Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Vuelta a Espaňa

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Vuelta a Espaňa 2019

Poslaťod sportovec » Sob 07. Nov 2020 15:15:06

Keram píše:Asi ma uz sklamuva pamat. Co bolo na tom vitazstve kontroverzne?

Ako fanúšik Naira by si nemal zabúdať ;)

V 17. etape boli Jumbácki domestici na čele a Roglič sa cúral niekde v červenom tričku ... pelotón sa mu roztrhol ... všetkých ich samozrejme stiahol k sebe a "upiekol si ich v tejto etape zaživa".
Valverde sa mu vyškieral za chrbtom a Nairo išiel do červeného trička. (Inak zaujímavé, že Pogačara jeho pozícia (č.3) až tak veľmi nezaujímala, keďže Molano prišiel v úniku až do cieľa.)
Keď už to vyzeralo na geniálny ťah Movistaru a pochovanie Jumba, zrazu sa do toho, ktovie prečo opreli na plné pecky chlapci z Astany .. aby ochránili Lopézové 4.miesto pred Keldermanom ... ???
(Namiesto toho aby sa Astana poriadne pošetrila na nejaký skvelý útok na inokedy ... aspoň na pódium (či do bieleho trička) ... o takýto útok aj bola snaha v 18. etape, ale bol to len trápny pokus bez kopy oddýchnutých domestikov v úniku ... keďže sa aj oni upiekli v 17. etape.)

Jumbo domestici boli teda pekne upečení, ale Movistar dostal chuť v 19. etape zase trhať pelotón na vetre a v tom chaose Roglič spadol.
Rozhodcovia nakázali počkať Rogliča. (Podľa mňa kotroverzne - lebo napríklad na Vuelte 2012 mali rovnakú situáciu úplne na háku.)
Ale toto by napríklad oddýchnutý SKY v plnej sile nedpustil, vždy keď bola problematická situácia alebo sa mal trhať pelotón, išli na špicu ťahať bomby a Frooma si vpredu držali ako v bavlnke.

Roglič si vlastnou vinou upiekol domestikov, potom ho z bryndy ktovie prečo ťahala Astana a rozhodcovia UCI.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 07. Nov 2020 18:17:59

Fúha, tak akcie sme sa nakoniec dočkali a myslím, že veľmi peknej. Carapaz nemal žiadnu podporu tímu, napriek tomu predviedol parádny pokus. Carthy tiež sympatické pokusy. A zvyšok asi nikdy nepochopím... V momente, keď Roglič najviac trpí a stráca, pomôžu mu Mas a Soler. On sa za nimi pekne zvezie, prestane strácať, pred páskou ich prešprintuje a v cieli ich potľapká za dobre odvedenú prácu... Nikto ma nepresvedčí, že by mal Roglič červené, ak by si to musel sťahovať sám... :x
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Vuelta a Espaňa 2020

Poslaťod sportovec » Sob 07. Nov 2020 18:32:16

Za Slušný Svet píše:Fúha, tak akcie sme sa nakoniec dočkali a myslím, že veľmi peknej. Carapaz nemal žiadnu podporu tímu, napriek tomu predviedol parádny pokus. Carthy tiež sympatické pokusy. A zvyšok asi nikdy nepochopím... V momente, keď Roglič najviac trpí a stráca, pomôžu mu Mas a Soler. On sa za nimi pekne zvezie, prestane strácať, pred páskou ich prešprintuje a v cieli ich potľapká za dobre odvedenú prácu... Nikto ma nepresvedčí, že by mal Roglič červené, ak by si to musel sťahovať sám... :x

Jedine, že by sa s Carapazom rozišli v zlom, keď odišiel do INEOS-u ;) Tak ale Movistar dnes predviedol ešte ďalšie podivnosti ...

