Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Majstrovstvá sveta

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Gaučový profesionál » Str 22. Sep 2021 23:13:32

water202 píše:
ifčopifčo píše:niekedy z nostalgie pozerám Petrove preteky, samozrejme tie úspešnejšie a aj iné preteky, najmú keď je po sezóne. Mám toho plný cloud, sťahoval som si to z youtube, pretože ASO tie záznamy pre autorské práva likvidovalo :evil:


Tak to mam aj ja.
Podarilo sa mi tak stiahnut P-R bez komentara, len so zvukom povzbudzujucich ludi. Az som lutoval Dilliera, ked kazdy povzbudzoval len Petra.
Inak skoro vsetky podstatne preteky su na tiz cycling v archive. Ale pre istotu som si ich stiahol tiez.

Na ytb su ale aj fantasticke kompilacie Petrovych uspechov. Totalny top su videa na kanale RIFIANBOY (pre istotu tiez ulozene) :D
https://www.youtube.com/watch?v=eNgeMjWRtrc

Nič neprekoná 3 Rryanove kompilácie z rokov 2015,2016,2017. Špeciálne 2016ka je pre mňa masterpiece. Minimálne raz do roka si ho pozriem a spomínam na emócie
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Pia 24. Sep 2021 11:09:20

Estonec Mihkels pred Martinom aj na ME aj na MS:) skoda bronz bol blizko ale nevadi, to uz je v podstate jedno v tejto juniorskej kategorii. Mozno je lepsie ist trochu nenapadnejsie medzi profesionalov... Inak si myslim ze keby boli MS na jar 2021 tak Martin by omnoho viacej tvrdil muziku. Trochu sa mi zda ze v druhej casti sezony ma o nieco horsiu formu. Ale stale je vynikajuca:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Pia 24. Sep 2021 11:12:52

simko píše:Estonec Mihkels pred Martinom aj na ME aj na MS:) skoda bronz bol blizko ale nevadi, to uz je v podstate jedno v tejto juniorskej kategorii. Mozno je lepsie ist trochu nenapadnejsie medzi profesionalov... Inak si myslim ze keby boli MS na jar 2021 tak Martin by omnoho viacej tvrdil muziku. Trochu sa mi zda ze v druhej casti sezony ma o nieco horsiu formu. Ale stale je vynikajuca:)


Martin výborne, proti tej presile silných krajín to mal ťažké, na jar jazdil skôr tie regionálne talianské preteky, takže ťažko z toho vyvodzovať, že bol v lepšej forme.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Pia 24. Sep 2021 11:22:09

ifčopifčo píše:
simko píše:Estonec Mihkels pred Martinom aj na ME aj na MS:) skoda bronz bol blizko ale nevadi, to uz je v podstate jedno v tejto juniorskej kategorii. Mozno je lepsie ist trochu nenapadnejsie medzi profesionalov... Inak si myslim ze keby boli MS na jar 2021 tak Martin by omnoho viacej tvrdil muziku. Trochu sa mi zda ze v druhej casti sezony ma o nieco horsiu formu. Ale stale je vynikajuca:)


Martin výborne, proti tej presile silných krajín to mal ťažké, na jar jazdil skôr tie regionálne talianské preteky, takže ťažko z toho vyvodzovať, že bol v lepšej forme.

tak na jar na juniorskej Eroice podal paradny vykon a vsimli si ho aj v DQS ako sam povedal. porazil tam taliansku spicku ale neviem ci si pozeral Trofeo Buffoni pred 2 tyzdnami tak tam Martin skusal utocit v poslednom kopci ale trochu mu doslo a prave ti ktorych na jar porazal mu tam usli. napriklad Alessandro Pinarello ktory vyhral Trofeo Buffoni pred Pickeringom. ano viem je to trochu kostrbate:) ale vyvodzujem to z toho ze Talianov ktorych na jar porazal, tak v lete a na jesen uz mu boli ovela blizsie a zacali mu to aj vracat. chapem ze faktorov moze byt viacej ale takto na taky povrchny pohlad sa mi to tak zda:) kazdopadne tak ako dnes bol stvrty mohol z toho byt aj titul pri nejakom inom vyvoji takze Martin paradne, nie je co vycitat.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Keram » Pia 24. Sep 2021 11:25:04

