Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Vuelta a Espaňa

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Vuelta a Espaňa

Poslaťod Cycling-Info.sk » Uto 17. Feb 2015 16:45:01

Absolvovať dvojicu Grand Tours v tomto roku vrátane Vuelty už avizovali Contador, Valverde, Quintana, Rodríguez, Van den Broeck či Majka.
Trasu Vuelty 2015 sme predstavili tu - http://www.cycling-info.sk/aktuality-zo-sveta-cyklistiky-clanky/2189
Postupne dopĺňame štartovú listinu tu - http://www.cycling-info.sk/spravodajstvo-z-pretekov-clanky/2254
Cycling-Info.sk
Administrátor
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:05:28

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod menovatel » Pon 23. Feb 2015 15:26:12

Contador plánuje Giro a TdF, prípadný štart na domácej Vuelte by bol možný len ak jednu z prvých dvoch GT nedokončí. Prebežne sa počíta skôr s Froomom, ale zostava na Vueltu je vždy trochu lotéria.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod dexterko » Uto 28. Júl 2015 13:52:33

Podľa posledných info z cyclingquotes.com/ ako leader TS ide Majka, hm tak som zvedavý ako sa s tým popasuje. Nibali isto nejde, leader Astany bude Aru. Froome a Quintana zatiaľ nepotvrdili (predbežne sú zapísaný), uvidia ako sa budú cítiť. Ak by napokon obaja išli, tak by bola Vuelta asi zaujímavejšia ako TDF (z hľadiska boja o GC), Najväčší favorit by bol asi oddýchnutý Aru, ale som zvedavý s akou formou prídu ostatný čo boli na TDF, môže to byť veľmi, veľmi zauímavé. Na jednej strane oddýchnutý Aru s podporou Landu, možno Alaphilippe, uvidíme či sa šetril Purito a na druhej strane trojtýždňový Majka, Froome, Nairo, Valverde alebo tam vyskočí niekto iný, npr. zase zo SKY.
Tiež som zvedavý kto zo špurtérov sa tam bude chcieť tlačiť pred MS. Možno Bouhanni, Viviani, s extratriedy Kittel??

Špekulácie:
Mark Cavendish rokuje s MTN Qhubeca o svojej budúcnosti v tomto teame (resp. oni s ním), ktorý by ho chceli mať vo svojich radoch. MTN Qhubeka chce taktiež jazdiť od budúcej sezóny s licenciou UCI PRO TEAM.
Vincenzo Nibali, ktorému sa taktiež končí zmluva ako Manxmanovi, by chcel od budúcej sezóny jazdiť v novom teame, ktorý plánuje sám založiť ak zoženie sponzorov. Po jeho odchode by mal byť leader teamu Fabio Aru.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod bloy » Ned 02. Aug 2015 17:45:47

Celkom sranda, že Nibali medzitým potvrdil, že ide, takže Astana by mohla byť extrémne silná. Ide aj Garderen, uvidíme, či pôjdu Frooma a Quintana. Nakoniec by mohla byť Vuelta v istom zmysle (z hľadiska kvality závodenia) aj najzaujímavejším pretekom sezóny. Inak som celkom rád, že na Vuelte by sa mali ukázať aj Kolumbijci - Team Colombia. Myslím, že je to celkom zaujímavý, najmä vrchársky tím a je dobré ak ich pozvú aspoň na jednu GT za rok.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 02. Aug 2015 18:37:57

Neviete niekto ci pojde Kittel na vueltu?
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod bloy » Ned 02. Aug 2015 19:31:16

Vraj pôjde.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod bloy » Pon 03. Aug 2015 21:31:39

Najnovšie potvrdil účasť aj Nairo. :!:
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod dexterko » Str 05. Aug 2015 15:56:39

Fabian is back again. Tento rok už druhý návrat :) Hlási účasť na Vuelte, ale zrejme len do počtu. No uvidíme.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod paula@sile » Štv 06. Aug 2015 14:01:16

dexterko píše:Fabian is back again. Tento rok už druhý návrat :) Hlási účasť na Vuelte, ale zrejme len do počtu. No uvidíme.

a na eneco tour ucast odriekol, :( dufajme, ze bude do vuelty fit…
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Nakoniec aj Froomie

Poslaťod dexterko » Pon 10. Aug 2015 18:58:06

Vyzerá to pekne, riadne to tam bude nabúchané. Snáď bude Froome trochu unavený a nebude to one-man-show ako na TDF. Potom to bude isto lepšia GT ako vo Francúzsku.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod nomad » Pon 10. Aug 2015 21:47:44

