Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Vuelta a Espaňa

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Str 18. Sep 2019 9:36:08

Kruijswijk si ustlal vlastnou vinou, tu je samozrejme čakanie nezmysle, ale keď príde k hromadnému pádu v peletóne a je v tom aj žlťák, som radšej keď sa na neho počká. Porte v roku 2016, ak sa dobre pamätám dostal defekt a podľa mňa nepochopiteľne pri ňom nebol nikto s kolegov, nebol v žltom, prečo by sa na neho malo čakať najmä v takej fáze pretekov? To by nedávalo zmysel. Iste najjednoduchšie je povedať nečakať nikdy a hotovo, ale ja som napriek tomu radšej, keď sa niekedy ukáže zmysel pre fair play a cyklistovi ktorý vedie GT preukážu určitú úctu tým, že na neho neútočia prípadne ho počkajú keď má nejaké ním nezavinené problémy a samozrejme čas a fáza pretekov to umožňuje.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Str 18. Sep 2019 10:07:00

@Phobos
vitaj v klube hajzlov :D

ja uz len tolko by som dodal ze mne vlastne ide o to ze ak sa rozhodnu cyklisti cakat sami od seba tak je to pre mna ok ale nepaci sa mi ak do toho ide kecat niekto iny a rozhoduje ci ano alebo nie...asi tak
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Vuelta?

Poslaťod Phobos » Štv 19. Sep 2019 13:10:13

@ifčopifčo
Jasné, chápem. Porte slúžil práve ako ilustrácia toho, že čakať sa nedá za každých okolností (ak by aj bol v žltom) a zároveň k tomu, čo si spomínal, že chceš vidieť vyhrávať najsilneších. To chceme asi všetci ale takto to nie vždy funguje. Ja by som napríklad aj na pódiu chcel vidieť najsilnejších a Porte medzi nich patril. To len ako príklad. Neviem, či tá deliaca čiara je až taká hrubá, aby zaručovala lídrovi imunitu a na ostatných kašleme. Možno je...

Potom je to aj uhol pohľadu na hromadný pád, v ktorom je zapletený vedúci cyklista. Dá sa na to nazerať ako na smolu... Alebo aj ako na zlú pozičnú jazdu a teda chybu jazdca, ktorá sa nemusí, ale aj môže vypomstiť. Ale naozaj je tých scenárov také kvantum, že sa to nedá skúmať a už vôbec nie počas etapy a preto ten chaos a polemiky.

Som si samozrejme vedomý aj nepísaných pravidiel a nejakých tradícií a nechcem ich popierať. Ako píše majo, koľko ľudí toľko názorov. Ale to, na čo poukazuje sportovec, aby sa kvôli nepísanému pravidlu, čiže technicky kvôli niečomu, čo proti pravidlám nie je, aplikovalo niečo čo proti pravidlám a dokonca aj písaným jasne je, ako keď povolili konvoju ťahať Rogliča a spol. späť na čelo, tak to je nehoráznosť podľa mňa.

@majo
Dik :lol: Za hajzla sa síce nepovažujem, skôr som v tomto pragmatik. Súhlas, Cancellara v pozícii riaditeľa zemegule ma vyslovene iritoval.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod sportovec » Štv 19. Sep 2019 14:28:50

majo píše:konecne sa tu nasiel podobny "hajzel" ako ja co ie proti cakackam na padnuteho cyklistu

Samozrejme neprajem im to, aby padali a mali defekty, vždy je to lepšie, keď je to bez toho.
Čaká sa len raz za čas a vždy je okolo toho len zbytočný chaos.
ifčopifčo píše:Lenže cyklistika a GT sa veľmi ťažko porovnávajú s inými športami, kde inde sa tvrdo bojuje 20 -21 dní s dvomi prestávkami?

No niečo podobné by sa našlo. American TripleT alebo Tour de Ski.
Dakar (neviem či má hromadný štart) idú tiež etapu deň po dni a ignorujú problémy súperov.

