Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Vuelta a Espaňa

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Vuelta a Espaňa

Poslaťod sportovec » Str 04. Sep 2019 11:20:34

@berloq
Rád si prečítam tvoje príspevky, ale škoda s tebou diskutovať. Máš svoj názor a ten je nemenný, bez ohľadu na váhu argumentov . (@ifčopifčo dtto :D)

Ešte nám dlžíš to zhrnutie k TdF ako si sľuboval ;)

Ale za nového kráľa tohoto fóra na cycling-info.sk by som označil už Phobosa
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod berloq » Str 04. Sep 2019 22:11:22

No nie, ale šak v tomto to zmysel nemá. Už sme k tomu každý napísali svoje. A keďže obaja používame tie isté situácie ako argumenty pre protichodné tvrdenia, je jasné, že to skrátka vidíme inak. Ty si Valverdeho fanúšik, ja ho nemusím (a hlavne od TdF už mi to fakt liezlo na nervy).

Zhrnutie po TdF už nebude. Už prešla nejaká doba a nikto sa moc o TdF baviť nebude. Avšak, celý priebeh zakončený tým zvláštnym koncom, emócie zanechal. Táto TdF bola iná, každý to videl...

The future's in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change


Alebo možno o rok zase dostanem facku.

Ale po sezóne bude čas popísať o všeličom. Teraz je tu Vuelta, ktorá by mala v nasledujúcich etapách odhaliť agresívnu cyklistiku. Scenár je napísaný... Roglič bráni a svorka hladných psov sa ho bude snažiť roztrhať.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Vuelta a Espaňa

Poslaťod Phobos » Štv 05. Sep 2019 13:27:49

Len či to nedopadne ako posledná takáto poľovačka spred dvoch rokov na Gire. Náročný dojazd v deviatej etape s podobnými rozdielmi ako v Andorre, Quintana v ružovom/červenom a následne časovka po voľnom dni a prezliekanie dresu v prospech Dumoulina/Rogliča. Po predstavení na Blockhause asi väčšina rátala s tým, že Movistar bude postupne Dumoulina rozoberať. Quintana sa odvtedy nikam neposunul (teda aspoň smerom dopredu nie), strieda dobré chvíle s horšími, a od Valverdeho nejaké veľké pohyby asi čakať netreba. Roglič má v porovnaní so Sunwebom ešte silnejší tím a na Vueltu je skvelo pripravený, myslím si že v kopcoch je od neho lepší len López - a ani to nie na všetkých typoch. Takže podľa mňa bude kľúčové čo vymyslí Astana, aké sa vytvoria spojenectvá a ako budú fungovať. Pogačar je taký žolík, nikto mu nebude zazlievať ak rupne, hoci aj na totálku.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Štv 05. Sep 2019 13:36:23

@Phobos

Kludne moze. Dumo a Roglic su aj celkom podobne typy cyklistov :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod MichalJ » Štv 05. Sep 2019 14:31:45

sportovec píše:@berloq
Rád si prečítam tvoje príspevky, ale škoda s tebou diskutovať. Máš svoj názor a ten je nemenný, bez ohľadu na váhu argumentov . (@ifčopifčo dtto :D)


Mne toto pride, ze v tomto pripade to plati na teba ;)
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod pmts » Štv 05. Sep 2019 23:48:07

berloq píše:No nie, ale šak v tomto to zmysel nemá. Už sme k tomu každý napísali svoje. A keďže obaja používame tie isté situácie ako argumenty pre protichodné tvrdenia, je jasné, že to skrátka vidíme inak. Ty si Valverdeho fanúšik, ja ho nemusím (a hlavne od TdF už mi to fakt liezlo na nervy).

Zhrnutie po TdF už nebude. Už prešla nejaká doba a nikto sa moc o TdF baviť nebude. Avšak, celý priebeh zakončený tým zvláštnym koncom, emócie zanechal. Táto TdF bola iná, každý to videl...

The future's in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change


Alebo možno o rok zase dostanem facku.

Ale po sezóne bude čas popísať o všeličom. Teraz je tu Vuelta, ktorá by mala v nasledujúcich etapách odhaliť agresívnu cyklistiku. Scenár je napísaný... Roglič bráni a svorka hladných psov sa ho bude snažiť roztrhať.