Zaujimave preteky. Ja som kukal poslednych 50 km a neustale sa to tam mlelo a islo sa naplno. Bohuzial Martina som vedel identifikovat v pelotone velmi zle. Ani v sprinte pelotonu som ho nevedel vobec identifikovat az ked povedali komentatori ze je 4. Vyborny vysledok skoda ze nebola medaila.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Pia 24. Sep 2021 13:55:31

Keram píše:Zaujimave preteky. Ja som kukal poslednych 50 km a neustale sa to tam mlelo a islo sa naplno. Bohuzial Martina som vedel identifikovat v pelotone velmi zle. Ani v sprinte pelotonu som ho nevedel vobec identifikovat az ked povedali komentatori ze je 4. Vyborny vysledok skoda ze nebola medaila.

Áno, ťažko bolo možné oidentifikovať, tie dresy nie sú výrazné a aj plembák mal taký tuctový, jedine čo som videl rozlíšiť, že ako keby mal hlavu trochu nabok, niečo ako Froome, ale nie tak výrazne. Kto chce sledovať priebežný stav, odporúčam
https://www.tissottiming.com/2021/crdwc ... age/8/live
mám to pustené na mobile a pekne vidím po prechode cieľa kde sú naši, dajú sa tam filtrovať krajiny či konkrétne mená.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Pia 24. Sep 2021 14:41:14

Ja som videl prve 3 kola a potom som uz len refreshoval stránky na nete cize nedokazem hodnotiť ale kazdopadne skvely vysledok po predpokladam ze skvelom výkone…velmi sa tesim a blahoželám mu aj ked skoda ze to tak tesne necinklo ale nevadi…tie nase dresy su krasne ale v pelotone totalne neviditeľné pretoze v posede na bicykli pri pohľade z predu vidno len biele ramena a to sa neda rozoznať ci su to nasi…skoda ze nemame sspon nejake výraznejšie prilby…ja som si Martina dokazal najst podla bicykla lebo tojeho oranžové ktmko sa dalo celkom dobre identifikovat
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Pia 24. Sep 2021 14:55:08

simko píše:tak na jar na juniorskej Eroice podal paradny vykon a vsimli si ho aj v DQS ako sam povedal. porazil tam taliansku spicku ale neviem ci si pozeral Trofeo Buffoni pred 2 tyzdnami tak tam Martin skusal utocit v poslednom kopci ale trochu mu doslo a prave ti ktorych na jar porazal mu tam usli. napriklad Alessandro Pinarello ktory vyhral Trofeo Buffoni pred Pickeringom. ano viem je to trochu kostrbate:) ale vyvodzujem to z toho ze Talianov ktorych na jar porazal, tak v lete a na jesen uz mu boli ovela blizsie a zacali mu to aj vracat. chapem ze faktorov moze byt viacej ale takto na taky povrchny pohlad sa mi to tak zda:) kazdopadne tak ako dnes bol stvrty mohol z toho byt aj titul pri nejakom inom vyvoji takze Martin paradne, nie je co vycitat.