Nejaká metafora by možno mohla byť aj s NHL, kde sa bojuje postupne o celkové víťazstvo počas celej sezóny no a keď sú zranení hráči v nejakom tíme, tak vedúce mužstvo nemá žiadne zmilovanie od súperov.
ifčopifčo píše:Prečo by mal vyhrať Valverde, nebol od Rogliča lepší absolutne v ničom.

Tak v cyklistike nevyhráva "najlepší" pretekár a o tom to celé je, celá zábava. Vyhráva ten čo je dobrý v horách, v časovke, v zjazde, ten čo pekne jazdí v pelotóne, čo dokáže odhadnúť súperov, ten čo má dobrý tím a vie si ho pošetriť a vhodne použiť, ...

Nibali Giro 2019 nevyhral, lebo neodhadol správne Carapaza. No a taký Roglič na tomto istom Gire trápil a unavoval svoj celý team zbytočne hneď od začiatku GT.

Z vlastnej hlúposti (nepozornosti) si ho teraz rovnako zničil aj tu na Vuelte v 17. veternej etape. Keby bol so svojimi pekne na čele, bol by v pohode a oni tiež.
Phobos píše:Myslím, že sa viacerí zhodneme na tom, že Porte patril na Tour v roku 2016 na pódium. V druhej etape naňho nikto nečakal a istotne by tomu tak nebolo ani keby bol v žltom.

O Portem a o jeho smole by sa dala napísať celá kniha :mrgreen: A kto ne neho kedy čakal?
Phobos píše:Bordel na Ventoux v ten istý rok bol podľa mňa riešený dosť nešťastne, takéto udalosti k cyklistike proste patria. Svoje by vedel povedať Avermaet ktorému nikto nevráti San Sebastián, alebo vezmime si Dumoulina a Giro 2017. Špeciálne na tomto Gire boli jazdci už takí zmagorení a zblbnutí z toho, čo majú vlastne v takýchto prípadoch robiť, že to bolo až smiešne. Druhá vec je útok. Tu samozrejme chápem, že to môže vyzerať nefér a všetky tie výhrady okolo toho. Ale keď si vezmem, že aj tieto veci formovali a vytvárali legendy, príbehy, rivality a neviem čo ešte (žiada sa spomenúť aféra reťaz na Port de Bales alebo Contadorovo tango na Mortirole), tak mi to je ako divákovi asi aj celkom jedno...

Tak, tak. Pravda, pravda.

Dumo išiel vtedy na záchod, stratil čas, aj napriek tomu to celé vyhral :mrgreen:
ifčopifčo píše:Iste najjednoduchšie je povedať nečakať nikdy a hotovo

Tak to vlastne väčšinu času aj funguje - nečaká sa na nikoho. Tak neviem prečo v 19.etape robili okolo toho také trápne divadlo.

Na Valverdeho sa nečakalo na Vuelte 2012 v červenom tričku - ten čas a sily mu potom chýbali na víťazstvo.
Podobným spôsobom prišiel o dobrý výsledok na Tour 2012.
No a keď na Tour 2014, padol s niektorými jazdcami, tak Jumbo (vtedy Belkin) ťahalo špicu ako bláznivé. Ešte by som tu mohol písať o Valverdem a ďaľších GC jazdcoch, ale nebudem už ďalej nudiť. Takže tak.

majo píše:ja uz len tolko by som dodal ze mne vlastne ide o to ze ak sa rozhodnu cyklisti cakat sami od seba tak je to pre mna ok

Asi tak. Pokiaľ cyklisti zastavia (spomalia) sami od seba, tak je to v poriadku. Pričom sú samozrejme dodržané pravidlá cyklistiky, najmä čo sa týka lepkavých bidonov, držania a vozenia sa za autami.

Väčšinou však vidíme len rozhodcovské podivnosti, ako teraz napríklad v 19. etape. Celá situácia sa úniku absolútne nedotkla a ten dostal tuším minútovú výhodu zdarma, ktorú nakoniec aj patrične využil.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Ak1n0m » Štv 19. Sep 2019 17:49:39

ifčopifčo píše:
majo píše:@sportovec
. Aj v F1 keď príde ku kolízii tak nabehne safety car (ak to tak nie je opravte ma, F1 už roky nesledujem). Nepísané džentlmenské pravidlá sú aj v iných športoch.