Citátik pekný, aj následná kontraveta sa mi páči :lol: No uvidíme, ak nato budúci rok naletí trio Chris, Geraint aj Egan, plus so superdomestikom Carapazom...
pmts
 
Príspevky: 414
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Vuelta a Espaňa

Poslaťod Phobos » Pia 06. Sep 2019 22:02:02

López, López... Je jasné, že tento druh kopcov, kde si nevie nájsť svoj rytmus a tempo (a tobôž nie na takýchto strminách), mu veľmi nesedí a tým nemyslím, že by nejako výrazne strácal. Aj také bolo, ale napr. na Machucos bol pred dvoma rokmi tretí. Dnes tam mal byť aspoň vo Valverdeho skupine ale pridali sa k tomu slabšie nohy a minúta je na svete... Nesedí v jeho prípade znamená, že tam nevie spraviť rozdiel. A on je v situácii v ktorej potrebuje robiť rozdiely, a to sakra veľké.

Na zlý deň to samozrejme nie je žiadna katastrofa (ak mu spravíme službu a neporovnáme ho s top smotánkou/GT víťazmi). Jeho výkony veľmi zriedka (ak vôbec) dramaticky oscilujú, a keď v prípade výkyvov smerom dole hovoríme o výhode, tak smerom hore mu to prirodzene absolútne nepomáha. Nechcem ho odpisovať, už v nedeľu by to v jeho podaní mohlo byť lepšie a to, čo mu vyhovuje a kde očakávam, že to vezme úplne zdola, je pondelkové Alto de La Cubilla - na podobných profiloch sa odohrala drvivá väčšina jeho úspešných atakov. No aby stiahol takmer tri a pol minúty na Rogliča, to si neviem momentálne predstaviť ani keď popustím uzdu predstavivosti (v rámci výkonu, inak sa môže stať všeličo).

Keď sa tak zamyslím, ktorá Grand Tour mu sedí najviac, tak by som povedal že žiadna, ak sa vôbec dá niečo také povedať o jazdcovi, ktorý už má na dvoch z nich pódium. Ale ak ide o výhru, tak je to naozaj tak. Vuelta mu pasuje profilovo asi najmenej, francúzske kopce a v poslednom čase málo časovkárskych kilometrov by mu malo hrať do karát najviac, Giro je tak na pomedzí. Ale čo z toho, keď na Tour je zas nervózny pelotón (a on si o pády nemusí prosiť, tie si ho stále nájdu), boje o pozíciu a oveľa väčší tlak. Neskúsil si to ešte, tak uvidíme, možno o rok. Je stále mladý, to áno, aj keď sa zdá, ako keby sa v profi pelotóne pohyboval už dekádu. Priestor dostať to na ďalší level by tam teda bol, ale znova sa vynára otázka toho kolumbijského prekliatia. O tom možno neskôr.

Vyznelo to možno, že nad ním lámem palicu. To nie, ide samozrejme o špičkového jazdca. Len si neviem predstaviť scenár v ktorom vyhráva GT. Ak sa mu to podarí, tak si ho nájdem a osobne sa mu ospravedlním.


A čo ten Pogačar? To by bol ozaj bizarný pohľad, ak by skončil na pódiu aj s Valverdem...
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod berloq » Ned 08. Sep 2019 14:48:46

Cyklisti už prežili etapu s ťažkým horským výšlapom (5.), prežili 2 etapy zakončené na extrémnych stojkách (7. a 13.), pričom najmä Los Machucos je niečo úplne šialené. No a v Andorre museli zvládnuť horský šprint. Avšak kombinácia dnešnej a zajtrajšej etapy predstavuje to najťažšie čo sa im v tejto edícii Vuelty postaví do cesty. Ťažko písať o tom či to bude rozhodujúce alebo nie, stále to môže pôsobiť ako nejaká opotrebovávačka, ktorá sa na niekom podpíše a ukáže sa to až v ďalších etapách. Stále tam v 3. týždni zostanú dve etapy, kde sa bude dať s tým poradím pohnúť.