škoda euskatelu.ked si zobereme aku mohli mat zostavu v horach na TdF a vuelte.
igor anton, gorka izagirre, jon izagirre, mikel landa, jose juan lobato, mikel nieve, samuel sanchez, benat intxausti
spanielom v podstate ostal v UCI WT iba movistar, talianom Lampre. dost mi to pripomina F1, tam su rok co rok vytlacane tradicne okruhy.
nomad
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod berloq » Uto 11. Aug 2015 14:13:13

nomad píše:škoda euskatelu.ked si zobereme aku mohli mat zostavu v horach na TdF a vuelte.
igor anton, gorka izagirre, jon izagirre, mikel landa, jose juan lobato, mikel nieve, samuel sanchez, benat intxausti
spanielom v podstate ostal v UCI WT iba movistar, talianom Lampre. dost mi to pripomina F1, tam su rok co rok vytlacane tradicne okruhy.

To je už žiaľbohu preč... nejako som sa cez to už preniesol, aj keď si na nich často spomeniem. Ja ale teraz pozerám, že keď sa Sky podarí ten veľký prestup, tak sa stanú vlastne takým druhým domovom Baskov...
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod berloq » Uto 11. Aug 2015 14:25:30

Štartovka Vuelty vyznieva zaujímavo. Celú sezónu sa hovorilo o tom, ako sa ide Contador pokúsiť o double, vyhrať dve veľké tour v jednom roku. Lenže pomaly hovorme o tom, že aj Froome sa ide pokúsiť o double. Je to trošku iné, ďaleko menej na očiach a to mu môže vniesť vietor do plachiet.

Možno ešte spätne k TdF... Froome vyhral vo Francúzsku suverénne a zároveň pomerne tesne. Áno, znie to divne, ale tak to vidím a cítim. Keď to tak zoberieme jeho vrcholom bol prvý týždeň zakončený v prvej horskej etape. Potom už na neho neustále Quintana útočil, tam mu neskutočne pomohol tím. Kde bol najskôr suverénny Thommas s Portem, neskôr sa do neuveriteľnej formy posunul Poels. Nehrali sa na žiadnych superdomestikov, jednoducho pri lídrovi vždy niekto bol. Takže ešte na margo článku hodnotenia tímov, si myslím, že pravý 5-hviezdičkový tím sú Sky, to oni doviedli lídra k víťazstvu.

A dá sa predpokladať, že na Vuelte to bude dosť podobné. Taký Henao ešte nemá v nohách žiadnu GT, takže on bude veľkou silou tohto tímu. Nieve bol na Gire, takže už bude v pohode, navyše doma v španielskych kopcoch. Myslím si, že to bude opäť len na Froomeovi, Sky budú pripravení.

A na Vueltu sa chystajú aj ďalší velikáni. Froome, Quintana a Nibali aj tu sa zišli títo traja veľký cyklisti, čo im dáva dobrú šancu, že jeden z nich by mohol byť opäť víťazný. Hlavne predpoklad, že Nibali s Quintanom sa v druhej polovici Tour zlepšovali, ešte viac zväčšuje oćakávania.

Takže také malé ústrižky... Ja asi budem najviac fandiť Sanchezovi a Aruovi (alebo Landovi, lenže kto vie ako to tam bude).
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod dexterko » Pon 17. Aug 2015 21:46:28

berloq píše:Štartovka Vuelty vyznieva zaujímavo. Celú sezónu sa hovorilo o tom, ako sa ide Contador pokúsiť o double, vyhrať dve veľké tour v jednom roku. Lenže pomaly hovorme o tom, že aj Froome sa ide pokúsiť o double. Je to trošku iné, ďaleko menej na očiach a to mu môže vniesť vietor do plachiet.

Možno ešte spätne k TdF... Froome vyhral vo Francúzsku suverénne a zároveň pomerne tesne. Áno, znie to divne, ale tak to vidím a cítim. Keď to tak zoberieme jeho vrcholom bol prvý týždeň zakončený v prvej horskej etape. Potom už na neho neustále Quintana útočil, tam mu neskutočne pomohol tím. Kde bol najskôr suverénny Thommas s Portem, neskôr sa do neuveriteľnej formy posunul Poels. Nehrali sa na žiadnych superdomestikov, jednoducho pri lídrovi vždy niekto bol. Takže ešte na margo článku hodnotenia tímov, si myslím, že pravý 5-hviezdičkový tím sú Sky, to oni doviedli lídra k víťazstvu.

