Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Vuelta a Espaňa

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod dexterko » Ned 26. Aug 2018 19:06:33

martyn26 píše:Caminito del Rey narobilo zaujímavé rozostupy. Čakal som niečo ako šprint do mierneho kopca, ale tie mená vpredu ukazujú náročnosť tohto kopca. Stratilo veľa jazdcov na GC. Najviac ma prekvapila síce malá, ale aj tak strata S. Yatesa, on v takýchto dojazdoch býva veľmi silný. U Lópeza je to normálne, rozbieha sa pomalšie. Tiež viac ako 13 min strata Porteho a A.Yatesa ich definitívne a veľmi prekvapivo vyradila z boja o GC. Už táto etapa trochu odkryla formu pretekárov. Nemyslím si, že aj ak by bol Peter v top forme bojoval by o víťazstvo.

Ono každý kopec je tak náročný ako si ho pretekári spravia. Dnes sa išiel, hlavne zásluhou Sky, tento ,,kopček,, veľmi rýchlo. Byť v strede etapy, prejde ho aj manxman bez kytičky.
Až po tvojom príspevku som si vôbec všimol, že Porte je out. Som to bral nejak automaticky, že nestratil nič. No toto je veľký gól. Nechápem.
Naopak, ja si práve myslím, že s tdf formou by bol Sagan vpredu na 100%. Neboli tam žiadne prudké ardenarske sklony, max do 7%, aj to len chvíľkovo.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Ned 26. Aug 2018 20:17:40

Ja som Porteho dal v tipovacke na prve miesto ak ma pamat neklame. :lol: Nestihol sa zotavit asi z toho padu na TDF. Petra sme videli naposledy motat sa takto na konci pelotonu na Vuelte 2014. Neviem ci do odstupenia stihne chytit nejaku formu aby vyhral nejaku etapu. Myslel som si ze bude na tom uz o cosi lepsie.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod martyn26 » Ned 26. Aug 2018 20:29:41

dexterko píše:
martyn26 píše:Caminito del Rey narobilo zaujímavé rozostupy. Čakal som niečo ako šprint do mierneho kopca, ale tie mená vpredu ukazujú náročnosť tohto kopca. Stratilo veľa jazdcov na GC. Najviac ma prekvapila síce malá, ale aj tak strata S. Yatesa, on v takýchto dojazdoch býva veľmi silný. U Lópeza je to normálne, rozbieha sa pomalšie. Tiež viac ako 13 min strata Porteho a A.Yatesa ich definitívne a veľmi prekvapivo vyradila z boja o GC. Už táto etapa trochu odkryla formu pretekárov. Nemyslím si, že aj ak by bol Peter v top forme bojoval by o víťazstvo.

Ono každý kopec je tak náročný ako si ho pretekári spravia. Dnes sa išiel, hlavne zásluhou Sky, tento ,,kopček,, veľmi rýchlo. Byť v strede etapy, prejde ho aj manxman bez kytičky.
Až po tvojom príspevku som si vôbec všimol, že Porte je out. Som to bral nejak automaticky, že nestratil nič. No toto je veľký gól. Nechápem.
Naopak, ja si práve myslím, že s tdf formou by bol Sagan vpredu na 100%. Neboli tam žiadne prudké ardenarske sklony, max do 7%, aj to len chvíľkovo.

Tiež som sa pozrel koľko Porte stratil až hodinu po skončení etapy. Videl som, že ho v tipovaní tu na fóre dalo možno 60% za víťaza. (Vrátane mňa) Teraz asi veľa ľudí sklamal. O Saganovi som sa tak trochu zle vyjadril, myslel som tím, že by boli väčší favoriti na zisk triumfu. V 6 etape tohtoročnej TdF bol finish na Mur de Bretagne, nastúpalo sa celkovo 1900m. Síce dvojnásobný, ale až také tempo ako tu sa tam nešlo, Peter skončil 8. Teraz sa nastúpalo celkovo 2400m a išlo sa extrémne tempo. Myslím si, že by mu nezostalo dosť síl na špurt. Tipoval by som ho na 5-12 pozíciu.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Za Slušný Svet » Pon 27. Aug 2018 15:39:13

pmts píše:Tak máme 10 dní do Vuelty a postupne sa nám rysuje kto pôjde. Nwm ako vy ale ja to vidím na Porteho prvú víťaznú GT!

