Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Majstrovstvá sveta

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Keram » Ned 19. Sep 2021 17:38:50

Dnes pekna casovka na MS. Zaujimavy suboj Ganna a Van Aert. Viac som to prial Talianovi pretoze Van Aert vyhrava vsetko mozne aj nemozne aj ked zrovna za repre na velkych podujatiach ma tych druhych miest celkom dost :D Aby som nezabudol celkom slusny vykon Kubu. Paradna atmosfera v jednom z najtradicnejsich cyklistickych krajov na svete. Uz sa tesim na nedelu. Takisto som zvedavy ako obstoji Martin Svrcek medzi najlepsimi juniormi sveta. Co sa tyka nedeli myslim ze Peter bude top 10 ale v konkurencii Van Aerta, MVDP( aj ked jeho forma je trochu otazna po pade na OH), Alapphillipa, Colbrelliho si myslim ze aj medaila by bola obrovsky uspech a titul v rovine zazraku tak dufam ze v nedelu nejaky nastane :).
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Keram » Pon 20. Sep 2021 12:30:33

Tuto seriu kratkych videi venovanu 100 vyrociu MS ste uz videli? Obcas sa tam mihne aj Peter. Joj tesim sa uz na tieto MS s vynimocnou atmosferou.

https://youtu.be/7vlXI1kxSlM
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod adamovotec » Pon 20. Sep 2021 14:10:40

Keram píše:Tuto seriu kratkych videi venovanu 100 vyrociu MS ste uz videli? Obcas sa tam mihne aj Peter. Joj tesim sa uz na tieto MS s vynimocnou atmosferou.

https://youtu.be/7vlXI1kxSlM

Tu sa mihne na dlhsie ;) aj s jeho cielom
https://youtu.be/boShO9FPkVc?t=294
adamovotec
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Keram » Pon 20. Sep 2021 14:22:11

No ved ja som dal prvy diel ale videi je 10 :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Pon 20. Sep 2021 18:49:20

Keram píše:No ved ja som dal prvy diel ale videi je 10 :)


Idem pozerať a teším sa, mám rád tieto cyklistické reminiscencie a aj nedávne pripomenutia, niekedy z nostalgie pozerám Petrove preteky, samozrejme tie úspešnejšie a aj iné preteky, najmú keď je po sezóne. Mám toho plný cloud, sťahoval som si to z youtube, pretože ASO tie záznamy pre autorské práva likvidovalo :evil:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod hujhe » Pon 20. Sep 2021 20:51:29

Chris Horner rata Sagana medzi top favoritov. Za mna preco nie, ak toto bude jeho najlepsi den z celej sezony tak bude zabava. Na Okolo Flamska skoncil 15ty a to bol po covide. No som nateseny a budem tlacit ocami Petra hore bergmi. Prestavam ale verit ze WvA to da, on je tak nechutne silny v kazdej discipline (casovka, sprint, kratke stupania, vlastne aj dlhe...), ze jemu by neprestriedal ani Merckx :D A to este nevieme co spravi Remco ked bude na nom aby potiahol Aertovi spicu. Najlepsie na tychto MS ale je, ze sa mozeme tesit na viacero kategorii kde mame sance na top 10. A aj keby Peter nestihal na nejakom Bergu, stale nas caka paradne predstavenie, taka nabita startovka sa len tak nevidi.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Uto 21. Sep 2021 10:51:09

Pár slov k Petrovi. Očakávam veľmi široký diapazón :lol: možných výsledkov, od DNF na jednej strane, po 5-10 na druhej strane. Dosť bude záležať na tom, aké to budú preteky, či budú agresívne (príklad ME), alebo sa začne pretekať oveľa neskôr a tu platí čím neskôr, tým lepšie pre Petra. Je mi jasné, že to nebude tak skoro ako na ME, pretože MS sú skoro o 100 km dlhšie, ale keď favorizované tímy a cyklisti to budú chcieť roztrhať čo najskôr, nebude to pre Petra dobré, pretože je zrejmé, že ostatní naši chalani pri prvom väčšom zrýchlení odpadnú a bude to iba na Petrovi. A ten bude musieť správne zareagovať, čo znamení vystihnúť ktorý útok je ten správny a ktorý môže ignorovať. Problém je, že v každom silnejšom tíme je viac cyklistov ktorí sú na profile na akom sa ide MS nebezpeční a tak bude sakramentsky ťažké správne zareagovať. Najhorší scenár je ten, že príde nejaké väčšie delenie relatívne skoro a Peter nebude v prvej skupine, vtedy sa môže ľahko stať, že stratí možnosť dostať sa dopredu a tom prípade je reálne DNF. V prípade, že nezachytí delenie v neskoršej fáze pretekov a ujde nejaká menšia skupina do 10 cyklistov môže z toho byť umiestnenie 10-20 a ak Peter dokáže byť v popredí do záverečných fáz pretekov, môže to byť niekde okolo 5-10, to je podľa mňa najoptimistickejší scenár, pretože forma akú Peter ukazoval v tejto fáze sezóny mu nedovoľuje reálne bojovať o víťazstvo. Nedokáže nastúpiť aby ušiel skupine a nedokáže ani šprintovať na takej úrovni aby porazil v závere cyklistov ako MvdP, WvA, Colbrelli ..... takže si neviem predstaviť scenár pri ktorom by mohol byť v top 3.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod zakliata.panna » Uto 21. Sep 2021 10:59:03

