Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Vuelta a Espaňa

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Sob 04. Sep 2021 19:24:18

Ja som videl iba koniec a neviem co sa stalo s Bernalom ale na tejto Vuelte bol trochu sklamanie. A Lopez bol doteraz super tiez nechapem co sa stalo.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Sob 04. Sep 2021 19:43:54

Keram píše:Ja som videl iba koniec a neviem co sa stalo s Bernalom ale na tejto Vuelte bol trochu sklamanie. A Lopez bol doteraz super tiez nechapem co sa stalo.

Bernal po oslavách víťazstva na Gire dostal kovid, potom sa v Burgose vyváľal, pred Vueltou išiel iba jeden etapák a Donostiu, takže jedno z druhým a výsledok je taký, že nie je v svojej top forme. Svoje mohlo zohrať aj to, že po víťaznom Gire nemal až taký hlad po výsledkoch.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod pmts » Sob 04. Sep 2021 19:47:07

Keram píše:Ja som videl iba koniec a neviem co sa stalo s Bernalom ale na tejto Vuelte bol trochu sklamanie. A Lopez bol doteraz super tiez nechapem co sa stalo.

Ani u jedného to nebolo výkonnosťou. Movistar to pokazil takticky a Lópezov výbuch psychický vpodstate zničil Bernalove šance na biely dres. Úprimne, fandil som im obom, takže trocha pachuť z dnešnej etapy a tým pádom celej Vuelty, ale na druhú stranu, Vuelta bola opäť parádna a ponúkla asi najkrajší pretek o gc, hoci o víťazovi nebolo pochýb od začiatku :lol: ...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Sob 04. Sep 2021 23:37:05

ifčopifčo píše:
Keram píše:Ja som videl iba koniec a neviem co sa stalo s Bernalom ale na tejto Vuelte bol trochu sklamanie. A Lopez bol doteraz super tiez nechapem co sa stalo.

Bernal po oslavách víťazstva na Gire dostal kovid, potom sa v Burgose vyváľal, pred Vueltou išiel iba jeden etapák a Donostiu, takže jedno z druhým a výsledok je taký, že nie je v svojej top forme. Svoje mohlo zohrať aj to, že po víťaznom Gire nemal až taký hlad po výsledkoch.


Aha toto som az tak nezachytil. Dik.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Pia 19. Aug 2022 20:45:51

Už som sa tešil na TTT ktorý bol dlhom čase a bol to pekný súboj, prvú päťku som dobre natipoval, len Podlahári mali predbehnúť Ineos a bol by som spokojný ;)
Inak čítali ste vyjadrenia Patricka smerom k Alaphilippovi? :D
„Neplatím ho proto, aby vyhrával mistrovství světa,“ řekl Lefevere listu De Morgen. „Doufám, že nezopakuje ten trik z loňska, kdy jel Tour de France jako přípravu na mistrovství světa. Jednou se to může stát, ale v zásadě, za tohle ho neplatím. Čekám, že na Vueltě něco ukáže, ne že bude jen k ruce Evenepoelovi,“ uvedl šéf belgického týmu na adresu Alaphilippea, jenž chce koncem září v australském Wollongongu usilovat o vítězný hattrick na MS.
„Jasně, má za sebou spoustu komplikací. Nebyla to pro něj lehká sezona. Ale to ani pro mě, jeho zaměstnavatele,“ prohlásil Lefevere. „Vždycky budu bránit své jezdce, ale s někým, kdo vydělává 70 000 eur, je to o něco snazší, než když jde o částku se šesti nulami,“ dodal.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Sob 20. Aug 2022 7:36:03

Gratulujem Lefevrovy…prave dosiahol vrchol svojej stareckej demencie a zaroven padol na uplne dno ludskosti. Neviem dokedy ma Julien zmluvu ale asi ma uz vobec neprekvapy ked ju u podlaharov nepredlzi
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 21. Aug 2022 17:15:38