A dá sa predpokladať, že na Vuelte to bude dosť podobné. Taký Henao ešte nemá v nohách žiadnu GT, takže on bude veľkou silou tohto tímu. Nieve bol na Gire, takže už bude v pohode, navyše doma v španielskych kopcoch. Myslím si, že to bude opäť len na Froomeovi, Sky budú pripravení.

A na Vueltu sa chystajú aj ďalší velikáni. Froome, Quintana a Nibali aj tu sa zišli títo traja veľký cyklisti, čo im dáva dobrú šancu, že jeden z nich by mohol byť opäť víťazný. Hlavne predpoklad, že Nibali s Quintanom sa v druhej polovici Tour zlepšovali, ešte viac zväčšuje oćakávania.


Takže také malé ústrižky... Ja asi budem najviac fandiť Sanchezovi a Aruovi (alebo Landovi, lenže kto vie ako to tam bude).


Iste, najväčší favorit (aspoň papierový) bude Froome, ale podla mňa to bude Nairo kto sa bude v Madride tešiť. Aj na TDF bol minimálne rovnocenným súperom Froomovi. Mal smolu, že ho team nepodržal na tom vetre a pak rozhodla jedna etapa. Nemyslím si, že Movistar a Nairo urobia rovnakú chybu dvakrát. Budú poučený a silno pripravený na všetko. Keď sa k tomu pridá Valverde a nepôjde si pre výsledok ale obetuje všetko pre Naira, tak verím v Nairovo víťazstvo. Žralokovi veľa šancí nedávam, to skôr Aru môže dačo uhrať. Veľmi som zvedaví kto pôjde ako líder v Astane. Ostatný, vrátane TVG môžu asi fakt len prekvapiť.

Ako som pozeral na už skoro kompletnú štartovku, čo sa týka špurtov, tak PS tam nemá nejakú konkurenciu. Degenkolb? Ostatný špurtéri už asi ladia na Richmond. Ako aj väčšina klasikárov, vrátane pre mna najväčšieho favorita šampionátu GVA. Verím, že Peťo nezoberie Vueltu ľahkovážne ako minulý rok a pôjde po každom špurte. Únik isto nepôjde žiadny a po desiatej etapy to asi balí. S GC to Tinkoff asi nemyslia vážne, tak by tam mohli Peťovi ešte niekoho šupnúť na sťahovanie únikov, nech máme aj v rovinatých etapách zábavu.

Veľmi som zvedavý na PV. Jasné, že nečakám veľké výsledky od neho, ale tajne budem dúfať, že sa mu podarí aspoň jedna etapa do top3. Veľmi by ma potešilo ak by ho pustili aj do úniku, najlepšie do úspešného :D
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Pred Vueltou

Poslaťod berloq » Uto 18. Aug 2015 0:34:10

dexterko píše:Iste, najväčší favorit (aspoň papierový) bude Froome, ale podla mňa to bude Nairo kto sa bude v Madride tešiť. Aj na TDF bol minimálne rovnocenným súperom Froomovi. Mal smolu, že ho team nepodržal na tom vetre a pak rozhodla jedna etapa. Nemyslím si, že Movistar a Nairo urobia rovnakú chybu dvakrát. Budú poučený a silno pripravený na všetko. Keď sa k tomu pridá Valverde a nepôjde si pre výsledok ale obetuje všetko pre Naira, tak verím v Nairovo víťazstvo. Žralokovi veľa šancí nedávam, to skôr Aru môže dačo uhrať. Veľmi som zvedaví kto pôjde ako líder v Astane. Ostatný, vrátane TVG môžu asi fakt len prekvapiť.

Ako som pozeral na už skoro kompletnú štartovku, čo sa týka špurtov, tak PS tam nemá nejakú konkurenciu. Degenkolb? Ostatný špurtéri už asi ladia na Richmond. Ako aj väčšina klasikárov, vrátane pre mna najväčšieho favorita šampionátu GVA. Verím, že Peťo nezoberie Vueltu ľahkovážne ako minulý rok a pôjde po každom špurte. Únik isto nepôjde žiadny a po desiatej etapy to asi balí. S GC to Tinkoff asi nemyslia vážne, tak by tam mohli Peťovi ešte niekoho šupnúť na sťahovanie únikov, nech máme aj v rovinatých etapách zábavu.