:lol: :lol: :lol: (v dobrom)
Prepáč, pmts, musel som :D Aj ja som ho tipoval do TOP 3 :D A včera nám krásne vytrel zrak... A možno aj niečo iné :lol:
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Pon 27. Aug 2018 22:42:55

Tak dnes sme videli od Petra taky polosprint ktory stacil dokonca na tretie miesto. Mam taky tusak ze ku koncu tyzdna by uz mohla pad ut etapka. Uz sme videli od Sagana znamky zivota. :) Zajtra vyhra nestarnuci Bala 8-)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod martyn26 » Uto 28. Aug 2018 18:58:30

Máme za sebou prvú horskú etapu. Vyhral únik a opäť sa potvrdilo, že vyhrať etapu na Vuelte je ľahšie ako na Gire a to ani nehovorím o TdF. Čakal som, že Rolland si to postráži, ale zjavne nemá úplne najlepšiu formu. V GC to vyzerá na súboj cyklistov z Gira ku ktorím sa pridá Buchamnn a možno Kelderman. (Quintana zatiaľ neukázal svoju formu) Útok Yatesa sa mi zdal neefektívny. Vetral sa 4km pred pelotónom a nakoniec ha skoro dobehol Buchmann. Mohol zaútočiť s ním a Lópezom. Nestrácal by sily, ktoré môže využiť v ťažkom bloku od 13 do 20 etapy. Bojím sa, že v posledných etápách nebude až tak silný a skôr predpokladám jeho straty. Buchmann predviedol skvelý výkon. Je vidieť, že na Vueltu je perfektne pripravený a môže bojovať aj o pódium. Taktiež López vyzerá byť vo forme a v prudších kopcoch bude veľmi silný. Kwiatkowski perfektne ubránil dres a má formu aj na top 10. Každopádne sme len v 4. etape a je tu veľa pretekárov, ktorý mieria v GC vysoko a táto etape ešte poriadne nepretriedila vrchárov.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod elviska » Uto 28. Aug 2018 21:55:19

No dám to aj sem, dúfam že Vám to nebude vadiť. Gumkáči sú stále v kurze. https://as.com/videos/2018/08/28/portad ... 22214.html
Buchmann skvelý výkon.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Za Slušný Svet » Str 29. Aug 2018 8:07:27

De La Cruz včera nevyzeral ako líder Sky na celkové poradie. Síce prišiel v hlavnej skupine, ale bol tam ako na gumičke... Kwiatek podal oveľa presvedčivejší výkon ;)
Inak, zatiaľ veľmi zaujímavá Vuelta, viacero ľudí, o ktorých som si myslel, že na betón budú bojovať o GC, pokapalo v prvých štyroch etapách... Zaujímavé :)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Str 29. Aug 2018 16:58:04

Ako to ze je uz koniec ? Som o 16:45 isiel k televizoru s myslienkou pozriet si poslednych 20-30 km a ono uz bol koniec :lol:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Ned 02. Sep 2018 7:54:48

Wooow stary pan ma formu paradnu...skkoda len ze vyhral na ukor nasho Peta
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Uto 04. Sep 2018 19:07:26

Peter teda v zelenom. Ak teda naozaj odstupi po 12 etape tak odstupi asi v zelenom drese ( co som aj predpokladal). To znamena ze v duhe sme ho videli asi dnes naposledy. Bude tazke si zvyknut. Za tie tri roky som si tak zvykol ze si ten dres na inom jazdcovi v baliku neviem ani predstavit. Boli to pekne tri roky. Snad ta Peter v duhovom este niekedy uvidime. Ked pisem tieto riadky citim sa akysi nostalgicky no zaroven pysny. Perfektne si reprezentoval ten dres Peter 8-)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod elviska » Uto 04. Sep 2018 21:43:40

Keram píše:Peter teda v zelenom. Ak teda naozaj odstupi po 12 etape tak odstupi asi v zelenom drese ( co som aj predpokladal). To znamena ze v duhe sme ho videli asi dnes naposledy. Bude tazke si zvyknut. Za tie tri roky som si tak zvykol ze si ten dres na inom jazdcovi v baliku neviem ani predstavit. Boli to pekne tri roky. Snad ta Peter v duhovom este niekedy uvidime. Ked pisem tieto riadky citim sa akysi nostalgicky no zaroven pysny. Perfektne si reprezentoval ten dres Peter 8-)

