Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Vuelta a Espaňa

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Str 23. Aug 2017 10:04:11

@sportovec
Uviesť víťazstvo Booma ako príklad utláčania slabšieho silnejším, to chce silnú dávku demagógie. Boom predstavoval z hľadiska GC oveľa menšie nebezpečenstvo ako Sagan, cyklisti reagovali racionálne.

Chudák Landa išiel do SKY predpokladám dobrovoľne, nikto ho asi nenútil, takže vedel, že na Tour bude maximálne tak domestik. Demogógia číslo dva - Landa už mohol mať dve GT keby nebol v SKY.

"Pokiaľ by Sagan nebol tak dominantný, nikdy by,ako Slovák nevyhral vo veku 27 rokov už 99 pretekov." - toto mi musíte vysvetliť, vôbec mi nie je jasné, čo ste tým chceli povedať. Ak by nebol Slovák, mal by tých víťazstiev viac? Alebo iný Slovák by mohol mať aj dosť víťazstiev ale nemá, pretože nie je dominantný ako Sagan?

Blythe a Warbasse sú príkladom čoho? Akej neuveriteľnej nespravodlivosti voči Angličanom? Kto sa proti ním spriahol?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod eres » Str 23. Aug 2017 10:11:56

ifčopifčo píše:Blythe a Warbasse sú príkladom čoho? Akej neuveriteľnej nespravodlivosti voči Angličanom? Kto sa proti ním spriahol?

Určite ilumináti, židojašteri a Soros, ten financuje všetko :lol:

Ale už dosť, trošku sa to tu zvrhlo, niekoľko posledných príspevkov (vrátane tohto môjho) nemá s témou Vuelta nič spoločné, budem len rád, ak to tu nejaký admin trošku prečistí...
Naposledy upravil eres dňa Str 23. Aug 2017 10:12:32, celkovo upravené 1
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Poslaťod sportovec » Str 23. Aug 2017 10:12:23

ifčopifčo píše:Blythe a Warbasse sú príkladom čoho? Akej neuveriteľnej nespravodlivosti voči Angličanom? Kto sa proti ním spriahol?

S tebou sa fakt nedá, máš svoj názor a ten je nemenný. Odpoviem ti len na toto jedno: Keby mali za brata Petra Sagana, tak sú v Bore.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re:

Poslaťod ifčopifčo » Str 23. Aug 2017 11:46:18

sportovec píše:
ifčopifčo píše:Blythe a Warbasse sú príkladom čoho? Akej neuveriteľnej nespravodlivosti voči Angličanom? Kto sa proti ním spriahol?

S tebou sa fakt nedá, máš svoj názor a ten je nemenný. Odpoviem ti len na toto jedno: Keby mali za brata Petra Sagana, tak sú v Bore.


Asi by sme to tu nemali rozoberať, pretože diskutujeme pod témou Vuelta. Tak len stručne a posledný krát, to čo si napísal o mne môžem napísať aj ja o tebe. Chlapci majú smolu, na druhej strane, kto je v tomto prípade ten silnejší a kto slabší, ako to spadá do vašej teórie o tom, ako nám, maličkým, všetci ubližujú?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Phobos » Str 23. Aug 2017 12:28:20

Degenkolb na Vuelte skončil. Chorľaví sú aj Contador a Kruijswijk.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Štv 24. Aug 2017 11:58:14

Contador vcera vyzeral ze uz aj vyzdravel :D Dufam ze to nebude len vystrel do tmy. Na tejto Vuelte fandim Chavitovi ale obavam sa ze v ITT na Frooma strati velmi vela casu takze velke sance nema.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Štv 24. Aug 2017 21:05:25

darmo bez Alberta uz nebude peloton nikdy taky aky je teraz...nikdy som sa netajil tym ze je pre mna nr1 a dnes(aj vcera) mi to zas raz potvrdil...kto ma v dnesnom pelotone gule postavit sa a ist v etape ktora podla odbornikov nemala byt pre GC extra zaujimava?...momentalne okrem pistolera je len jeden GC borec schopny takychto tahou a kludne ma ukamenujte ale pre mna je to Chris Froom...viva Alberto viva PISTOLERO :D :P
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Phobos » Pia 25. Aug 2017 9:26:17

