Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Vuelta a Espaňa

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod pmts » Ned 01. Nov 2020 18:38:37

Mám pocit že Carapaz mal dnes aleže ozaj mizerný deň, no keď videl že Roglič má konečne tiež mizerný deň, tak sa ešte vyžmýkal a aspoň tých 10 sekúnd a červený dres z toho musel vytrieskať :lol: ... No obávam sa že to bola jeho posledná stopa v súboji o víťazstvo na tejto Vuelte. V časovke dostane od Rogliča dve minútky, možno aj viac. Carthy s Masom budú vedieť tie straty limitovať, sú celkom obstojní časovkári, ale nekonečná škoda že v treťom týždni tam je iba tá Covatilla... To už nebude stačiť, Primož to má vo vrecku podľa mňa. Škoda včerajšej Farrapony, tam sa dali rozdávať minúty. A dnes celkom pekný výkon Chrisa, čo poviete :lol: ? V časovke bude do top 20 a na Covatille potom víťazstvo z úniku :lol: ... To by bola krásna rozlúčka so Sky ;) .
pmts
 
Príspevky: 414
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Zutu » Ned 01. Nov 2020 18:39:47

Suhlasim, to by bol asi epicky pohlad, keby Kussa odviazu z retaze, zial nestalo sa.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Ned 01. Nov 2020 19:14:30

ano aj ja som pocit z carapaza ze ma dost a ze dnes padne ale potom sa ukazali ze nie nadarmo Masa prirovnavaju ku contadorovy a zautocil sice to nebol smrtak-utok lebo ma tychto sklonoch to je takmer nemozne ale prave tych par wattov navyse ktore musel zacat produkovat Kuss ukazalo ze Roglic je uz na limite a to asi vlialo Carapazovy este kvapku sil a ked videl ze dokaze centimeter po centimetri odchadzat od roglica tak to dobojoval az hore...samozrejme sj roglic sa nezlomil uplne a dokazal sa drzat vo svojich cervenych cislach az na vrchol...u ostatnych to bola taka udrziavacka sedlo-zosedla-sedlo-zosedla podla toho co im telo dovolovalo...jediny Hugh vedel ist este dalej cez bolest ale aj tak som presvedceny ze ak by Sepp dnes mohol tak dviha ruky nad hlavu on
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Ned 01. Nov 2020 19:27:12

pmts píše:Mám pocit že Carapaz mal dnes aleže ozaj mizerný deň, no keď videl že Roglič má konečne tiež mizerný deň, tak sa ešte vyžmýkal a aspoň tých 10 sekúnd a červený dres z toho musel vytrieskať :lol: ...

Uplne :D Najskor som mal pocit ze Mas ide odpadnut a zautocil potom som myslel ze Kuss by mal pritlacit pre Roglica lebo Carapaz sa trapi. Nakoniec sa trapil aj Roglic aj Carapaz ale Richard o trochu menej.

Az mi bolo trochu trapne vidiet ako sa lamu v tom 20% stupani to uz ani pekne nebolo. Absencia vrieskajucich fans to len zvyraznila. Kuss cakal na Roglica podobne ako Froome na Wigga na TDF 2012. Mal ho nechat tak v tom strmaku ho aj tak nepotiahol podla mna. Moj naj moment etapy bol ked sa vsetci kolisali nad bicyklami v tom najstrmsom a Sepp Kuss si isiel v pohodicke ako keby v nejakom 7% stupani :lol: Dnes bol najsilnejsi. Urcite by mu malo obcas Jumbo dat prietor aj ako lidrovi. Minimanle na nejakom tyzdnovom etapaku.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Ned 01. Nov 2020 20:08:01

suhlasim...na takychto sklonoch sepp roglica urcite nepotiahol skor ho tam nechali ako taku psychicku podporu plus mozno aj pre vychovu...ak mlady videl ze staci byt trosicku silnejsi ako jasny lider a hned si moze ist po vysledok tak by si na to mohol zvyknut a tak to prenho bola skola ze ak je lider jasne dany tak ma prednost gc pred etapou...v kazdom pripade sepp vyzeral ze je este naozaj v pohode aj ked je jasne ze aj on v tej stene urcite trpel
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod 3pa3ck3 » Ned 01. Nov 2020 20:35:13

Keram píše:Kuss cakal na Roglica podobne ako Froome na Wigga na TDF 2012.

