Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Majstrovstvá sveta

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod lukas » Pia 24. Sep 2021 23:58:25

@konyk87
Ále, celé zle. tento bláznivý covid spôsobuje, že nás nikam nepustia, repre je ubytovaná každá kat. v inom hoteli vzdialených hodinu cesty a keďže tu nešli telky a mať Svrčka so Saganom vo večernom spravodajstve televízií je priorita č. 1, stal sa tu zo mňa televízny redaktor. podpisoval som papier, že z priestoru dejiska nepublikujem žiadne video ani audio, takže môžem ísť maximálne na hotely, kde naši bývajú, keď nechcem prepisovať vyjadrenia.
Fotografa zo všadial vyhadzujú, nedostane sa nikam inde ako bežný divák okrem press centra. Ak by som vedel ako to bude, ani necestujem. takze zive vstupy z dejiska zabudni.
Jedinou vyhodou tohto vyjazdu bolo, ze som sa aspon kratko porozpraval so Svrckom aj Hikelom (co ste si mohli vypocut) a aspon z toho som mal fajn pocit.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod slovakpro » Sob 25. Sep 2021 17:25:07

majo píše:
simko píše:
konyk87 píše:merckx uz narozpraval kadeco a mam pocit, ze na stare kolena sa z neho stava taky belgicky golonka :)

myslim si ze dobre prirovnanie:)

Tak toto si trafil uplne presne…Eddy je cista Belgicka cykloziletka
Remco by mal podla mna skusit to co mu ide najlepsie…dlhy unik daleko pred cielom cisto na vykon…a ak sa mu podari odist tak by to mal wva relativne jednoduchá…postačí ku postrážiť si par jednotlivcov nic viac



Majo pozri si toto, potom napis :)
https://www.youtube.com/watch?v=GVIRVfb ... hrisHorner
Obrázok užívateľa
slovakpro
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod konyk87 » Sob 25. Sep 2021 18:43:21

stihli sme prenos z poslednych 10 km zien vo fan zone v antverpach a musim povedat, ze som cakal vacsi zaujem...
som zvedavy rano na start muzov.
Prílohy
IMG_20210925_184137.jpg
IMG_20210925_184137.jpg (319.28 KiB) Zobrazené 6570 krát
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Sob 25. Sep 2021 19:13:01

@konyk87 - tak vyzerá to tak, že ženská cyklistika Belgánov nebaví ako majú k nej postoj ako Lefevere :lol: Ale zajtra sa nebojím, popri trati ich bude IMHO veľa a budú sa snažiť pomôcť svojim zachrániť šampionát a konečne získať nejaký titul.

Zaujímavé - dánsky feltet.dk trojhviezdičkovo favorizuje Nizzola, Kristoffa, Ewana a sú pred dvojhviezdičkovými borcami ako Alaphilippe, Asgreen, Mohorič a dve hviezdičky má aj Demare, vyzerá to, že reálne počítajú aj so šprintom len málo redukovaného peletónu, takže to vidia podobne ako simko, tak som zvedavý. Ja si stále myslím, že keď sa po 200 kilometroch vrátia na ten väčší okruh tak nastane výrazná selekcia a neverím, že taký Demare to má šancu ustáť.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod sportovec » Sob 25. Sep 2021 20:26:04

slovakpro píše:Majo pozri si toto, potom napis :)
https://www.youtube.com/watch?v=GVIRVfb ... hrisHorner

Ten Horner je fajnový :ugeek:
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Sob 25. Sep 2021 21:49:13