Uvidíme ešte posledný krát súboj dvoch najlepších cyklistov posledného desaťročia? Asi je predčasné niečo predpovedať po šiestej etape a obzvlášť na Vuelte ale nebol by som proti. Contador vyzeral v posledných dvoch etapách výborne, uvidíme čo bude v horách.
Smoliari Van Garderen a Betancur, obaja nie sú po dlhšom čase len tieňmi svojho bývaleho ja ale predvádzajú super výkony. Van Garderena ako keby položilo to odstúpenie z Tour 2015 kedy mal namierené na pódium, ostatné dva roky nestáli za veľa ale toto čo predvádzal na Vuelte doteraz, na to sa dalo pozerať. Po dvoch pádoch a defekte celkom dobre limitoval straty, dúfam že to nebolo len o draftovaní za mechaničákom ako to vyzeralo zo záberov. Betancur sa konečne rozhodol že bude cyklista, talent a potenciál tam bol stále. Je bez zmluvy ale keď to s ním riskol Movistar pred rokom, hádam mu dajú šancu aj teraz, môže byť platným domestikom a možno aj lídrom na menších pretekoch.
Páči sa mi QuickStep, majú pekne vyskladaný mladý tím ktorý môže bojovať o víťazstvo snáď v každej jednej etape.
Jediná vec čo mi chýba z Tour je práca s kamerou a prenos, v kopcoch je to o dve triedy horšie, tie motorky sa mi navyše zdajú veľmi nebezpečné.

Dnešná etapa vyzerá tiež zaujímavo, trochu mi pripomína tú z Gira s cieľom v Bergame kde to na tom stúpaní do mesta rozbil Jungels (tam bol ale cieľ bližšie). Dvojkilometrové stúpanie na pavé, nie veľmi strmé (sme na Vuelte, 7.2% nemôžme považovať za strmé), potom zjazd späť do mesta, aj keď teda posledných 5km je už relatívne rovných. Priestor na nejaké prekvapenie od Nibaliho?

Kto by sa chcel naladiť, tak finiš z 2006-teho (vyhral S. Sanchez):
https://www.youtube.com/watch?v=OYuZNdMDlw8
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Phobos » Pia 25. Aug 2017 9:37:16

Až teraz čítam že Betancur musel odstúpiť :( Hrozná druhá polovica sezóny pre Movistar
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Pia 25. Aug 2017 10:00:17

Phobos píše:Až teraz čítam že Betancur musel odstúpiť :( Hrozná druhá polovica sezóny pre Movistar

skoda bo carlos vyzeral naozaj dobre v porovnani s casmi nedavno minulymi :D ale po vcerajsej etape vyzeral akokeby vysiel z ringu...vuelta sa mi paci coraz viac a viac ale to uz tvrdim niekolko rokov...uz si zelam len aby sa podaril contikovy este najaky prekvapivy kusok a dostal sa v GC podstatne vyssie a potom aby nam predvadzal dalsie a dalsie svoje jedinecne akcie...ale hlavne mu zelam dojazd do Madridu lebo ten si zasluzi uplne najviac ci uz skonci v top 3 alebo top 20
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Vuelta a Espaňa

Poslaťod Vercingetorix » Pia 25. Aug 2017 11:08:37

Phobos píše:Uvidíme ešte posledný krát súboj dvoch najlepších cyklistov posledného desaťročia? Asi je predčasné niečo predpovedať po šiestej etape a obzvlášť na Vuelte ale nebol by som proti. Contador vyzeral v posledných dvoch etapách výborne, uvidíme čo bude v horách.

Froome asi musí mať ešte ťažké sny z roku 2014, keď teraz v bezvýznamnej etape chytá Contadora, čo stráca cez 3 minúty a nie je ani v top20 :shock:
Phobos píše:Smoliari Van Garderen a Betancur, obaja nie sú po dlhšom čase len tieňmi svojho bývaleho ja ale predvádzajú super výkony. Van Garderena ako keby položilo to odstúpenie z Tour 2015 kedy mal namierené na pódium, ostatné dva roky nestáli za veľa ale toto čo predvádzal na Vuelte doteraz, na to sa dalo pozerať.

