Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Majstrovstvá sveta

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ostrihaneofce » Str 27. Jún 2018 20:43:12

Majo, to nemôžeš myslieť vážne, že si myslíš, že Peter bude pomáhať Patrikovi Tyborovi v Innsbrucku. Pri všetkej úcte k Paťovi Tyborovi...aj v jeho najlepšej forme nezájde v takejto konkurencii lepší výsledok ako Peter, nech je profil akýkoľvek. V Riu zajazdil solídne, to áno, ale solídne na jeho možnosti. Verím tomu, že keby aj v Riu Peter Sagan štartoval, tak s prstom v nose skončí lepšie ako on. Ale znova opakujem, nechcem Tybora týmto vôbec nejako úrážať alebo niečo podobné, fandím mu rovnako ako aj ostatným v dukle. Len mi to príde ako reálny obraz výkonnosti momentálne.
Naopak by som povedal, že ak sa Tybor s Čaneckým dostanú do formy, môžu pekne pomôcť Petrovi v priebehu preteku.
Jednoducho to Peter v Innsbrucku vyskúša, možno to vydá do top 10, možno do top30. Je to posledný dôležitý pretek, nie je sa na čo šetriť.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Štv 28. Jún 2018 11:31:49

napisal som to este v marci a ano vtedy som to myslel este uplne vazne ale dnes uz mam taky isty nazor ako ty...ocakaval som ze prave vidinou tejto sance by sa pato mohol dostat do svojej najlepsej formy ale ako sme videli v nedelu a ako vlastne vidime celu tuto sezonu tak pato sa velmi trapi...podobne aj marek...bol som si isty ze v dukle este porastie a naopak nema totalne ziadnu formu...skoda
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ostrihaneofce » Sob 30. Jún 2018 20:39:17

Aha prepáč, som si nevšimol ten dátum :) Mi to vyskočilo po kliknutí, som myslel, že to je aktuálne
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Str 01. Aug 2018 13:10:10

musim povedat ze coraz viac som zvedavy na Innsbruck ako to dopadne hlavne teda z hladiska Petovho vykonu. po oznameni profilu to bolo take vlazne ze teda ktovie ci tam pojde a ak pojde tak iba sa ukazat kvôli marketingu... ale cim dalej, aj po vyjadreniach od Villu aj podla toho aky Peto zrejme zvoli program mi to pripada ze tam chcu nieco ukazat. ze tam nechce ist len kvôli tomu aby odpadol z balika po prvých prejazdoch cez Igls. je to jednodnovy pretek a teda stat sa moze hocico. velkou výhodou je to ze na Petovi nie je ziadny tlak. on aj bez vitazstva moze v podstate odist ako "vitaz". ja celkom verim Villovi. zda sa ze je naozaj fachman a vie s Petrom pracovat. vie ho pripravit na konkretne typy pretekov. hlavne nech v priprave ide vsetko podla planu potom verim ze moze prist velmi zaujimavy vykon a mozno aj výsledok.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36


Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod West » Uto 07. Aug 2018 20:43:26

Bude záležať aké sa nastaví tempo. Pôvodne som predpokladal, že najsilnešie tímy si skôr ušetria ľudí na finále, lebo je možné že napokon vznikne finálna skupina 20-30 ľudí a mať tam početnú prevahu môže rozhodnúť o titule. Ale po tom čo tento rok vyvádza Allaphilipe, musia byť z neho Taliani, Kolumbijci a Španieli trochu nervózni a možno sa ho pokúsia uštvať. Ťažšie preteky tiež vyhovujú Nibalimu a nemá s tým problém ani Valverde. To ale nie je úplne dobrá správa pre Peťa. Ale je to ešte ďaleko.... uvidíme.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Štv 09. Aug 2018 21:00:42

Dnes som na TdP rozpraval s ludmi z bory na bufete a povedali mi ze veria v stvrty duhovy dres a ze Peto xce onho seriozne zabojovat...ze bude bojovat o tom som nikdy nepochyboval ale ze si naozaj realne v Bore veria ze by to mohlo vyjst to ma trosku prekvapuje
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Keram » Štv 09. Aug 2018 23:20:22

