Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Vuelta a Espaňa

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Alex » Pia 21. Aug 2015 15:31:33

áno, ja fandím FDJ a tak ma naozaj prekvapilo že Pinot na Vueltu nejde. Ellisonde pôjde asi pre nejakú etapu, inak FDJ celkom biedna zostava :(
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Sob 22. Aug 2015 10:48:22

@Alex - palec hore za za príspevok :geek:
Ponúkam pohľad z druhého brehu rieky Moravy
http://velocafe.cz/la-vuelta/
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod slovakpro » Sob 22. Aug 2015 17:55:48

prosím niekto čim skôr čas kedy štartuje Katusha :)
Obrázok užívateľa
slovakpro
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 22. Aug 2015 18:34:58

slovakpro píše:prosím niekto čim skôr čas kedy štartuje Katusha :)

Ako posledna 20:33
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod slovakpro » Sob 22. Aug 2015 18:39:33

Focus-Shimano píše:
slovakpro píše:prosím niekto čim skôr čas kedy štartuje Katusha :)

Ako posledna 20:33



ďakujem
Obrázok užívateľa
slovakpro
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Trapas...

Poslaťod berloq » Sob 22. Aug 2015 22:34:01

Paráda, BMC pokračujú v tímových víťazstvách. Tento krát sa už súťažne dočkal aj Velits. Super, bohužial udržať dres je vďaka dnešnej fraške zhola nemožné.

Velitsovi veľká gratulácia, po náročnom období, to dodá určite potrebné povzbudenie a vleje vietor do plachiet.

Na koľko je to víťazstvo pre BMC cenné neviem. Dá sa povedať, že porazili všetkých, ktorí to skúsili. A sila BMC v tých časovkách je naozaj veľká, veď ten tím až tak časovkársky naladený nie je. (aj keď ani tie ostatné nevyzerajú nejako extra...)

Ale čo to akože malo byť? Nechápem ako sa toto môže stať na preteku WT, čo viac na preteku GT. 7 kilometrovú časovku považujem za hlúposť samu o sebe, ale toto, to teda prekonalo všetko. Taliani minulý rok šaškovali v etape cez Stelvio, Francúzi tento rok v belgickej etape.... ale toto? Naplánovať toto do prvej etapy, keď sa dá všetko pekne prichystať... a navyše potom z toho spraviť takúto frašku... Fiasko, trapas, blamáž... Začiatok jubilejného ročníku ako z partesu...

Ale ono to vlastne ešte o niečom vypovedá. Zatiaľ čo na Vuelte sme sa dozvedeli čo ich čaká prakticky týždeň pred pretekom, toto by sa nikdy nemohlo stať na TdF. Tam by sa o tom diskutovalo na jar, v zime alebo ešte skôr. Skrátka to len potvrdzuje tie slová, že Vuelta je jednoducho trojka, nikto nejde do sezóny s tým, že jeho primárnym cieľom je Vuelta. A to teraz nemyslím nijako degradačne, to je fakt... A ono to vlastne celé vplýva priaznivo na atraktivitu.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ondro » Sob 22. Aug 2015 23:22:55

Nuž... Je to blamáž, ale zase super prehliadka pobrežia. Mne to prišlo vtipné, že dva dni pred štartom sa to začne zrazu riešiť - cez twitter napríklad.
Nakoniec však v pohodičke, Sagan žartuje, Velits v drese lídra, ako tímová prezentácia to bolo fajn. Toto môže byť precedens a možno ešte niečo také uvidíme - bez stresu, kto chce, nech si zapreteká.

A kto je vlastne skutočným favoritom? Lebo všetci nejako vyhlasujú, že necítia tlak a že uvidia, ako sa to vyvinie. Jedine snáď Aru a Pozzovivo prišli naozaj odhodlaní.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Ned 23. Aug 2015 11:20:09

Zabery to boli vcera krasne ale pre tych pretekarov asi nic moc :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod elviska » Ned 23. Aug 2015 12:09:53