Veľmi som zvedavý na PV. Jasné, že nečakám veľké výsledky od neho, ale tajne budem dúfať, že sa mu podarí aspoň jedna etapa do top3. Veľmi by ma potešilo ak by ho pustili aj do úniku, najlepšie do úspešného :D

Froomeho možno ani nefavorizuje to, že vyhral TdF, ale skôr to, že súperov, ktorí tu budú proti nemu stáť dokázal vo Francúzsku poraziť. Takže oproti nemu nemajú žiadnu výhodu, že by boli čerstvejší... Ja som tak tiež uvažoval, že Quintana je taký "vrodenejší" vrchár a teda divoké španielske a hlavne astúrijské kopce zvládne lepšie. Lenže treba naozaj povedať, že má za sebou TdF, od ktorej ešte neuplynul ani mesiac a zároveň Quintana nikdy dve za sebou nasledujúce GT neabsolvoval. Navyše je veľmi mladý, takže sa ani on nedá stavať do pozície neohrozeného favorita. A plus k tomu... prudké kopce... Froome je jednoducho top vrchár a najlepší cyklista súčastnosti, keď na to má predá to v každom kopci (tak ako to predviedol na začiatku sezóny v Andalúzii na tom šialenom kopci, kde rozdrvil aj skvelého Contadora).

Odpísať Nibaliho? Ešte by som čakal... Aj jemu na TdF forma išla hore geometrickým radom. Astana môže ťažiť z dvoch lídrov... možno Nibali bude lepšie strážený, to umožní útočiť Aruovi... A nechápem prečo by nemali Tinkoff myslieť vážne celkové poradie? Veď Majka tam na nič iné nebude... jasné, že to pôjde skúsiť. Len tak btw... dokázal byť dva krát v top 10 na Gire, pri tom je veľmi mladý.

Ale ono Vuelta ide ťažko čítať. Možno nikto z veľkej trojky nebude dostatočne silný a vyhraje prekvapenie...
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Uto 18. Aug 2015 14:00:46

Tinkov zostava na Vueltu - Majka, Sagan, Bennati, McCarthy, Bodnar, Brutt, Paulinho, Poliansky, Hansen. Majka tam nebude mať bohvieakú podporu do kopcov (Paulinho, Poliansky, Hansen, McCarthy?) Petrovi by mohli pomôcť Bennati, Bodnar, Brutt, McCarthy?).
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Pred Vueltou

Poslaťod dexterko » Uto 18. Aug 2015 15:55:55

Froomeho možno ani nefavorizuje to, že vyhral TdF, ale skôr to, že súperov, ktorí tu budú proti nemu stáť dokázal vo Francúzsku poraziť. Takže oproti nemu nemajú žiadnu výhodu, že by boli čerstvejší... Ja som tak tiež uvažoval, že Quintana je taký "vrodenejší" vrchár a teda divoké španielske a hlavne astúrijské kopce zvládne lepšie. Lenže treba naozaj povedať, že má za sebou TdF, od ktorej ešte neuplynul ani mesiac a zároveň Quintana nikdy dve za sebou nasledujúce GT neabsolvoval. Navyše je veľmi mladý, takže sa ani on nedá stavať do pozície neohrozeného favorita. A plus k tomu... prudké kopce... Froome je jednoducho top vrchár a najlepší cyklista súčastnosti, keď na to má predá to v každom kopci (tak ako to predviedol na začiatku sezóny v Andalúzii na tom šialenom kopci, kde rozdrvil aj skvelého Contadora).

Odpísať Nibaliho? Ešte by som čakal... Aj jemu na TdF forma išla hore geometrickým radom. Astana môže ťažiť z dvoch lídrov... možno Nibali bude lepšie strážený, to umožní útočiť Aruovi... A nechápem prečo by nemali Tinkoff myslieť vážne celkové poradie? Veď Majka tam na nič iné nebude... jasné, že to pôjde skúsiť. Len tak btw... dokázal byť dva krát v top 10 na Gire, pri tom je veľmi mladý.

Ale ono Vuelta ide ťažko čítať. Možno nikto z veľkej trojky nebude dostatočne silný a vyhraje prekvapenie...[/quote]

Jasné, že nie je favorit len kvôli tomu, že vyhral TDF. On je vlastne ohľadom všetkých aspektov najväčší adept na celkové. Či už je to forma (momentálna aj dlhodobá), podpora tímu, skúsenosti atď. SKY by kľudne mohli postaviť dva tímy, ktoré by konkurovali najlepším. Na TDF čo meno to pojem, na vuelte to síce budú možno menej známe mená, ale o nič menej kvalitný jazdci. Sám som zvedavý čo zasa bude stvárať Thomas. Na TDF nebyť jeho a Porteho tak si dovolím tvrdiť, že Nairo by v Alpách to manko zmazal. Som zvedavý ako to teraz zvládnu Henao, Roche...