Valverde, keď chcel udržať za každú cenu top10, tak sa mal napchať k tým dvom do úniku, alebo to mal Movistar stiahnuť hneď na začiatku.
Nie, že potom tam ku koncu niečo stvárali ... nepochopil som ... aby nakoniec Soler mohol ísť do úniku ???
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Sob 07. Nov 2020 18:44:03

tak nakoniec nevyhral najlepsi vrchar ale najkomplexnejsi gc jazdec a povacsinou by som bol s tym spokojny pretoze ja uz roky tvrdim ze gc jazdec na gt by mal zvladat vsetko aj kopce aj casovku aj jazdit pozicne a takticky dobre(preto som nikdy nechapal ako mohol Bardet raz pred tour povedat ze casovk. kozu nevidel uz rok a aj preto nikdy ziadnu gt nevyhral a asi ani nevyhra) ale uprimne viac som to zelal carapazovy...no ale co uz...slava vitazom a cest porazenym
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod 3pa3ck3 » Ned 08. Nov 2020 19:13:59

Otázka pre štatistikov: Kedy naposledy niekto vyhral v jednom roku GT a monument? Čo sa mi podarilo zatiaľ dohľadať, tak to vyzerá na Di Lucu (v roku 2007 vyhral Giro a L-B-L)
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod pmts » Ned 08. Nov 2020 19:47:14

Ja som nedávno čítal že to bol Jalabert, Vuelta + MSR tuším... Neprišiel náhodou Di Luca o niektoré z tých víťazstiev?
pmts
 
Príspevky: 414
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod 3pa3ck3 » Ned 08. Nov 2020 19:50:38

Na PCS aj Wiki ich má uvedené
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Ned 08. Nov 2020 21:00:49

naozaj ma tesi ze zo dnes v madride vyhral Ackes...nie az tak kvoli nemu ale kvoli ostatnym chalanom z bory ktori sie niekolko etap poriadne odmakali aby sa sprintovalo a Pascal nie a nie vyhrat...dnes sa im za to odvdacil dvojnasobne
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod konyk87 » Pon 09. Nov 2020 0:13:03

ked som videl tahat boru na poslednych kilometroch, tak som si bol takmer isty, ze to ackermann neda, ale nakoniec to zvladol.
tuto sezonu sa mi jeho sprinty prilis nepozdavali lebo casto jazdil ako prasa, ale treba uznat, ze teraz si to na paske rozdali dvaja najrychlejsi muzi.
a philipsena caka velka buducnost! :) dufam :D
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Vuelta a Espaňa 2019

Poslaťod sportovec » Pon 09. Nov 2020 15:08:46

sportovec píše:Jumbo domestici boli teda pekne upečení, ale Movistar dostal chuť v 19. etape zase trhať pelotón na vetre a v tom chaose Roglič spadol.
Rozhodcovia nakázali počkať Rogliča. (Podľa mňa kotroverzne - lebo napríklad na Vuelte 2012 mali rovnakú situáciu úplne na háku.)

Tu by sa ešte patrilo poznamenať, že rozhodcovia síce vehemetne rozhodovali, ale na únik sa akosi celkom zabudlo, Cavagna (a spol.) sa tým nijako nepiplal a v tom chaose si prihrabal čas navyše ... no a nakoniec ho pelotón stretol až za cieľovou čiarou.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Vuelta a Espaňa 2019

Poslaťod Keram » Uto 10. Nov 2020 23:31:32

sportovec píše:
Keram píše:Asi ma uz sklamuva pamat. Co bolo na tom vitazstve kontroverzne?

Ako fanúšik Naira by si nemal zabúdať ;)

V 17. etape boli Jumbácki domestici na čele a Roglič sa cúral niekde v červenom tričku ... pelotón sa mu roztrhol ... všetkých ich samozrejme stiahol k sebe a "upiekol si ich v tejto etape zaživa".
Valverde sa mu vyškieral za chrbtom a Nairo išiel do červeného trička. (Inak zaujímavé, že Pogačara jeho pozícia (č.3) až tak veľmi nezaujímala, keďže Molano prišiel v úniku až do cieľa.)
Keď už to vyzeralo na geniálny ťah Movistaru a pochovanie Jumba, zrazu sa do toho, ktovie prečo opreli na plné pecky chlapci z Astany .. aby ochránili Lopézové 4.miesto pred Keldermanom ... ???
(Namiesto toho aby sa Astana poriadne pošetrila na nejaký skvelý útok na inokedy ... aspoň na pódium (či do bieleho trička) ... o takýto útok aj bola snaha v 18. etape, ale bol to len trápny pokus bez kopy oddýchnutých domestikov v úniku ... keďže sa aj oni upiekli v 17. etape.)