V 16. etape cyklisti prejdú cez priesmyky San Lorenzo a Cobertoria. Ak sme sa bavili o nejakej tvári Vuelty, tak tieto stúpania k tej "tvári" určite patria. Patria medzi takú klasiku a väčšinou privádzajú cyklistov k nejakému finálnemu stúpaniu. Celkovo je to južne od Ovieda zaujímavá oblasť, ktorá je jednoducho útočiskom Vuelty, nakoľko sa tam na relatívne malej oblasti nachádzajú miesta, ktoré z posledných ročníkov veľmi dobre poznáme. Tak napr. po prejedení San Lorenza (východ > západ/juh), smerom na juh je stúpanie Alto La Farrapona (2014), Medzi San Lorenzom a Cobertoriou ultra strmá Alto Ermita del Alba (2015). Z východnej strany Cobertorie sú stúpania Pajares-Cuitu Negru (2012) a Alto Cubilla (2019). A v tesnej blízkosti sa nachádza aj vrchol samotného Alto L'Anglirú, avšak na neho sa dá stúpať len z jednej, severnej, strany - naposledy v roku 2017, tiež po prekonani Alto de la Cobertoria. A samozrejme tých stúpaní by tu organizátori našli ešte kopu. Avšak práve San Lorenzo a Cobertoria tvoria také jadro, nakoľko sa jedná o priesmyky. Záverečný výšlap sa vždy nejaký nájde.

Roglič je na koni, má dobrý tím, a zdá sa, že tentokrát vyladil formu oveľa lepšie ako na Gire. Na Gire už v tom poslednom týždni ani nikto nečakal, že by to mohol otočiť, tam každý videl, že v horách sú od neho lepší ľudia. Tu na najprudšom stúpaní ročníka ukázal, že je rovnako dobrý vrchár ako jeho súperi a ešte mu to ide aj oveľa lepšie. Avšak musí zostať ostražitý... Astana je supersilná a Movistar môže niečo vymyslieť.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Str 11. Sep 2019 22:57:38

Tak dnes dalsia etapa na vetre na ktoru sa bude dlho spominat. Mam pocit ze tieto etapy kde uraduje vietor su vrcholom celej cyklistiky. Aspon co sa tyka zabavy. Plny kotol od zaciatku do konca. Priemerna rychlost vyse 50kmh na 220 km. Neskutocne. Skoda len ze Quintana tuto vyhodu este strati. V kopcoch je v poslednej dobe slaby. Neviem od kedy by som to ohranicil ale na GTs to posledne dve tri sezony nie je ten stary Quintana. Obcas ma zablesky ako na Tour ked vyhral etapu. Nepisem to preto ze by som mu extra fandil. Aj ked v minulosti bol moj oblubenec. To kvoli zapletke ktoru by mohol este Nairo spravit. Ale neverim mu uz...
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Valverde

Poslaťod nat » Štv 12. Sep 2019 3:15:17

sportovec píše:@berloq
Rád si prečítam tvoje príspevky, ale škoda s tebou diskutovať. Máš svoj názor a ten je nemenný, bez ohľadu na váhu argumentov . (@ifčopifčo dtto :D)

No ten Valverde vyzera byt "fasa" chalan. Relativne sympos, allrounder (co mame vsetci radi), maka v takom pokrocilom veku a sa mu dari(co mame mi v pokrocilom veku radi)

Ale negativa
fakt sa poslednych X - Y rokov na TDF sprava ako uj. (obcas aj na MS, kde radsej necha vyhrat ineho ako svojho partnera/spaniela)
ale na TDf tvrdi, ze priiel pomoct Nairovi/Lanodi po XY krat ..pricom pseudo maka pre nich ..ale ked ozaj treba tak ide aj proti nim. Keby aspon bol ferovy a povedal . ok ..som all rouder , pre vsetky situacie a sam sebe panom nic nepoviem. Nieze Nairo nevie co ci Piti je domestik alebo on Pitiho?

ale myslim, ze najasnesji jeho skvrna je doping. A smutne je , ze zatlka a zatlka ..napiek tomu, ze vina je jasne, a nie su to miligramy ako u Contika. Tj. clovek klamajuci ..tj kazdy jeho vynimocny vykon v "styridsiatke" je z velkym otaznikom. :!: :!:
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Astana

