Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Vuelta a Espaňa

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod West » Pia 11. Sep 2015 20:15:06

Tak tento Dumoulinov záverečný útok to bol level Cancellara. Toto Astana asi naozaj nečakala. Zaujímavý jazdec. Celkom by ma zaujímalo čo by dokázal na klasikách. Zatiaľ sa moc nepredviedol, ale v tejto forme .... Má do budúcna naozaj široké možnosti a takýto všestranní jazdci sa mi páčia. Konečne mám komu fandiť aj na GC, keď to Nibali v poslednej dobe tak orie.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Sob 12. Sep 2015 12:01:46

West píše:Tak tento Dumoulinov záverečný útok to bol level Cancellara. Toto Astana asi naozaj nečakala. Zaujímavý jazdec. Celkom by ma zaujímalo čo by dokázal na klasikách. Zatiaľ sa moc nepredviedol, ale v tejto forme .... Má do budúcna naozaj široké možnosti a takýto všestranní jazdci sa mi páčia. Konečne mám komu fandiť aj na GC, keď to Nibali v poslednej dobe tak orie.


Na kanadskych jednorazovkach vlani bol na oboch v top 10. Nie su to klasiky ale su to zaujimave preteky a su pre klasikarov.

Dnes nas caka posledna bitka na Vuelte. Skoda ze mam dnes uz iny program. Keby som mal cas urcite by som sa na to tesil.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod motyliLET » Sob 12. Sep 2015 13:18:25

sledujem celu vueltu a stale som akosi nebral dumolina vazne, lenze po 19 etapach mozem povedat ze ak to vzhra bude to uplne zasluzene, on nielen dokazal uvisnut vrcharom ale aj sam aktivne nastupoval hglavne v prvom tyzdni v tych brutal dojazdoch na tie kopecky kde konkuroval cistemu vrcharovi chavezovi a ostatnym, preukazal aj huzevnatost a vytrvalost vo velkych kopcoch a predviedol famoznu casovku co bolo asi najmensim prekvapenim, takze ak to vyhra bude to uplne zasluzene a vobec nie nahodne bez ohladu nato ze je to "len" vuelta a top favoriti na nu nechodia v uplnej top forme, a po tych 19 etapach by som mu to prial viac ako aruovi, to by sa dnes muselo stat ozaj nieco vazne aby to uz nedal dumo :)
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod bloy » Sob 12. Sep 2015 15:04:41

Mňa prekvapilo aj to, že Trentin vyhral kráľovskú etapu v Británii.

V každom prípade ak zameriame úvahy smerom Wiggins, Doumolin, Froome, tak sa zdá, že pre GT sa v poslednej dobe ukazuje ako dobrý základ byť výborným časovkárom. Asi by stálo sa nad tým zamyslieť.

Inak si nemyslím, že by Aru dnes nemohol niečo Doumolinovi naložiť. Etapa je dosť ťažká.

A jedna vec, čo sa týka Giantu, myslím, že pre Mezgeca je dobré, že odišiel.

Čo ma ale momentálne viac trápi je, že toto mohla byť etapa pre Viscontiho, ale keďže na Vuelte jazdí (a podľa mňa skvele) pre tím, tak z toho zrejme nič nebude. Trošku viac som čakal od Amadora, ale kto vie nakoľko je limitovaný tímovými úlohami a nakoľko sa pripravoval na Vueltu.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ondro » Sob 12. Sep 2015 17:34:23

Tak, teší sa niekde niekto z tej Astany? Okrem Talianska a Kazachstanu.
Je to nepredvídateľné s tými sympatiami. Tak ako mi bol pôvodne celkom sympatický (ten Aru), tak ma teraz obral o rozprávku a už mu to nezabudnem a budem čakať na deň, keď mu to Dumouline vráti. Ale na druhej strane je to rozprávka pre Talianov a Aru si v cieli hádam aj poplakal, tak teda to už berme tak, že vyhral šport (verme) a o rok nastanú rovnaké boje aj na Gire a Tour.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod berloq » Sob 12. Sep 2015 19:29:54

To si píš, že im to prajem. Teda Astana mi je u riti, ale Aruovi to prajem. Aru pripomína pretekára z tej predošlej generácie. Nebojí sa útočiť, atakuje často ďalej pred cieľom, rád mení tempo preteku, dokáže opakovanými atakmi rozdrviť skupinu. Jednoducho je mimoriadne aktívny, napriek tomu, že často to neodhadne a sú jazdci, ktorí ho predčia.

Tak sa pýtam, nemohlo by takto vyzerať viac horských etáp? To musia mať tí excelentní vrchári naozaj nôž už napol v krku, aby začali s pomocou tímov ukazovať čo vedia? Etapa v Andorre a táto sa jednoducho museli páčiť... žiadny extrémny dojazd pred rovinou, hory od začiatku do konca a keď sa k tomu pridá potrebné správanie sa jazdcov, vzniká z toho krásna cyklistika. Takto by mohlo vyzerať viacej horských etáp, masívny únik a hry lídrov počas etapy. Aj keď tento rok ponúkli všetky GT parádne horské divadlá.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod paula@sile » Sob 12. Sep 2015 21:35:16

tak tomu sa hovori totalna demontacia... :o
chudak dumoulin, ale co cloveka nezlomi, to ho posilni, dufam ze ten dnesny den rychlo spracuje…
respekt pred jeho vykonmi na vuelte, no pravdu povediac ako mozneho vitaza by som ho pred mesiacom urcite netipovala, jeho som spajala skor s eneco-tour alebo jarnymi klasikami.
respekt aj timu astana, dnes to mali teda perfektne naplanovane, aru vyhral hlavne zasluhou svojho timu, zaujimalo by ma, ako by to dopadlo, keby nebol nibali diskvalifikovany, bolo by to este zaujimavejsie, alebo skor komplikovanejsie?
no a purito, bol tak blizko k svojmu prvemu vitazstvu na GT, opät to nevyslo
majka sa drzal tiez statocne no a quintanov atak prisiel dost neskoro.
bolo to fakt do (pred) poslednej etapy a kilometra totalne napinave…
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Sob 12. Sep 2015 21:53:32

Bohuzial ked som prisiel domov a zapol ES tak uz recnili Ashley House s Juanom. Podla highlightov to ale musela byt nadhera. Mozno aj najlepsia etapa. Trochu krute pre Toma ze vypadol aj z podia. To by ma nenapadlo ani v najdivokejsom sne. Doplatil na to ze mal velmi slabucky tim. Skoda ze sa na podium nevystveral Nairo.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Etapa

Poslaťod sportovec » Ned 13. Sep 2015 0:27:29

Keram píše:Bohuzial ked som prisiel domov a zapol ES tak uz recnili Ashley House s Juanom.


Tu si môžeš pozrieť http://irumble.com/vuelta/
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Etapa

Poslaťod Keram » Ned 13. Sep 2015 11:24:21

sportovec píše:
Keram píše:Bohuzial ked som prisiel domov a zapol ES tak uz recnili Ashley House s Juanom.


Tu si môžeš pozrieť http://irumble.com/vuelta/


Videl som vcera asi poslednych 30 kilometrov etapy zo zaznamu na ES 2. Od okamihu ked zjazdovali kopec a Dumoilin mal stratu asi tak 15 sekund. Dokonca v urcitych zaberoch mal Aruovu skupinu na dohlad. Naozaj smola ze mal taky slaby tim. Keby mal nejakeho pomocnika mozno by to vcera nejako udrzal. Aspon podium. Taku etapu ako bola vcera si vzdy predstavujem ako ideal. Pretekalo sa uz 40 kilometrov od ciela a ako bonus blaznivy 100 kilometrovy unik vitaza. A ked uz zacinalo byt jasne ze Aru ide vyhrat tak aby sme sa nenudili tak zautocil Quintana a zdramatizoval boj o podium. Vcerajsia etapa mala vsetko co ma etapa mat. Oplatilo sa pozerat poslednu hodinu hodinu a pol urcite. Casto to bohuzial byva tak ze clovek si stihne aj zdriemnut a staci mu vidiet poslednych 5 kilometrov a videl vsetko podstatne.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Etapa

