Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Vuelta a Espaňa

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Uto 05. Sep 2017 20:55:18

nooo po ITT celkom fajn pre mna...froomy zas nema v GC taky naskok ako som povodne po tejto etape ocakaval...ano je fakt silny a ma super silny team ale v tretom tyzdni kludne moze dojst aj jemu a vtedy ho nezachrania ani poels s niewem...nibali ok...poziciu ma dobru verim ze bude utocit...kelderman je dost prekvapenim ale unho to vidim skor na obrannu cyklistiku ale ktovie...teraz len moze sa ukazat ake dosledky mohlo vyvolat neposlusnost a vyhodzov barguila...zakarin to bude skusat ale je to zatial dost nevyrovnany borec tak mu az tak neverim...kto bude utocit urcite je lopez lebo ma brutalnu formu a volnu ruku a hlavne sa toho neboji...a ja pevne verim ze prave z toho bude xciet vytazit co najviac alberto...mohla by to byt silna koalicia...pistolera ma naozaj dnes potesil a jeho momentalne umiestnenie ma tesi...hura do posledneho tyzdna...vuelta je top
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Str 06. Sep 2017 18:09:18

CONTADOOOOOOR :D :D
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Phobos » Štv 07. Sep 2017 9:08:02

Majo, priznaj sa, nevolá sa tvoj syn Albert? :D
Včera by som mu to víťazstvo doprial, možno Trek trochu ľutuje že nesťahovali únik ale Denifl išiel neskutočne.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Štv 07. Sep 2017 12:31:50

Phobos píše:Majo, priznaj sa, nevolá sa tvoj syn Albert? :D
Včera by som mu to víťazstvo doprial, možno Trek trochu ľutuje že nesťahovali únik ale Denifl išiel neskutočne.


:D :D :D nie nie nevola aj ked ma to pred rokom napadlo ale to by u mojej zeny nepreslo :D

suhlasim...aj ja som tlacil contika hore tym kopcom az ma oci boleli ale Denifl isiel naozaj perfektne a plne si tu etapu zasluzil
treba este povedat ze aj ked bol ten kopec fakt nadherny tak sa mi potvrdilo to ze sme tam nejake vrcharske orgie ocakavat nemohli...takmer vsetci isli na limite asi okrem prvych dvoch...teda aj oni sli urcite na limite len oni este dokazali ktomu nieco pridat
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Pia 08. Sep 2017 10:07:23

@Phobos

heh vies co ma este napadlo?...ak by som ja dal malemu meno Alberto tak ok nebolo by to take zle ale vies si predstavit zeby focus-shimano dal tomu svojmu meno Arnaud a v lete behom TdF by sa ho snazil zrazu premenovat?...to by bola len komedia :D :P :D
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Phobos » Pia 08. Sep 2017 11:08:42

Nemusel by ho premenovať, ľuďom by vravel že on je vlastne Arnold ale na matrike spravili chybu.. :D
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Pia 08. Sep 2017 12:06:16

Phobos píše:Nemusel by ho premenovať, ľuďom by vravel že on je vlastne Arnold ale na matrike spravili chybu.. :D


Arnold z Kosic :D
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Sob 09. Sep 2017 19:43:08

tak a dalsi syn sa definitivne bude volat alberto :D

aby som nebol uplne offtopic...tesi ma bodkovany pre villelu lebo aj ked zdaleka nieje top vrchar a aj ked sa do subojov na najtazsich kopcoch s najlepsimi ani nepokusil zapojit tak urcite spravil uplne vsetko pre to aby ten dres udrzal a kedze ho ziskal v prvej moznej etape tak je naozaj uchvatne ze bol jedinym jeho drzitelom...klobuk dole...dalsia ukazka vole zelenych
zajra som este zvedavy ci to podlahary skusia na tu bodovacku...realne sance s trentinom na to maju
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod zakliata.panna » Pon 23. Júl 2018 20:46:04

