Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Majstrovstvá sveta

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Ned 29. Sep 2019 21:55:28

Keram píše:Tak nakoniec mal Sagan najlepsiu formu posledny pretek sezony. Teda myslim ze posledny neverim ze este niekde pojde ked tak iba nejake criteria. Vysledok fajn no skrie to ze mal aj na viac. Pelotonu dal na 4 km skoro pol minuty a urcite to nebolo tak ze by im len tak nahodou zdrhol. No on takto konzervativne jazdi na MS vzdy lebo nema tim takze tazko mu nieco vycita. No skrie to lebo dnes mal na viac. Ale to je cyklistika. Taktika je niekedy viac ako nohy.

presne tak. som si isty ze keby mal GVA este nieco v nadrzi tak sa na Peta zavesi. ale dokazal sa za nim vybrat iba Valgren... je to velka skoda ale v Bergene mu to vyslo, tak to jednoducho skusil aj teraz. ked GVA povie ze mal dobre nohy ale nesiel za MvdP lebo bol zle pozicne tak mu neverim. ale ked povie Peto tak mu verim lebo ten jeho prejav o tom hovori. neviem sice co by bolo potom ale urcite viem ze na tom kratkom stupani mal este rezervu nato aby nasledoval Trentina s MvdP.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Ned 29. Sep 2019 22:03:51

Gilbert ako skúsený borec mal vedieť, že po tom páde je mimo a poslať Remca dopredu aby ho nečakal, tak sa vlastne oslabili o dvoch cyklistov. Fantastický bol dnes Kung, na Okolo Slovenska sa dostal do výbornej formy ;) Peter ma potešil, že v tom nečase neukázal slabiny a že zabojoval aj o 5. miesto, to v poslednom čase nerobil. Škoda, že veľmi dobrú formu už asi neukáže na žiadnych pretekoch v sezóne, ale dúfam, že to bude skvelý základ pre ďalšiu aby nás bavil na klasikách.
Belgičania sú extra kategória, mohli by postaviť dva rovnocenné tímy a preteky úplne pokašlú. Ktovie, či je to o vzťahoch alebo sú na konci sezóny bez formy a chudák Gilbert skonči v páde. GVA už možno nikdy nebude GVA z rokov 2016-17, nechcem kuvikať, stále ukazuje vysoký štandard, ale už to nie je ten víťazný typ aj keď vyhral v Montreale.
MvdP - aj tak skvelý výkon, odvážny, len sa asi ešte nepozná v takýchto podmienkach a pri takejto dĺžke pretekov a pravdepodobne no ho to samého prekvapilo.
Taliani ako vždy v poslednom čase výborný kolektívny výkon, Moscona príliš nemám rád, ale dnes krásne zapracoval pre Trentina. Alaphilippe ukázal, že nie je možné byť celú sezónu v takej forme v akej bol na jar a cez Tour. Ktovie, či práve ten boj o GC na Tour ho nestál toľko síl, že sa už do konca sezóny nedostal do svojho optima.
Ako sme predpokladali, teórie o tom, že by mohli uspieť Ackermann alebo Benett sa ukázali ako mimo, toto nie je etapák, myslím si, že rovnako by skončili aj v lepšom počasí, dva kopce ktoré by im zobrali sily sa ani nešli.
Podľa predpokladov aj Bling, mal by šance len pri úplne inom priebehu, ale to by ho asi porazil Kristoff, ktorý opäť vyhral šprint skupiny, aj keď išlo len o 7. miesto.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Ned 29. Sep 2019 22:08:37

@ifcopifco
inak mne sa zda ze Gilbert krutil hlavou a posielal Remca prec. ten ale silou mocou chcel ukazat tímového ducha. nuz musi sa naucit ze v belgickom time je "clovek cloveku vlkom":)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Mino » Pon 30. Sep 2019 8:13:59

Peter zvolil rovnakú taktiku ako na všetkých víťazných MS. Trochu nerozumiem príspevkom o tom prečo PS nešiel za MVDP? Asi sledujete málo pretekov so Saganom, pretože ak by bol s Pedersenom,Trentinom a Kungom s Mosconom vpredu tak by odtiahol celý únik a možno by dopadol ako Trentin, prinajlepšom.

Predstavte si ak by bol náš pretekár v pozícii Trentina, to by bolo rečí. Viď tohotoročné SanRemo. Trentin neurobil žiadnu chybu, všetky jeho rozhodnutia boli správne iba jediná vec ho stála titul : nemal nohy na posledných 150 metrov. Keď som videl jeho šprint bolo mi skoro do plaču...
MVDP mi pripomenul Sagana na E3 v 2015, vyfučal. Myslím že v cyklistike bežná vec. Iba si to nevšímame pri priemerných jazdcoch...

Na záver je škoda že pred Saganom boli štyria jazdci. Petrov atak 5 km pred cieľom mi pripomenul Richmond.. Až na to že v 2015 mal šťastie že pred pelotónom už nikto nebol..
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Majstrovstvá sveta

Poslaťod sportovec » Pon 30. Sep 2019 8:42:46

mortirolo08 píše:Naco to je vlastne dobre zavodit v dresoch repre ked niesu schopne zaobstarat zakladu vec ako oblecenie v narodnych farbach?

Pre fanúšika je toto peklo.
Je problém rozpoznať cyklistov, ktorí sú akože spolu v jednom národnom tíme. (Iná helma, bicykel, pláštenka a nohavice.)
Takisto je problém rozpoznať konkrétneho cyklistu - keďže celý rok má svoj tímový dres a teraz zrazu má na sebe nejaký šašovský čudo mix :D
Chcelo by to spoločné farby a meno na drese ... lenže oplatí sa to vyrábať pre jeden pretek?
Voľakedy profíci so zmluvou (prípadne čerstvo skončenou) nemohli tuším závodiť na takýchto pretekoch.
mortirolo08 píše:Moscon siel uplne prikladne, aj Remco alebo dalsie repre. Avsak naozaj su zavodaci spokojny makat na svojho celosezonneho "supera" ktory ziska duhovy dres a oni z toho nemaju nic?

Tak niektorí lídri si preplatia svojich národných domestikov alebo si vyberú členov svojho celoročného tímu do svojej zostavy. Niektorým stačí len dobrý pocit či národná hrdosť.
Prípadne dávajú niečo reprezentácie cyklistom? ($$$)
mortirolo08 píše:K comu je tento format dobry...

Mne sa to páči. Zábava. Osvieženie. Chaos bez vysielačiek. Nikdy nevieš kto s kým spolupracuje.
Niekomu sa zapne v hlave národná hrdosť, niekto ide podľa celoročnej zmluvy, niekto podľa krátkodobej ;)
Navyše niekto má veľkú príležitosť vymaniť sa z tímových pokynov a skúsiť to sám na seba.
Príležitosť odpárať svojich, ktorých máš celý rok v zuboch :D

Ale taký Amund z Jumba asi nedostal od Kristoffa nič, keď sa mu to ani nepokúšal stiahnuť na šprint, ktorý by on s veľkou pravdepodobnosťou vyhral. Teraz samozrejme neočakávam inú odpoveď - len takú, že "Nemal som na to už nohy." :mrgreen:
mortirolo08 píše:... sa mi nepozdava cely sucasny koncept majstra sveta, ktory ma pravo niest duhovy dres celu dalsiu sezonu.

Tak možno by ho mal nosiť víťaz rebríčka UCI alebo nejakej jeho varianty.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Trentin

Poslaťod sportovec » Pon 30. Sep 2019 8:56:30

Mino píše:Trentin neurobil žiadnu chybu, všetky jeho rozhodnutia boli správne iba jediná vec ho stála titul : nemal nohy na posledných 150 metrov. Keď som videl jeho šprint bolo mi skoro do plaču...

Trentin zo svojho pohľadu neurobil žiadnu chybu.

Ale Küng presne vedel, ktorá bije. V kopci sa efektívne zbavil Moscona, tým si zabezpečil minimálne bronz. Ďalej videl, že Pedersen v kopci stráca, tak Trentina posielal ramenom dopredu, nech aj on potiahne trochu špicu, zväčší medzeru a nech si oni dvaja rozdelia zlato-striebro. Trentin toto odmietol. Zjavne sa cítil na výborný šprint + možnože dúfal, že Moscon sa vráti rovnako ako v kole predtým. Nakoniec si Pedersen dolepil medzeru.

Alebo Küng len zvolil jednoduchú eliminačnú taktiku ;) Pekne jeden po druhom ;) Vždy je väčšia šanca vyhrať z dvoch ako zo štyroch :)
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Majstrovstvá sveta

Poslaťod sportovec » Pon 30. Sep 2019 9:14:52

mortirolo08 píše:K comu je tento format dobry...

Ešte som zabudol na príležitosť pre niektorých cyklistov z nižšej ligy ukázať sa pred celým svetom.
Neviem či by bol talent keňana Frooma objavený, keby neboli hry Commonwealth-u
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Pon 30. Sep 2019 9:23:23

treba este povedat ze je dost mozne ze ak by peto skocil k mvdp atrentinovy tak by vobec neodisli lebo by ich ostatny dolepili za kazdu cenu
ano trentin nespravil ziadnu chybu ale na konci uz nemal ziaden sprint len sa postavil 5x pretocil a koniec...zradilo ho to na co sa spliehal najviac...ja som nepochyboval na konci o tom ze bude v duhe on a len som oci otvaral ked po par metroch vyfucal...zbytocne nam uz teraz spekulovat...peto zajazdil dobre forma bola ked ho ukazali pri vjazde do posledneho kola tak vyzeral vyborne ani naznak po tej ubolenej grimase ktoru vydavame ked je na limite len preto ma to trosku mrzi ze tam nebol lebo si myslim ze mal na to aby vyhral
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Trentin

Poslaťod Mino » Pon 30. Sep 2019 9:23:52

sportovec píše: Trentin toto odmietol. Zjavne sa cítil na výborný šprint


Samozrejme že Trentin išiel na šprint. Trentin bol už pred pretekmi jeden z top favoritov a 99% ľudí čo sledujú cyklistiku "vedelo" že Kung s Pedersenom nemajú na Trentina v šprinte. Trentin tam dlho nechal Kunga vpredu a Mads rovnako išiel posledných 800-900 metrov zo špice. Obom bolo jasné že proti Mateovi nemajú šancu. No prekvapil. Nie Dán ani Švajčiar ale Talian prekvapil najviac. Pedersenov "šprint" bol o ničom ale stačil lebo Matteovi došli sily. chybička 260 km v zime v daždi a nohy to odmietli. Som rád že sa to nestalo Petrovi, to by bolo v diskusiách posmeškov od trollov.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Pon 30. Sep 2019 10:27:37

@Mino
ja som si tiez vedomy ze ak by sa Peto dostal do tej 5-clennej skupiny tak by to boli ine preteky. aj ta skupina vzadu by inak pracovala. urcite by sa zapojil aj GVA. ale tych sil naozaj v tej skupine nebolo vela. pamatam si ze Boonen sa riadil takym pravidlom na P-R, ze neboj sa zautocit lebo ak trpis ty, tak ver tomu ze ti ostatni trpia rovnako ak nie viac. alebo nejako takto to vravel:) ak by Peto dopadol ako Trentin tak samozrejme by to asi bolelo este viac. na druhej strane, by to tak dopadnut nemuselo a mohol to byt stvrty titul. Trentin uz velakrat doplatil na svoj sprint po tazkych pretekoch. na druhej strane po tazkych pretekoch zradil uz sprint aj Petra. podla mna v tej chvili boli obe rozhodnutia spravne. takto spatne samozrejme nie:) ale v tej danej chvili rozhodnutie ostat v pelotone bolo opodstatnene. bolo tam dost belgicanov. to ze mali prazdnu nadrz nemohol Peto vediet, aj ked v daných podmienkach sa to mohlo dat predvidat. lebo ak by ti belgicania mali nejake sily nazvys tak urcite by sa jeden z nich prilepil na MvdP. a rozhodnutie ist s MvdP by bolo taktiez spravne lebo ked utocia top favoriti z takto zdecimovaného pola tak taky utok by sa mal pokryt. jednoducho to nevyslo a nam ostala otazka "co ak". ja osobne som radsej ak po pretekoch taketo otazky neostavaju vysiet vo vzduchu:) cize ja by som radsej bral riziko ze Peto dopadne ako Trentin nez vidiet ze ta forma naozaj bola ze Peto bol vyborne pripraveny ale nemal sancu to naplno ukazat.

inak Alaphilippe a Valverde len potvrdili to cim sa oni sami netaja. ze taketo podmienky nie su pre nich a ich vcerajsi vykon je toho dôkazom.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Za Slušný Svet » Pon 30. Sep 2019 14:33:05

ifčopifčo píše:Peter ma potešil, že v tom nečase neukázal slabiny a že zabojoval aj o 5. miesto, to v poslednom čase nerobil.


Presne tak! To je ono. V celej sezóne to podľa mňa nespravil ani raz... Petra sme už veľmi dlho nevideli takto bojovať. Aj ja som rád. Dúfam, že ho tieto majstrovstvá nasmerujú do starých koľají.
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Milanj55 » Pon 30. Sep 2019 14:40:40

Zdravím Vás priatelia. Tak tohtoročné MS boli teda čo sa týka regulárnosti prinajmenšom na hrane. Veď zo 197 súťažiacich dokončilo ak sa nemýlim tak 46.Posledný bol hodnotený Petr Vakoč, ktorý mal stratu niečo cez 19 minút. Pred týmito 46-mi ľuďmi skladám klobúk z hlavy , lebo tento pretek to boli hotové cyklistické galeje. Teraz špekulovať o tom , čo mal Peter urobiť vo chvíli keď MVDP vyrazil z balíka pelotónu mi pripadá také , že po vojne je každý generálom. Pedersenovi to prajem veď podal svoj životný výkon a v danej chvíli bol z tej trojky najsilnejší. Petrovo 5 miesto je zaslúžené a je samozrejmé , že v závere pretekov v sebe našiel dostatok fyzických , ale najmä psychických síl. Podal krásny vyrovnaný výkon a záležalo všetko iba na samotnom vývoji pretekov. Aj já som do poslednej chvíle veril , že belgáni ten únik spolu s francúzmi stiahnu, ale bohužiaľ všetkým v závere došli sily. Nevadí , veď každý prakticky v závere už musel ísť za svoje a tak ako to dopadlo to bolo aj zaslúžené a každý bol odmenený za prejavenú námahu v cieli.
Ešte v závere chcem vyjadriť počudovanie niektorých starých prispievateľov, že sa handrkujú pod úvodným článkom so známymi "Trolmi" a zbytočne tam míňajú svoju energiu a ničia si tým aj zdravie. Nemá to vôbec význam a čím viac sa na nich reaguje, tým viac sú aktívny a svojimi nevyberanými spôsobmi zahlcujú celú webovú stránku.
Pekný deň Vám prajem priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Pon 30. Sep 2019 15:03:40

Za Slušný Svet píše:
ifčopifčo píše:Peter ma potešil, že v tom nečase neukázal slabiny a že zabojoval aj o 5. miesto, to v poslednom čase nerobil.


Presne tak! To je ono. V celej sezóne to podľa mňa nespravil ani raz... Petra sme už veľmi dlho nevideli takto bojovať. Aj ja som rád. Dúfam, že ho tieto majstrovstvá nasmerujú do starých koľají.

ono je to mozno aj kvoli tomu ze MS sa idu bez vysielaciek. nevieme ake mal Peter info o naskoku celnej skupiny. mohol si mysliet ze ak tam pride k velkemu taktizovaniu tak by sa mohol na nich dotiahnut. a to bola dostatocna motivacia. ten jeho atak vyzeral byt velmi dobry, na zvysok toho "pelotonu" ziskal 25 sekund takze Peto naozaj mal v zavere este posetrene. kdezto taky GVA kedze sa nanho nezavesil nemal uz nic, iba Valgren sa este dokazal odputat a vyrazit za Petom.

cize naozaj toto je velmi nadejny vykon smerom do dalsej sezony. a takisto ak by malo byt zle pocasie (dazd + zima) tak to pre Peta nie je hendikep. ak je motivacia tak Petove telo vie v takých podmienkach podavat vynimocne vykony. lebo uz sme sa trochu obavali, kedze Peto v takych podmienkach v posledných rokoch nemal ziadne vynimocne vysledky/vykony. no ale nie je to pravda, Peto nezabudol jazdit v necase.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Uto 01. Okt 2019 20:37:53

Keď som zaželal Stefanovi Kungovi v Hlohovci veľa úspechov v kariére, tak som netušil aký famózny výkon podá na MS. Bolo to pri tímovom autobuse, keď sa vyšliapával.
Prílohy
Stefan_Kung.jpg
Stefan_Kung.jpg (167.68 KiB) Zobrazené 11240 krát
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Majstrovstvá sveta

Poslaťod sportovec » Str 02. Okt 2019 8:13:12

simko píše:ono je to mozno aj kvoli tomu ze MS sa idu bez vysielaciek. nevieme ake mal Peter info o naskoku celnej skupiny. mohol si mysliet ze ak tam pride k velkemu taktizovaniu tak by sa mohol na nich dotiahnut. a to bola dostatocna motivacia.

Tiež si to myslím, že v duchu bojoval o medailu. Presna tak. Takéto osvieženie bez vysielačiek nie je občas na škodu ;)
sportovec píše:
mortirolo08 píše:Naco to je vlastne dobre zavodit v dresoch repre ked niesu schopne zaobstarat zakladu vec ako oblecenie v narodnych farbach?

Je problém rozpoznať cyklistov, ktorí sú akože spolu v jednom národnom tíme. (Iná helma, bicykel, pláštenka a nohavice.)
Takisto je problém rozpoznať konkrétneho cyklistu - keďže celý rok má svoj tímový dres a teraz zrazu má na sebe nejaký šašovský čudo mix. Chcelo by to spoločné farby a meno na drese ... lenže oplatí sa to vyrábať pre jeden pretek?

Ešte som zabudol spomenúť to exoticko-pekelné číslovanie pretekárov.
Na každých normálnych pretekoch má tím vyhradenú celú desiatku - čiže podľa desiatkového čísla sa dá rozpoznať. Nízke čísla majú lídri. Top líder máva na konci jednotku. Viď napríklad TdF 2019: BORA 11-18, Peter Sagan mal 11.
Na MS to ide na truc inak ... :twisted: :twisted: :twisted:
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37


Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod hujhe » Str 02. Sep 2020 14:21:15

MS budu startovat a koncit v Imole. Kopce tam su, no celkom daleko. Trasa neje znama. A je to tyzden po TdF. Podla mna to budu lahsie preteky ako vo Svajci a Peter by si ich mohol strihnut. Formu by mal mat na vrchole.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Str 02. Sep 2020 14:24:19

hujhe píše:MS budu startovat a koncit v Imole. Kopce tam su, no celkom daleko. Trasa neje znama. A je to tyzden po TdF. Podla mna to budu lahsie preteky ako vo Svajci a Peter by si ich mohol strihnut. Formu by mal mat na vrchole.

ale uz je celkom zname ze kolko sa nastupa a ake kopce budu sucastou okruhu. Dokopy by mali mat 3 km a primer 10%. pojdu sa tusim 9-krat a nastupa sa takmer 5000 vyskovych metrov. neviem ci Peto v top forme by si trufol. muselo by sa jazdit velmi konzervativne, co sa asi nebude. ak nastupi na start WvA, MvdP a Alaphilippe tak vrchari sa ich budu chciet striast. co sa urcite da ale bude sa musiet ist podlada. myslim ze Slovinci a Kolumbijcania ak by si dali zalezat tak vitaz by mohol vzist prave z tychto krajin.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod hujhe » Str 02. Sep 2020 14:31:40

5k je dost, to som nevedel. Tak tieto MS asi nic.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Pon 14. Sep 2020 13:41:48

MvdP oznamil ze nejde na MS. prave od neho som ale ocakaval ze pojde. ale asi triezvo zhodnotil svoje sance. takmer 5000 metrov to ak sa pojde tvrdo tak vidim iba jedineho vitaza. Fuglsang.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 49 hostia