Tejay 1. týždeň dokáže väčšinou pekne zajazdiť a potom zhasne ako vyhoretá sviečka. Uvidíme ...
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Pia 25. Aug 2017 21:44:01

@phobos
kuk: https://www.facebook.com/SportnewsCycli ... =3&theater

toto by som pred kazdym "zapasom" ukazal tym futbalovym padavkam
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Phobos » Sob 26. Aug 2017 0:26:35

Ufff...Aj keď..Síce zničený a dobitý ale stále lepšie ako na začiatku 2016 :D

Obrázok
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Sob 26. Aug 2017 10:27:12

@Phobos - no na obrázku je trochu "podsaditý" ale bude mať v kopcoch to "vsazení" ako by povedal Straka ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Ned 27. Aug 2017 14:40:11

majo píše:@phobos
kuk: https://www.facebook.com/SportnewsCycli ... =3&theater

toto by som pred kazdym "zapasom" ukazal tym futbalovym padavkam


Ma tusim nejaku zlomeninu v tom clenku. S tym este zajst 30 km do ciela klobuk dole. Nehovoriac o tom ako ho museli boliet usta :shock:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Milanj55 » Ned 27. Aug 2017 18:13:41

Zdravím Vás priatelia. Tak dnešná etapa to bola ukážka cyklistickej moderny. Jednotlivé nástupy Bardeta s prehľadom likvidoval Mikel Nieve, ktorý išiel ako motorová myš. Nečakal som taký drvivý nástup Chrisa Frooma , ktorý to rozbalil dosť skoro a cieľ bol vzdialený niekoľko stoviek metrov. Zlomil tým aj Contadora a udžal sa ho iba Esteban Cháves a Michal Woods. Posledných cca 200m sa Froom opäť zdvihol zo sedla a utrhol aj túto dvojicu. Nádherný záver etapy a Chris sa predviedol v plnej sile a ukázal celému pelotónu kto je tu číslo jedna. Viem, že viacerým je ako človek nesympatický , ale tu sa jedná o predvedené výkony a zohratosť jednotlivých tímov. SKY, sú momentálne špičkou ľadovca v tomto športe a nám nezostáva , iba uznať ich kvality. Konečne dosiahol tak vytúžené víťazstvo a ešte v tak dobre obsadenom zložení pelotónu. Pekný deň Vám prajem priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod motyliLET » Pon 28. Aug 2017 12:54:37

Neviem si predstavit kto by mohol frooma tento rok na. Uelte zastavt
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod simko » Pon 28. Aug 2017 14:50:03

motyliLET píše:Neviem si predstavit kto by mohol frooma tento rok na. Uelte zastavt

tie etapy kde sa bude dat vela stratit este len pridu. ja verim ze Froome si neudrzi takuto formu pocas celych 3 tyzdnov. staci jeden horsi den. Chaves sa ho drzi velmi pekne ale co z toho ked v casovke nakupi 2 minuty. ale je pravda ze Froomovi tie steny velmi sedia. a este ich par bude. neexistuje aby si takuto formu udrzal az do konca ked si vezmeme ze uz na TdF bol vo forme (aj ked nie 100%). ak ano tak v Armstrongovom slovniku by to znamenalo "not normal" :)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Štv 31. Aug 2017 19:55:52

PISTOLERO je proste pan...favoriti xceli oddychovat ale to by musel byt alberto uz davno na dochodku :D :P
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Phobos » Pia 01. Sep 2017 14:51:37

Veru, už len 9 dní. Nikdy som mu nefandil, tí ľudia s ktorými jazdil, tí ktorí ho viedli, prostredie, doba... Ťažko to všetko ignorovať, ten tieň tam bude stále. Nič na svete ale nie je čiernobiele, určite si prešiel vecami ktoré by iných psychicky položili, musel sa obrniť, menej dôverovať, možno aj preto nemal žiadny tím v ktorom by sa cítil dobre a pohodlne. Napriek tomu vyhrával. Rešpektujem ho, každé preteky s ním majú úplne inú dynamiku. Za všetko vraví jeho 7 GT víťazstiev a žiadne pódium. To je jeho nastavenie, all in. A dokazuje to aj na Vuelte. Možno mu sily ktoré vynaložil včera budú cez víkend chýbať a možno sa Chavesovi, Keldermanovi a spol. vypomstí že nechceli v skupine za ním pracovať. Froome, Nibali, Contador - to by bolo úžasné pódium, aj keď veľmi neverím že sa na ňom všetci traja stretnú.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 86 hostia

cron