Vuelta sa nám pekne rozbehla. ;) Cyklisti Jumbo-Visma sa elegantne striedajú v červenom drese a Sam Bennett má dva zárezy (kto by to bol od neho po nevýraznej sezóne čakal). Ale to, čo pre neho robí Danny van Poppel, je neuveriteľné! Momentálne najlepší rozbiehač špurtu v pelotóne. Úroveň: Michael Mørkøv v najlepších rokoch! Klobúk dole pre Borou, dnes zabodovali na všetkých frontoch. 8-)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod zakliata.panna » Uto 23. Aug 2022 22:21:52

4. etapa: Julian dnes 20 sekund na kopci, kde by bol vlani top favorit. Som zvedavy, ci sa len rozbieha, alebo zranenie a kovid na nom zanechali nasledky. Primoz tradicne silny sprint na takomto type stupania. Mads, ak neratame E. Haytera, tak jediny z rychlych klasikarov prezil stupanie s najlepsimi. Pred MS su to dobre spravy prenho aj pre dansku reprezentaciu. Podobne aj E. Hayter ukazuje, ze Briti maju tiez silneho (spolu)lidra. Ak teda nevybiju baterky na Vuelte.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Str 24. Aug 2022 21:05:41

zakliata.panna píše:4. etapa: Julian dnes 20 sekund na kopci, kde by bol vlani top favorit. Som zvedavy, ci sa len rozbieha, alebo zranenie a kovid na nom zanechali nasledky. Primoz tradicne silny sprint na takomto type stupania. Mads, ak neratame E. Haytera, tak jediny z rychlych klasikarov prezil stupanie s najlepsimi. Pred MS su to dobre spravy prenho aj pre dansku reprezentaciu. Podobne aj E. Hayter ukazuje, ze Briti maju tiez silneho (spolu)lidra. Ak teda nevybiju baterky na Vuelte.


Aj dnes Julian odpadával príliš skoro, Lefevere bude nasrdený a ak potom Julian vyhrá MS tak ho asi klepne :D Ale vážne, ak toto je skutočný obraz jeho formy, tak som fakt zvedavý, či bude na MS konkurencieschopný.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod konyk87 » Str 24. Aug 2022 21:47:02

ifco, snad by si len takto dopredu nechcel spekulovat a hned ho odpisovat?! :D ci alaphilippa mozme?
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod elviska » Štv 25. Aug 2022 10:59:53

konyk87 píše:ifco, snad by si len takto dopredu nechcel spekulovat a hned ho odpisovat?! :D ci alaphilippa mozme?

Chcel si byť uštipačný?
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Štv 25. Aug 2022 12:55:27

konyk87 píše:ifco, snad by si len takto dopredu nechcel spekulovat a hned ho odpisovat?! :D ci alaphilippa mozme?


elviska striehne ako jastrab :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Štv 25. Aug 2022 17:05:17

Viva la Vuelta…no nemiluj ju :P
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod elviska » Pia 26. Aug 2022 9:02:43

ifčopifčo píše:
konyk87 píše:ifco, snad by si len takto dopredu nechcel spekulovat a hned ho odpisovat?! :D ci alaphilippa mozme?


elviska striehne ako jastrab :lol:

Ty striehnes, tiež jak jastrab.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod CyclingGeek » Pia 26. Aug 2022 9:53:41

Tak, na to, ako dominantne Jumbo v prvých etapách pôsobilo, včera to dopadlo pre nich dosť zle :)
Mas a Ayuso príjemne prekvapili. Trochu som nepochopil ataku Yatesa 10 km od cieľa keď mal potom
problém uvisieť v Rogličovej skupinke :D Evenepoel potvrdil to, že zreje k tomu typu jazdca, akého
všetci od neho očakávali. Bolo od neho očakávané, aby dominoval a to zrejme aj bude.

Roglič včera pôsobil dosť odovzdane a na mňa pôsobí už tento rok, akoby bol za zenitom. Mať skvelú
formu na týždňovkách a vyhrávať šprinty do krátkych stúpani OK. To je jeho. Ale začínam pochybovať
či má ešte na to, aby vyhral trojtýždňový pretek.