Inak zvlastne na MS bude, ze po x rokoch neuvidime nikoho z dvojice Gilbert a GvA. Rovno treba povedat, ze Greg si uz duhovy dres nikdy neoblecie, realne uz nema na to, aby bol belgickym lidrom alebo alternativnym lidrom a na domestikovanie su ini jazdci. Rovnako tazke to budu mat Naesen alebo Vanmarcke, cize relativni topklasikari spred par sezon.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Uto 21. Sep 2021 12:58:14

tak dnes Martin ide v casovke na trat o 16:10 drzme palce. Top 15 by bol celkom slusny uspech. tak verme ze Martinovi dnes nohy pojdu:)
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Uto 21. Sep 2021 13:37:49

ifčopifčo píše:Pár slov k Petrovi. Očakávam veľmi široký diapazón :lol: možných výsledkov, od DNF na jednej strane, po 5-10 na druhej strane. Dosť bude záležať na tom, aké to budú preteky, či budú agresívne (príklad ME), alebo sa začne pretekať oveľa neskôr a tu platí čím neskôr, tým lepšie pre Petra. Je mi jasné, že to nebude tak skoro ako na ME, pretože MS sú skoro o 100 km dlhšie, ale keď favorizované tímy a cyklisti to budú chcieť roztrhať čo najskôr, nebude to pre Petra dobré, pretože je zrejmé, že ostatní naši chalani pri prvom väčšom zrýchlení odpadnú a bude to iba na Petrovi. A ten bude musieť správne zareagovať, čo znamení vystihnúť ktorý útok je ten správny a ktorý môže ignorovať. Problém je, že v každom silnejšom tíme je viac cyklistov ktorí sú na profile na akom sa ide MS nebezpeční a tak bude sakramentsky ťažké správne zareagovať. Najhorší scenár je ten, že príde nejaké väčšie delenie relatívne skoro a Peter nebude v prvej skupine, vtedy sa môže ľahko stať, že stratí možnosť dostať sa dopredu a tom prípade je reálne DNF. V prípade, že nezachytí delenie v neskoršej fáze pretekov a ujde nejaká menšia skupina do 10 cyklistov môže z toho byť umiestnenie 10-20 a ak Peter dokáže byť v popredí do záverečných fáz pretekov, môže to byť niekde okolo 5-10, to je podľa mňa najoptimistickejší scenár, pretože forma akú Peter ukazoval v tejto fáze sezóny mu nedovoľuje reálne bojovať o víťazstvo. Nedokáže nastúpiť aby ušiel skupine a nedokáže ani šprintovať na takej úrovni aby porazil v závere cyklistov ako MvdP, WvA, Colbrelli ..... takže si neviem predstaviť scenár pri ktorom by mohol byť v top 3.


sice netusim co to je ten diapazón(diazepan poznam ale to je asi nieco ine :lol: ) tak musim skonstatovat ze si to zhrnul pekne a tvoja analyza ma aj hlavu aj patu a je zalozena na faktoch cize je asi uplne zbytocne sa k nej nejako zvlast vyjadrovat
vyjadrit sa ale musim k tej tvojej poslednej vete...ja si ten scenar viem predstavit uplne lebo je to scenar snílka, naivky, totalneho optimistu a oddaneho fanusika...cize moj ;) a ako vyzera? to netusim len viem za na jeho konci zdviha na paske ruky Peto Sagan a ja spolu s nim pred TV :D :D
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod hujhe » Uto 21. Sep 2021 15:18:37

V cyklistike sme videli vela prekvapeni. Pedersen mal kolko vitazstiev v sezone ked vyhral MS? Dovtedy jedno a to nebolo ani WT tusim. Ano bolo to za velmi krutych podmienok ktore asi Pedersenovi sedia. Ale kludne to moze v nedelu sadnut aj Petrovi.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Majstrovstvá sveta

Poslaťod sportovec » Uto 21. Sep 2021 15:52:00

Predpokladám, že silné tímy zase použijú taktiku sťahovania pretekárov z okruhov. Na MS v Rakúsku to vtedy bol úplný masaker - únik dostal náskok 20 minút a každý kto vtedy vypadol z pelotónu išiel dole. Teraz na ME to bolo +/- podobné.

Na GT, by sa to vždy nakoniec nejako celé pozliepalo, ale toto je tvrdá a nekompromisná eliminácia odpadlíkov.