Presne toto porovnanie napadlo aj mne (aj keď tam bol rozdiel, že Froome bol sám v celkovom poradí, čo u Kussa už neplatí)
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Uto 03. Nov 2020 21:46:33

juuuuuj skoda ze to dnes roglicovy o tu sekundicku vyslo...ved on uz ma vitazstiev dost a ja som to dnes bartovy Cckam uprimne zelal...a treba uznat ze dnes sa gc jazdci pekne vyzmykali
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod berloq » Str 04. Nov 2020 13:55:45

Zdravím všetkých po nejakej dobe! :)

Dnes bez klasicky zdĺhavého a nudného príspevku. Pridám len dva linky na materiál, ktorý by mohol byť pre niekoho zaujímavý.

Chris Horner má na YT kanál, kde sa venuje aj pretekom. Priznám sa, že sledujem od prvého videa. Takéto názory "z vnútra" ma vždy bavili. Tu dáva rozbor etapy na l'Angliru, ktorá mu zaručila víťazstvo na Vuelte. Presne takto si to pamätám. https://www.youtube.com/watch?v=QKO7GHo ... hrisHorner

Nie som priaznivcom porovnávania časov na stúpaniach medzi rokmi. Tieto časy o ničom nevypovedajú, dôležité je porovnanie v ten daný deň, nič iné! Najmä prevraciam očami, keď niekto zaujme stanovisko v štýle "No, dnes vyšli kopec o minútu pomalšie ako v roku XXXX - je vidieť, že už sa nedopuje ako v minulosti". Som zvedavý na vyjadrenie v opačnom prípade... a že tých opačných prípadov v posledných rokoch bolo. Každopádne tu sú časy z l'Angliru: http://www.climbing-records.com/ zdanlivo ustrelené je len to prvé miesto... Ale aj to bolo len o minútu a pol rýchlejší čas ako tie súčasné. Minúta a pol na takom kopci? Pff... To sú dva poryvy vetra, zle sadnuté raňajky, rýchle/pomalé tempo pod kopcom... Proste nič.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Str 04. Nov 2020 16:18:39

berloq píše:Zdravím všetkých po nejakej dobe! :)

Dnes bez klasicky zdĺhavého a nudného príspevku. Pridám len dva linky na materiál, ktorý by mohol byť pre niekoho zaujímavý.

Chris Horner má na YT kanál, kde sa venuje aj pretekom. Priznám sa, že sledujem od prvého videa. Takéto názory "z vnútra" ma vždy bavili. Tu dáva rozbor etapy na l'Angliru, ktorá mu zaručila víťazstvo na Vuelte. Presne takto si to pamätám. https://www.youtube.com/watch?v=QKO7GHo ... hrisHorner

Nie som priaznivcom porovnávania časov na stúpaniach medzi rokmi. Tieto časy o ničom nevypovedajú, dôležité je porovnanie v ten daný deň, nič iné! Najmä prevraciam očami, keď niekto zaujme stanovisko v štýle "No, dnes vyšli kopec o minútu pomalšie ako v roku XXXX - je vidieť, že už sa nedopuje ako v minulosti". Som zvedavý na vyjadrenie v opačnom prípade... a že tých opačných prípadov v posledných rokoch bolo. Každopádne tu sú časy z l'Angliru: http://www.climbing-records.com/ zdanlivo ustrelené je len to prvé miesto... Ale aj to bolo len o minútu a pol rýchlejší čas ako tie súčasné. Minúta a pol na takom kopci? Pff... To sú dva poryvy vetra, zle sadnuté raňajky, rýchle/pomalé tempo pod kopcom... Proste nič.


ahoj berloq vitaj spat po predlhom case...prosim ta pis castejsie tvoje prispevky tu vlni chybaju
ale nie toto som xcel...xcel som len dodat ze suhlasim s tebov ohladom tych casov na Angliru...minuta a pol na takej stene to je aj par desiatok metrov spekulovania v skupine kde nikto nechce tahat proste ako si uz napisal ty je to nic
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Vuelta a Espaňa 2013

Poslaťod sportovec » Str 04. Nov 2020 17:24:17

berloq píše:Chris Horner má na YT kanál, kde sa venuje aj pretekom. Priznám sa, že sledujem od prvého videa. Takéto názory "z vnútra" ma vždy bavili. Tu dáva rozbor etapy na l'Angliru, ktorá mu zaručila víťazstvo na Vuelte. Presne takto si to pamätám. https://www.youtube.com/watch?v=QKO7GHo ... hrisHorner

Pekné videjko hneď z prvej ruky. Díkes za zdieľanie.