Som zvedavý koľko vydrží Mas. Zatiaľ sa prezentuje tak, že formu načasoval luxusne. Ak by mu to takto
vydržalo 3 týždne, tak Evenepoel si ho v horách bude nosiť ako prívesok, a asi len v časovke mu naloží
pár minút :D

Ayuso, najmladší jazdec na Vuelte. Dosť ma zaskočil, už len tým, že si takto vyskočil na veľkých pánov.
A príjemne ma prekvapila taktika UAE, že mladého španiela nebrzdili taktikou, ale nechali ho pretekať
podľa pocitu. Je pre nich lepšie, ak Almeida príde do formy, aby mali viac kariet vpredu.
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod hujhe » Pia 26. Aug 2022 10:39:59

Ja som v minulosti pochyboval o tom ci Remcova povest zodpoveda jeho celkovej sile. Vcera paradmy vykon no som stale skepticky. QS teraz bude branit dres a Remco ukazal ze je velky favorit. Tazka pozicia a zda sa ze ak chcu vyhrat tak v nej budu este 15 etap co je vela na to aby sa urobila chyba.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Pia 26. Aug 2022 12:32:54

Ja osobne dufam ze Remco naplni ďsvoj potencial a bude z neho skvely GC jazdecna GT ale zatial sa obavam ze ma jednu dost velku slabinu a tou je zmena tempa…niesom si isty nakolko by nol schopny ustat seriu zrychleni ako sme videli na TdF…vcera jednoducho siel ako kombajn a postupne odpajal superov ale co bude ak budu odpajat jeho? Ano nebol by prvym ktory strojovo by sa mohli vracat spat ako to robieval Dumolin alebo aj Froomy ked to nanho skusal Contik…no na to treba mat hlavu a ustat to zatial nevieme ci to Remco je schopny ustat…dufam ze ano
A este k vcerajsku…vitazstvo zwiftaka ktory ano nevieme kedy odisiel z balika a ktory dokazal a prehladom udrzat za sebou remca a dalsich…waaau ale toto je Vuelta…vacsinou podvenovana ale zaroven fanusikmy milovana pretoze ona fakt asi nikdy nebude nudna…preto ma aj dost mrzi ze sa na slovensku uz takmer zabudlo ze mame chalana ktory stale relativne nedavno bol na celkovom podiu tohto skveleho preteku a verte mi ze to urcite nebolo zadarmo
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Pon 29. Aug 2022 10:49:39

Tak Remco zatial prekvapuje…to jeho strojove tempo bez jasnych zrychleni sice posobi nudne ale funguje a superi nestihaju…stale sa ale trochu obavam ze este niekde vybuchne a potom sa ukaze ako na tom je psychicky
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Zutu » Štv 01. Sep 2022 16:08:09

ifčopifčo píše:„Neplatím ho proto, aby vyhrával mistrovství světa,“ řekl Lefevere listu De Morgen. „Doufám, že nezopakuje ten trik z loňska, kdy jel Tour de France jako přípravu na mistrovství světa. Jednou se to může stát, ale v zásadě, za tohle ho neplatím. Čekám, že na Vueltě něco ukáže, ne že bude jen k ruce Evenepoelovi,“ uvedl šéf belgického týmu na adresu Alaphilippea, jenž chce koncem září v australském Wollongongu usilovat o vítězný hattrick na MS.


Krasne divadlo vcera zahral a uz sa moze spokojne pripravovat na MS :-D
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Za Slušný Svet » Pia 02. Sep 2022 16:06:17

Mne sa zatiaľ Vuelta veľmi páči (hoci som ju na Velogames natipoval katastrofálne / momentálne súperím s majom o červenú lucernu a to nie len v našej lige :shock: ).
Bál som sa, že Remco bude jazdiť opatrne, ustráchane a nudne. Myslel som si, že bude len vyčkávať na časovku. Avšak, opak je pravdou. Mladý Belgičan nám zatiaľ predvádza atraktívnu cyklistiku. Dokáže súperov odpárať v kratších i dlhších stúpaniach a jeho skvelá časovka tak bola len čerešničkou na torte. 8-) Mrzí ma, že štartové pole krutým spôsobom kosí covid. Obzvlášť odstúpenie Sivakova zabolelo. Teraz to bude mať nahnuté šikovný Ayuso. Dúfajme, že to takto nebude pokračovať až do konca. Bolo by mi smutno, keby Remca pripravila o víťazstvo choroba...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 66 hostia