Majo nepochybne by sme boli vsetci radi a Peter by sa stal naozaj nesmrtelnym v cyklistickom svete ak uz aj teraz nie je. No ja nejako nevidim ziadny scenar ako by sa to Saganovi mohlo podarit. Do zaveru s najvacsimi puskami ist nemoze lebo vrchari ho na konci roztrhaju v zuboch. Z uniku? Z celodenneho ako GVA na OH? A to mal sakramentske stastie lebo nebyt padov tak nema mozno ani medailu. Z nejakeho dlhsieho uniku 100-150 km pred cielom? Pustia ho vobec do takeho superi? Je to Sagan. Nic nie je nemozne ale sance su velmi mizive. Jedine ak by ho podcenili ale jeho asi tazko niekto este dokaze podcenit aj keby sa koncilo na Zoncolane.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Roman » Štv 09. Aug 2018 23:25:30

ja si tak myslim no...Sagan nevyhra, ale urcite da do toho vsetko...mozno skonci v top15 alebo top10 aj to by bolo uchvatne
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Pia 10. Aug 2018 7:21:50

@Keram
ja to vidim uplne rovnako ako ty len som napisal to co mi povedali ti mechanici...samozrejme ze nemozu nahlas povedat ze nema sancu tento rok ale z ich slov som vycitil ze oni mu naozaj veria a ze peto tam nepojde s porazeneckymi naladami...pytal som sa ich aj ci vedia ako by mal vyzerat petov svk majstrovsky dres tak sa smiali ze to nikto neriesi lebo ze peto xce mat aj o rok duhovy a ked nie ten tak ze bude mat hviezdickovy :D :D :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Pia 10. Aug 2018 9:33:23

ja patrim k tym, ktori veria ze Peto moze vyhrat hociktore jednodnove preteky ktore nekoncia poriadnym horskym dojazdom. samozrejme nutna je poriadna priprava a neviem ci mu nieco vyse mesiaca bude stacit:) ved teraz v nedelu ma bojovat napriklad aj s Vivianim v spurte na rovinatej/zvlnenej trati a koncom septembra ma byt vramci moznosti konkurencieschopny v Innsbrucku. to je dost priepastny rozdiel v narocnosti. to ze Peto chce seriozne zabojovat to uz vyplyvalo z vyjadreni Patxiho a aj z jeho programu po TdF. teraz to mechanici z Bory len potvrdili. kazdopadne ak sa tak zamyslim tak toto budu asi prve jednodnove preteky pre vrcharov na ktore ide Peto naozaj s cielom zabojovat o co najlepsi výsledok. cize asi prvýkrát uvidíme coho je schopny na takomto profile.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Pia 10. Aug 2018 10:17:28

@simko
Ano mas pravdu...v podstste nikdy sme este nevideli peta ist na vitazstvo v jednodnovke tochto typu...inspiraciou mu moze byt aj greg a rio...bez ohladu na tu kopu stastia co tam mal...uz sa tesim na tie ksichty vrcharov ked sa otocia a peto tam vzdy bude :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod West » Sob 11. Aug 2018 8:50:02

@simko
S malou výnimkou - 2013 La Flèche Wallonne kde skončil 12. Tam išiel naplno a v podstate si to pokazil v závere, keď išiel priskoro. Ak by sa končilo na rovine, tak to asi dá. Pravda FW je "iba" cca 3500 nastúpaných metrov, LBL 4500 a Insbruck - udáva sa takmer 5000, presné číslo neviem. LBL je teoreticky v jeho schopnostiach a teraz bude mať špeciálnu prípravu, čo pri Ardenách nikdy nehrozí, čiže nie je to Sci-fi, ale je to na hraniciach jeho schopností.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod West » Sob 11. Aug 2018 8:53:26

majo píše:@simko
Ano mas pravdu...v podstste nikdy sme este nevideli peta ist na vitazstvo v jednodnovke tochto typu...inspiraciou mu moze byt aj greg a rio...bez ohladu na tu kopu stastia co tam mal...uz sa tesim na tie ksichty vrcharov ked sa otocia a peto tam vzdy bude :D