Poslaťod Vercingetorix » Štv 12. Sep 2019 7:39:03

Keram píše:Tak dnes dalsia etapa na vetre na ktoru sa bude dlho spominat. Mam pocit ze tieto etapy kde uraduje vietor su vrcholom celej cyklistiky. Aspon co sa tyka zabavy. Plny kotol od zaciatku do konca. Priemerna rychlost vyse 50kmh na 220 km. Neskutocne. Skoda len ze Quintana tuto vyhodu este strati. V kopcoch je v poslednej dobe slaby. Neviem od kedy by som to ohranicil ale na GTs to posledne dve tri sezony nie je ten stary Quintana. Obcas ma zablesky ako na Tour ked vyhral etapu. Nepisem to preto ze by som mu extra fandil. Aj ked v minulosti bol moj oblubenec. To kvoli zapletke ktoru by mohol este Nairo spravit. Ale neverim mu uz...

Tak. Som zvedavý ako Nairo dopadne ;)

Inak čo hovoríte na Astanu? Potom ako sa v kopci stratili všetci domestici Slovincov, tak to zobrali za svoje a ťahali ako o život, aby to udržali na piatich minútach. Trošku sa mali zahrať na mŕtveho chrobáka, lebo napr. taký Molano sa viezol stále vpredu. Tak veľmi im záležalo na tom aby sa Kelderman nedostal na piate miesto? Alebo Vino dostal nejakú pozornosť od Jumba a šejkov?
Lopez nemá na víťazstvo a na tretie miesto dosiahne, len keď Nairo vybuchne a to ešte musí niečo vymyslieť na Pogačara, alebo čakať na jeho výbuch. Valverde tu skončil na pódiu 6x, tak pravdepodobne vie čo má robiť a bez stupňov víťazov neodíde. Neviem na čo tak tvrdo všetkých GC jazdcov ťahali. Mohli radšej skúsiť nejaký manéver na odpojenie, keď už tam neboli iní domestici.
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

Astana

Poslaťod Vercingetorix » Pia 13. Sep 2019 8:16:26

Vercingetorix píše:Inak čo hovoríte na Astanu? Potom ako sa v kopci stratili všetci domestici Slovincov, tak to zobrali za svoje a ťahali ako o život, aby to udržali na piatich minútach. Trošku sa mali zahrať na mŕtveho chrobáka, lebo napr. taký Molano sa viezol stále vpredu. Tak veľmi im záležalo na tom aby sa Kelderman nedostal na piate miesto? Alebo Vino dostal nejakú pozornosť od Jumba a šejkov?
Lopez nemá na víťazstvo a na tretie miesto dosiahne, len keď Nairo vybuchne a to ešte musí niečo vymyslieť na Pogačara, alebo čakať na jeho výbuch. Valverde tu skončil na pódiu 6x, tak pravdepodobne vie čo má robiť a bez stupňov víťazov neodíde. Neviem na čo tak tvrdo všetkých GC jazdcov ťahali. Mohli radšej skúsiť nejaký manéver na odpojenie, keď už tam neboli iní domestici.

Teraz už je jasné že chrániť si tak konzervatívne svoje top5 bola pre Astanu úplná blbosť - Kelderman stratil skoro 5 minút. Aj keď dalo sa to predpokladať. Mohli to v 17. etape hrať viac na mŕtveho chrobáka (alebo ťahať len platonicky), a červené tričko prenechať Nairovi. (Roglič by s Lopezom pekne pri nejakom tom odpojení Naira aj spolupracoval.) A ten Lopézov útok z diaľky v 18.etape by potreboval viac oddýchnutých domestikov v úniku, ktorí ale neboli. Pomohol mu jedine Fraile. Astana zabezpečila výhru Rogliča na tejto Vuelte ...
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

Astana

Poslaťod Vercingetorix » Pia 13. Sep 2019 8:49:31

Vercingetorix píše:Mohli to v 17. etape hrať viac na mŕtveho chrobáka (alebo ťahať len platonicky), a červené tričko prenechať Nairovi.