Keram píše:Zabery to boli vcera krasne ale pre tych pretekarov asi nic moc :D

No bolo to také Strade Bianche troška také cyklokrosové, ale na tímovú časovku (prológ) to bolo dosť nebezpečné. Podľa mňa Peťovi Saganovi ten piesok ani nevadil. Včera skvelý výkon Petríkovia.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ondro » Ned 23. Aug 2015 12:21:52

https://www.youtube.com/watch?v=QsOYHVuj2oU

VIdeli ste? 8-)

Ešte k Vuelte. Pôsobilo to na mňa včera ako jedna veľká fiesta a keď sa mnohí jazdci prišli len tak povoziť (samozrejme preháňam), tak bude nakoniec z týchto 3350 km exhibičná Grand Tour. Čo ja vlastne v živote oceňujem, keď sa veci neberú smrteľne vážne. Možno nám tento prístup prinesie doposiaľ netušené zážitky. Tipujem, že to bude bláznivé, často neprehľadné, všelijaké bizarné úniky, etc. A dúfam, že si Pozzovivo príde na svoje.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod emor » Ned 23. Aug 2015 13:35:23

pre berolq..(nio)

Nezdieľam názor že včerajší úvod LaVuelta2015 bol fraškou. Že to bolo neštandardné a v celkovej súťaži nič neriešiace .? A pre čo by muselo byť.? Veď na celkové poradie a ostatné pod-súťaže má pelotón ešte 3týždne. ;)
Osobne by som viac preferoval keby sa tento prológ nešiel ako TTT ale ITT. Bolo by to zaujímavé z pohľadu jazdcov aj s tímov ktoré to pojali iba ako povinnú jazdu. Taký Terpstra by sa nemusel rozdrapovať v cieli na tímových kolegov :lol: A že išlo o veľmi peknú a príjemnú prezentáciu letoviska Marbella o tom niet pochýb. ja za včerajšok dávam Španielskemu produktu ASO 1++. celkovo si myslím že nás čaká najnapínavejšie divadlo sezóny. A to Giro už nasadilo v máji laťku poriadne vysoko. Tour keby nie Petra - tak biedaale z najväčším leskom a pozlátkom a humbukom okolo. LaVuelta - chudobná odstrkovaná ale zábavná a napínavá s vždy nachystanými prekvapeniami :)
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Ned 23. Aug 2015 13:46:44

emor píše:pre berolq..(nio)

Nezdieľam názor že včerajší úvod LaVuelta2015 bol fraškou. Že to bolo neštandardné a v celkovej súťaži nič neriešiace .? A pre čo by muselo byť.? Veď na celkové poradie a ostatné pod-súťaže má pelotón ešte 3týždne. ;)
Osobne by som viac preferoval keby sa tento prológ nešiel ako TTT ale ITT. Bolo by to zaujímavé z pohľadu jazdcov aj s tímov ktoré to pojali iba ako povinnú jazdu. Taký Terpstra by sa nemusel rozdrapovať v cieli na tímových kolegov :lol: A že išlo o veľmi peknú a príjemnú prezentáciu letoviska Marbella o tom niet pochýb. ja za včerajšok dávam Španielskemu produktu ASO 1++. celkovo si myslím že nás čaká najnapínavejšie divadlo sezóny. A to Giro už nasadilo v máji laťku poriadne vysoko. Tour keby nie Petra - tak biedaale z najväčším leskom a pozlátkom a humbukom okolo. LaVuelta - chudobná odstrkovaná ale zábavná a napínavá s vždy nachystanými prekvapeniami :)


Aký má zmysel etapa kde idú niektorí naplno a iní to zoberú ako prechádzku? Ako píšeš, keby to bolo ako ITT tak by to bolo v poriadku ale ako TTT? Nezmysel. Veď tá trasa popierala všetko čo je pre TTT typické.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod bloy » Pon 24. Aug 2015 11:25:54

Pre mňa veľká radosť včerajšia etapa, výborné vyvrcholenie na záverečnom stúpaní, Nairo nastupoval (kto by to čakal v prvej poriadnej etape?), pekne sa ukázal Doumolin, ale hlavne vyhral nádejný Esteban Chaves - a to v takej tvrdej konkurencii.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Preview trasy

