Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Majstrovstvá sveta

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod bloy » Sob 26. Sep 2015 21:58:16

Ale vôbec neprehnala; treba držať palce, aj keď nie je šanca na úspech ;)
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod dem » Sob 26. Sep 2015 23:01:23

Po dlhom case sme mali zenu na MS aj ked pretek jej nesadol bola tam a to je podstatne videlo ju kopa dievcat na Slovensku co bicykluju a maju motivaciu ze je mozne sa tam dostat, inak to nema vsetko perspektivu... a dievcata budu odchadzat na ine sporty kde sa zeny nepotlacaju do uzadia ako v cyklistike na SVK...
dem
 
Príspevky: 183
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod lukas » Sob 26. Sep 2015 23:31:24

Mám teraz chvíľu čas, čítam fórum.
Výkon Terezy ma troška sklamal, popravde som čakal jej odpadnutie z pelotónu v polovici pretekov, nie v druhom kole. V každom prípade ale reagujem na mladé dievčatá.
SZC v nasledujúcich rokoch mení systém financovania centier talentovanej mládeže, kde bude mať počet cyklistiek ale aj ich výsledky vyššiu váhu ako doteraz, čiže kluby s dobrými dievčatami dostanú viac peňazí. To ich má motivovať. Uvidíme teda, či sa ženská základňa zväčší. Problém je, že v žiackom veku skúšate rôzne športy a napokon sa rozhodnete pre ten, kde vidíte budúcnosť a ženská cyklistika zrovna lákavá nie je. Je veľa športov, pri ktorých, ak ste na Slovensku top, dostanete sa do Dukly a máte všetko zabezpečené. U žien v cyklistike toto neexistuje. Ešte uvidíme, či bude pokračovať vôbec mužská Dukla.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 27. Sep 2015 7:51:27

lukas píše:Mám teraz chvíľu čas, čítam fórum.
Výkon Terezy ma troška sklamal, popravde som čakal jej odpadnutie z pelotónu v polovici pretekov, nie v druhom kole. V každom prípade ale reagujem na mladé dievčatá.
SZC v nasledujúcich rokoch mení systém financovania centier talentovanej mládeže, kde bude mať počet cyklistiek ale aj ich výsledky vyššiu váhu ako doteraz, čiže kluby s dobrými dievčatami dostanú viac peňazí. To ich má motivovať. Uvidíme teda, či sa ženská základňa zväčší. Problém je, že v žiackom veku skúšate rôzne športy a napokon sa rozhodnete pre ten, kde vidíte budúcnosť a ženská cyklistika zrovna lákavá nie je. Je veľa športov, pri ktorých, ak ste na Slovensku top, dostanete sa do Dukly a máte všetko zabezpečené. U žien v cyklistike toto neexistuje. Ešte uvidíme, či bude pokračovať vôbec mužská Dukla.

Ako vazne je na tom Dukla? Ak by skoncila tak to by bol koniec.Vsetci nasi najlepsi vzisli z dukly a nemat aspon jeden poriadny kontinentalny tim tak to by bolo strasne.Aj ked mame este CK BB ale to su bez urazky skor vyletnici.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod dem » Ned 27. Sep 2015 8:30:35

lukas píše:Mám teraz chvíľu čas, čítam fórum.
Výkon Terezy ma troška sklamal, popravde som čakal jej odpadnutie z pelotónu v polovici pretekov, nie v druhom kole. V každom prípade ale reagujem na mladé dievčatá.
SZC v nasledujúcich rokoch mení systém financovania centier talentovanej mládeže, kde bude mať počet cyklistiek ale aj ich výsledky vyššiu váhu ako doteraz, čiže kluby s dobrými dievčatami dostanú viac peňazí. To ich má motivovať. Uvidíme teda, či sa ženská základňa zväčší. Problém je, že v žiackom veku skúšate rôzne športy a napokon sa rozhodnete pre ten, kde vidíte budúcnosť a ženská cyklistika zrovna lákavá nie je. Je veľa športov, pri ktorých, ak ste na Slovensku top, dostanete sa do Dukly a máte všetko zabezpečené. U žien v cyklistike toto neexistuje. Ešte uvidíme, či bude pokračovať vôbec mužská Dukla.


Tak konecne trafil niekto klinec presne po hlavicke vid.: Problém je, že v žiackom veku skúšate rôzne športy a napokon sa rozhodnete pre ten, kde vidíte budúcnosť a ženská cyklistika zrovna lákavá nie je. Je veľa športov, pri ktorých, ak ste na Slovensku top, dostanete sa do Dukly a máte všetko zabezpečené. U žien v cyklistike toto neexistuje.
dem
 
Príspevky: 183
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod dem » Ned 27. Sep 2015 8:40:20

Este pridam konecne poradie Slovenskeho pohara 2015, zien-junioriek, ziacok, kadetiek ta zakladna sa oproti roku 2014 trocha posunula len to chce system a koncepciu do buducna.