Samozrejme netreba ešte zabudnúť, že hlavným súperom Lopeza o biele tričko je Pogačar, ktorého mohol v 18.etape tým kvalitným dlhým útokom (alebo keby tiež nevyšiel, tak následnou spoluprácou s Rogličom) úplne doraziť. Takto má 30 sekúnd k dobru o ktoré môže ľahko prísť. Z tohoto "bieleho" pohľadu Astana 17. etapu dosť nezvládla ...
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

Re: Astana

Poslaťod sportovec » Pon 16. Sep 2019 9:08:46

Astaňáci v 17. etape spravili zo seba úplných hlupákov. Nakoniec prišli o biele tričko a o šancu na lepší výsledok v GC (ako 5.miesto). Oddychovať mali. Prípadne len symbolicky potiahnuť. Naira mali nechať v červenom. A v 18. etape mali skúsiť spraviť Armageddon ako sa im podaril v roku 2015. Ktovie ako by to celé dopadlo. Jumbo, UAE boli vystrielané, Movistar tak z polovice. Oni by mali relatívne čerstvý tím. To čo predviedli v 18. etape bol len trápny pokus bez kopy domestikov v úniku.
Vercingetorix píše:Trošku sa mali zahrať na mŕtveho chrobáka, lebo napr. taký Molano sa viezol stále vpredu.

Pravda. Molano nepotiahol v tejto kritickej etape Pogačarovi ani milimeter.
Vercingetorix píše:Teraz už je jasné že chrániť si tak konzervatívne svoje top5 bola pre Astanu úplná blbosť - Kelderman stratil skoro 5 minút.

Presne tak. Nechápačky. Lopez mal top5 isté. Keldermana strčil hocikedy do vrecka.

Vercingetorix píše:A ten Lopézov útok z diaľky v 18.etape by potreboval viac oddýchnutých domestikov v úniku, ktorí ale neboli. Pomohol mu jedine Fraile. Astana zabezpečila výhru Rogliča na tejto Vuelte ...

Asi tak.

Prvú nešikovnosť a zaváhanie Rogliča perfektne dolepila Astana.
Druhú nešikovnosť Rogliča, zase napravili komisári UCI (aj keď v roku 2012 na Vuelte mali rovnakú situáciu úplne na háku). Následne UCI prispela aj k víťazstvu cyklistu z úniku.

Aby to tu nevyznelo, že som nejaký fanúšik pádov, porúch a defektov. Ale keď je odštartované, tak je odštartované. Toto nie je hokej, že sa zápas prerušuje. Na jednorazovkách na to doplatilo veľa ľudí (aj Sagan). UCI by do toho mali zasahovať minimálne.
Ako by som to ... Nibali: 'I never expect anybody to wait for me when I stop'

Vercingetorix píše:Samozrejme netreba ešte zabudnúť, že hlavným súperom Lopeza o biele tričko je Pogačar, ktorého mohol v 18.etape tým kvalitným dlhým útokom (alebo keby tiež nevyšiel, tak následnou spoluprácou s Rogličom) úplne doraziť. Takto má 30 sekúnd k dobru o ktoré môže ľahko prísť.

Tak to aj dopadlo ako si predpovedal. Lopez sa bez poriadnej podpory v 18. etape úplne zničil a nezarobil skoro nič. A to sa mu ešte Roglič vysmieval a nepotiahol mu nič - na to že mu Lopéz deň predtým obetoval celý svoj team ...
samozrejme je to chyba Astany.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Pon 16. Sep 2019 11:14:40

@sportovec - na jednorázovkách nie je nikto v drese vedúceho pretekára, ja som naopak rád, že Vueltu vyhral najsilnejší cyklista na týchto pretekoch a nie trebárs Valverde len preto, že niekto si nie vlastnou chybou ustlal. Ale k Valverdemu by také víťazstvo celkom sedelo ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Roglič

Poslaťod sportovec » Pon 16. Sep 2019 12:41:31

ifčopifčo píše:@sportovec - na jednorázovkách nie je nikto v drese vedúceho pretekára

Ak je tam trebárs minuloročný víťaz, s jednotkou na drese tak je to podobné .... aj keď celkom nechápem čo s tým má dres vedúceho pretekára ... ak má nehodu niekto, kto stráca v GC len pár sekúnd, tak už vedúci pretekár a jeho team môže ťahať?