Áno, Nibaliho forma gradovala každou etapu, ale žial to už bolo veľmi neskoro. A ako je to u neho v poslednej dobe zvykom, vždy chytí nejaký deň, keď nabere manko. Chýba mi u neho tá konzistentnosť z minulosti, a nato môže ľahko doplatiť aj v Španielsku. Protipólom možno ukázať na Frooma, ten zase na TDF išiel pomaly dolu, resp. pribúdajúcimi etapami už strácal na výbušnosti a sile a ako som písal, veľmi ho podržali Porte s Thomasom, ktorý nedovolili skoro žiadny únik favorita. Počítam, že v Španielsku to už bude taký 80% Froome. Ale to asi všetci čo boli na TDF. Áno, Nairo je síce mladý, ale práve preto by malo jeho telo viac zregenerovať. Dopredu ho bude hnať posledná možnosť v sezóne získať GT, zato u Frooma môže nastať uspokojenie z už vyhranej GT, ale zase je tam pocit mať double. Je tam strašne veľa nečitateľných faktorov, ITT môže veľa zmeniť, veľa kopcov kde sa môže stať čokoľvek. Samozrejme netreba zabúdať na ostatných. Raz dva sa môže stať, že tam vyskočia borci ako purito, Aru alebo aj Valverde, čomu ale zasa veľmi neverím.

Prečo nechápeš, že T-S nemyslí vážne GC. Majka nato teraz určite nemá, ani on ani tím, ktorý s ním ide. Podľa mňa nebude ani v TOP10. T-S sa bude musieť poobzerať po etapách. V T-S je Contador a potom dlho dlho nič. Oni robili maximum pre GIRO a TDF, teraz už majú vystrielané náboje.
Nie, ja tomu neverím. Dokonca neverím, že Rafal ukradne aj nejakú etapu.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod dexterko » Uto 18. Aug 2015 15:57:08

Sorry za to citovanie, ja s tým proste neviem manipulovať na tomto fóre. :lol:
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod nomad » Str 19. Aug 2015 8:58:41

ta zostava sky hovori za vsetko.nie je to ich chyba,ale keby neboli,tak by bola WT ovela zaujimavejsia.
na rozbehy,tempo,stahovanie tam bude mat froome postupne kiryenku,roche,thomasa ... v kopcoch nieve,henao a vo finalovych dojazdoch si uz poradi aj sam,jak to viackrat dokazal. za normalnych okolnosti by mal vyhrat froome.
astana ma naslapanu vrcharsku zostavu. keby si to v time ujasnili a isli vsetci od zaciatku do konca na nibaliho .ne jak na tour ked vino zazmetkoval a zmenil taktiku na fuglasanga.takisto movistar top zostava,vyzera to na suboj SKY vs zvysok sveta
v podstate az na contadora su tam seci.
nomad
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod dexterko » Str 19. Aug 2015 11:22:22

nomad píše:ta zostava sky hovori za vsetko.nie je to ich chyba,ale keby neboli,tak by bola WT ovela zaujimavejsia.
na rozbehy,tempo,stahovanie tam bude mat froome postupne kiryenku,roche,thomasa ... v kopcoch nieve,henao a vo finalovych dojazdoch si uz poradi aj sam,jak to viackrat dokazal. za normalnych okolnosti by mal vyhrat froome.
astana ma naslapanu vrcharsku zostavu. keby si to v time ujasnili a isli vsetci od zaciatku do konca na nibaliho .ne jak na tour ked vino zazmetkoval a zmenil taktiku na fuglasanga.takisto movistar top zostava,vyzera to na suboj SKY vs zvysok sveta
v podstate az na contadora su tam seci.

Lenže keď Vinokurov ,,zazmätkoval,, tak Nibali už mal 5min ak nie viac a jeho výkony boli dovtedy fiaskom. Fuglsang o niečo menej a vyzeral byť v lepšej forme. Avšak ďalšia etapa ukázala, že to tak nie je a nakoniec ostala na ocot celá Astana. Preto by som chcel aby sa šlo na Arua, a neriskovať s Nibalim. Fabio by mohol byť po Gire oddýchnutý a Vincenzo po TDF zase vyhorený.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Ďalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 18 hostia