Jumbo domestici boli teda pekne upečení, ale Movistar dostal chuť v 19. etape zase trhať pelotón na vetre a v tom chaose Roglič spadol.
Rozhodcovia nakázali počkať Rogliča. (Podľa mňa kotroverzne - lebo napríklad na Vuelte 2012 mali rovnakú situáciu úplne na háku.)
Ale toto by napríklad oddýchnutý SKY v plnej sile nedpustil, vždy keď bola problematická situácia alebo sa mal trhať pelotón, išli na špicu ťahať bomby a Frooma si vpredu držali ako v bavlnke.

Roglič si vlastnou vinou upiekol domestikov, potom ho z bryndy ktovie prečo ťahala Astana a rozhodcovia UCI.


Hm uz to vidim uplne jasne. Vdaka poslednemu dielu o Movistare na Netflixe :lol: Tam boli obidve etapy a este aj Solerove nie prilis dobrovolne zahodenie vitaznej etapy.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Vuelta a Espaňa 2019

Poslaťod sportovec » Str 11. Nov 2020 19:32:41

Keram píše:Hm uz to vidim uplne jasne. Vdaka poslednemu dielu o Movistare na Netflixe :lol: Tam boli obidve etapy a este aj Solerove nie prilis dobrovolne zahodenie vitaznej etapy.

Tak pozrieť si tento záznam zo zákulisia na Netflixe, je asi povinnosťou každého cyklofanatika :ugeek:

... s Nairom sa tam lúčili pomaly ako s vlastným synom, ale na Carapaza nenašli jedného pekného slova ;)
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Str 11. Nov 2020 23:30:15

@sportovec

Od Carapaza to citili ako zradu. Ze isiel do Ineosu. Nairo sa tam necitil komfortne, no myslim ze v Movistare sa s nim aspon rozlucili v dobrom.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Uto 10. Aug 2021 17:27:04

Pri všetkej ucte k daným pretekárom to co chce Boraň dosiahnuť na Vuelte? Ja nepodceňujme ani nedehonestujem nikoho ale s takouto zostavou tam budu asi len do počtu…ale dufam ze sa mylim
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod ifčopifčo » Uto 10. Aug 2021 19:00:11

majo píše:Pri všetkej ucte k daným pretekárom to co chce Boraň dosiahnuť na Vuelte? Ja nepodceňujme ani nedehonestujem nikoho ale s takouto zostavou tam budu asi len do počtu…ale dufam ze sa mylim

Tak Grosschartner a najmä Schachmann môžu ísť po kopcovitých etapách a Meuss a Laas to môžu skúšať v šprintoch, z lepších šprintérov sú tam nominovaní zatiaľ Jakobsen, Trentin, Phlipsen, Demare, Dainese, takže nejaké tup 3 by mohli urobiť.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Uto 10. Aug 2021 19:55:32

@ifco
Sorry ale ist si na GT po top3 v printovj nieje trosku malo? Ja akoze fakt nechcem nikoho z nich podceňovať ale mne pride tato zostava ako team na GT slaba…ale fakt dufam ze sa brutálne mylim a ze nieco pekne zajazdia
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod pmts » Uto 10. Aug 2021 23:49:43

majo píše:@ifco
Sorry ale ist si na GT po top3 v printovj nieje trosku malo? Ja akoze fakt nechcem nikoho z nich podceňovať ale mne pride tato zostava ako team na GT slaba…ale fakt dufam ze sa brutálne mylim a ze nieco pekne zajazdia