Toto už sme veľa krát videli. Napríklad Astana sa s Contadorom na Gire 2015 vôbec nepárala ... Vuelta 2012 to isté.

Nemám rád, takéto situácie, ale keď už nastanú, nemali by do toho rozhodcovia zasahovať ako sa im zmyslí. Toto je cyklistika. Novodobí gladiátori. (Aj zomierajú.) Toto nie je futbal, kde sa simuluje, aby sa kopala jedenástka.
ifčopifčo píše:, ja som naopak rád, že Vueltu vyhral najsilnejší cyklista na týchto pretekoch a nie trebárs Valverde len preto, že niekto si nie vlastnou chybou ustlal. Ale k Valverdemu by také víťazstvo celkom sedelo ;)

Tak Roglič bol jasne najsilnejší. Valverde by musel vynechať Tour ale aj to by na neho nemal (aj keď okolnosti 2x zahrali Movistaru do kariet). Ale tak dobre vieme, že v cyklistike nevyhráva vždy najsilnejší a o tom to celé je ...

Mňa dosť na Rogličovi nahnevalo, že v 17. etape, všetci jeho domestici boli na čele a on sa cúral niekde ...
To isté aj 19. etapa s pádom. Keby boli Jumbáci oddýchnutý, tak by sa predtým úsekom vyskladali na čelo a Rogliča si chránili. SKY to tak pre Frooma v spravil veľakrát. Bolo jasné, že sa ide (za mestom) na otvorené cesty, kde bude fúkať bočný vietor a niekto to bude skúšať trhať. Preto bola v balíku strkanica a následne aj pád.

Mohlo to byť ale celé ešte veľmi zábavné, keby to Astana a UCI nehrali na Rogliča.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Pon 16. Sep 2019 14:23:58

@sportovec
konecne sa tu nasiel podobny "hajzel" ako ja co ie proti cakackam na padnuteho cyklistu...ja osobne som proti tomu aby sa cakal ktorykolvek je mi jedno cinje to zltak cervenak prvy sestdesiaty ci posledny...to je hromadny pretek a tak kontakty a pady su jeho sucastou takisto ako technicke problemy ci jazdecke chyby...to ako keby sa cakalo pri automobilovych pretekoch na toho co dostal hodiny alebo pri behu cez prekazky na toho co sa potkol atd...ked tak rozmyslam tak asi nieje iny sport kde by sa na niekoho cakalo(ak je tak ma opravte)dokonca ani pri cx ci mtb nikto na nikoho necaka ale na ceste sa za to takmer lincuje...tot moj hnusny neludsky nazor
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Pon 16. Sep 2019 18:50:06

majo píše:@sportovec
konecne sa tu nasiel podobny "hajzel" ako ja co ie proti cakackam na padnuteho cyklistu...ja osobne som proti tomu aby sa cakal ktorykolvek je mi jedno cinje to zltak cervenak prvy sestdesiaty ci posledny...to je hromadny pretek a tak kontakty a pady su jeho sucastou takisto ako technicke problemy ci jazdecke chyby...to ako keby sa cakalo pri automobilovych pretekoch na toho co dostal hodiny alebo pri behu cez prekazky na toho co sa potkol atd...ked tak rozmyslam tak asi nieje iny sport kde by sa na niekoho cakalo(ak je tak ma opravte)dokonca ani pri cx ci mtb nikto na nikoho necaka ale na ceste sa za to takmer lincuje...tot moj hnusny neludsky nazor


Lenže cyklistika a GT sa veľmi ťažko porovnávajú s inými športami, kde inde sa tvrdo bojuje 20 -21 dní s dvomi prestávkami? To je veľmi špecifické. Na jednorázovkách sa sa nikoho nečaká, nechápem prečo to teda porovnávaš s MTB či krosom. Ver mi, že žiadny cyklista nechce takéto preteky prehrať preto, že si niekto pred ním ustelie alebo preto, že dostane defekt v nevhodnej chvíli. Prečo by mal vyhrať Valverde, nebol od Rogliča lepší absolutne v ničom. Aj v F1 keď príde ku kolízii tak nabehne safety car (ak to tak nie je opravte ma, F1 už roky nesledujem). Nepísané džentlmenské pravidlá sú aj v iných športoch.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Pon 16. Sep 2019 19:12:33

