Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Majstrovstvá sveta

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Ned 24. Sep 2017 17:40:34

mam tu toho na tomto fore celkom slusne odpisane ale dnes 1. krat budem trosku vulgarny...dovolte mi takto verejne-neverejne poslat do riti vsetkych petovych neprajnikov ci uz ide o cyklistov z pelotonu alebo kvazi fanusikov(hlavne tych slovenskych) dovolte mi poslat do riti vsetkych tych kvazi novinarov ktori hladali vsetky proti len aby mali citatelov...dovolte mi poslat do riti kazdeho kto kedy po sportovej stranke vyslovil cokolvek proti petovy...a dovolte mi poslat do riti aj marka cavendisha za tie jeho posledne vyjadrenia...fuuujj ale mi je teraz lepsie :D...waaaau...kraaasa tesim sa strasneeee...tesim sa strasne ale nie za seba ani za vas ale za peta sameho tesim sa za jeho zenu a dietatko ktore sa narodi ako dieta trojnasobneho majstra sveta v cestnej cyklistike...tesim sa za vsetkych ktori prispeli k tomuto vysledku...petov otec, mama, brat, 2. brat, sestra, zena, svokrovci, priatelia, treneri, sponzori proste za vsetkych...waaaau...co este mozem napisat?...neviem...proste uz nemam slov...ahaaa este som xcel k ostatnym...strasne sa tesim ze druhy bol prave viking...viem ze urcite xcel veeeeelmi veeeelmi vyhrat ale bohuzial no aj tak mu to striebro zo srdca zelam...blink treti?...to mi velmi nereze ale napriek tomu mu dlzim ospravedlnenie(aj ked sa k nemu nikdy nedostane :D ) ak som obcas zapochyboval o jeho vykonnosti...nikdy mi nebude sympaticky nikdy mu nebudem fandit ale tie podia na MS hovoria same za seba...belgicania znova vyhoreli ale treba povedat ze to skusili...francuzi ok, nemci ok, taliani ok, holandania ok ostatny KO :D :P viem blbost ale musel som to napisat :P :D ludia tesme sa neplujme nenadavajme nespinme len sa tesme...SAGAAAAAAN :D :D :D
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Val » Ned 24. Sep 2017 18:09:32

majo, aj keď sa to na "dámu " nepatrí, musím napísať: do riti, veľmi dobre si to napísal !!!! :-)))))
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod West » Ned 24. Sep 2017 18:35:49

Peter je legenda. Ak by zajtra skončil s cyklistikou tak toto mu už nikto nevezme. Vyhrať 3x majstrovsvá sveta a ešte hneď po sebe je oveľa ťažšie, ako vyhrať 3x TDF. Každá trasa je jedinečná a jazdec musí byť neskutočne univerzálny aby bol vždy kandidát. Pri súčasnej vyrovnanej cyklistike neverím že to niekto najbližších 20 rokov dokáže zopakovať. Navyše Peter to zvládol s nie moc silným týmom, čím nechcem nijako znižovať výkony ostatných našich chalanov. Napokon Juro Sagan vydržal pri Peťovi až do posledného Salmonu a dokončil na 46 mieste čo je skvelé. Hlavní porazení boli tentoraz Belgičania. Napriek hviezdnej zostave, napokon len dvaja skončili pred Jurom Saganom. Osobne som si myslel, že po poslednom stúpaní by v prednej skupine mohli mať 5-6 jazdcov a ten záver pekne zrežírovať pre seba, ale viacerí zrejme nemali TOP formu. Kwiatek tiež veľké sklamanie. Vlastne neukázal vôbec nič. Už teraz sa teším na Insbruck. Budúci rok dúfam bude mať o niečo lepšiu formu ako tento a bude môcť pochybovačom ukázať že to nie je len o špurtoch.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Keram » Ned 24. Sep 2017 19:28:32

Keram píše:Ten kopec je daleko od ciela na to aby Sagan isiel sam. Najhorsi mozny scenar je ze Peter to tam potrha chyti sa ho par superov, vsetku pracu nechaju na nom a v zavere ho niekto unaveneho ospurtuje alebo niekto ujde pred cielom a vsetci sa po Petrovi budu pozerat ako telce na nove vrata. Podla mna najvacsiu sancu ma asi vyhrat ked to dojde do nejakeho spurtu okresaneho balika proti Kristoffovi, Degemu, Blingovi atd. Je sice pekne ze mame az 6 jazdcov tohto roku a Petrovi urcite budu napomocni pokial budu moct ale mohli by ist nasi aj dvadsiati v poslednom kole tam uz aj tak bude Sagan sam a po tom kopci uz duplom. To nie je zhadzovanie nasich to je proste fakt. Nemame jazdca ktory by sa co len kus priblizoval vykonnostne Saganovi. V kazdom pripade moze zahrat velku rolu aj pocasie. Ak bude chladno a dazd preteky budu ovela viac selektivne ako za dobreho pocasia.


Trosku som to tusil :D Gratulacia Petrovi. Ak doteraz niekto pochyboval ze Peter je cyklisticka legenda tak teraz uz nemusi. Prepisat historiu MS sa len tak hocikomu nepodari. ;)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod hujhe » Ned 24. Sep 2017 20:08:01

a neviete ako Alaphilippe pobavil? neviem to najst. A gratulacia Petrovi. Ja som mu veril cely cas. Ved aj v Richmonde to bolo rovnake, si pamätam ze jak Peto zautocil tak ho tam anglicky komentator ani necakal a myslel si dlhu chvilu ze to je australcan.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 24. Sep 2017 20:10:16

Je krasne vidiet ze Petrovi gratuluje taka legenda ako brad wiggins. https://www.instagram.com/p/BZbdOOZlk0v/

Alebo aj Kittel :D

https://mobile.twitter.com/marcelkittel ... 2558599171
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod West » Ned 24. Sep 2017 20:23:43

Focus-Shimano píše:Je krasne vidiet ze Petrovi gratuluje taka legenda ako brad wiggins. https://www.instagram.com/p/BZbdOOZlk0v/

Alebo aj Kittel :D

https://mobile.twitter.com/marcelkittel ... 2558599171


Cav ešte negratuloval? :twisted:
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Ned 24. Sep 2017 20:42:43

West píše:
Focus-Shimano píše:Je krasne vidiet ze Petrovi gratuluje taka legenda ako brad wiggins. https://www.instagram.com/p/BZbdOOZlk0v/

Alebo aj Kittel :D

https://mobile.twitter.com/marcelkittel ... 2558599171


Cav ešte negratuloval? :twisted:


on az osobne pri bariere :D
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod VinBron » Ned 24. Sep 2017 21:09:11

O toto sme prišli v prenose, bola to epická stíhačka, sledujte posledné km z vrtuľníku...

https://www.youtube.com/watch?v=yaJGAboivHk
VinBron
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 24. Sep 2017 21:16:07

Netahal pred najazdom do posledneho kilometru balik Burghard? Vidim tam nejaky biely dres a zda sa mi ze je nemecky
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod VinBron » Ned 24. Sep 2017 21:27:04

Burghardt nie, ten prišiel až so stratou 2:32 v skupine s Jurom Saganom. Mohol to byt Geshke, ale vraj sa tam veľa vetral aj Gaviria.
VinBron
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ostrihaneofce » Ned 24. Sep 2017 21:37:45

Tak to bola ozaj riadna naháňačka pri tom výpadku. Aj Sagan sa tam činil. Som myslel, že sa spoliehal čisto iba na šprint, ale chytal ich tam.

Pozerali ste niekto koniec na čt? Ja už som ani nevedel, na ktorom programe som nakoniec skončil po tom výpadku :D Benčík znova nesklamal :D Ten dáva dobré hlody pri komentároch na Sagana :D :D Pri opakovačke šprintu dá v priamom prenose "Čoo ti jebee" :D Potom zo srandy zadre slovenčinou s riadnym prízvukom "Tak jebneme po borovičke" :lol:
Podobne komentoval aj v Dohe, je to stále na youtube :D
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Keram » Ned 24. Sep 2017 21:52:09

Jo Bencik ma Peta rad :D

Mohol by dakto opisat co sa tam dialo? Z tej helikoptery nevidim ani trt. Vidim jedine ze Gav s Cortom chytili Alaphillipa s Mosconom a potom isiel dan sam ale Petra neviem identifikovat z takej vysky a v slovenskom drese tak neviem povedat ci sa vozil alebo chytal uniky. V kazdom pripade raz ma aj on narok byt "smart rider" . Na MS vyzera ze vzdy sa sustredi len na jeden moment a nie je taky zivelny ako na ostatnych pretekoch.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ostrihaneofce » Ned 24. Sep 2017 21:55:34