Kto to zajtra vyhrá?
Francúzsko - Obhajca Alaphilippe **** bude pravdepodobne vysoko, ale vyhrať pre neho bude veľmi ťažké pretože na mestskom okruhu nie je stúpanie kde by sa dokázal zbaviť najväčších súperov a nemá taký dobrý šprint ako MvdP, WvA a Colbrelli, nebezpečný bude Cosnefroy**, vyhral Bretónsku klasiku kde v šprinte porazil Alaphilippa, ale ME naznačili jeho limity, Senechal** je taký tretí vzadu ktorý ale dokáže slušne zašprintovať, podľa tohtoročných výkonov je Demare v zostave omyl, neviem si predstaviť, že vydrží všetky selekcie.
Belgicko - najsilnejší tím, sú doma a WvA***** ukazoval v Británii výbornú formu takže patrí k top favoritom, môže vyhrať z úniku, šprintom a len nejaká smola mu môže zabrániť zúčastniť sa finále. Superdomestici Remco*** a Stuyven* mu majú pomáhať v závere, ale za určitých okolností môžu zabojovať
o víťazstvo, Remco dlhším únikom, Jasper šprintom ktorý má slušný alebo podcenením súperov ako to bolo tento rok na Primavere.
Slovinsko - silný tím, najviac favorizujem Mohoriča***, v tejto sezóne jazdí výborne a všetci si na neho budú musieť dať pozor a nedovoliť mu zdrhnúť, pretože sa bude ťažko chytať. Roglič* je skvelý cyklista, ale na technickom okruhu mu príliš neverím, nie je navyknutý jazdiť vo Flámsku, ale keď si
neustelie a bude vo finále v popredí vie slušne zašprintovať. Podobne Pogačar*, akurát ten šprint má slabší.
Taliansko - Colbrelli**** jazdí tento rok výborne, podľa jeho vlastných slov schudol dietov (ketony?) 6 kg a v jeho lezeckých výkonoch to je vidieť. Na ME bol výborný a Remco mal z neho nervy, no na Coppa Sabatini ho Valgren porazil, ale o dva dni sa opäť dostal na víťaznú vlnu a ak by sa stal majstrom sveta asi by nikto nebol prekvapený. V zálohe sú Trentin** a Nizzolo* ale tu by bolo víťazstvo niekoho z nich pre mňa prekvapením. Taliani jazdia šampionáty výborne ako tím, no som zvedavý či ambiciózny Moscon* ktorý po slabších sezónach je zdá sa opäť na svojich najlepších číslach nebude mať ambície vyhrať z nejakého úniku.
Briti - Cav bude pomáhať a je bez šance dostať sa do finále, veľkým otáznikom je Pidcock****, Vueltu išiel tréningovo a ťažko sa odhaduje jeho forma, ale ak sa mu podarilo vyladiť k jarným číslam, bude veľmi nebezpečný. Ďalší ktorý stojí za pozornosť je Hayter*, má veľmi dobrý šprint a kopce zvláda výborne, limitovať ho môžu skúsenosti z takýchto ťažkých a dlhých pretekov.
Holandsko - MvdP***** je favorit najvyššieho rangu, ak ho ovšem nezradí chrbát a ja dúfam, že nie. Pomáhať aj dlhším únikom mu môže tento rok výborne jazdiaci Van Baarle** ktorý by za určitých okolností mohol ísť aj na seba. Bauke Molema by ma nejakým top umiestnením prekvapil, tento rok nie je na svojich top číslach, aj keď skúsenosti mu nechýbajú a klasiky vie jazdiť.
Dánsko - po Belgicku asi najsilnejší tím na takéto preteky, skvelý Asgreen****, prebudený Valgren**, rýchly Pedersen***, ktorý klasiky vie a v Harrogate 2019 ukázal svoju kvalitu, fúzatý Cort* ktorý exceloval na Vuelte ....... každý z nich môže byť nebezpečný.
Španielsko - tu si neviem predstaviť ani jedného borca ako favorita na víťazstvo, klasikár Garcia* dostal odo mňa jednu hviezdičku a takisto Aranburu* len ako možné prekvapenie.
Austrália - zaujímavé, ako niektoré cykloweby dávajú vysoko Ewana*, ja jednoducho neverím, že to dokáže prežiť až do záveru, najmä flámsky okruh môže znamenať jeho koniec, hviezdičku má pre prípad, žeby preteky neboli selektívne a podarilo sa na cieľovú rovinku dostať len málo redukovaný peletón. Skôr verím Matthewsovi** aj keď sa mu v tejto sezóne príliš nedarí, MS jazdiť vie.
Kolumbia - toto nie je okruh pre Kolumbijské ľahké váhy, ale Uran* je skúsený borec a Gaviria* v prípade neslektívnych pretekov zašprintovať vie.
Nemecko - Nominácii Ackermanna celkom nerozumiem, neviem si predstaviť ako by prežil všetky bergy a ešte slušne zašprintoval, skôr Politt** by mohol niečo dokázať, tento rok mu po víťazstve na Tour stúplo sebavedomie, musel by vyhrať z nejakého úniku menšej skupiny kde by si v závere nastupovali. Schachmann* sa po slušnej jari nejako vytratil, na Vuelte bol neviditeľný, ťažko sa odhaduje jeho forma a John Degenkolb vyhral naposledy preteky najvyššej kategórie v roku 2018 takže pochybujem, že sa mu to podarí práve na týchto pretekoch.
Švajčiarsko - Hirschi*** nebol na klasikách tento rok taký výrazný ako v minulej sezóne, ale zdá sa, že sa v priebehu sezóny postupne zlepšoval a vie byť rýchly, Kung* je vytrvalec a mohol by prekvapiť z nejakého dlhého prekvapujúceho úniku.
Ostatné tímy - Portugalčan - Almeida** by mohol opäť iba prekvapiť, tento rok jazdil veľmi dobre, nedávno vyhrak Luxembursko ale k top favoritom určite nepatrí. Nór Kristoff***, čím dlhšie a ťažšie preteky tým je nebezpečnejší a šprint z veľkej únavy je jeho najväčšia zbraň, nechať ho aby bol vo finále by mohlo ostatných sakramentsky mrzieť. Poliak Kwiatek** má ďaleko k svojim najlepším výkonom a nevyhral už vyše roku, ale na OH zašiel slušné preteky a klasiky jazdiť vie.
Američania McNulty*, Powless* by mohli prekvapiť, bradatý junior Simmons im asi bude pomáhať. Štybymu* dávam hviezdičku k úcty k nemu a jeho kariére, škoda, že v tejto sezóne ho prenasledovali choroby a pády, trať mu vyhovuje a v Belgicku má druhý domov. Nezlomnému a bojovnému Skujinšovi* z Lotyšska dávam tiež hviezdičku, skôr pre sympatie k nemu ako preto, žeby som ho radil k favoritom a podobne dávam jednu hviezdičku Hallerovi z Rakúska nech majú aspoň jednu, susedia naši juhozápadní.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod konyk87 » Sob 25. Sep 2021 22:17:22