Nie je Grand Tour ako Grand Tour ;) . Na Vueltu je to zostava tak akurát - Schachmann je obstojným lídrom a etapku by mohol vyhrať, Grossschartner bol vlani do top 10, no a zvyšok tímu sú mladíci ktorí proste skúsenosť s tou Grand Tour potrebujú, no a kde inde ju získať než na Vuelte? To len v kontexte nadupaných tímov (Ineos a hlavne Bahrain vyzerajú že utrhnú asfalt a tie zostavy by patrili medzi top aj na Tour de France) vyzerá Bora slabšie, ale čo iné si predstavuješ že by tam mali poslať?
pmts
 
Príspevky: 414
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod majo » Str 11. Aug 2021 6:25:38

@pmts
Ano Félix dokaze zajazdiť slusne ale zišla by sa nu nejaka podpora…cakal by som minimalne jedneho z trojice buchman kelderman Konrad plus Kamna a nie Palzer ktory podla mna fasne limit
Max ok samozrejme je to borec ktory ma na etapu ale vyhrat etapu z uniku to je pekna loteria
A sprintery mlady sikovny talentovaný ale ci maju na vitazstvo no neviem neviem

A co sa samotnej vuelty tyka…nemam rad to jej škatuľkovanie ze je to najmenej cenná GT(aj ked je) lebo az prilis casto je to divácky najkrajšia GT s najkrajšími subojami a história sa vacsinou nepýta ze ktora GT ale ci a kolko GT si vyhral a vtedy ju nikto na nejake 3ie miesto neodsúva
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod pmts » Str 11. Aug 2021 12:07:21

majo píše:@pmts
Ano Félix dokaze zajazdiť slusne ale zišla by sa nu nejaka podpora…cakal by som minimalne jedneho z trojice buchman kelderman Konrad plus Kamna a nie Palzer ktory podla mna fasne limit
Max ok samozrejme je to borec ktory ma na etapu ale vyhrat etapu z uniku to je pekna loteria
A sprintery mlady sikovny talentovaný ale ci maju na vitazstvo no neviem neviem

A co sa samotnej vuelty tyka…nemam rad to jej škatuľkovanie ze je to najmenej cenná GT(aj ked je) lebo az prilis casto je to divácky najkrajšia GT s najkrajšími subojami a história sa vacsinou nepýta ze ktora GT ale ci a kolko GT si vyhral a vtedy ju nikto na nejake 3ie miesto neodsúva


Buchmann odjazdil už Giro aj Tour, Kelderman a Konrad majú za sebou výbornú sezónu s podarenou Tour a Tokyom, čo boli ich plány. Kämna má zdravotné problémy celý rok. Jediné, čo Bora možno mohla urobiť pre lepší výsledok, je poslať tam Ackermanna, ale úprimne, Meeus má rovnaké šance ako Pascal a pre Boru je lepšie dať tú skúsenosť pretekárom, ktorí u nich ostávajú. Sumasumárum, Bora vybrala to najlepšie čo mohla ;) . Vzhľadom na všetky posily ktoré kúpili, tak o rok sa pravdepodobne dočkáš nejakého silnejšieho tímu aj na Vuelte :D .

A k tomu že história nerobí rozdiely medzi Grand Tours... No to teda ti musím protirečiť. Každý poznáme rekordérov na Gire aj Tour, ale povedz mi z hlavy kto má najviac triumfov na Vuelte, prípadne kto tam vyhral najviac etáp... No a keď sa pýtaš doslova na celkové počty víťazných Grand Tours pretekára, tak samozrejme že sa zarátajú všetky tri rovnako a neráta sa Vuelta ja neviem za pol boda, lebo jednoducho hoci je najmenej prestížna, tak stále je to Grand Tour ;) .
pmts
 
Príspevky: 414
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Za Slušný Svet » Str 11. Aug 2021 12:14:24

Ja mám Vueltu veľmi rád. Vždy sme počas nej svedkami parádnych súbojov o celkové poradie. Verím, že výnimkou nebude ani tento ročník, veľmi sa naň teším! ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 19 hostia

cron