Ja som to až tak podrobne nesledoval, takže asi máš pravdu. Každopádne potvrdil, že patrí medzi špičku vo svojej vekovej kategórii, nakoniec Podlaháŕi by asi na tri roky nepodpísali nejakého nímanda.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Keram » Pia 24. Sep 2021 16:36:08

Cesi maju aspon dobre prilby :D Ten bicykel som si nevsimol aky ma. Ten flamsky okruh vyzera fajn skoda ze elite ho nepojde este aspon raz na ukor par tych mestskych. Skoda ze musim prestat sledovat dnes.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod konyk87 » Pia 24. Sep 2021 17:14:04

lukas bol dnes spatreny v lietadle (mnou :D ) do belgicka, takze mozme ocakavat zive vstupy z ms pocas celeho vikendu! :D
mohli by sme v nedelu vecer dat nejake pivo v bruseli, ale pracovne vytazenie zrejme nedovolia :)
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Pia 24. Sep 2021 17:46:00

Tak som si vychutnal aspon 23ky kedze juniorov sa mi nedalo…znovu krasna cyklistika nic tomu preteku nechýbalo…nadherna trat hodná MS…proste Belgicko top…ten záverečný okruh je fajn ale to co sa islo este pred nim tak to bola fakt sila…nadherne bergy v kazdom nejaka stena uzucke cesty a kocky…nadhera bomba toto proste milujem…k nasim…matus parada sice poväčšinou na konci hlavnej skupiny ale vydrzal to do ciela a a mam pocit ze musel ist na limite dlhe km a tak sa mu nedalo posunut dopredu…tento rok siel pekne vykonostne hore a dufam ze sa bude este posúvať…Lukas odpadol z balíka nie az tak daleko pred cielom a vzhladom na to aku sezonu mal ze absolvoval kopu pretekov a väčšinu ako lider tak mu asi trosku doslo dnes ake aj tak ok myslim ze moze byt spokojny…celkovo dnes pre nas super den tak sa uz tesim na nedelu ;)
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Pia 24. Sep 2021 18:03:19

tak pozrel som si aj u23, musim povedat ze ten okruh Leuven je sice pekny ale nie je velmi selektivny. pripomina mi to trochu Richmond. ono da sa tam nieco ziskat ale u muzov to bude velmi tazke. moze byt podobny scenar ako pri u23 resp. pri Petrovom vitazstve v Richmonde ze niekto vyhra o 2-3 sekundy pred balikom. este si viem predstavit ze sa nieco vytvori trochu dalej od ciela na Flandrien okruhu a budu tam mat zastupenie silne krajiny a tym padom nebude mat kto tahat. ale inak sancu ma vela cyklistov. kludne aj niekto ako Ewan len musi prejst cez kocky.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Pia 24. Sep 2021 18:58:50

Najskôr k pretekom U23 - pekné preteky a Matuš Štoček výborne, síce nebol taký aktívny ako niektorí Česi ktorí zašli výborné preteky, ale klobúk dole, že sa udržal v hlavnej skupine až d konca, množstvo cyklistov okolo neho tam už má profi zmluvy. Lukáš sa dlho držal, potom mu asi došli sily, myslím si, že on je na tom +- tak ako Matúš a je zhruba o rok mladší. Potešil ma aj Tobias Vančo, prišiel s relatívne veľkou stratou, ale v limite a treba si uvedomiť, že je vlastne iba o 3 mesiace starší ako Martin Svrček.
@simko - veril by som, že môže uspieť Ewan, ale iba v tom prípade keby sa preteky končili po 190 km keď si odkrúžia 4 okruhy v Leuvene, ale oni potom zamieria znovu na Flanderský okruh a po 200 km ich čaká 6 stúpaní v 20 kilometroch, to podľa mňa pri všetkej úcte k nemu nemôže Ewan ustáť, tam sa podľa mňa výrazne zredukuje peletón a pochybujem, že odpadlíci sa tak skonsolidujú, že na 15 kilometroch od posledného bergu dokážu dotiahnuť šprintérov pri návrate na cieľový okruh. Tam sa potom bude nastupovať, skupina bude natiahnutá a ak niekto zaváha a urobí sa za ním diera, tak bude veľké problémy dotiahnuť sa spať, bude to všetko po 235 kilometroch a tam už nikto nebude mať toľko síl. Predsa len, U23 išli 160 km a Elite ide o 100 km viac a to bude cítiť, nehovoriac o tom návrate na ťažšie stúpania na dlhšom okruhu.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Pia 24. Sep 2021 20:02:35