V F1 nabehne safety car, vtedy keď je znečistená trať, aby nedošlo v plnej rýchlosti ku kolízii ostatných jazdcov, keď to traťoví komisári odstránia, pokračuje sa. Ale keď niekto dostane napr. defekt, spomalí a ide do boxu na výmenu, nikto naňho nečaká a zaradí sa podľa poradia.
Len aby ste vedeli chlapci. ;)
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod 3pa3ck3 » Str 21. Okt 2020 23:42:51

Keďže sa na Gire zrušil Izoard, ako to tu vyzerá Tourmaletom? Povolia Francúzi etapu na ich území?
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod 3pa3ck3 » Štv 22. Okt 2020 20:24:24

Odpoviem si sám, do Francúzska sa nejde
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Zutu » Sob 24. Okt 2020 18:19:41

Tak toto je kradez v priamom prenose co dnes predviedli rozhodcovia na Vuelte.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod konyk87 » Sob 24. Okt 2020 18:26:00

Zutu, o com hovoris?
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Zutu » Sob 24. Okt 2020 18:39:01

konyk87 píše:Zutu, o com hovoris?


Roglic si v dojazde vybojoval 4 a Grossschartner 3 sekundy na ostatnych favoritov, ale rozhodcovia po dlhom vahani vsetky rozdiely vynulovali koli D. Martinovi.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod 3pa3ck3 » Sob 24. Okt 2020 18:54:39

Tak v okamihu pádu ešte bol Roglič v skupine, čiže zrejme to bolo správne rozhodnutie (neviem, ako to je definované v pravidlách)
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod pmts » Sob 24. Okt 2020 20:52:06

Zutu píše:
konyk87 píše:Zutu, o com hovoris?


Roglic si v dojazde vybojoval 4 a Grossschartner 3 sekundy na ostatnych favoritov, ale rozhodcovia po dlhom vahani vsetky rozdiely vynulovali koli D. Martinovi.

Som si istý že im moc chýbať nebudú ;). Okrem toho rozdiel získali tým že to za nimi spadlo, takže kľud. Veľmi ľudksé rozhodnutie. Už Chavesova strata bola nešťastná, Dan Martin za ten pád nemohol a takto aspoň nestratí Vueltu kvôli takejto drobnosti... Smoly mal ten chlapík už dosť.
pmts
 
Príspevky: 414
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Za Slušný Svet » Pon 26. Okt 2020 18:44:51

Tak, šialené Giro nám skončilo, môžeme sa naplno venovať Vuelte ;) Čo na to zatiaľ vravíte?
Roglič vyzeral prvé dni veľmi neohrozene, až som bol z toho smutný. Pozerať sa stále na tú žlto-čiernu rutinu by mi moc nechutilo. Áno, kedysi dominoval tím Sky, ale tam to boli aspoň útoky z veľkej diaľky, ktoré priniesli akú-takú dávku napätia. Tento Rogličov systém - doveziem sa pár metrov pred cieľ a zašprintujem o víťazstvo - prestane chutiť veľmi rýchlo. Preto som rád, že v nedeľu si na Slovincovi parádne zgustol môj obľúbenec Carapaz - ten predvádza zatiaľ veľmi atraktívnu cyklistiku ;) Takže, suma sumárum, u mňa zatiaľ spokojnosť. Vuelta je poriadne šťavnatá a to je dobré :)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Pon 26. Okt 2020 23:53:29

Ja som zatial Vueltu velmi nesledoval. Nemam cas sledovat dve GT naraz podrobne :D Co viem tak prvy tyzden mal byt najtazsi? Ci? No uvidime.Mne sa ten Roglicov styl tiez velmi nepaci. Takze asi fandim tiez Carapazovi. To je asi najvacsi super Jumba.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Za Slušný Svet » Uto 27. Okt 2020 8:27:47

Keram píše:Ja som zatial Vueltu velmi nesledoval. Nemam cas sledovat dve GT naraz podrobne :D Co viem tak prvy tyzden mal byt najtazsi? Ci? No uvidime.Mne sa ten Roglicov styl tiez velmi nepaci. Takze asi fandim tiez Carapazovi. To je asi najvacsi super Jumba.