Poslaťod sportovec » Ned 13. Sep 2015 12:52:22

Keram píše:
sportovec píše:Tu si môžeš pozrieť http://irumble.com/vuelta/


Videl som vcera asi poslednych 30 kilometrov etapy zo zaznamu na ES 2. Od okamihu ked zjazdovali kopec a Dumoilin mal stratu asi tak 15 sekund. Dokonca v urcitych zaberoch mal Aruovu skupinu na dohlad. Naozaj smola ze mal taky slaby tim. Keby mal nejakeho pomocnika mozno by to vcera nejako udrzal. Aspon podium. Taku etapu ako bola vcera si vzdy predstavujem ako ideal. Pretekalo sa uz 40 kilometrov od ciela a ako bonus blaznivy 100 kilometrovy unik vitaza. A ked uz zacinalo byt jasne ze Aru ide vyhrat tak aby sme sa nenudili tak zautocil Quintana a zdramatizoval boj o podium. Vcerajsia etapa mala vsetko co ma etapa mat. Oplatilo sa pozerat poslednu hodinu hodinu a pol urcite. Casto to bohuzial byva tak ze clovek si stihne aj zdriemnut a staci mu vidiet poslednych 5 kilometrov a videl vsetko podstatne.


Tak, tak, kým tam neprišli úplne všetci Astaňáci, tak boli na dohľad.

Kedže táto etapa išla na kamery úplne celá (ešte aj s neutrálnym štartom), tak dosť zaujimava bola aj tvorba uniku, kedze sa tam chcelo dostat obrovske mnozstvo ludi.

No a najlepšie divadlo bolo samozrejme ked Domoulin vyrobil medzeru na predposlednom kopci a vrchári čo sa za ním vliekli sa o chvíľu ako osi vyrojili spoza neho k Aruovi - takže tam zostal sam len s Nievem. (Valverde odpadol skor.) a zvyšok si už videl.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Ned 13. Sep 2015 13:17:19

Podľa mňa bolo veľkou strategickou chybou Giantu že keď videli ako sa tvorí veľký únik a v ňom sú dvaja Astaňáci tak tam niekoho neposlali.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Po Vuelte N°1

Poslaťod berloq » Ned 13. Sep 2015 14:00:53

Víťaz pretekov získa červený dres až v poslednej možnej etape, pri tom rozdiel medzi jazdcami je až do poslednej možnej chvíle nicotný? Ide si predstaviť atraktívnejší priebeh? No asi príliš nie... Vuelta vsadila na svoju klasiku, veľa dojazdov na kopec, ťažké etapy v druhom týždni a novinka v podobe posledných etáp. Áno aj tento faktor ovplyvnil to, že víťaza sme spoznali až v predposlednej etape. Najväčší španielsky pretek je vlastne svojou relatívnou vyrovnanosťou typický. Zatiaľ čo na ostatné dve GT prichádzajú špičkovo pripravený favoriti, Vuelta na tých svojich musí čakať. A často čaká až do poslednej možnej chvíle. Zatiaľ čo starší súrodenci Vuelty sú dávno dopodrobna preskúmaní, španielske preteky ukazujú svoje čaro, náročnosť a úskalia tesne pred začatím. Takže, keby sa ešte stále niekto pýtal, prečo je Vuelta tak tesná (atraktívna...), je to vďaka týmto faktorom.

Prudké dojazdy sú poznávacím znakom Vuelty. Lenže trasa Vuelty nesie aj nie až tak pekné znaky. Aj keby pominiem ten organizačne nezvládnutý začiatok, trasa Vuelty sa s takým Girom rovnať ani náhodou nemôže (Tour tu ani spomínať nebudem...). Písal som to aj minulý a asi aj ten predošlý rok... Zatiaľ čo Francúzi a Taliani sa snažia predať každý záber, na Vuelte sa v Andalúzii najazdilo toľko kilometrov po diaľnici, že španielskej diaľničnej spoločnosti môžu poslať správu o kontrole. Tak isto nudné dlhočizné kilometre medzi olivovníkmi.

Lenže pretek to bol naozaj napínavý a krásny! Zatiaľ čo na začiatku som (asi nie sám) pochyboval o tom či naozaj niekto môže poraziť veľkú trojku, ktorá bola prítomná. Nejako sa mi nezdalo, že by to mal niekto dokázať, napriek tomu, že všetci absolvovali TdF. Lenže hneď druhá etapa vyradila Nibaliho a brutálna etapa v Andorre odstránila Froomeho a vlastne aj Quintanu. Ťažko povedať kam by to spomínaní dvaja dotiahli, Froome je najsilnejší pretekár, ktorému aj keď sa nedarí stále vie jazdiť tak, že veľa ľudí od neho lepších nie je. Nibali mal v sezóne naozajstnú formu asi jeden týždeň, takže ťažko povedať.

Aru to dokázal. Ja ho považujem za najväčší klenot medzi súčasnými cyklistami. Lenže klenot myslím, tak akože – talent, ktorý sa ešte musí rozvinúť. Dnes spravil Aru prvý krok. Na Gire to mal podobne rozohrané, lenže Contador mu nedal žiadny priestor. Tu to zohrali skvele a po sérii skvelých výsledkov sa teší z veľkého víťazstva, ktoré ho posúva ďalej, na ďalší level. Predsa len, keď to tak zoberieme, zase toľko tých víťazov GT v dnešnom pelotóne nie je.

A druhým najdôležitejším mužom preteku, ktorý absolútne ovplyvnil pretek bol Dumoulin. Jasne, momentálne asi veľmi sklamaný, pretože GT mu utiekla medzi prstami. Lenže keď už nič (nič = dve etapy!), získal podľa mňa brutálny rešpekt!!! Aru aj keď bude stáť na pódiu medzi Majkom a Puritom, jeho hlavným súperom bol Holanďan. To neho musel poraziť. Dumoulin má o čom rozmýšľať, jeho možnosti sú obrovské a jeho tím tak strašne špecializovaný. Pre Dumoulina bude tím zrejme, keď nie budúcu sezónu, tak tú ďalšiu malý. Tlačiť sa v tíme na jednom preteku s Kittelom a Degenkolbom a zároveň sa snažiť stíhať nástupy vrchárov, to sa asi dať nebude. Dumoulin však vie, že mať vrchársky tím, môže pokojne pomýšľať na to čo dokázal napr. Wiggins.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Po Vuelte N°1

Poslaťod sportovec » Ned 13. Sep 2015 18:36:34

ifčopifčo píše:Podľa mňa bolo veľkou strategickou chybou Giantu že keď videli ako sa tvorí veľký únik a v ňom sú dvaja Astaňáci tak tam niekoho neposlali.


Tak, tak. Každý do toho obrovského úniku niekoho poslal (Movistar, Saxo, Kaťuša, Astana, ...) a nakoniec ich aj dobre použili. Fakt tam stačilo niekoho z Giant k Domoulinovi na tom dlhom zjazde a mohlo to byť celé ešte zábavnejšie a napínavejšie. Asi by ich dorazili ... a na ďaľšom kopci by sa začínalo odznova.

Ale je fakt, že keď sa pozrieme na to ako nikto nemohol stiahnuť víťaza etapy - tak asi už bolo veľmi veľa ľudí unavených. Možnože celá úderná sila tímu Giant bola vyčerpaná na nulu a Dumoulin nastúpil do tejto kľúčovej etapy v podstate bez tímu. Toto bol asi team na likvidovanie únikov na rovinkách +/- a nie aby sa trápil na 100% v jednej horskej etape za druhou.

berloq píše:Dumoulin však vie, že mať vrchársky tím, môže pokojne pomýšľať na to čo dokázal napr. Wiggins.


