Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Majstrovstvá sveta

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Ned 26. Sep 2021 15:48:05

:cry: :cry: :cry:
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod brco » Ned 26. Sep 2021 15:51:30

Sagan je mimo, preto jedine Stybi. Uz za tie roky aspon podium, by mu malo dnes padnut. Bolo by to akokeby u nas, kedze je to brat.
brco
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Ned 26. Sep 2021 15:55:03

Tak Peter nemá v súčasnosti na také ťažké preteky, otázka je, či ešte niekedy bude mať a aj smerom k Roubaix to nevyvoláva prílišný optimizmus. Prekvapuje Štyby, ten sa po chorobách a pádoch dal dohromady, tak držím palce, Remco je neskutočný motor.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Ned 26. Sep 2021 15:59:45

@ifco
Bohuzial asi mas pravdu aj ked momentalne nevieme ci na to nemal alebo len zaváhal ale kedze s tym ocividne nic nerobil a nesnažil sa aspon v spolupráci s blinkom ci polittom sa dotiahnut tak skor asi na to nemal…ja teraz ani neviem komu fandit…stybymu by som medajlu prial ale ci chcem aby nosil duhu? No to si niesom isty :roll:
A k remcovy co dodať? Parada a ak na zaciatku bol nahodou sebecky tak teraz je to cisty teamovy hráč
Asi idem fandit Pidcockovy :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Ned 26. Sep 2021 16:00:37

A Nizzolo ten co tam akoze robi? Waau
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 26. Sep 2021 16:02:23

Ak to vyhrá WvA, tak by ešte v cieľovom priestore mal karbobrúskou rozpíliť tú zlatú medailu a polovicu dať Remcovi... Bola by to síce slabá náplasť, ale aspoň symbolicky... :shock:
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Ned 26. Sep 2021 16:31:13

Tak znovu Julien? Ok moze byt…isiel si za tym tak nech to ma…ja som za ;)
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Ned 26. Sep 2021 16:45:40

Keď bude Julian takto pokračovať, tak Petra čoskoro vyrovná a možno aj prekoná, okrem čistých šprintov môže vyhrať MS na akomkoľvek profile.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Julián

Poslaťod sportovec » Ned 26. Sep 2021 16:45:47

Tak ALAPHILIPPE išiel agresívne, nešpekuloval a vyhral. Ale na konci už zase robil všelijaké opičky a mal pocit, že spadne a bude lízať asfalt. Som si myslel, že po LBL 2020 bude vždy ťahať vzorne až do cieľa a púšťať ruky z riadidiel až za páskou :mrgreen:
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 26. Sep 2021 16:49:01

Výborne, zaslúžený víťaz. 8-)
Belgicko doma bez medaile... Po tom, čo tam odviedol Remco... Nechcel by som byť teraz v koži van Aerta...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Ned 26. Sep 2021 16:56:57

Za Slušný Svet píše:Výborne, zaslúžený víťaz. 8-)
Belgicko doma bez medaile... Po tom, čo tam odviedol Remco... Nechcel by som byť teraz v koži van Aerta...


A ja Merckxa :lol: :lol:
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod hujhe » Ned 26. Sep 2021 16:57:18

Belgicko bez medaily. Uznavam ze Evenepoel sa nakoniec siel aj roztrhat pre Aerta. Len ci zvolili dobru taktiku. Neviem preco to nehrali na QS, Remco by chytal utoky ale nestriedal by lebo ma vzadu Aerta a Belgicania by vzadu netahali lebo sak vpredu maju Remca. Materialu na tuto taktiku mali hodne. No ale tiez je pravda ze sa mi lahko hovori po tom co som videl priebeh pretekov.

Po Petrovych vitazstvach sme si mozno tiez hovorili ze urcite prida este jedno. No vyzera to tak ze 3 vyhry z MS su pre karieru cyklistiku strop. Statisticky musia prist aj smolne sezony, zranenia, pokles formy. Nie nadarmo sa nikomu nepodarilo vyhrat MS 4x. Ak by to ale Julian zvladol tak vobec by som nebol sklamany, jeho styl sa mi velmi paci.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Ned 26. Sep 2021 17:05:34

Peter musí hlavne zase jazdiť klasiky, za posledné roky ich išiel 6 ak nerátam republiku, to niekedy zašiel na jar jednej sezóny. Čo myslíte, môže niečo zájsť na Roubaix?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Ned 26. Sep 2021 17:07:45

ifčopifčo píše:Peter musí hlavne zase jazdiť klasiky, za posledné roky ich išiel 6 ak nerátam republiku, to niekedy zašiel na jar jednej sezóny. Čo myslíte, môže niečo zájsť na Roubaix?


Jasneeee…dalsia kocka na poličku…o inom ani nerozmyslam ;)
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Keram » Ned 26. Sep 2021 17:20:21

Krasne preteky aj ked pre nas nie prilis radostne. Zasluzeny vitaz. Utocil a utocil az ich vsetkych rozbil. Taliani to prevahali a Belgicania no neviem. Po boji je kazdy general ale Remco dnes drel az zbytocne prilis. Ako keby sa snazil Eddymu dokazat ze nie je sebec. Frano hovoril ze Sagan zavahal ja si myslim ze to bolo na vykon. Stratil preteky na kockovom bergu. Podciarkuje to posledne dve tri sezony. Ci sa este dokaze vratit na najvyssiu uroven? Netusim. Prial by som si to ale som skepticky.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Ned 26. Sep 2021 17:30:49

ifčopifčo píše:Keď bude Julian takto pokračovať, tak Petra čoskoro vyrovná a možno aj prekoná, okrem čistých šprintov môže vyhrať MS na akomkoľvek profile.

Tak ja dufam ze nie. Niezeby som mal nieco proti Julianovi ale chcel by som aby ten primat ostal v rukach Slovaka. Inak si nemyslim ze Julian bude takto jazdit do neviemkedy. Mozno tak 2-3 sezony max si myslim:)
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Ned 26. Sep 2021 20:43:43

ja som inak rad ze Belgicania opat "utreli hubu" :) Alaphilippe je urcite dobry nositel dresu. ale dufam ze 3 v rade neda:) Sagan bol top cyklista v rokoch 2016-2018 a je aj celkom spravne ze nosil duhovy dres, lepsieho nositela by sme v tych rokoch nenasli. momentalne to iste plati pre Juliana. cize urcite lepsie on ako keby mal nosit dres sice solidny cyklista ako Van Baarle alebo Valgren ale nie su to cyklisti ktori definuju generaciu. neviem uz kto vykupi to Belgicko. to uz je nenormalne aby s takym timom rok co rok boli bez duhy. uz jedine Remco ak trafi nejaku top formu na september ze jednoducho odide a uz ho neuvidia.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Ned 26. Sep 2021 20:47:57

Peto aspon ferovo priznal ze nohy na vyhru nemal. o to viac moze trapit Yorkshire pretoze tam tie nohy na vyhru zrejme mal... co je zaujimave pretoze tiez je to obdobie po TdF pade a tam sa Peto dokazal dost dobre pripravit. cize to je nadej ze momentalne vykony u Petra nie su az tak o tom pade ale skor o narusenej zimnej/jarnej priprave.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod hujhe » Ned 26. Sep 2021 21:20:28

Ja si myslim ze tato zimna priprava sa uz vydari a dozvieme sa ako na tom je Peter po normalnom treningu. Nie je mozne aby niekto chytil 3 sezony po sebe nejaku chorobu. Inak je zaujimave ze Voeckler poradil Julianovi len nech chyta nastupy. Pritom sme asi vsetci vedeli ze Julian musi utocit lebo v spurte velke sance nemal. A este jedno pozitivum, povedali by sme v nedavnej minulosit ze z MS 2021 donesu najlepsi vysledok junior a 23jkar?
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Ned 26. Sep 2021 22:01:17

simko píše:Peto aspon ferovo priznal ze nohy na vyhru nemal. o to viac moze trapit Yorkshire pretoze tam tie nohy na vyhru zrejme mal... co je zaujimave pretoze tiez je to obdobie po TdF pade a tam sa Peto dokazal dost dobre pripravit. cize to je nadej ze momentalne vykony u Petra nie su az tak o tom pade ale skor o narusenej zimnej/jarnej priprave.


Ťažko povedať, či mal. To vie iba on.
Je pekné vidieť, že aj jeho nasledovníci sú iba ľudia, WvA dnes vyfučal, MvdP bol celkom nenápadný, Asgreen skvele pomohol Valgrenovi ale asi sa sám na výsledok necítil. Taký Valgren, to je pre mňa jedna veľká záhada. Celý rok bol skoro neviditeľný a teraz v závere sezóny ide ako píla. WvA podľa mňa doplatil na to, že sa celú sezónu hnal za výsledkami - klasiky, Tour, OH a aj teraz na jeseň Británia na doraz a ide všetko, šprinty, horské, klasikárske, časovky .... Alaphilippe to tak nesilil, poučil sa z roku 2019 kde išiel Tour na GC, potom už v závere sezóny nič nezajazdil. Ale aj tak je zaujímavé ako v Británii prehrával s WvA ako na bežiacom páse a dnes bol taký suverénny.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 85 hostia