@ifco
nazor proti nazoru...ani ja F1 nesledujem ale ak by bolo dajme tomu 21 velkych cien a suboj celkoveho vitaza by sa rozhodoval az v tej poslednej a jeden zo superov by zaostal nie svojou vinou tak by ho malin cakat? ved tiez to je v podstate system GT
ano uznavam ze to porovnanie s mtb bola blbost...napriek tomu ja si myslim ze nikomu by nemali rozkazovat cakat len preto ze jeho super mal smolu alebo bol nesikovny...estema napadol jeden priklad...co tak atleticky desatboj? takisto by mali cakat v poslednej discipline veduceho pretekara ked zaostane nie svojim zavinenim?
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Vuelta

Poslaťod Phobos » Str 18. Sep 2019 0:26:15

Hlavná otázka nie je či čakať alebo nečakať - tu som za jednoznačné nie, nečakať. A je jedno, či ide o vedúceho pretekára alebo kohokoľvek iného, neexistuje podľa mňa rozumný argument v prospech čakania iba na lídra a duplom nie ak k vzniknutej situácii prispeje svojou troškou. Myslím, že sa viacerí zhodneme na tom, že Porte patril na Tour v roku 2016 na pódium. V druhej etape naňho nikto nečakal a istotne by tomu tak nebolo ani keby bol v žltom. Ale keby padol? A sám? Po jemnom kontakte s niekým? Alebo by ho niekto zrámoval? Čaká sa, nečaká sa? Jasné, že nie... Preteky boli v plnom prúde. To isté Kruijswijkove zaparkovanie v snehu na Gire. Takže to máme jednu fázu pretekov a jedny konkrétne okolnosti v ktorých to neprichádza do úvahy. Kľudne by sme mohli pridávať ďalšie a ďalšie situácie a celé sa to stáva viac a viac zamotané a nejednoznačné. Bordel na Ventoux v ten istý rok bol podľa mňa riešený dosť nešťastne, takéto udalosti k cyklistike proste patria. Svoje by vedel povedať Avermaet ktorému nikto nevráti San Sebastián, alebo vezmime si Dumoulina a Giro 2017. Špeciálne na tomto Gire boli jazdci už takí zmagorení a zblbnutí z toho, čo majú vlastne v takýchto prípadoch robiť, že to bolo až smiešne. Druhá vec je útok. Tu samozrejme chápem, že to môže vyzerať nefér a všetky tie výhrady okolo toho. Ale keď si vezmem, že aj tieto veci formovali a vytvárali legendy, príbehy, rivality a neviem čo ešte (žiada sa spomenúť aféra reťaz na Port de Bales alebo Contadorovo tango na Mortirole), tak mi to je ako divákovi asi aj celkom jedno...

---

Astana: je možné, že Astana jednoducho vyhodnotila veternú etapu za tak divokú a nebezpečnú, až sa rozhodli, že najlepšie čo môžu pre Lópeza spraviť, je naskladať sa dopredu a nasadiť také tempo, aby ich nemohlo nič prekvapiť...

---

Gilbert si v tej etape prebral od Trentina (https://keyassets.timeincuk.net/inspirewp/live/wp-content/uploads/sites/2/2016/02/e1344bf5-93fc-4e84-8f7b-8f40ee61c709.jpg) Ruban Jaune (žltú stuhu) pre víťaza najrýchlejších pretekov nad 200km - po prvýkrát sa tak stalo v etapáku. Zaujímavý článok o tomto ocenení - https://allez-allez.cc/2018/11/01/the-fastest-man-on-two-wheels-the-ruban-jaune-and-its-very-select-band-of-holders/

---

Súťaž kombinácie a neoficiálnu cenu najkomplexnejšieho jazdca by tento rok vyhral Pogačar. Po roku 2012 a 2015 by to bolo tretí krát v tomto desaťročí, kedy sa nejednalo zároveň aj o celkového víťaza.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 24 hostia

cron