Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Vuelta a Espaňa

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Roman » Sob 29. Aug 2015 19:07:46

no lenze ten jeden z Tinkoffu a Hansen to nakoniec stiahli a koncilo sa hromadnym sprintom...skor otazka znie tak, z akeho dovodu to tam musel Sagan dotahovat sam a ked spadol tak zrazu tam boli aj jazdci Tinkoffu, ktori uz nemali problem dotiahnut unik
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 29. Aug 2015 19:35:44

ondro píše:No, rád by som dostal reakcie znalcov.

To ako Peťo dopadol v 8.etape je nanič, ale mám problém súhlasiť, že by poľahky vyhral.
Hlavne keď ho vidím, ako sa 10 km pred cieľom ukáže na čele a tvári sa, že ide sťahovať únik, ale zároveň čaká, že mu niekto pomôže - ???
Takto nemá šancu, nikto nikdy mu nepomôže a keď získa 5 sekúnd sám, tak bude potešením pre celý zvyšok pelotónu ten náskok stiahnuť.
Keby tak čakal v závetrí - a ešte sa tváril, že je úplne out, tak by mu možno uverili a začali ťahať ďalšie tímy, alebo nezačali a vyhral by únik. Ale keď sa tam predvedie - aha, tu som, silný, pripravený vyhrať, len ma musíte dotiahnuť na pásku - hm, hm...
Proste ten záver 8.etapy nebol príliš pre neho, aj keď sa píše inak. (Tinkoff tam mal 2 ľudí, z toho by ťahal iba jeden - Hansen, Majka určite nie).

Myslim ze by to aj tak skoncilo spurtom pretoze v uniku si krasne nastupovali a to ich stalo uspech
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Sob 29. Aug 2015 20:31:27

ondro píše:No, rád by som dostal reakcie znalcov.

To ako Peťo dopadol v 8.etape je nanič, ale mám problém súhlasiť, že by poľahky vyhral.
Hlavne keď ho vidím, ako sa 10 km pred cieľom ukáže na čele a tvári sa, že ide sťahovať únik, ale zároveň čaká, že mu niekto pomôže - ???
Takto nemá šancu, nikto nikdy mu nepomôže a keď získa 5 sekúnd sám, tak bude potešením pre celý zvyšok pelotónu ten náskok stiahnuť.
Keby tak čakal v závetrí - a ešte sa tváril, že je úplne out, tak by mu možno uverili a začali ťahať ďalšie tímy, alebo nezačali a vyhral by únik. Ale keď sa tam predvedie - aha, tu som, silný, pripravený vyhrať, len ma musíte dotiahnuť na pásku - hm, hm...
Proste ten záver 8.etapy nebol príliš pre neho, aj keď sa píše inak. (Tinkoff tam mal 2 ľudí, z toho by ťahal iba jeden - Hansen, Majka určite nie).


Táto etapa bolo pre Petra skvelá a išlo to presne podľa scenára, všetci šprintéri out, Peter v čelnej skupine, pravdepodobnosť výhry bola vysoká, top 3 takmer stopercentná, dokonca Hansen si myslel že tam Peter je a preto nastúpil a aj tak ho dobehli.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Tibi » Sob 29. Aug 2015 20:53:44

ondro píše:No, rád by som dostal reakcie znalcov.

To ako Peťo dopadol v 8.etape je nanič, ale mám problém súhlasiť, že by poľahky vyhral.
Hlavne keď ho vidím, ako sa 10 km pred cieľom ukáže na čele a tvári sa, že ide sťahovať únik, ale zároveň čaká, že mu niekto pomôže - ???
Takto nemá šancu, nikto nikdy mu nepomôže a keď získa 5 sekúnd sám, tak bude potešením pre celý zvyšok pelotónu ten náskok stiahnuť.
Keby tak čakal v závetrí - a ešte sa tváril, že je úplne out, tak by mu možno uverili a začali ťahať ďalšie tímy, alebo nezačali a vyhral by únik. Ale keď sa tam predvedie - aha, tu som, silný, pripravený vyhrať, len ma musíte dotiahnuť na pásku - hm, hm...
Proste ten záver 8.etapy nebol príliš pre neho, aj keď sa píše inak. (Tinkoff tam mal 2 ľudí, z toho by ťahal iba jeden - Hansen, Majka určite nie).