Pekne si to napísal, aj dojímavo. Inak ja troška verím aj tento rok Petrovi, aj ked trať je pre vrchárov. Ked bude mat formu, tak nám môže niečo ukázať, aj ked myslím si, že titul majstra sveta vyhrá vrchár. Ale možno zabojuje jak v Kalifornii.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod simko » Uto 04. Sep 2018 23:18:55

ja tiez verim:) do poslednej chvile kym ma priebeh MS nepresvedci o opaku:) ten Igls je temparsky kopec ako tu uz niekto spominal. tam si bude musiet ist Peto svoje tempo bez ohladu nato co sa bude diat vpredu.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod elviska » Str 05. Sep 2018 11:58:30

Inak podaktore zahraničné médiá píšu, že Peter dokončí Vueltu. Teda spanielska Marca.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod elviska » Str 05. Sep 2018 12:20:14

elviska píše:Inak podaktore zahraničné médiá píšu, že Peter dokončí Vueltu. Teda spanielska Marca.

Tu je ten rozhovor s Petrom. http://www.marca.com/ciclismo/vuelta-es ... b457d.html
A belgičania tiež o tom špekulujú. https://www.hln.be/sport/wielrennen/vue ... ~ac9a1bbe/
Rijdt Sagan dan toch de Vuelta uit?
Het plan was oorspronkelijk om af te stappen voor de twaalfde rit, maar nu zou Peter Sagan toch met het idee spelen om de Vuelta uit te rijden. De Slovaak wil zich klaarstomen voor het WK in Innsbruck en wou dat in laatste instantie doen met een hoogtestage in de Franse Alpen. Change of plans dus volgens sommige media.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Za Slušný Svet » Str 05. Sep 2018 14:34:58

Španielská Marca je čistý bulvár... Ale, priznávam, že by som sa potešil, keby Sagan dokončí Vueltu ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Str 05. Sep 2018 18:21:50

Tak som bol vcera sentimentalny trochu predcasne. Petra uvidime v duhovom uz zajtra :lol: Verim ze zajtra v tej duhe aj vyhra. A tiez by som bol rad za celu Vueltu ale mohol by v tom pripade vyhrat zelenu. Ale ten stary lisiak je momentalne favorit. Aj ked snad vela z tych horskych etap vyhra unik alebo niekto iny. Necudoval by som sa keby Sagan zmenil plany. Po Tour mu zrejme az tak nemala padnut forma a mozno citi ze tie ostatne etapy naopak potrebuje. Uvidime. Ja som zatial nastaveny tak ze po zajtrajsku konci.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod simko » Str 05. Sep 2018 19:00:03

ano s takymto poklesom formy pred padom urcite nepocitali. uz aj tak boli Petove sance na dobry vysledok v Innsbrucku male ale ten pad to este cele skomplikoval. neviem co si mysliet o dokonceni Vuelty. pretoze Peto ma rad vysokohorske sustredenia. navyse ak sa nemylim tak toto by mal absolvovat niekde v Tirolsku blizko dejiska pretekov. dokoncenie Vuelty by bol pre mna znak ze nad MS definitivne zlomili palicu. ze jednoducho nie je sanca na top formu koncom septembra.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Pia 07. Sep 2018 18:16:57

Vuelta opat nesklamala s "no name" vitazmi. Tento rok je to este uletenejsie ako obvykle a dnesok tomu nasadil korunu. Poculi ste uz niekedy niekto o Oscarovi Rodriguezovi? Ja nie. Bore tato grand tour nejako zacina unikat pomedzi prsty. Uz stvrte druhe miesto a navyse Manny B sa pomalicky ale isto zosuva nizsie a nizsie. Neviem ci to este zvrati :? Navyse som nepochopil ich vcerajsiu taktiku. Podla mna mali ist na Sagana. Uz zostavaju len dve etapy prenho ak teda vydrzi po Madrid a aj v tych je favoritom Viviani. Podla mna ist vcera na Formola bola chyba. Alebo mal ist do uniku aj Sagan. Este aby som sa vyjadril ku GC tak tato Vuelta vyzera byt momentalne medzi Yatesom a Quintanom. Zamiesat karty moze mozno este Lopez.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Pia 07. Sep 2018 18:32:46

Zabijak kopec ale zase sa raz potvrdilo ze taketo kopce velke rozdiely nenarobia...nikto si netrufne postavit sa a skusit to ostatnym nalozit...kurna fest luto mi je majky...zelal som mu to...som zvedavy co povie...ci proste na to nemal alebo podcenil situaciu a supera ak to druhe tak budem nsraty
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 34 hostia

cron