Keram, ty si ma nedávno dosť prekvapil :lol: Ja som si vždy myslel, že si obrovským fanúšikom Gira. Asi aj na základe obrázku pri tvojom nicku. Preto ma veľmi prekvapilo, že toto Giro 2020 bolo vôbec prvým Girom, ktoré si intenzívnejšie sledoval ;)

Carapazovi sa ľahko fandí, jeho štýl pretekania je veľmi atraktívny. Netaktizuje, nevymýšľa, jednoducho ide, čo to dá :)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Str 28. Okt 2020 18:28:33

konecne som si mohol pozriet vueltu...ten posledny kopec bol fakt paradny...plno nastupov plno zvratov...nadhera...skodalen ze roglic bol o trosicku silnejsi ako carapaz ktory ale bojoval ako lev

a nadhera pozerat sa na Kuss-a...ten chalan ked ide v sedle tak okrem noh sa ani nepohne a ide ako stroj plus ten smrtelny vyraz v chuduckej tvari ako Kirijenka v najlepsich rokoch no proste parada...tento chalan je (dufam) buducnostou GT...ma obrovsky potencial byt top vrcharom v blizskej buducnosti a biac nez dostojnym superom kolumbijskych bombarderov...urcite mu budem fandit
je pravda ze podobne veci som tvrdil minuly rok aj i roglic a momentalne mi je jeho styl nie velmi sympaticky aj ked uznavam ze silny je poriadne
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Str 28. Okt 2020 18:42:00

Za Slušný Svet píše:
Keram píše:Ja som zatial Vueltu velmi nesledoval. Nemam cas sledovat dve GT naraz podrobne :D Co viem tak prvy tyzden mal byt najtazsi? Ci? No uvidime.Mne sa ten Roglicov styl tiez velmi nepaci. Takze asi fandim tiez Carapazovi. To je asi najvacsi super Jumba.


Keram, ty si ma nedávno dosť prekvapil :lol: Ja som si vždy myslel, že si obrovským fanúšikom Gira. Asi aj na základe obrázku pri tvojom nicku. Preto ma veľmi prekvapilo, že toto Giro 2020 bolo vôbec prvým Girom, ktoré si intenzívnejšie sledoval ;)

Carapazovi sa ľahko fandí, jeho štýl pretekania je veľmi atraktívny. Netaktizuje, nevymýšľa, jednoducho ide, čo to dá :)


Obrazok je skor kvoli tomu ze som byval obrovskym fanusikom Naira a tato karikatura sa mi zdala vtedy zabavna a mila. Naironman v ruzovom drese :D

Dnes pekny dojazd. Roglic s Carapazom vyzeraju na podobnej urovni ale v prospech Roglica hovori casovka. To zapadajuce slnko na cielovom kopci bolo doslova romanticke. Nemozem si pomoct :) Dostal som chut tiez tam byt. Samozrejme svojim tempom :lol:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Za Slušný Svet » Str 28. Okt 2020 19:13:20

Presne tak, chalani. Dnes to bola nádherná etapa. Epická kulisa, útočné poňatie cyklistiky, v podstate bez domestikov... Všetko do seba krásne zapadlo a bol z toho jedinečný cyklistický zážitok. ;) Ja len dúfam, že sa Vuelta odkrúti celá, pretože sa nám schyľuje k osudovému súboju medzi Rogličom a Carapazom 8-)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Zutu » Ned 01. Nov 2020 18:09:50

To je trapne ako pomaly sa mlagaju do toho kopca. :lol:
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Ned 01. Nov 2020 18:31:40

tak to bola riadna mlaticka...7 ludi na prd od seba a napriek tomu kazdy sam za seba...skodalen ze podlavsetkeho ten najdilnejsi z nich sa musel po kazdom pretoceni pedalov obzerat ci to neprehana a predpokladam ze siel tak na 85-90 % svojho dnesneho mozneho maxima kym ostatny zo pravidelne hnali cez 100%
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron