Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Majstrovstvá sveta

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod konyk87 » Pon 27. Sep 2021 0:29:43

skvele, ale unavne preteky!
rano sme si vycihali jazdcov pred prezentaciou a potom sme sa postupne presunuli k cielu.
toto bolo nase sieste velke cyklopodujatie, ktore sme navstivili (3x ms, ronde, roubaix a tour) a belgicko je atmosferou jednoznacne nad zvyskom - ak mate moznost tak nevahajte! pri troche stastia stretnete boonena alebo merckxa :)
Prílohy
Screenshot_2021-09-27-00-22-42-045_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2021-09-27-00-22-42-045_com.miui.gallery.jpg (1.63 MiB) Zobrazené 5576 krát
IMG_20210926_130042.jpg
IMG_20210926_130042.jpg (844.35 KiB) Zobrazené 5576 krát
IMG_20210926_091945.jpg
IMG_20210926_091945.jpg (1.34 MiB) Zobrazené 5576 krát
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Majstrovstvá sveta

Poslaťod sportovec » Pon 27. Sep 2021 8:39:17

Horner zase naložil Belgánom:
https://www.youtube.com/watch?v=PK2AN9peZgE

Štybar a Pidcock mali zjavne veľmi fajnovú formu, ale obidvaja mali vpredu kolegov, tak by bolo asi od nich neslušné niečo predvádzať - dostali by strhnuté z výplaty. (Predpokladám, že nikto ako INEOS a QS ich už lepšie nezaplatí.) Tieto národné preteky sú vždy také zábavné.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Pon 27. Sep 2021 9:42:52

https://www.cyclingnews.com/news/matthe ... teammates/
ja nemozem z toho Matthewsa:) po takmer kazdych dolezitych pretekoch sa dozvieme ze mal nohy fantasticke ale nieco ine mu zabranilo v tom aby bojoval o vitazstvo. to je neuveritelne ako je tento chlapik nekriticky voci sebe.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod CyclingGeek » Pon 27. Sep 2021 10:17:43

hujhe píše:Belgicko bez medaily. Uznavam ze Evenepoel sa nakoniec siel aj roztrhat pre Aerta. Len ci zvolili dobru taktiku. Neviem preco to nehrali na QS, Remco by chytal utoky ale nestriedal by lebo ma vzadu Aerta a Belgicania by vzadu netahali lebo sak vpredu maju Remca. Materialu na tuto taktiku mali hodne. No ale tiez je pravda ze sa mi lahko hovori po tom co som videl priebeh pretekov.

Po Petrovych vitazstvach sme si mozno tiez hovorili ze urcite prida este jedno. No vyzera to tak ze 3 vyhry z MS su pre karieru cyklistiku strop. Statisticky musia prist aj smolne sezony, zranenia, pokles formy. Nie nadarmo sa nikomu nepodarilo vyhrat MS 4x. Ak by to ale Julian zvladol tak vobec by som nebol sklamany, jeho styl sa mi velmi paci.


Presne toto ma napadlo, tá Belgická taktika bola doslova stupídna. Evenepoel sa tam zničil na tri krát. A pritom stačilo tak málo... nechať si ho minútku pred pelotónom a Stuyven a Van Aert mohli chytať každý útok..čím by zmarili každý pokus o únik. Taktika Quickstepu. Donútili by tak pracovať Francúzov. Miesto toho sa dostali do predu, Evenepoel ťahal hlavných favoritov ešte 25 km, francúzi sa vzadu skupinky schovávali a pomaly aj nudili z toľkého ničnerobenia...a Evenepoel, k tomu nemám slov, mal som pri ňom vážne otázniky najmä čo sa morálky a chochmesu týka po Gire, ale za včerajšok má u mňa veľké plus, lebo očividne mal najlepšie nohy, aj sa najlepšie cítil a aj tak sa obetoval pre tím, bohužial jeho kolegovia sa roztopili ako belgická čokoláda :lol:
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod adamovotec » Pon 27. Sep 2021 10:21:41

ifčopifčo píše:Peter musí hlavne zase jazdiť klasiky, za posledné roky ich išiel 6 ak nerátam republiku, to niekedy zašiel na jar jednej sezóny. Čo myslíte, môže niečo zájsť na Roubaix?

Zavisi od toho ako sa v Bore dohodnu. Tim na to maju, minimalne dvaja ludia a to Sagan, Politt maju na to aby miesali kartami. V nedelu uvidime. Ak motyka vystreli bude fajn, ak nie ideme dalej :)
adamovotec
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Pon 27. Sep 2021 10:23:50

@CyclingGeek
inak je dost mozne ze toto bolo posledny krat co sa Evenepoel takto zodral pre belgicky tim. on v podstate dokaze odist na hocijakej trati. este stale je mladas tak mozno nechcel si uzurpovat nejake liderstvo v time ale na dalsich MS uz zas bude o rok starsi, ak bude vykonnost tak podla mna uz bude rovnocenny lider ako WvA popripade hocikto iny kto bude mat top formu. ale kazdopadne ja tiez nechapm ako to tym belgicanom rok co rok dokaze preklznut pomedzi prsty a pritom maju tolko moznosti ako tie preteky zrezirovat.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Pon 27. Sep 2021 10:53:31

sportovec píše:Horner zase naložil Belgánom:
https://www.youtube.com/watch?v=PK2AN9peZgE

Štybar a Pidcock mali zjavne veľmi fajnovú formu, ale obidvaja mali vpredu kolegov, tak by bolo asi od nich neslušné niečo predvádzať - dostali by strhnuté z výplaty. (Predpokladám, že nikto ako INEOS a QS ich už lepšie nezaplatí.) Tieto národné preteky sú vždy také zábavné.


To s tým Štybarom a Pidcockom je IMHO taká volovina, že tomu ani sám nemôžeš veriť. Iste, Brit Pidcocok v britmi platenom tíme nemohol prenasledovať Holanďana a Štybar tiež nevyrazil za skupinkou pretože .... Prečo? Pretože to nemá logiku, ak by chcel Štybar kryť chrbát kolegovi Alaphilipovi, tak by naopak do skupinky ktorá ho prenasledovala išiel, taká je cyklistická logika. Tieto všelijaké fámy a konšpirácie sú vždy zábavné.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Pon 27. Sep 2021 10:55:30

@konyk87 - super, závidím ti ale v dobrom ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod sportovec » Pon 27. Sep 2021 11:07:51

ifčopifčo píše:To s tým Štybarom a Pidcockom je IMHO taká volovina, že tomu ani sám nemôžeš veriť.

Kreuziger by ti na to onehdá (2012) povedal: "Byli jsme tam z týmu (Astany) čtyři, i když jiné státy. Je neslušné, aby ho někdo od nás sjížděl,"

A Štybar teraz len: "Mohlo to být ale i na lepší výsledek. Viděl jsem, když Julian nastupoval, je to týmový kolega a kamarád."

Tieto národné preteky (OH, MS, Európa) sú vždy aj tak najzábavnejšie, nič sa na nich nechytá, však ver si čomu chceš, mne je to jedno ja som divák ja sa dobre bavím, v nedeľu to bolo na jednotku ;) Jediná škoda, len že naši popadali a pri kľúčovom roztrhnutí Sagan zostal vzadu.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Pon 27. Sep 2021 11:17:58

Ja neviem, budem si to musieť pozrieť ešte raz, mne sa videlo celkom logické čo Belgičania robili. Vpredu Renco, za ním 30-45 sekúnd balík, pohoda, lenže prišiel Bekestraat a nástup Alaphilippa čo bol koniec pre Petra, vznikla skupina a Belgičania mali šancu prečísliť súperov a dostať do čela tých s ktorými do finále počítali a tak to urobili. Ale každá taktika zlyhá, keď tvoj líder nemá nohy, s tým nerobí žiadny tím nič a asi nikto nečakal, že WvA takto zlyhá.
Horner je celkom zábavný a rád si pozriem tie videá, ale najlepšie mu to ide po pretekoch, tie jeho predikcie väčšinou zlyhávajú, ako tá ktorá robila s Petra jedného s favoritov. Alaphilippe bol suverénne najsilnejší cyklista v peletóne, to množstvo nástupov ktoré urobil a k tomu sólojazda na záver, to bola fantázia.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Pon 27. Sep 2021 11:31:31

sportovec píše:
ifčopifčo píše:To s tým Štybarom a Pidcockom je IMHO taká volovina, že tomu ani sám nemôžeš veriť.

Kreuziger by ti na to onehdá (2012) povedal: "Byli jsme tam z týmu (Astany) čtyři, i když jiné státy. Je neslušné, aby ho někdo od nás sjížděl,"

A Štybar teraz len: "Mohlo to být ale i na lepší výsledek. Viděl jsem, když Julian nastupoval, je to týmový kolega a kamarád."

Tieto národné preteky (OH, MS, Európa) sú vždy aj tak najzábavnejšie, nič sa na nich nechytá, však ver si čomu chceš, mne je to jedno ja som divák ja sa dobre bavím, v nedeľu to bolo na jednotku ;) Jediná škoda, len že naši popadali a pri kľúčovom roztrhnutí Sagan zostal vzadu.