obcas by som dal o pol hviezdicky viac alebo menej, ale velmi dobre zhrnutie! mozno hayterovi, laportemu a saganovi aj o celu viac a pidcockovi o 1 menej, nech na nom nie je taky tlak :)
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Keram » Sob 25. Sep 2021 22:51:57

Ifco dobre zhrnutie.

Ja mam pocit ze to zajtra skonci podobne ako v Bergene. Teda nie nutne ze by Peto vyhral ale vidim to na sprint 30 cleneho pelotonu :D . Alebo vzide nejaky prekvapivy vitaz ked velke timy budu v poslednom kole taktizovat a niekto zdrhne.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Ned 26. Sep 2021 8:39:03

sportovec píše:
slovakpro píše:Majo pozri si toto, potom napis :)
https://www.youtube.com/watch?v=GVIRVfb ... hrisHorner

Ten Horner je fajnový :ugeek:


Hornera rešpektujem a rad pocuvam jeho analýzy ale ako on sam povedal ze nema vestecku gulu( a okrem toho priznal ze taktiky preteku pochopil az v 30tke ;) ) a tak ako moje aj jeho názory su stale len subjektívne a o vsetkom sa rozhodne az v nedelu na trati
Jeho pohlad je samozrejme ok ja ale by som podotkol ze Belgicko nema v teame len wouta a remca ale je ich tam tolko a su to vsetko take kalibre ze ja si fakt nemyslim zeby mal remco cely den len poslušne nosit vodu a rozrazat woutovy vzduch lebo na to maju Belgičania luxusne počty a silných borcov a bol by hriech nevyužiť remcovu najsilnejšiu stránku cim by dostali pod tlak dalsie silne teamy…ak by boli Belgičania 3ja tak ok ale je ich 8 a vsetko su to cyklisti ktori maju na to aby preteky dokončili na popredných miestach plus maju traktoristu ktory sam dokaze na špici odtiahnuť 250km a ani sa nezapoti
No ale uvidime uz o par hodin ako to bude vyzerat a uz sa na to velmi tesim
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Ned 26. Sep 2021 10:08:30

ako aj Peto hovori, dnes to bude aj o vela padoch. Co som si aj vsimol pri junioroch a u23 ze bolo vela drobnych padov do ktorych boli zapleteni 2-3 jazdci. Dnes to bude teda aj velmi o stasti. Cize staci aby vyhral najsilnejsi z najstastnejsich:)
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Ned 26. Sep 2021 11:38:55

Kto chce vedieť ako to vyzerá v peletóne po prechode cieľom (prejde sa celkom 7 krát plus cieľ) a aké sú tam časové straty, tu je oficiálna stránka časomeračov, dá sa to filtrovať podľa krajín či konkrétnych cyklistov.
https://www.tissottiming.com/2021/crdwc ... ge/11/Live
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod hujhe » Ned 26. Sep 2021 12:59:12

Heh, tak Evenepoel uz nezmyselne utoci :D
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Val » Ned 26. Sep 2021 13:07:56

ifčo, ďakujem. Keď sa to bude ešte viac trhať, bude to dobrá pomôcka.
P.S. Skoro mi mäso prihorelo.... :D :D
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Ned 26. Sep 2021 13:27:59

hujhe píše:Heh, tak Evenepoel uz nezmyselne utoci :D


Tak podla mna zmyselne skor nechapem co tam robi declerq? :o
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod hujhe » Ned 26. Sep 2021 13:30:56

No vacsi zmysel to nabralo len vdaka padu, ale aj tak z toho uniku musi tahat hlavne Remco, kto ma motivaciu mu pomoct? Ak ich peloton dobehne tak Remco vyplytval sily pre nic, ak ich peloton nedobehne tak to znamena ze Remco tahal ako kon a nakoniec ho osprutuju... Najvacsia sanca jeho timu je ist naplno na Aerta.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Ned 26. Sep 2021 13:41:16

@hujhe
Vdaka nemu ale musis tahat aj iny vid Talianov cize nadarmo to podla mna nieje ale ako vravim vsetko je to vec nazoru
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Ned 26. Sep 2021 13:48:17

majo píše:@hujhe
Vdaka nemu ale musis tahat aj iny vid Talianov cize nadarmo to podla mna nieje ale ako vravim vsetko je to vec nazoru


Presne tak, unavujú Talianov a robia preteky čo najťažšie.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod hujhe » Ned 26. Sep 2021 14:04:59

A keby sa Trentinovi nechcelo stahovat? keby ich nedobehli? To chcete povedat ze Remco by z tej skupiny vyhral? Lebo Aert ma obrovsku sancu vyhrat aj z polovicneho balika. Tazke preteky mohol robit aj tak ze by tahal peloton v kopcoch. A mohol by reagovat na utoky inych. Tento Remcov tah bol cisto len o jeho ambiciach.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Ned 26. Sep 2021 14:17:50

A preco by to nemohol vyhrat z tejto skupiny? Mozno prave preto tam bol aj declerq ze ak by to balik vzdal tak by zacal tahat Tím kym by to remco niekde v kopci zas nenakopali a dosiel do ciela osamote…okrem toho ja si nemyslim ze to spravil remco len tak sam od seba…predpokladam ze to bola súčasť taktiky belganov…neverim ze po tom vsetkom co prebehlo za poslednych par dni v médiách ze by si dovolil ist tak bezohľadne a sebecky…ale jasne ze sa mozem mýliť
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod hujhe » Ned 26. Sep 2021 14:36:08

Remco aj vravel ze prvu cast pretekov si pojde "vlastne preteky".
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 73 hostia