@ifcopifco
neviem, no ja to az tak selektivne nevidim. tam nie je ziadny Koppenberg ktory by narobil paseku. jedine kocky ktore stoja za zmienku su Moskesstraat a tie su tusim 60 km od ciela. ale zdaleka to nie Koppenberg alebo Kemmelberg. a tie kopce na okruhu Leuven su prilis kratke. skor mozno tie neustale zakruty v kombinacii s nabehom do nejakej strmsej pasaze. to moze niekomu dat par sekund. ale ci to bude stacit to neviem. mozno tym Ewanom som to trochu prehnal ale ktovie, moze prevapit. na Poggiu tento rok rozhodne prekvapil.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Pia 24. Sep 2021 20:41:43

@simko - OK, necháme sa prekvapiť. Na tom väčšom okruhu je celkom ťažký Smeysberg - 700 metrov so 16% maximom a 8% priemerom, tam sa mnohí zastavia a ide sa po 199 kilometroch a ešte raz po 219 kilometroch a ešte ďalšie dva kopce tam majú maximá 18%, tam keď puncheri nastúpia, tak sa budú veľmi ťažko chytať. Na tom mestskom okruhu je zase celkom nepríjemný Wijnspers 360 metrov 8%, opäť niečo pre MvdP, Alafildu, WvA ...... Samozrejme veľmi bude záležať na tom, ako k tomu cyklisti pristúpia, ale ta dĺžka pretekov a kumulujúca sa únava podľa mňa urobia svoje.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod zakliata.panna » Pia 24. Sep 2021 21:02:26

Inak tie kurzy na WvA a zvysok su riadne prestrelene. Aby mal pomaly 3x nizsi kurz ako MvdP a potom skoro 5x nizsi ako Ala a ini... Chalan na to asi doplati, co mu neprajem, ale nikto mu nepotiahne spicu, ak by mal vo finale dakoho dobiehat, resp. potiahne mu len tak naoko. Osobne si myslim, ze Dani v zavere budu robit poriadne nastupy a utoky - Asgreen, Valgren (vo forme) a v zalohe na šprint Cort. Co sa tyka Petra, hlavne nech sa drzi vpredu, vyhybaju sa mu defekty, lebo na zaverecnom mestskom okruhu by to znamenalo koniec.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Pia 24. Sep 2021 21:06:04

Celkom nerozumiem Merckxovi, prečo toho Remca tak deptá? V Anglicku poctivo počkal Gilberta keď spadol a ťahal ho, je podľa mňa hlúposť nezobrať na MS cyklistu ako je Remco. On má byť spolu so Stuyvenom suprdomestikom a určitou alternatívou pretože stať sa môže všeličo.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod konyk87 » Pia 24. Sep 2021 21:12:18

merckx uz narozpraval kadeco a mam pocit, ze na stare kolena sa z neho stava taky belgicky golonka :)
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Pia 24. Sep 2021 21:13:40

konyk87 píše:merckx uz narozpraval kadeco a mam pocit, ze na stare kolena sa z neho stava taky belgicky golonka :)

myslim si ze dobre prirovnanie:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Pia 24. Sep 2021 22:10:03

simko píše:
konyk87 píše:merckx uz narozpraval kadeco a mam pocit, ze na stare kolena sa z neho stava taky belgicky golonka :)

myslim si ze dobre prirovnanie:)

Tak toto si trafil uplne presne…Eddy je cista Belgicka cykloziletka
Remco by mal podla mna skusit to co mu ide najlepsie…dlhy unik daleko pred cielom cisto na vykon…a ak sa mu podari odist tak by to mal wva relativne jednoduchá…postačí ku postrážiť si par jednotlivcov nic viac
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 48 hostia

cron