@Keram
Hej všimol som si, že mu fandí. Aj doobeda pred štartom v štúdiu povedal, že si nevie predstaviť, že by mal vyhrať niekto iný.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ostrihaneofce » Ned 24. Sep 2017 21:56:18

Moscon bol nakoniec diskvalifikovaný :o Že sa zahral na Demára :P :D
Bol chytený na videu ako sa po páde vracia do pelotónu. Auto ho trochu vyviezlo na kopec. Niečo podobné ako kedysi Nibaliho na Vuelte.
Škoda pre neho. Vrhá to na neho trochu zlé svetlo po skvelých výkonoch.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 24. Sep 2017 21:59:13

Z toho videa sa mi zda ze v jednom momente chytil nastup grega a nestriedal dal mu len sa obzrel za seba a isiel z cela prec.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod emor » Ned 24. Sep 2017 22:01:16

fuuuuu... takmer som dnes dosiahol tepovú krekvenciu 180 za minútu a nie na bicykli - ale pred telkou :D takmer neuskutočniteľné sa stalo realitou a Peter je campione del mondo di tre mondi :) !!!!!
ale vrátim sa ku dvom veciam - záznamu z vrtulníka počas posledných 3 kilometrov a vyjadreniam niektorých aktérov - zvlášť bronzového :roll: Peter pokryl trikrát nástupy ktoré mohli byť aj úspešné. Minul pred záverečným špurtom viac energie ako priamy konkurenti - Kristoff a ešte viac ako Blink. Pozíciu si vyjazdil zase výdajom väčšej energie a svojim majstrovstvom. Nikoho nevytláčal a nikoho neblokoval . Ani samotného novopečeného zeleného Tdf2017 Blinka. Nemôžem si odpustiť ale tie Blinkove vyjadrenia - je to biedne a aj na hanbu. Chápem že sa cíti a že je víťazný typ - ale je proste horší o tak veľký rozdiel že by to mal chápať a nerobiť si hanbu. Proste Peter dnes vyhral kôli mnohým okolnostiam ale v prvom rade preto že z tých ktorý boli na bedni a v prvej desiatke - bol najsilnejší najlepší a najzručnejší. A ak si niekto myslí že 3x po sebe nosiť dúhu je v prvom rade o šťastí - hmmmm - NIE. Je to o majstrovstve a potom o kuse šťastia. Blinka už je zbytočné riešiť ale po tých jeho rečiach na cyclingnews som si to tu nemohol odpustiť. :lol:

Ľudia cyklistickííííííí .... mááááme toho najlepšieho z najlepšííích PETRA SAGANA a že sa z neho môžme tešiť je úžasná vec :) Budúci rok zase v dúhe :) no nie je ten svet o trošku krajší ? ;-)
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ostrihaneofce » Ned 24. Sep 2017 22:11:18

Škoda, že nie je budúci rok trasa, ktorá by dávala aspoň minimálnu šancu na pokračovanie série :) Bolo by zaujímavé sledovať, či by zasa dokázal posunúť hranicu ďalej. Takto to je považujem za ukončené, tri a dosť
Nie, že by to bolo málo :D
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ostrihaneofce » Ned 24. Sep 2017 22:17:17

Ak by niekto zachytil video z tlačovej konferencie, dajte prosím odkaz
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod motyliLET » Ned 24. Sep 2017 23:51:57

ostrihaneofce píše:Tak to bola ozaj riadna naháňačka pri tom výpadku. Aj Sagan sa tam činil. Som myslel, že sa spoliehal čisto iba na šprint, ale chytal ich tam.

Pozerali ste niekto koniec na čt? Ja už som ani nevedel, na ktorom programe som nakoniec skončil po tom výpadku :D Benčík znova nesklamal :D Ten dáva dobré hlody pri komentároch na Sagana :D :D Pri opakovačke šprintu dá v priamom prenose "Čoo ti jebee" :D Potom zo srandy zadre slovenčinou s riadnym prízvukom "Tak jebneme po borovičke" :lol:
Podobne komentoval aj v Dohe, je to stále na youtube :D


nemas link na ten cesky komentar s bencikom jeho mam rad :) on peta zere
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 78 hostia