Súhlas.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Ned 13. Sep 2015 21:09:16

Tak a mame po Vuelte. Degenkolb sa konecne dockal, Aru nam ukazal kompletny chrup a Valverde zabojoval o zeleny dres. Potreboval nan iba 118 bodov. Posledne 3 roky by mu to nevidalo ani na top 3. Takze budem sa opakovat uz neviem kolky krat ale slubujem ze uz posledny :D Skoda toho incidentu s motorkou. Keby Peter chcel tak ho vyhra s prstom v nose. Este lahsie ako na Tour.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Ned 13. Sep 2015 21:35:11

Keram píše:Tak a mame po Vuelte. Degenkolb sa konecne dockal, Aru nam ukazal kompletny chrup a Valverde zabojoval o zeleny dres. Potreboval nan iba 118 bodov. Posledne 3 roky by mu to nevidalo ani na top 3. Takze budem sa opakovat uz neviem kolky krat ale slubujem ze uz posledny :D Skoda toho incidentu s motorkou. Keby Peter chcel tak ho vyhra s prstom v nose. Este lahsie ako na Tour.


A zničí sa pred MS, stálo by to zato?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod bloy » Ned 13. Sep 2015 21:46:05

Kto to vie dopredu povedať, čo by za to stálo. Veci sú ako sú, Peter mal smolu, ale aj keby nie, kto vie, či by neodstúpil aj tak. Na druhej strane keď je príležitosť treba sa jej chopiť. Myslím, že tak znie filozofia práve Domoulina, ktorý neprišiel na Vueltu vyhrať GC, ale chytil sa toho, keď sa naskytla príležitosť a možno ho to môže stáť aj titul majstra sveta v časovke, kde budú poriadne kvalitní súperi. Ale zrejme to stálo za to i tak.

MS je poriadne nevyspytateľné, tam môže rozhodnúť aj šťastie, rozhodnutie do ktorého úniku ísť a do ktorého nie, favoritov je tam ako maku. Niekto chce vsadiť na hromadný dojazd, niekto na klasikársky nástup, niektorí dokonca na vrchárske schopnosti. Bude to teda možno ešte ťažšie ako na klasikách a môže to byť aj do istej miery lotéria.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Ned 13. Sep 2015 22:08:02

bloy píše:Kto to vie dopredu povedať, čo by za to stálo. Veci sú ako sú, Peter mal smolu, ale aj keby nie, kto vie, či by neodstúpil aj tak. Na druhej strane keď je príležitosť treba sa jej chopiť. Myslím, že tak znie filozofia práve Domoulina, ktorý neprišiel na Vueltu vyhrať GC, ale chytil sa toho, keď sa naskytla príležitosť a možno ho to môže stáť aj titul majstra sveta v časovke, kde budú poriadne kvalitní súperi. Ale zrejme to stálo za to i tak.

MS je poriadne nevyspytateľné, tam môže rozhodnúť aj šťastie, rozhodnutie do ktorého úniku ísť a do ktorého nie, favoritov je tam ako maku. Niekto chce vsadiť na hromadný dojazd, niekto na klasikársky nástup, niektorí dokonca na vrchárske schopnosti. Bude to teda možno ešte ťažšie ako na klasikách a môže to byť aj do istej miery lotéria.


Zelený a červený je rozdiel, majster sveta je majster sveta a ako som už písal koľko šancí má cyklista za kariéru vyhrať MS? Zelené tričko z Vuelty nie je taká trofej ktorá by stála za to aby sa znižovala šanca v boji o dúhový dres extra pri takom profile aký je v Richmonde. A práve preto že získať titul je tak náročné.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Ned 13. Sep 2015 22:55:37

ifčopifčo píše:
Keram píše:Tak a mame po Vuelte. Degenkolb sa konecne dockal, Aru nam ukazal kompletny chrup a Valverde zabojoval o zeleny dres. Potreboval nan iba 118 bodov. Posledne 3 roky by mu to nevidalo ani na top 3. Takze budem sa opakovat uz neviem kolky krat ale slubujem ze uz posledny :D Skoda toho incidentu s motorkou. Keby Peter chcel tak ho vyhra s prstom v nose. Este lahsie ako na Tour.


A zničí sa pred MS, stálo by to zato?


To sa uz nikdy nedozvieme. Som zvedavy ci sa znicil Degenkolb.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Pon 14. Sep 2015 10:44:24

Keram píše:To sa uz nikdy nedozvieme. Som zvedavy ci sa znicil Degenkolb.


Tak o tom že Vuelta odčerpá cyklistovi množstvo síl predsa nemôže nikto pochybovať.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 252 hostia