Aj keď stále prebieha TdF, polovicou jedného oka môžete pokukovať aj na Vueltu. Petrova účasť opäť zvýši atraktivitu. Ak by išiel celú a skúsil by zabojovať o ďalší zelený dres, tak by to bolo super. Skopírujem časť svojho príspevku zo Sme.sk, kde som rozobral etapy.
Vrchárske sú 4., 9., 13., 14., 15., 17., 19., 20. etapa a 16. je dlhšia časovka.
Pre Petra sú ideálne tieto:
- prológ na 8 km - ideálna dĺžka pre Petra
- 2. etapa klasikárska s cieľovou trojkou
- 3. etapa šprintérska
- 5. etapa klasikárska s dvojkou 26 km pred cieľom, cieľ rovinatý
- 6. etapa šprintérska
- 7. klasikárska
- 8. klasikárska
- 10. šprintérska
- 11. klasikárska s množstvo kopcov tretej kategórie
- 12. šprintérska
- 18. šprintérska
- 21. šprintérska
To máme 12 etáp pre Petra (samozrejme, aj pre iných rýchlych jazdcov, resp. klasikárov). Verím, že pôjde celú Vueltu. :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod pmts » Štv 16. Aug 2018 21:16:57

Tak máme 10 dní do Vuelty a postupne sa nám rysuje kto pôjde. Nwm ako vy ale ja to vidím na Porteho prvú víťaznú GT! A tak nejak v to aj dúfam a moc mu to prajem, tiež Aru s Uranom by si mohli zachrániť sezónu a ich tímy výsledok potrebujú.
pmts
 
Príspevky: 414
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod martyn26 » Pia 17. Aug 2018 15:52:24

Čo hovoríte na zostavu Bory na Vuelte? Buchmann, Majka a Formolo je veľmi silné vrchárske trio, ale Majka asi pôjde na etapy. McCarthy, Postelberger a Schwarzmann tiež majú šancu na etapu. Neviem, ako na tom je Peter, ale verím, že sa stihne zotaviť do Vuelty. Šprintérska konkurencia je tam oveľa menšia ako na Tour a ak bude v podobnej forme ako na tam tak by mohol vyhrať pekné množstvo etáp. (Dúfam, že preje aspoň polovicu GT) Bora tam ešte posiela aj Burghardta, takže veľmi silná zostava. Povedal by som, že aj lepšia ako na TdF. (Chápem, že na Tour chceli postaviť hlavne tím pre Sagana)
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Pia 17. Aug 2018 17:20:25

Buchmann dufam ze bude v celkovom vysoko. A Majka asi pojde ako domestik aj Formolo ale ktovie ako sa to vyvinie. Kludne Majka moze chytit formu a aj Formolo a zrazu nebudu vediet na koho maju ist. Co sa tyka Petra bol by som rad ak by isiel Vueltu celu kvoli zelenemu dresu ktory verim ze by vyhral ale zrejme nedokonci kvoli MS aj ked tohto roku na ne ide viac menej z povinnosti.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod motyliLET » Sob 18. Aug 2018 10:03:45

Keram píše:Buchmann dufam ze bude v celkovom vysoko. A Majka asi pojde ako domestik aj Formolo ale ktovie ako sa to vyvinie. Kludne Majka moze chytit formu a aj Formolo a zrazu nebudu vediet na koho maju ist. Co sa tyka Petra bol by som rad ak by isiel Vueltu celu kvoli zelenemu dresu ktory verim ze by vyhral ale zrejme nedokonci kvoli MS aj ked tohto roku na ne ide viac menej z povinnosti.

peter by nikdy nesiel na preteky voac menej z povinnosti snad hamburg je taky pripad peto tam ide pretekat nechaj sa prekvapit uvidis, cela vuelta mu je nanic a bodovacka na vuelte je nastavena tak ze treba ist cele preteky naplno ak chces uspiet casto ju vyhravaju vrchari a nie spurteri
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Sob 18. Aug 2018 11:46:02

