done Dumoulin. Presne som cakal ze sa to stane aj sa to stalo :D Sice len tri sekundy ale clovek nikdy nevie. Vyuzil tie kocky paradne. Predstavoval som si ako by po tych kockach driapal Peto :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Pia 11. Sep 2015 18:04:41

Inak veduci pretekar v zelenom drese ma 116 bodov. Sagan odstupoval zo 61 bodmi ked ho zostrelila motorka. Stacilo by dosjt 3x druhy v etapach co vyhrali Stuyven, Sbaragli a Van Poppel a mal by momentalne 121. Verim tomu ze by nejaku z nich vyhral. Skoda. Zelene by bolo velmi realne. Sam som zvedavy ci by mu Oleg povolil odstupit keby bol v zelenom pred etapou v Andorre.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Pia 11. Sep 2015 18:29:01

Keram píše:Inak veduci pretekar v zelenom drese ma 116 bodov. Sagan odstupoval zo 61 bodmi ked ho zostrelila motorka. Stacilo by dosjt 3x druhy v etapach co vyhrali Stuyven, Sbaragli a Van Poppel a mal by momentalne 121. Verim tomu ze by nejaku z nich vyhral. Skoda. Zelene by bolo velmi realne. Sam som zvedavy ci by mu Oleg povolil odstupit keby bol v zelenom pred etapou v Andorre.


Zelených dresov má Peter toľko že by ich mohol rozdávať. Keby chcel z Vuelty musel by samozrejme Vueltu skončiť čo by mu zobralo množstvo síl a za to zelený dres podľa mňa nestojí. Mne by sa viacej páčilo keby radšej išiel Vatenfall, Plouay, Quebec a Montreal, v každej z týchto "klasík" by mal šancu na popredné umiestnenie či prípadne víťazstvo čo by bolo podľa mňa viac ako ako zelený dres na Vuelte s oveľa menším rizikom únavy. Keby bola profil MS kopcovitý tak by som to ešte chápal že by potrénoval na Vuelte ale takto? Okrem toho teraz jeho prvými pretekmi budú MS čo tiež nie je bohviečo.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod berloq » Pia 11. Sep 2015 19:27:49

Jedna etapa do konca preteku a zatiaľ sa to rysuje na veľkú senzáciu. Asi väčšiu ako keď vyhral "mierne" starší vrchár Horner alebo keď vyhral vrchár druhého sledu Cobbo. Predsa len ako bolo v prenose spomenuté, "Dumoulin ešte pred mesiacom rozbiehal špurty". Je to divné, to akože v Shimane, teda dnes v Giante nevedeli, že majú takýto talent? Stále sa rozprávalo o tom, ako je Barguil skvelý nádejný vrchár, ktorý by to niekedy mohol systematickou prácou dotiahnuť na pódium GT... a inu, z ničoho nič Giant vyhraje GT? To je aj na rozprávku príliš pritiahnuté za vlasy. Jasne, dá sa povedať, že Dumoulin mal nábeh na to byť skvelý klasikár, čomu aj ten prvý týždeň Vuelty nasvedčoval. Lenže to, že v brutálnom druhom týždni stratí na Arua, cca 3 minúty. To by netipoval podľa mňa nikto, nikto, nikto... ani Dumoulin! Neverím tomu, že by ho v Giante považovali za adepta na GC, veď priviezli Degenkolba. Pri tom Aru, od ktorého je v kopcoch iba málo ľudí lepších, sa naozaj snaží, predvádza jeho klasické nástupy vo vysokej kadencii.

Ale v zajtrajšej etape sa toho dá zvrátiť veľa... Tá etapa je poriadne ťažká. Tam by sa teoreticky dala na Dumoulina zahrať nejaká hra s tímovou prevahou. Lenže teoreticky... zatiaľ čo Wiggins, poprípade Martin svojich konkurentov doťahovali stabilným vysokým tempom, Dumoulin sa od Arua nepohne. Na to, že Aru týmito nástupami trhal asfalt na Gire, je to slušný výkon.

Myslel som, že na Vuelte sa dejú iba nepredvídateľné javy, tie nadprirodzené väčšinou chodia z Ameriky. Ale ak to je pravda a ja nesledujem nejaký paralelný vesmír... Ako na to asi reagujú Froome, Nibali, Contador? Quintana to má dokonca možnosť sledovať live. Zameriavajú sa jeden na druhého a ono im tu zrazu z ničoho nič vyrástol dosť silný konkurent. V časovke je ďaleko lepší než všetci štyria a v kopci keď stratí je to málo. Jasne ja verím, že ani Aru ani nikto ďalší z tej desiny na Vuelte nie je na svojom maxime, ale aj tak. Spomeňme ako Wiggins v roku 2011 sľuboval na TdF boj o víťazstvo, ono mu to nikto príliš neveril a nakoniec vypadol. Lenže na Vuelte predviedol, že jeho hrozba bola vážna, budúci rok na Starej dáme to bolo s veľkou pohodou. A to treba povedať, že Wigginsa ďaleko viac trápili prudké stojky a na ataky favoritov nebol schopný reagovať. Takže nikto (možno ani Dumoulin) nevie kde je jeho strop.

Každopádne zajtra čakám parádnu cyklistiku. Astana a Movistar budú určite niečo skúšať.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 30 hostia