Office excel tu: http://www.cyklistikaszc.sk/fileman/Uploads/cesta/vysledky/poradie-sp-mladez-2015-09-22.xls
JPG tu:
ziacky http://www.mtbiker.sk/forum/resources/image/225452
kadetky http://www.mtbiker.sk/forum/resources/image/225453
zeny-juniorky http://www.mtbiker.sk/forum/resources/image/225454
dem
 
Príspevky: 183
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod dem » Ned 27. Sep 2015 8:50:19

dem
 
Príspevky: 183
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Keram » Ned 27. Sep 2015 11:16:39

Tak dneska posledny den MS a posledna moznost pre Peta Sagana vylepsit nase nazvime to nevyrazne vykony. Ako Ifco pise treba trochu realizmu a asi sa cakat mozno ani viac nedalo no pre mna bolo napriklad sklamanim ze sa Peter Velits nedostal do nominacie TTT, ze sa Saxo vysypalo v polke pretekov, ze Erik Baska stratil formu a ze Terka Medvedova nedokazala ani dokoncit. Dnesne preteky budu nevyspytatelne. Spokojny budem ak Peter ukaze ze ma este formu a ak skonci do top 10. Ak by bola medaila bolo by to super. Teraz by sa tie jeho druhe miesta celkom aj hodili :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ondro » Ned 27. Sep 2015 11:36:41

Keram, dobre si napísal - (zlepšiť) naše nevýrazné výkony - predpokladám, že myslíš nás diskutérov. 8-) To by sa možno zišlo, aj keď do toho dávame všetko a formu máme celoročne.
Dneska inak beriem všetko, len nie druhé miesto - aby napríklad na páske prehral s Matthewsom. To radšej nech im ujdú Avermaet s Valverdem a Peťo potom vyhrá šprint balíku. Ako keď v hokeji vyhráš malé finále - neprehráš veľké. Nepotrebuje posilňovať pozíciu "nearly man", "runner up", lebo už sa toho fakt nikdy nezbaví. Aj na c-cycling bola tuším nejaká veta, že najjednoduchšie je predvídať, kto bude druhý. Nech je radšej druhý Gegenkolb, Kristoff, Matthews, Cavendish, Sascha Modolo - všetci spolu.
Už sa neviem dočkať.
Čo si v skutočnosti myslím - moje myšlienky sú ovplyvnené emóciami a vierou - každopádne tento profil a parkúr sedí Peťovi maximálne, takže verím, verím.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 27. Sep 2015 12:19:59

ondro píše:Keram, dobre si napísal - (zlepšiť) naše nevýrazné výkony - predpokladám, že myslíš nás diskutérov. 8-) To by sa možno zišlo, aj keď do toho dávame všetko a formu máme celoročne.
Dneska inak beriem všetko, len nie druhé miesto - aby napríklad na páske prehral s Matthewsom. To radšej nech im ujdú Avermaet s Valverdem a Peťo potom vyhrá šprint balíku. Ako keď v hokeji vyhráš malé finále - neprehráš veľké. Nepotrebuje posilňovať pozíciu "nearly man", "runner up", lebo už sa toho fakt nikdy nezbaví. Aj na c-cycling bola tuším nejaká veta, že najjednoduchšie je predvídať, kto bude druhý. Nech je radšej druhý Gegenkolb, Kristoff, Matthews, Cavendish, Sascha Modolo - všetci spolu.
Už sa neviem dočkať.
Čo si v skutočnosti myslím - moje myšlienky sú ovplyvnené emóciami a vierou - každopádne tento profil a parkúr sedí Peťovi maximálne, takže verím, verím.

Suhlasim ako pises radsej nech ujde Vanmarcke,Van Avermaet a Peter vyhra spurt skupiny.Matthews na tom nie je rychlostne tak ako Peter tuto sezonu Peter ukazuje ze je lepsi spurter napr ako Degenkolb takze ak by dosla skupina s jeho najvacsimi spurterskymi konkurentmi Peter by mal stale velku sancu na vyhru lebo ma paradnu rychlost.Hlavne nech to nie je nuda ako v Ponferrade
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Ned 27. Sep 2015 12:54:48

Tak ja s predrečníkmi nesúhlasím, toto nie je etapa na GT, toto sú majstrovstvá sveta a druhé miesto je strieborná medaila, ešte žiaden cyklista zo Slovenska ale ani z Čiech nestál v individuálnych profi pretekoch MS na stupňoch víťazov či ide o RR alebo IT. Takže pre mňa radšej nech je druhý a má historickú medailu a zapísal sa do análov ako keby mal vyhrať šprint skupiny o ktorom by o pár rokov nikto nevedel.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 27. Sep 2015 13:45:59

ifčopifčo píše:Tak ja s predrečníkmi nesúhlasím, toto nie je etapa na GT, toto sú majstrovstvá sveta a druhé miesto je strieborná medaila, ešte žiaden cyklista zo Slovenska ale ani z Čiech nestál v individuálnych profi pretekoch MS na stupňoch víťazov či ide o RR alebo IT. Takže pre mňa radšej nech je druhý a má historickú medailu a zapísal sa do análov ako keby mal vyhrať šprint skupiny o ktorom by o pár rokov nikto nevedel.

Ano druhe miesto je strieborna medaila ale nie je to duhovy dres ktory by mali na ociach pocas celeho roka.O druhom a tretom mieste sa obcas zmienia ale duhovy dres vidno stale
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Ned 27. Sep 2015 14:11:52

Focus-Shimano píše:Ano druhe miesto je strieborna medaila ale nie je to duhovy dres ktory by mali na ociach pocas celeho roka.O druhom a tretom mieste sa obcas zmienia ale duhovy dres vidno stale

Ale tu sa nepolemizuje či je lepšie vyhrať alebo byť druhý ale či je lepšie byť druhý alebo vyhrať šprint peletónu.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod lukas » Ned 27. Sep 2015 14:48:46

dem píše:FACEBOOK Peter Sagan
Presne takto by podpora mladych talentov vyzerat nemala!
https://www.facebook.com/PeterSagan/photos/a.10152271293554467.1073741848.369505964466/10153648502819467/?type=3&theater

dem, viem, že si za podporu všetkého mladého slovenského, ale s týmto vyjadrením Valachovej (+ Korbelovo zdieľanie na FB Sagana) nesúhlasím ani v jednom slove. Juniorský majster sveta Gall je považovaný za nového Sagana. Obrovský talent.
Lucia nemá výkonnosť na MS, na MSR a ČR pred ňou skončilo sedem Češiek. Na SP porazila iba o 4 sekundy kadetku Michaličkovú. Navyše, ona nie je schopná absolvovať preteky s hromadným štartom, tzn. cestovala by do USA iba kvôli časovke. To by bolo bohapusté mrhanie financiami! Otec sa ju silou mocou snažil dostať do Ameriky, ale komisia CC to rázne zatrhla.
Ja jej držím palce, ale človek musí vedieť kam patrí.
Doha 2016 by mala preplácať športovcom časť nákladov, tak potom prosím.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod lukas » Ned 27. Sep 2015 14:53:12

@Focus-Shimano
Dukla. Uvidíme, ešte nie je rozhodnuté, budeme o tom informovať. Valach odchádza určite.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ondro » Ned 27. Sep 2015 22:23:09

UF, tak to bola jazda do neba. Peťo urobil presne to, čo treba, aby sa vyhol druhému miestu - now or never!
A ten rozhovor - je to proste Amík, sedí mu tá Amerika moc. Po tomto ho musia všetci milovať a Američania dva krát viac.
Celý rok bude mať na sebe dúhový dres, celý rok - a bude to mať v pelotóne ešte ťažšie, ešte viac sa ho budú báť. :P
A v neposlednom rade nakoniec pre tento rok nezaostáva za Degenkolbom a Kristoffom, spravodlivo si podelili. Podľa mňa mu pomohlo víťazstvo na Kalifornii a výkony na Tour - presvedčil sa, že je dosť silný, veľmi silný.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Roman » Ned 27. Sep 2015 22:38:25

Ak ma niekto video z STV alebo CT Sport tak by som vas poprosil :)
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 27. Sep 2015 22:47:36

Krasa!! Lukáš navrhujem aby si chodil s Petrom cajstejsie na taketo preteky.Na jar by si mohol ist na Sanremo,Flamsko a Roubaix my citatelia cycling-info sa ti na to poskladame :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod motyliLET » Ned 27. Sep 2015 22:48:00

Dnes to bola parada a zazitok veril som mu chalanovi lebo v takej psychickej pohode ako je posledneho pol roka rok predtym nebol uzivam si to ;) ten nastup na tej kockovej stene bol impozantny za tym este zjazdik jasne ze to tam musel skusit a len tak mimochodom robia aj duhu na zelenom tricku tdf? ;)
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Tibi » Ned 27. Sep 2015 22:58:17

motyliLET píše:Dnes to bola parada a zazitok veril som mu chalanovi lebo v takej psychickej pohode ako je posledneho pol roka rok predtym nebol uzivam si to ;) ten nastup na tej kockovej stene bol impozantny za tym este zjazdik jasne ze to tam musel skusit a len tak mimochodom robia aj duhu na zelenom tricku tdf? ;)


Ta cieľová rovinka sa mi zdala byť nekonečná.
MotyliLET podľa mňa na zelenom tričku na tdf dúhu nerobia.Zelený dres ma prednosť,pretože reprezentuje a robí reklamu hlavne TDF.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 63 hostia