A WvA asi dopadne rovnako ako na olympiáde (Horner to vtedy pekne zhodnotil).
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Uto 21. Sep 2021 18:06:12

simko píše:tak dnes Martin ide v casovke na trat o 16:10 drzme palce. Top 15 by bol celkom slusny uspech. tak verme ze Martinovi dnes nohy pojdu:)

tak nebolo to top15 ale bolo to velmi blizko:) vyborny vykon. Gregoiremu napriklad zjavne casovka vobec nevysla. mozno tu prvu polovicu mohol ist Martin aj lepsie ale to uz je jedno kazdopadne vyborne, som zvedavy na cestne preteky.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Uto 21. Sep 2021 18:42:41

simko píše:
simko píše:tak dnes Martin ide v casovke na trat o 16:10 drzme palce. Top 15 by bol celkom slusny uspech. tak verme ze Martinovi dnes nohy pojdu:)

tak nebolo to top15 ale bolo to velmi blizko:) vyborny vykon. Gregoiremu napriklad zjavne casovka vobec nevysla. mozno tu prvu polovicu mohol ist Martin aj lepsie ale to uz je jedno kazdopadne vyborne, som zvedavy na cestne preteky.


Sledoval som to s napätím aj s tissottimingom v mobile (odporúčam, veľmi prehľadné a aktuálne) a držal palce aby to bolo top 20 a podarilo sa a ako píšeš, na medzičase mal tuším 22. čas ale v druhej časti zrýchlil a potešil ma.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod water202 » Uto 21. Sep 2021 22:07:41

ifčopifčo píše:niekedy z nostalgie pozerám Petrove preteky, samozrejme tie úspešnejšie a aj iné preteky, najmú keď je po sezóne. Mám toho plný cloud, sťahoval som si to z youtube, pretože ASO tie záznamy pre autorské práva likvidovalo :evil:


Tak to mam aj ja.
Podarilo sa mi tak stiahnut P-R bez komentara, len so zvukom povzbudzujucich ludi. Az som lutoval Dilliera, ked kazdy povzbudzoval len Petra.
Inak skoro vsetky podstatne preteky su na tiz cycling v archive. Ale pre istotu som si ich stiahol tiez.

Na ytb su ale aj fantasticke kompilacie Petrovych uspechov. Totalny top su videa na kanale RIFIANBOY (pre istotu tiez ulozene) :D
https://www.youtube.com/watch?v=eNgeMjWRtrc
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod elviska » Str 22. Sep 2021 10:50:54

hujhe píše:Chris Horner rata Sagana medzi top favoritov. Za mna preco nie, ak toto bude jeho najlepsi den z celej sezony tak bude zabava. Na Okolo Flamska skoncil 15ty a to bol po covide. No som nateseny a budem tlacit ocami Petra hore bergmi. Prestavam ale verit ze WvA to da, on je tak nechutne silny v kazdej discipline (casovka, sprint, kratke stupania, vlastne aj dlhe...), ze jemu by neprestriedal ani Merckx :D A to este nevieme co spravi Remco ked bude na nom aby potiahol Aertovi spicu. Najlepsie na tychto MS ale je, ze sa mozeme tesit na viacero kategorii kde mame sance na top 10. A aj keby Peter nestihal na nejakom Bergu, stale nas caka paradne predstavenie, taka nabita startovka sa len tak nevidi.

Myslíš tento rozhovor s Hornerom? https://www.youtube.com/watch?v=bt6k9DmNPVU
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod hujhe » Str 22. Sep 2021 11:25:42

hej toto, on celkovo vyzera ako velky fanusik Sagan, tiez sa mi pacil ako nalozil Belgicanom po ME :D
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Str 22. Sep 2021 12:00:40

Pozrel som sa na zúbky trati na MS
Na mestskom okruhu, na ktorom je aj cieľ sa
ide Keizersberg (celkom v pretekoch 7x)
https://climbfinder.com/nl/beklimmingen ... erg-leuven
Decouxlaan (7x)
https://climbfinder.com/en/climbs/hoge-berglaan-wilsele
Wijnpers (8x)
https://climbfinder.com/nl/beklimmingen/wijnpers-leuven
a Sint-Antoniusberg (8x) čo je úzka dláždená ulička, profil som nenašiel
okrem toho sa 4x pôjde Smeysberg
https://climbfinder.com/en/climbs/smeysberg
a 2x Moskestraat
https://climbfinder.com/en/climbs/moskesstraat-terlanen
2x toto stúpanie s dlhým názvom
https://climbfinder.com/en/climbs/pater ... at-s-bocht
a Veeweide
https://climbfinder.com/en/climbs/veewe ... t-duisburg
Celkom sa nastúpa okolo 2500 metrov a „brdkov“ bude spolu 42.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Str 22. Sep 2021 12:52:08

@majo - diapazón je pripomenutie scénky LaS a spomenul som si na ňu, keď toto slovo použil Lacko Borbély :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Keram » Str 22. Sep 2021 14:42:52

@ifco

Pekne zhrnutie. Najma tie kopce na "flamskom" okruhu vyzeraju celkom zaujimavo a narocne. Skoda ze sa nejde ten okruh viackrat na ukor toho cieloveho. Ale pre Peta mozno lepsie. Ocakavam selektivne preteky na urovni E3. Bude sa utocit a vyznamne sa to podeli.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: majo a 71 hostia