Zaujímavé, že Nibali mal pred začiatkom 20. etapy (2013), stratu smiešne 3 sekundy. Naozaj mu stačilo počas etapy pomôcť držať únik trochu pod kontrolou, potom sa držať Hornera a na konci ho len ošprintovať a vyhrať Vueltu cez nejaké bonusové sekundy. Zbytočne sa vybíjal, útočil a tlačil tempo. Tú Vueltu si prehral sám a daroval ju Hornerovi.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Vuelta a Espaňa 2013

Poslaťod pmts » Štv 05. Nov 2020 0:02:48

sportovec píše:
berloq píše:Chris Horner má na YT kanál, kde sa venuje aj pretekom. Priznám sa, že sledujem od prvého videa. Takéto názory "z vnútra" ma vždy bavili. Tu dáva rozbor etapy na l'Angliru, ktorá mu zaručila víťazstvo na Vuelte. Presne takto si to pamätám. https://www.youtube.com/watch?v=QKO7GHo ... hrisHorner

Pekné videjko hneď z prvej ruky. Díkes za zdieľanie.

Zaujímavé, že Nibali mal pred začiatkom 20. etapy (2013), stratu smiešne 3 sekundy. Naozaj mu stačilo počas etapy pomôcť držať únik trochu pod kontrolou, potom sa držať Hornera a na konci ho len ošprintovať a vyhrať Vueltu cez nejaké bonusové sekundy. Zbytočne sa vybíjal, útočil a tlačil tempo. Tú Vueltu si prehral sám a daroval ju Hornerovi.

Ale no tak, trocha preháňame nie? To je veľmi skreslený a laický pohľad... Nikto nikdy sa nespoľahne že vyhrá Grand Tour cez bonusové sekundy, také gule nemá nikto. Obzvlášť nie Nibali, ktorý neni žiadny veľký šprintér (naopak, Horner ho toho roku v nástupoch porážal). Horner bol vtedy jasne silnejší a mal to pod kontrolou, Nibaliho jediná šanca bola že ho jednoducho zlomí psychicky, v hlave, že bude útočiť až kým jeden z nich, ten slabší, nerupne. No a rupol Nibali. Jednoducho, ak si Nibali tú Vueltu nejak sám prehral, tak to bolo v skorších etapách kde Hornerovi dovolil tuším minútku na Hazallanas, určite nie na Angliru. Tam spravil doslova všetko čo bolo v jeho silách...
pmts
 
Príspevky: 414
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Štv 05. Nov 2020 18:48:40

Dnes trosku prekvapenie ze nakoniec to skoncilo sprintom pri tej porcii nastupanych metrov. Tento tyzden je celkovo taky slabsi na moznosti pre GC. Uz asi len predposledna etapa. Ale asi sa toho uz vela nezmeni.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Vuelta a Espaňa 2013

Poslaťod Vercingetorix » Pia 06. Nov 2020 13:27:54

berloq píše:Chris Horner má na YT kanál, kde sa venuje aj pretekom. Priznám sa, že sledujem od prvého videa.

Veľmi zaujímavé.

pmts píše:
sportovec píše:Zaujímavé, že Nibali mal pred začiatkom 20. etapy (2013), stratu smiešne 3 sekundy. Naozaj mu stačilo počas etapy pomôcť držať únik trochu pod kontrolou, potom sa držať Hornera a na konci ho len ošprintovať a vyhrať Vueltu cez nejaké bonusové sekundy. Zbytočne sa vybíjal, útočil a tlačil tempo. Tú Vueltu si prehral sám a daroval ju Hornerovi.

Ale no tak, trocha preháňame nie? To je veľmi skreslený a laický pohľad...