@motyliLET
Ano zle som to naformuloval. Ked uz tam ide tak sa co najlepsie pripravi aj ked je velky outsider na takom profile. No vazi si dres na tolko ze ako obhajca citi povinost sa na takom profile zucastnit a preto tam chce byt v co najlepsej forme. Mozno keby nebol obhajca tak vynecha ako Rio. O bodovacke ja "snivam" len kvoli tomu ze lepsia prilezitost ako tento rok uz nebude lebo MS budu vzdy lakavejsie a horsi profil ako tento rok uz v Petrovej kariere tazko bude.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod elviska » Sob 18. Aug 2018 19:03:18

motyliLET píše:
Keram píše:Buchmann dufam ze bude v celkovom vysoko. A Majka asi pojde ako domestik aj Formolo ale ktovie ako sa to vyvinie. Kludne Majka moze chytit formu a aj Formolo a zrazu nebudu vediet na koho maju ist. Co sa tyka Petra bol by som rad ak by isiel Vueltu celu kvoli zelenemu dresu ktory verim ze by vyhral ale zrejme nedokonci kvoli MS aj ked tohto roku na ne ide viac menej z povinnosti.

peter by nikdy nesiel na preteky voac menej z povinnosti snad hamburg je taky pripad peto tam ide pretekat nechaj sa prekvapit uvidis, cela vuelta mu je nanic a bodovacka na vuelte je nastavena tak ze treba ist cele preteky naplno ak chces uspiet casto ju vyhravaju vrchari a nie spurteri

Ja si myslím, že zajtra pojdu na Ackermana, možno zajtra Peter dôjde do cieľa a neodstupi, ale nemyslím si, že bude šprintovať. A čo sa týka Vuelty, tak určite nedokončí, a ostupi tak 10 - 13 etape a bude sa pripravovať na MS.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ostrihaneofce » Pon 20. Aug 2018 21:10:14

Na cyclingquotes označili v ich tradičnom preview pred GT ako najväčšieho favorita Vuelty Porteho.
Aj keď to vyzerá byť najotvorenejšia GT posledných rokov, tak celkom odvážne, nie?
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod pmts » Pon 20. Aug 2018 22:12:07

Tak ja to vidím na jeho súboj s Quintanom... Nairo bude podľa mňa lepší než na Tour, tentoraz mu to vyjde a tá druhá gt bude ďaleko lepšia. Pre mňa je asi aj najväčším favoritom ale Porte bude vzhľadom na časovky tvrdý oriešok.
pmts
 
Príspevky: 414
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Za Slušný Svet » Uto 21. Aug 2018 15:39:32

Quintana, Porte - najväčší favoriti :D Súhlasím, ale karty bude určite miešať aj M. A. Lopez. Podľa mňa dá TOP 3 :) Inak, je to veľmi pestro poskladaná Vuelta (čo sa týka etáp i jednotlivých tímových zostáv) ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Ned 26. Aug 2018 13:20:12

Myslel som si ze Caminito del Rey bude tazsie ale ono je to tento rok ine ako v 2015. Ako site na Sagana. Dnes uvidime ako je na to Sagan s formou. Za normalnych okolnosti by mal takuto etapu vyhrat.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod martyn26 » Ned 26. Aug 2018 18:41:50

Caminito del Rey narobilo zaujímavé rozostupy. Čakal som niečo ako šprint do mierneho kopca, ale tie mená vpredu ukazujú náročnosť tohto kopca. Stratilo veľa jazdcov na GC. Najviac ma prekvapila síce malá, ale aj tak strata S. Yatesa, on v takýchto dojazdoch býva veľmi silný. U Lópeza je to normálne, rozbieha sa pomalšie. Tiež viac ako 13 min strata Porteho a A.Yatesa ich definitívne a veľmi prekvapivo vyradila z boja o GC. Už táto etapa trochu odkryla formu pretekárov. Nemyslím si, že aj ak by bol Peter v top forme bojoval by o víťazstvo.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 31 hostia

cron