Znalec nie som,ale myslím že ťa chápem a súhlasím s tvojim názorom.Ťažko je,ale povedať či by mu vyšlo zakaždým hrať mŕtveho chrobáka.Na to by mu skočili súperi raz možno dvakrát a to by si mohol nechať na MS,alebo monumenty.Pravda je ale to,že Peťo to nemá v povahe a možno by bolo dobré sem tam zahrať že na to dnes nemám.
Riešenie týchto,podľa mňa pravidelne sa opakujúcich situácii je jednoznačne mať okolo seba kvalitný tím s kvalitnými domestikmi pre Petra.Potreboval by sám pre seba min.3až4 na záverečných 10km.Dvaja by mu sťahovali úniky a jeden rozbiehal špurt.Na sťahovanie únikov počas etapy by potreboval ďalších 3-4,takže by potreboval celý tím sám pre seba.Pretekár Saganových kvalít by si taký tím aj zaslúžil. Preto ma až tak nepotešila informácia,že na budúci rok ide vyhrať Alberto TDF. Aj keď ho mám celkom rád.Ešte že je jasným lídrom na monumenty,akurát tam zas zatiaľ chýbajú tí kvalitní pracanti.
Pomohlo by aj zlepšenie časovkárskych schopnosti,čo sa podľa mňa do budúcna aj udeje,len malo by to byť do takej miery,aby mu to neubralo na výbušnosti vo finiši.V takom prípade by mohol niekde 5 km pred cieľom nastúpiť aj sám.Asi už moc snívam,tak radšej končím :D
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod motyliLET » Sob 29. Aug 2015 22:26:37

No ja ked som peta videl vpredu na konci zdal sa mi velmi silny a v pohode on mohol kludne nastupit aj peletonu kedze to nebol peleton ale len torzo a velmi by ho nemal kto stahovat takze len tolko k tomu ze peto isiel uplnu spicu on to chcel mozno len rozprudit a potom by mu pomohol hansen ale teraz je tazko polemizovat skor by som rad vedel kedy konecne ta priteplala uci zavedie nejake seriozne pravidla pre sprievodne vozidla a motocykle pretoze uz je toho strasne vela v poslednom obdobi
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 30. Aug 2015 10:16:32

Peter Sagan odstúpil z vuelty
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod bloy » Ned 30. Aug 2015 12:02:32

Smutné. Včerajšok bol teda poriadny masaker.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ondro » Ned 30. Aug 2015 12:10:54

Ďakujem za reakcie.
Saganova a celá tímová taktika mi niekedy dvíha obočie, ale vzhľadom ku všetkým pádom a odstúpeniam v etape (už teda aj Sagan) je tento môj problém momentálne možno trošku nemiestny, hlavne keď čítam, čo je s Boeckmansom, takže prídem o taktike asi diskutovať inokedy.
Hlavne verím, že motorkári dajú ešte niektorým cyklistom šancu vyhrávať preteky.
Keby som chcel byť sarkastický, tak poviem, že ich asi vyberajú z motorkárskych gangov.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod bloy » Pon 31. Aug 2015 21:26:27

A teraz príde tá extrémne tvrdá etapa, tipol by som si, že niektorí nám vypadnú z celkového poradia, alebo aspoň z prvej desiatky. Takí adepti by mohli byť Chaves, Doumolin, či Roche.

Dnes mi to prišlo ako taká pikoška, MTN plné (aspoň v minulosti) silných šprintérov a nakoniec im tú GT etapu vyhrá Sbaragli, ktorého by asi nikto moc netipoval.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Qhubeka

Poslaťod berloq » Uto 01. Sep 2015 16:53:27

bloy píše:Dnes mi to prišlo ako taká pikoška, MTN plné (aspoň v minulosti) silných šprintérov a nakoniec im tú GT etapu vyhrá Sbaragli, ktorého by asi nikto moc netipoval.


Toto cítim presne tak isto. Farrar rozbieha špurty Hagenovi, pri tom človek by povedal, že na hladkom šprinte je Farrar oveľa rýchlejší. Po Gossovi už asi ani pes neštekne. A o Bosovi som ešte v sezóne nepočul. Na Hagenovi je vidieť, že sa snaží, vyberá si preteky, kde by mohol uspieť, drží sa vo veľmi dobre forme. Ale nemôžem sa ubrániť dojmu, že tomu niečo chýba. Ale celkovo Qhubeka v sezóne 2 GT 2 výhry, a to sa u takého tímu počíta.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Totálna cyklistika?

Poslaťod berloq » Uto 01. Sep 2015 17:25:22

Je to tak zajtra nás čaká kráľovská etapa Vuelty. Zajtrajšok bude jednoznačne najťažší cyklistický pretek tohto roka, vraví sa, že historicky najťažšia etapa Vuelty a organizátori dokonca používajú označenie najťažší deň v histórií všetkých GT. Pri pohľade na profil etapy sa pretekárom dobre spať nebude... Ja sa priznám, že sa veľmi teším na tú etapu, jedná sa jednoznačne o epický pretek brutálnej náročnosti, navyše etapa spĺňa takú tú modernosť, teda krátku kilometráž. Vždy sa mi vryjú do pamäte tieto nadľudsky ťažké etapy, ktoré rozkladajú pelotón na prvočleny. Strašne by som chcel vidieť pretekanie počas celej etapy, zakončené nejakým triumfálnym víťazstvom. Pokojne aj za cenu toho, že by polovica ľudí dostala limit.

Bohužiaľ, mám skôr inakšie cítenie. Skúsim napísať pár dôvodov, prečo si myslím, že to v etape také jatká nebudú.

<>Etapa obsahuje päť, tak náročných stúpaní, že každé jedno má moc deliť pelotón na kúsky. A päť brutálnych stúpaní v jednej etape bude cyklistov natoľko desiť, že nejakú ofenzívnu partiu rozohrávať na prvých stúpaniach sa im nebude chcieť. Keď zohľadníme postavenie Vuelty v kalendári, teda značnú únavu lídrov ale aj celých tímov, nejako sa mi nechce veriť, že by sa tu našiel tím, ktorý by z pelotónu spravil rešeto.

<>O čo vlastne pôjde v tejto etape? Boli tu dva ťažšie dojazdy, ale to bol prvý týždeň Vuelty. Až zajtra sa bude jednať o prvú skúšku reálnych favoritov, odstupy sú zatiaľ veľmi malé, prečo by sa niekto mal hnať už v polovičke pretekov? Väčší odstup ma iba Dumoulin, toho by sa teoreticky mohlo podariť uťahať, ale do toho nikto takto skoro nepôjde, nie je to treba. Keby táto etapa bola na konci druhého týždňa a nie na začiatku, tak verím, že by sme tam videli niečo podobné ako na TdF v posledných etapách, teda totálnu aktivitu. Ale, keďže je to na začiatku druhého bloku, nikto nebude chcieť ísť cez závit.

<>Paráda máme tu epickú etapu... Ale doriti, prečo ju dali po voľnom dni? Kto bude mať odvahu to naozaj skúsiť ďaleko pred cieľom? Takých sa veľa nenájde... každý sa bude strážiť aby nerupol. A ani pocit dobrej kondície na jednom kopci nemusí byť zárukou, že kondícia bude dobrá aj na ďalšom.

Tieto faktory, ktoré na seba nadväzujú a sú prepletené, podľa mňa etapu poriadne pribrzdia. Teda si myslím, že to až taká divočina nebude, favoriti budú pod finálnym stúpaním po hromade. A možno sa bude tešiť únik...

Ale prianie? Strašne chcem, aby sa nič z toho čo som napísal nevyplnilo... hneď od začiatku by sa mohla odčleniť obrovská skupina, kde sa schovajú nejakí favoriti, nech vznikne totálny chaos!

Teším sa!
Obrázok
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ondro » Uto 01. Sep 2015 17:45:20

Dobre to berloq napísal. Predpokladám, že nikto nemá jasný plán rozbaliť to hneď zajtra. Všetci budú čakať, nikto si nie je istý vlastnými silami, do konce ešte stále ďaleko. Najviac pravdepodobné mi príde, že skúsiť unaviť súperov a postupne zintenzívňovať úsilie až do konca týždňa, lebo celý je brutálny. Zajtrajšok bude o sledovaní sa navzájom a iba keď sa vyskytne nejaká jasná príležitosť urobiť veľký náskok, tak vtedy to skúsiť. Ale všetko môže byť inak a taký Pozzovivo vystrelí ako šíp už v polovici etapy. To by som chcel, aspoň on.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod slovakpro » Uto 01. Sep 2015 22:18:27

Chris Froome: "I don't expect that Purito Rodriguez will be very popular tomorrow after planning this for us! ‪#‎LV2015‬ ‪#‎QueenStage‬.
Obrázok užívateľa
slovakpro
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Uto 01. Sep 2015 22:57:27

Na zajtra sa tesim uz tyzden. Dufam ze nas caka epicka etapa. Pozeram uz od pol druhej zajtra. Dufam ze sa najde aspon niekto z top favoritov ktory najde gule a zautoci uz na tom ESP kopci. Na Tour v podobnych etapach tento rok zabijali akciu po nadejnom zaciatku bud roboti zo Sky albo dlhe roviny medzi kopcami. Zajtra sa nabude diat ani jedno ani druhe a tak drzme prsty aby sme uvideli nieco magicke na co budeme spominat este roky.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod bloy » Uto 01. Sep 2015 23:00:43

Ja by som naopak tipol, že tam bude niekoľko jazdcov, ktorí to budú chcieť poriadne rozbaliť a to kvalitnejší vrchári, ktorí sa pokúsia dostať do úniku. Budú rátať s tým, že v pelotóne nebude príliš záujem o etapu a mohli by v tých stúpaniach nabrať poriadny náskok. Otázka je akých jazdcov do úniku pustia tímy, ktoré idú na celkové poradie. Ak by bol náskok príliš veľký (aj keď čo to v takomto hrozivom profile presne je ? ani 20minút nemusí byť problém v závere stiahnuť) mohlo by sa začať viac pretekať aj v "balíku". Ale problém, ktorý vyvstáva s pohľadom na ten profil je, že nikto nevie presne predvídať čo sa stane, hoci najpravdepodobnejšie sa javí, že sa bude bojovať medzi GC pretekármi až v poslednom stúpaní, aj tak ale niekto môže prekvapivo odpadnúť už skôr, lebo tie nastúpané (výškové) metre sa celkom oklamať nedajú. Alebo niekto skúsi nastúpiť nejaké to stúpanie pred koncom... a samozrejme veľmi pravdepodobné sa javí, že niektoré tímy (určite napr. Movistar budú chcieť mať v úniku svojho jazdca - u Movistaru by to mohol byť Visconti, alebo Amador), ktorí by pri prípadnom neskoršom útoku pretekárov ako Valverde, či Quintana mohli slušne pomôcť, ako Tour napr. Anacona.

Môže to teda byť po väčšinu etapy aj nuda, ale dopredu by som to s istotou netvrdil, lebo scenáre sa ponúkajú viaceré.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod berloq » Str 02. Sep 2015 0:38:55

@slovakpro

Purito bude zajtra jazdiť "doma". Zatiaľ čo ostatní trénujú na Tenerife alebo Etne, Rodriguez je schovaný v Andorre. Žeby pomáhal s plánovaním? :lol:

@Keram

Gule... gule môže mať len cyklista, ktorý je v dobrej kondícií, nemusí byť v najlepšej, ale aspoň takej, že je na úrovni ostatných. Takých je tu kopa... asi sa odvolám na faktory, ktoré som vypísal. Nebude to len o guliach.

Tá špeciálna prémia je kopec Col de la Gallina. Z tohto stúpania sa stáva taký novodobý kult Vuelty. Bol zaradený v itinerári dvakrát, pokaždé ako cieľové stúpanie - 2012 aj 2013. Jedná sa o dosť prudké stúpanie, na niektorých miestach to ide dokonca na nejakých 15%. Tento rok sa ide z druhej strany ale na brutálnosti nič nestratí...
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod paula@sile » Str 02. Sep 2015 9:18:26

5200 vyskovych metrov je teda brutal… :shock:
vsetci sa tesime na tuto epicku etapu, dufam, ze nas pretekari nesklamu a neurobia z toho nudny pretek
(aj ked sa asi pri tolkych vyskovych metroch o nude nebude dat rozpravat)
neverim ze dnes dumoulin cervene udrzi, aj ked sa vyjadril, ze sa citi skvele a nema v umysle sa ho len tak zriect..
quintana sa dnes urcite o nieco pokusi a froome nepovedal este posledne slovo, tipujem ze prave on pride do ciela ako prvy…..
a valverdemu za skvele vykony pocas celeho roka, prajem titul majstra sveta
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Totálna cyklistika?

Poslaťod sportovec » Str 02. Sep 2015 10:01:18

berloq píše:Keby táto etapa bola na konci druhého týždňa a nie na začiatku, tak verím, že by sme tam videli niečo podobné ako na TdF v posledných etapách, teda totálnu aktivitu.


Pravda. Bolo by to minimálne 2x zaujímavejšie. Toto mohla byť napríklad posledná ťažká etapa z Vuelty 2015 - tam už sa väčšinou ide "all in".

Veď si len spomeňme trebárs na poslednú vlnkovitú etapu na Critérium du Dauphiné 2014, kde veľký únik druhého sledu odpáral Tinkoff-Saxo a Ryder Hesjedal pretlačil Talanskeho na 1. miesto v GC namiesto Contadora. (Aj keď síce SKY s poškrábaným Froome-om v zelenom tričku brnkali na nervy a hrali mŕtveho chrobáka - ale aj tak to stálo za to ;) )
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod bloy » Str 02. Sep 2015 13:43:56

Tak Froomey už sa zbieral zo zeme. Začína to celkom z ostra.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Str 02. Sep 2015 19:04:51

Nebola to zla etapa ale k epickej bitke mala daleko. Do posledneho stupania bol zaujimavejsi unik ako hlavny peloton ( ak neratam vybuch Frooma) a na poslednom stupani to miesto toho kto koho utrhne bolo skor o tom kto neskor odpadne. Prijemne ma prekvapil Dumolin. Vazne sa z neho stava adept na celkove. Sklamali borci z Movistaru. Asi im uz dochadza para.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 52 hostia