"sportovec" si pozrel to video od Hornera no a teraz tu mudruje ;) ... ale presne tohoto sa Horner pred etapou najviac obával (keď si to pozrieš). Výbušnosť (s ohľadom na vek) mal samozrejme nižšiu ako jeho traja hlavní konkurenti (, ktorí ho zo začiatku GT tvrdo podcenili a darovali mu čas - presne ako si napísal). Horner bol oddýchnutý presne na Vueltu a v Utahu sa vyjazdil do životnej stabilnej vrchárskej formy. A čo sa stalo v poslednom kopci? Šlapalo sa na špici stabilné tvrdé tempo aj od Movistaru aj Katushy - akurát pre Hornera.

pmts píše: ... určite nie na Angliru. Tam spravil doslova všetko čo bolo v jeho silách...

No neviem, na to že mal kolegov vpredu, tak ten svoj hlavný útok načasoval nejako čudne ... no a nakoniec keď k nemu prišli tak zase šlapali (aj Hornerovi) stabilné tvrdé tempo, čo mu náramne vyhovovalo.

Neviem kto vymyslel takú taktiku - že psychicky zlomiť vetrom a vekom ošľahaného oceľového veterána v životnej forme. Stačil im trápny šprintík v cieli.
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 07. Nov 2020 9:04:02

Má parádnu časovku, dokáže krásne zašprintovať do kopca i na rovine, vyhral štyri etapy a k tomu pridal tri druhé miesta... Roglič by si za svoje skvelé výkony na Vuelte 2020 určite zaslúžil vyhrať. Zelený dres.
Ja som taký rojko. Stále som skalopevne presvedčený o tom, že Vueltu - vrchársku perlu medzi všetkými Grand Tours - by mal vyhrať niekto, kto predvedie výnimočné vrchárske predstavenie (so solídnou časovkou na pozadí). Nie dvesto metrov šprintujúci Roglič. Je mi jedno, či to bude Carthy, Carapaz alebo Mas. Len nech to príde... Dočkám sa legendárneho vrchárskeho útoku dnes?
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Vuelta a Espaňa 2020

Poslaťod sportovec » Sob 07. Nov 2020 9:21:00

Za Slušný Svet píše:Je mi jedno, či to bude Carthy, Carapaz alebo Mas. Len nech to príde... Dočkám sa legendárneho vrchárskeho útoku dnes?

Tak Roglič má svoje kvality a určite nám bude mávať zo stupienka víťazov (top3).

Ale po premárnenom (víťazstve) Gire 2019, po kontroverzne vyhratej Vuelte 2019 a nakoniec (zlatý klinec) Tour 2020 ktorú si nechal vyfúknuť tesne pred nosom, očakávam dnes zase nejaký fajnový lapsus ...

Možno ho zase zachránia rozhodcovia, možno mu nejaký iný team zase spraví "šprintérsky" vláčik až do cieľa alebo možno ho vypne aj s Jumbom po náročnej Tour.

Ale takmer určite v tejto reálne poslednej etape sezóny uvidíme mohutný boj o obrovský únik a pravdepodobne sa tam bude snažiť pripchať aj niekto z GC od piateho miesta nadol a k tomu aj nejakí domestici od ľudí z top5, ktorí ešte úplne nezložili zbrane v boji o červené tričko. Už sa nie je dôvod dnes šetriť! (... teda okrem Madriských šprintérov)

Za Slušný Svet píše:Nie dvesto metrov šprintujúci Roglič.

Ale možnože sa z toho dnes nič nestane a bude to nuda až po posledných 200m ;)
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod 3pa3ck3 » Sob 07. Nov 2020 9:29:00