Poslaťod lukas » Pon 24. Aug 2015 13:14:21

berloq píše:@lukas
Zdravím. Opäť nejaký ten dotaz k označeniam etáp :mrgreen: . Pozeral som vaše preview a u dvoch etáp to je opäť také na pochybách. Je to hlavne etapa číslo 18. Etapa je síce zvlnená takže sa v nej metrov nastúpa celkom dosť, lenže obsahuje jediné ťažšie stúpanie... Tam to podľa mňa nemá nič spoločné s horskou etapu. A potom to je etapa číslo 7, kde je naplánovaný prvý dojazd na naozajstnom kopci. Lenže je to niečo podobné, ako sme sa bavili pred Girom o etape na Abetone. Kopec síce dlhý, ale relatívne easy, dokonca sa to na kopec Abetone v Apeninách výrazne podobá. Opäť je to jediný kopec v etape a jedna jednotka z etapy podľa mňa horskú nerobí (ani podľa ASO). Ja by som sa opäť prikláňal na označenie kopcovité.

18. etapu sme uviedli ako horskú, pretože obsahuje stúpanie 1. kategórie a stúpa až do výšky 1750 m.n.m. V 7. etape má zasa cieľové stúpanie 1. kategórie takmer 19 kilometrov. Súhlasím, že to je na diskusiu, avšak nie je to až také podstatné. Všetci si pamätáme na legendárnu 6. etapu Tirreno-Adriatico v roku 2013, ktorá bola označená za zvlnenú, ale kopce vytvorili obrovské rozdiely a odstúpenia viac ako 50 pretekárov. Hodilo by sa jej označenie horská, ale cyklisti ani raz nevyšli vyššie ako 300 m.n.m.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Preview trasy

Poslaťod berloq » Uto 25. Aug 2015 0:29:29

lukas píše:18. etapu sme uviedli ako horskú, pretože obsahuje stúpanie 1. kategórie a stúpa až do výšky 1750 m.n.m. V 7. etape má zasa cieľové stúpanie 1. kategórie takmer 19 kilometrov. Súhlasím, že to je na diskusiu, avšak nie je to až také podstatné. Všetci si pamätáme na legendárnu 6. etapu Tirreno-Adriatico v roku 2013, ktorá bola označená za zvlnenú, ale kopce vytvorili obrovské rozdiely a odstúpenia viac ako 50 pretekárov. Hodilo by sa jej označenie horská, ale cyklisti ani raz nevyšli vyššie ako 300 m.n.m.

Je naozaj pravda, že na označení prakticky nezáleží. Ale už som taký, dosť sa zaujímam o túto "materiálnu" časť pretekov, pozerám trasy a podobne. Napr. tento rok opäť všímam, že začiatok Vuelty je vložený znovu po roku do srdca Andalúzie. A vnímam to ako jednoznačný zámer spopularizovať tento brutálne krízou postihnutý región. Región, ktorý má jednu z najvyšších mier dlhodobej nezamestnanosti môže záujem turistov výrazne ovplyvniť.

Ale naspäť k téme. Ono už som o tom raz písal, že označovať typ etáp je relatívne zložité... Je tam treba zohľadňovať viac faktorov. Jasne tým jedným je nadmorská výška, lenže dá sa to brať aj tak, že vo vysokej nadmorskej výške sa dá ísť aj rovinatá etapa, pokiaľ sa jedná o náhornú plošinu napr. v Colorade alebo aj vo Španielsku. Tak isto podľa mňa za označením horská by nemal stáť jeden kopec prvej kategórie (podľa ASO). Ako príklad uvádzam etapu na TdF v roku 2012 na dnes už kultový vrchol La Planche de Belles Filles. Ten kopec je pomerne brutálna záležitosť, ktorá rozmetá pelotón, lenže jedna jednotka nerobí z etapy horskú. Iné je to s kopcom HC (na Vuelte ESP) tam je jasné, že sa jedná o dlhé vysokohorské stúpanie, poprípade na Vuelte nejaké beštiálne steny.

Ale čo je hlavný dôvod. Ja ani nejako nenapadám to vaše označenie (aj keď si stojím za svojím...) ale ide mi o to nadhodnocovanie. Aj v televíznych médiách je to často počuť "na Vuelte čaká jazdcov 13 horských etáp", trhá mi to uši. Alebo tu v minulých rokoch v diskusiách "TdF je vlastne oproti Vuelte ľahká". To, že v posledných rokoch (ale vlastne to je celkovo odznak Vuelty) sa snažia zatraktívniť preteky, tým, že aj v rovinatých alebo "španielsko rovinatých" pretekoch dajú dojazd niekde v dedine do kopca, ani náhodou nerobí z etapy horskú... nech tam vzniknú rozdiely aké chcú.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod berloq » Uto 25. Aug 2015 0:40:54

Inak ešte k Nibalimu. Tiež som z tých, ktorí si myslia, že to jednoducho skúsil. Buď by nakúpil 5 minút a po GC by bolo hneď, alebo sa tam dovezie a snáď to prehliadnu. Ono sa to síce asi príliš prehliadnuť nedalo... stovkou rútiaci sa Nibali preč od skupiny. Ale neviem, nejako si nemyslím, že má teraz v pelotóne Nibali hanbu. V tom adrenalíne to spravil buď - alebo. On to určite ešte večer oľutoval, že keby aj nakúpil, mohol ísť aspoň po etape. Asi to tak malo byť... po tom ako túto sezónu odrovnali Taliani Porteho za úplnú hlúposť je toto veľmi spravodlivé! Ale radosť z toho nemám, pretože okrem Nibaliho sme utrpeli len my, my diváci...

Dnes Sagan skvele! Ako píšete na stránke... zdá sa, že pred MS je všetko na dobrej ceste. Trasa mu sedí (ktorá aj nie...), bude opäť patriť medzi najužšiu špičku favoritov. Jubilejný ročník zahájený úplným fiaskom. A dnes... jazda po diaľnici... aké originálne.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod dexterko » Uto 25. Aug 2015 20:46:33

berloq píše:Inak ešte k Nibalimu. Tiež som z tých, ktorí si myslia, že to jednoducho skúsil. Buď by nakúpil 5 minút a po GC by bolo hneď, alebo sa tam dovezie a snáď to prehliadnu. Ono sa to síce asi príliš prehliadnuť nedalo... stovkou rútiaci sa Nibali preč od skupiny. Ale neviem, nejako si nemyslím, že má teraz v pelotóne Nibali hanbu. V tom adrenalíne to spravil buď - alebo. On to určite ešte večer oľutoval, že keby aj nakúpil, mohol ísť aspoň po etape. Asi to tak malo byť... po tom ako túto sezónu odrovnali Taliani Porteho za úplnú hlúposť je toto veľmi spravodlivé! Ale radosť z toho nemám, pretože okrem Nibaliho sme utrpeli len my, my diváci...

Dnes Sagan skvele! Ako píšete na stránke... zdá sa, že pred MS je všetko na dobrej ceste. Trasa mu sedí (ktorá aj nie...), bude opäť patriť medzi najužšiu špičku favoritov. Jubilejný ročník zahájený úplným fiaskom. A dnes... jazda po diaľnici... aké originálne.


Ono to možno všetko pramenilo z frustrácie z nie celkom vydarenej sezóny, ktorú si asi predstavoval trochu inak. Bol nažhavený na TDF, kde hneď v dvojke stratil cez minutu a na po prvom kopci mohol zabudnúť na GC. Neskôr si doňho ešte ,,kopli,, borci zo SKY. Na Vueltu šiel asi s otáznikom akú bude mať formu. V následnom páde mu ale zamestnávateľ jasne ukázal kto je tu líder a bolo vymaľované. Čiže ja sa mu ani veľmi nečudujem čo urobil, musel byť veľmi frustrovaný z prístupu k nemu a stratu chcel dohnať na hranici ,,zákonu,,. Pri pomyslení, že ďalšia GT sa mu skončí ešte skôr ako začala tak proste išiel do toho rizika. Možno na Vueltu ani veľmi nechcel ísť, ale v tíme nato mali asi iný názor. Teraz som len zvedavý či Aru zvládne pozíciu jednotky a bude vyrovnaným súperom.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Chaves!

Poslaťod berloq » Štv 27. Aug 2015 21:12:03

Chaves dnes skvelý, nástup hneď pri päte stúpania... to sa dnes už tak často nevidí. Nastupujúci adept na víťazstvo, keď pelotón ešte ťahajú domestici... A zvládol to s prehľadom.

Vuelta dostáva v posledných rokoch jedinečný nádych, ktorý sa vždy mení... Minulý rok to bola GT druhých šancí, rok 2012 bol návratom Contadora atď... Ale od vtedy čo uplatňujú takúto podobnú stavbu trate sa deje jedno. Vždy v tom prvom úseku je niekto skvelý... Ja im hovorím, že sú to nadšenci, ktorí majú stále formu zo sezóny a tak ju predávajú. Lenže po prvom voľnom dni sa to väčšinou zlomí a až vtedy poznáme naozajstných favoritov daného ročníka. Tí nadšenci sú často cyklisti z TdF. Lenže tento rok je to trošku iné... Vuelta by sa dala nazvať nadstavbou. Pretože, keby mali v druhom týždni odpadnúť všetci favoriti, ktorí majú za sebou TdF, zostal by kto? Aru? možno Landa, ak sa tak dá brať... Som naozaj zvedavý ako sa s tým všetci vysporiadajú. Contador toho mal na Tour už plné zuby. Jasne tu je to trošku iné, ale nie až tak, stojí oproti sebe špička a som zvedavý, kde je ich fyzický fond. Aru by to mal nejako využiť.... ale je pravda, že zatiaľ sa úplne nezdá, že by mal formu ako počas Gira.

Zajtra je dojazd na dlhom kopci, favoritom pre zajtrajšok je asi opäť Chaves. Zatiaľ je v kopci najlepší... Uvidíme do kedy sa plánuje udržať v hre... Hornera Nibali tiež niekoľko krát Nibali podcenil až potom v Pyrenejach zistil, že je to on, kto je jeho hlavný rival. S Chavesom by to mohlo byť teoreticky podobné, možno bude vzdorovať. Zatiaľ je však orazítkovaný ako jazdec prvého týždňa, ktorý sa neskôr vytratí.

Tak sa zdá, že sa pomaly do akej takej formy dostáva Sammy Sanchez. V prvej etape sa zdalo, že po TdF nezregeneroval dobre. Trošku ma mrzí pohľad o koľko je taký Valverde od neho momentálne lepší... A nejako neverím TVG, jedna vec je, že s tými kopcami si asi rozumieť nebude a druhá vec je, že z TdF odstúpil strašne neskoro... on prakticky skončil v 18. etape a tam už veľký rozdiel nie je... Ale je fakt, že hlavní súperi sú po TdF.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod bloy » Štv 27. Aug 2015 22:31:16

Hm, Chaves je veľmi mladý a na Gire tiež neskôr poriadne strácal. Je to veľký talent a jeden z mojich najobľúbenejších cyklistov, ale favorita pre Vueltu by som z neho ešte tento rok nerobil. Ale potenciál ma obrovský. Snáď udrží to červené najdlhšie a potom ho predá inému podobne vysokému kolegovi z Kolumbie. :D
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ondro » Sob 29. Aug 2015 19:00:17

No, rád by som dostal reakcie znalcov.

To ako Peťo dopadol v 8.etape je nanič, ale mám problém súhlasiť, že by poľahky vyhral.
Hlavne keď ho vidím, ako sa 10 km pred cieľom ukáže na čele a tvári sa, že ide sťahovať únik, ale zároveň čaká, že mu niekto pomôže - ???
Takto nemá šancu, nikto nikdy mu nepomôže a keď získa 5 sekúnd sám, tak bude potešením pre celý zvyšok pelotónu ten náskok stiahnuť.
Keby tak čakal v závetrí - a ešte sa tváril, že je úplne out, tak by mu možno uverili a začali ťahať ďalšie tímy, alebo nezačali a vyhral by únik. Ale keď sa tam predvedie - aha, tu som, silný, pripravený vyhrať, len ma musíte dotiahnuť na pásku - hm, hm...
Proste ten záver 8.etapy nebol príliš pre neho, aj keď sa píše inak. (Tinkoff tam mal 2 ľudí, z toho by ťahal iba jeden - Hansen, Majka určite nie).
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 80 hostia

cron