No to by bolo brutálne poníženie pre Valverdeho a spol. To by už podaktorí mohli začať špekulovať, že Peťo by vlastne mohol vyhrať aj TDF, ale on je kolegiálny a necháva niečo aj pre vrchárov :lol:
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod MichalJ » Sob 11. Aug 2018 9:25:19

Ardény sú ale úplné iné ako budú MS ... To treba porovnať skôr s Lombardiou a ako sa mu "darilo" tam všetci vieme ...
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Sob 11. Aug 2018 10:15:44

MichalJ píše:Ardény sú ale úplné iné ako budú MS ... To treba porovnať skôr s Lombardiou a ako sa mu "darilo" tam všetci vieme ...

ale MS a monumenty su tiez trochu ine stylom jazdenia takze ani to sa neda porovnavat. Lombardia 2010 tam dokoncilo 33 ludi, Peto mal vtedy 20 rokov tam nemal sancu. ale priznam sa uz si velmi nepamatam na tu v roku 2013 s akym cielom tam vtedy isiel. ale je pravda ze tyzden predtym vo Firenze podal dobry vrcharsky vykon. odvtedy vsak ubehlo vela vody. moze sa nam zdat ze Peto je vrcharsky horsie natom ako v 2013 ale nemusi to byt pravda. uvdime v Innsbrucku.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod West » Sob 11. Aug 2018 10:17:08

MichalJ píše:Ardény sú ale úplné iné ako budú MS ... To treba porovnať skôr s Lombardiou a ako sa mu "darilo" tam všetci vieme ...


To nikto nespochybňuje. Za tie roky čo ho poznáme vieme, že kratšie stúpania, kde medzi nimi môže zregenerovať mu vyhovujú viac ako tie dlhé, ale pri Lombardii som mal vždy trochu pocit, že to berie ako nutné zlo a nevie sa na to namotivovať. Napokon pri TOC to dokázal aj pri dlhých stúpaniach, kde tá etapa mala okolo 5000m a tvrdé cieľové stúpanie. Rozdiel bol práve v tej motivácii.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Alex » Pon 27. Aug 2018 21:19:51

Dukla a štart na TTT v Innsbrucku ? Jedno veľké WOW. To bude veľká škola cyklistiky pre celý tím. Dúfam sa chalani zodpovedne pripravia a ako sa hovorí, neurobia "hanbu". Bude super vidieť v TV slovenský tím na takomto podujatí.
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Zutu » Pon 27. Aug 2018 22:34:09

Aky zmysel ma pre tim ist na TTT na MS, ked v zostave nema ani jedneho casovkara? Keby sa tam kvalifikuju nejakym zazrakom, tak nepoviem nic. Ale nerozumiem tomu, preco to vybavuju diplomatickou cestou.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ostrihaneofce » Uto 28. Aug 2018 8:01:08

Prečo by tam nemali ísť, keď je možnosť?
To, že vynechajú nejaké preteky do konca sezóny? Pri všetkej úcte, tie výsledky aj tak za moc nestoja tento rok.
Nemajú výkonnosť? No veď treba potrénovať. Hlavne dúfam, že im tá príprava aj všeobecne pomôže do ďalšej sezóny.
Finančne to tiež nebude také náročné. Lepšie do Innsbrucku ako kdesi na iný kontinent alebo niekde kde treba ísť letecky.
Ja by som bol úplne spokojný, keby sa im podarí poraziť aspoň tri tímy. Na všetky kontinentálne určite nebudú mať, veď ide napr. aj český Elkov. Tí sú schopní ísť porovnateľne s niektorými WT tímami.
Budú mať čo robiť, aby to "zahrali" so cťou. 60 km tímová časovka s kopcom v strede a v šiestich ľuďoch asi nebude chutiť nikomu.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 55 hostia