Ja by som sa nečudoval, ak by si Roglič ako držiteľ zeleného dresu zajtra vyskúškal špurt s Bennetom a Ackermannom ;)
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Sob 07. Nov 2020 10:38:54

ja uz som tu pisal myslim pocas tour ako este minuly rok som sa rozplyval nad roglicom ale ze tento rok uz taky nadaeny niesom...ano je to skvely vechar s este skvelejsou casovkou ale liderstvo je totalna nuda...to aj froomy bol zabavnejsi lider ktoreho tiez superteam dokazal priviest na poslednych 200m no napriek tomu on sa postavil podstatne castejsie a skor a dokonca aj ked mal v hc uz 2-3min naskok...ale roglic nic...ako najvacsi problem vidim prave ten jeho team a zaroven slabsie teamy superov ktore nedokazu odparat jumbovcov...verim tomu ze keby bol roglic sam uz nejakych 5-6km pred vrcholom tak ze by sme najaku actin aj videli...a to nehovorim o tom ze som presvedceny ze ak by na angliru nemal pri sebe Sepa az do ciela tak by dnes nebol v cervenom...ja verim carapasovy cartymu a masovy ze to dnes skusia ale problem vidim v tom ze nemaju spolocnikov ktori by mohli dostatocne prizlacit na zlte vcelicky a tak sa naozaj bojim ze ozajstny suboj adeptov na vitazstvo bude az na paske...bodaj by som sa mylil...a komu zelam vitazstvo?...neviem roglic by si ho isto zasluzil tento rok o Jumbe ani nehovoriac ale srdce mi zase raz napoveda nieco ine...no uvidime
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 07. Nov 2020 11:15:26

majo píše:ja uz som tu pisal myslim pocas tour ako este minuly rok som sa rozplyval nad roglicom ale ze tento rok uz taky nadaeny niesom...


Presne si pamätám, že si to sem už niekoľkokrát písal, majo. Ja som na tom úplne rovnako. Minulý rok som mu veľmi fandil, tento rok mi jeho štýl nie je po chuti. Bol som rád, že na Tour 2020 ho obral odvážnejší Pogačar. Dnes budem dúfať, že sa stane niečo podobné, že ďaleko pred cieľom sa zdvihne niekto z trojice Carthy, Carapaz alebo Mas a pokúsia sa o podobný kúsok. Alebo nech si to vyhrá aj Rogla, aby to nevyzeralo, že som teraz proti nemu nejako zaťažený, ale nech si to vyhrá po poriadnom vrchárskom predstavení, nie len defenzívou celého tímu...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Sob 07. Nov 2020 12:07:40

@ za slusny svet

ano som na tom uplne rovnako aj ked jeden argument hovori proti tomu...a to ze radi sa tu ohaname tym ze cestna cyklistika je teamovy sport a preto ak to roglic vyhra tym svojim defenzivno-teamovym stylom plus skvelou casovkou tak stale to bude legitimne a zasluzene vitazstvo...aj ked niektorym nam co milujeme horske suboje chlapa proti chlapovi sa to pacit nemusi...tak uvidime ako to nakoniec bude vyzerat
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa 2020

Poslaťod Keram » Sob 07. Nov 2020 14:09:37

sportovec píše:
Za Slušný Svet píše:Je mi jedno, či to bude Carthy, Carapaz alebo Mas. Len nech to príde... Dočkám sa legendárneho vrchárskeho útoku dnes?

Tak Roglič má svoje kvality a určite nám bude mávať zo stupienka víťazov (top3).

Ale po premárnenom (víťazstve) Gire 2019, po kontroverzne vyhratej Vuelte 2019 a nakoniec (zlatý klinec) Tour 2020 ktorú si nechal vyfúknuť tesne pred nosom, očakávam dnes zase nejaký fajnový lapsus ...

Možno ho zase zachránia rozhodcovia, možno mu nejaký iný team zase spraví "šprintérsky" vláčik až do cieľa alebo možno ho vypne aj s Jumbom po náročnej Tour.

Ale takmer určite v tejto reálne poslednej etape sezóny uvidíme mohutný boj o obrovský únik a pravdepodobne sa tam bude snažiť pripchať aj niekto z GC od piateho miesta nadol a k tomu aj nejakí domestici od ľudí z top5, ktorí ešte úplne nezložili zbrane v boji o červené tričko. Už sa nie je dôvod dnes šetriť! (... teda okrem Madriských šprintérov)

Za Slušný Svet píše:Nie dvesto metrov šprintujúci Roglič.

Ale možnože sa z toho dnes nič nestane a bude to nuda až po posledných 200m ;)


Asi ma uz sklamuva pamat. Co bolo na tom vitazstve kontroverzne?
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 26 hostia

cron