Jasné, akurát keď povieš A povedz aj B, Štybar " Výsledek mohl být lepší. Když Alaphilippe nastupoval, byl jsem vzadu. A když pak nastoupil Valgren, zůstal jsem sedět a teď mě to mrzí.“ čo je jednoducho fakt, bol v skupine predposledný a Julian nastupoval asi z tretej pozície, nehovoriac o tom, že nezareagoval prakticky nikto, pretože ten nástup bol fantastický a pripomenul Petrov Richmond. Je úplne jedno či naši popadali alebo nie, nemali šance udržať selekcie pri druhom prechádzaní flámskeho okruhu a Sagan zostal vzadu pretože na to žiaľ nemal a ver si aj ty, čomu chceš, ja verím vlastným očiam.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod sportovec » Pon 27. Sep 2021 11:55:55

CyclingGeek píše:Presne toto ma napadlo, tá Belgická taktika bola doslova stupídna.

Pravda.

ifčopifčo píše:Horner je celkom zábavný a rád si pozriem tie videá, ale najlepšie mu to ide po pretekoch

Toto bolo pred pretekmi: https://www.youtube.com/watch?v=GVIRVfb3aiY
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod hujhe » Pon 27. Sep 2021 16:04:14

ifčopifčo píše:Ja neviem, budem si to musieť pozrieť ešte raz, mne sa videlo celkom logické čo Belgičania robili...

Ja si stale myslim ze prvy Evenepoelov unik bol zbytocny. Aj na klasikach malokedy vidime aby domestik cislo 1 utocil takto skoro. Takeho jazdca treba setrit na zaver aby pomohol lidrovi v rozhodujucich chvilach. Keby Oss na P-R 150 km pred cielom tahal unik a potom by sme videli ako 50km do ciela je Peter sam lebo Oss uz vypadol, tak tiez by sme asi krutili hlavou ze co to Oss vyvadzal. Zaujimalo by ma ako by vyzerali preteky keby mal Aert v zavere este Evenepoela ktory by bol schopny stahovat Juliana. Ale suhlasim ze faktor c. 1 preco nemaju medailu je ze Aert nemal nohy. Druha vec je ze tou taktikou velmi nesli medaile oproti. Mne sa proste zda ze Aert ma velmi kvalitny spurt a ze Belgicanom stacilo drzat pokope balik a snazit sa nech dojdu do ciela. Oni to asi vyhodnotili tak ze lepsie bude ist co najtazsie preteky. A hej Horner aj trochu kecal ked kritizoval Stuyvena. Stuyven siel na seba nie preto ze on sa tak rozhodol, ale preto ze Aert mu povedal ze dnes nema nohy, takze bolo jasne ze sa Stuyen nevrati z uniku k Aertovi...
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod sportovec » Pon 27. Sep 2021 16:47:43

hujhe píše:Ja si stale myslim ze prvy Evenepoelov unik bol zbytocny. Aj na klasikach malokedy vidime aby domestik cislo 1 utocil takto skoro. Takeho jazdca treba setrit na zaver aby pomohol lidrovi v rozhodujucich chvilach. Keby Oss na P-R 150 km pred cielom tahal unik a potom by sme videli ako 50km do ciela je Peter sam lebo Oss uz vypadol, tak tiez by sme asi krutili hlavou ze co to Oss vyvadzal. Zaujimalo by ma ako by vyzerali preteky keby mal Aert v zavere este Evenepoela ktory by bol schopny stahovat Juliana.

Veľmi pekne napísané. Celé to bolo od nich bláznivé. Superdomestik má byť šetrený do záveru. A keď líder vyhlási, že nemá nohy - môžu si úlohy vymeniť. So svojím nezničiteľným motorom mohol kľudne oddýchnutý nastúpiť podobne ako Julián.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Pon 27. Sep 2021 17:59:10

Chlapci dobre kombinujete ale faktom ostava ze ci bol ten remcov prvy útok naplánovaný alebo nie…ak sa takto dohodli v autobuse ze remco bude útočiť nech maju ostatny stres tak ok ja som za pretoze to je presne to na co by som remca pouzil aj ja…hovoríte ze superdpmestik ale vieme ze nim mal byt? Co ked nim mal byt jesper a remco mal byt len ten podrypavak ale no situacia na trati a remcov super den nakoniec spôsobili to ze nielen útočil ale aj chytal a sťahoval a nakoniec aj vypracoval tej čelnej skupine rozhodujúci náskok a priestor…situacia nakoniec ukazala ze mohol byt v ten den naozaj radsej superdomestikom ktory mohol wva doviest az k sprintu a pochytiť vsetky julienove ataky ale ja si myslim ze to nebol prvotný plan a po tom vsetko co remco odpracoval uz na konci proste viac spravit nemohol…podla mna belgický neúspech nebol kvoli zlej taktike ale kvoli tomu ze wva nemal tie nohy ake boli potrebne a ze julien bol proste mega silny
Este k nemu a Francúzom…krasny profesorsky vykon…vzdy boli tak kde mali byt a julien mal super den a nebal sa to vyskusat…cumel som jak puk ked sa zdvihol aj tretíkrát a siel do toho a ostatny uz nezareagovali…velmi zaslúžene vitazstvo a klobuk dole predtym ze bol ochotny sa vystrieľať a keby to nevyslo tak to mal dokoncit senechal…proste parada…Taliani mozu plakat ale takticky to nezvládli lebo najprv sa posrali prvom remcovom útoku a nasledne im ostal na zaver k sonnym nizzolo ktory bol sice silny ale na tomto profile uz nemohol byt dostatocne schopny byt tym rozhodujúcim faktorom…a najvacsi tragedi Austrálčania…vlastne len jeden ostatnym sa ospravedlnujem
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod pepe » Pon 27. Sep 2021 18:14:19

Belgicania zhoreli na tom, ze nemali ziaden funkcny plan B. Oni by ho mali, ale najsilnejsieho cyklistu v Pelotone obetovali na debilnu taktiku, ktoru mohol kludne robit aj niekto iny. Remco by Juliana v zavere v pohode polapal. Vcera isto.Ono, Julian mal aj stastie, ze nikto tam moc neratal, ze uplne vsetkym Top favoritom dojde naraz para. Kym sa druhy sled spamatal, uz tam bola diera.MvP povedal, ze bol v klude, myslel, ze to ostatok dojde. Julian moze vyhrat aj dajsie 3 MS. Fandim mu. NA tieto timove skurvene taktiky je brutal vykonnost najlepsia medicina. Je otras, ze Remco s takou vykonnostou ma robit otroka bande kretenov, radsej by som emigroval do inej repre. A nezacnite mi tu hovorit o timovom sporte.
pepe
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Pon 27. Sep 2021 19:10:40

pepe píše:Belgicania zhoreli na tom, ze nemali ziaden funkcny plan B. Oni by ho mali, ale najsilnejsieho cyklistu v Pelotone obetovali na debilnu taktiku, ktoru mohol kludne robit aj niekto iny. Remco by Juliana v zavere v pohode polapal. Vcera isto.Ono, Julian mal aj stastie, ze nikto tam moc neratal, ze uplne vsetkym Top favoritom dojde naraz para. Kym sa druhy sled spamatal, uz tam bola diera.MvP povedal, ze bol v klude, myslel, ze to ostatok dojde. Julian moze vyhrat aj dajsie 3 MS. Fandim mu. NA tieto timove skurvene taktiky je brutal vykonnost najlepsia medicina. Je otras, ze Remco s takou vykonnostou ma robit otroka bande kretenov, radsej by som emigroval do inej repre. A nezacnite mi tu hovorit o timovom sporte.


Remco je borec ale na ME nemal šance proti Sonymu, neviem, či na mestskom technickom okruhu by kraľoval a netuším, či by dokázal reagovať na drvivé nástupy Alaphilippa. On má skvelý motor, ale príliš výbušný nie je a šprint nemá. Oni oficiálne mali plán B, Remco a Stuyven mali byť superdomestikmi, ale Remco či už z premotivanosti, alebo preto aby dokázal, že vie makať pre tím išiel dopredu príliš skoro a súhlasím, že tam v tých chvíľach mal byť Campenaerts alebo Teuns či Lampart a Remca si mali šetriť na neskoršie fázy pretekov. Neviem, či to bolo plánované alebo Remco sa toho chytil sám, nelúskal som weby a a nehľadal nejaké vyjadrenia. Otázka je aj to, kedy si WvA uvedomil, že na to nemá, či by bola vtedy šanca nejako zmeniť priebeh keby to dal vedieť skôr..
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod pepe » Pon 27. Sep 2021 20:02:43

Ja netvrdim, ze mali ist vo finale na Remca, ale min na posl. 30km tam mohli mat na paradu zostavu. Nemuseli zo seba robit blbcov a nieco skusit. Najlepsie to vystihol dennnik n. V 30min. min druheho polcasu Belgani zistili, ze je nieco zle :)).
pepe
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod slovakpro » Uto 28. Sep 2021 0:02:00

majo píše:
hujhe píše:Heh, tak Evenepoel uz nezmyselne utoci :D


Tak podla mna zmyselne skor nechapem co tam robi declerq? :o


zmyselne? keby nezmyselne neutocil mohol byt pri woutovi poslednych 25km ;)
Obrázok užívateľa
slovakpro
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod slovakpro » Uto 28. Sep 2021 0:05:14

Za Slušný Svet píše:Ak to vyhrá WvA, tak by ešte v cieľovom priestore mal karbobrúskou rozpíliť tú zlatú medailu a polovicu dať Remcovi... Bola by to síce slabá náplasť, ale aspoň symbolicky... :shock:


naivný
Obrázok užívateľa
slovakpro
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 64 hostia

cron