Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Majstrovstvá sveta

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Majstrovstvá sveta

Poslaťod Cycling-Info.sk » Uto 17. Feb 2015 18:32:27

V septembri sú na programe 82. Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike. Komu bude vyhovovať trať v americkom Richmonde či o rok veterná lotéria v Katare?
O nadchádzajúcich troch MS sme písali tu - http://www.cycling-info.sk/aktuality-zo-sveta-cyklistiky-clanky/2098
Oficiálna stránka MS v Richmonde 2015 tu - http://richmond2015.com/
Cycling-Info.sk
Administrátor
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:05:28

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Uto 15. Sep 2015 21:30:05

tak o par dni je na programe TTT . celkom kratka casovka iba 38 km. minuly rok bola 57 km takze vyrazny pokles. favoriti su tradicni. podla mna vysledok BMC bude dost zavisiet od formy Peta Velitsa a Taylora Phinneyho ale zrejme ostavaju najvacsi favorit aj bez ucasti TJVG. urcite Ettix a Orica maju sancu na zlato a ja by som dal sancu aj Lotto Jumbo. Kelderman a Jos van Emden mali tento rok slusne vysledky.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod motyliLET » Uto 15. Sep 2015 21:38:40

Urcite by som z okruhu favoritov na medailu nevylucoval ani tinkoff , sky, a movistar u TTT nikdy nevies a ozaj je to o tom ako to sadne teamu nie jednotlivcovi
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Uto 15. Sep 2015 21:59:59

Pridám to aj sem, keďže je otvorená diskusia priamo k MS
Tu je popis trasy
http://www.pezcyclingnews.com/race_news ... fh4zpe-UQ3
a tu video s Cassanim
https://www.youtube.com/watch?v=bYDpb4hacws
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Uto 15. Sep 2015 22:07:50

simko píše:tak o par dni je na programe TTT . celkom kratka casovka iba 38 km. minuly rok bola 57 km takze vyrazny pokles. favoriti su tradicni. podla mna vysledok BMC bude dost zavisiet od formy Peta Velitsa a Taylora Phinneyho ale zrejme ostavaju najvacsi favorit aj bez ucasti TJVG. urcite Ettix a Orica maju sancu na zlato a ja by som dal sancu aj Lotto Jumbo. Kelderman a Jos van Emden mali tento rok slusne vysledky.


Otázne je či bude P. Velits vôbec nominovaný, sú tam Phinney, Oss, Quinziato, Dillier a Dennis - tí sú podľa mňa jasní, Peter sa asi pobije o miesto s Kungom (Spartakov následník), Rosskopfom a na ďalšieho si neviem spomenúť.

Neviete či sa so Saganom počíta do zostavy Olegovej squadry ?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Uto 15. Sep 2015 22:29:43

Gilbert je tam ešte moja hlava sklerotická a Tinkoff má v predbežnej nominácii - Petra, potom tam je Bennati, Bodnar, Boaro, Jul-Jensen, Rogers a Valgren.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Keram » Uto 15. Sep 2015 22:46:05

ifčopifčo píše:Gilbert je tam ešte moja hlava sklerotická a Tinkoff má v predbežnej nominácii - Petra, potom tam je Bennati, Bodnar, Boaro, Jul-Jensen, Rogers a Valgren.


Takze iba jeden Cierny Peter ak spravne pocitam :D Podla mna by aj bolo vhodne aby sa Sagan zapojil. Troska by pretocil nohy. Ten jeden pretek naviac by mu hadam nejako zasadne nemal ublizit. Ale na medailu to velmi nevidim s touto squadrou. Aj ked prekvapit by mohli.

Vedla som zachytil diskusiu ze ci vrchari alebo klasikari. Jednoznacne klasikari narozdiel od Florencie a Ponferady kde to bolo skor o vrcharoch. Pre mna su favoriti GVA, Sagan, Degenkolb, Kristoff, Stybar mozno Vanmarcke ak je nominovany. Za inych okolnosti urcite aj Fabian. Proste favorizujem flamske typy jazdcov. Takych co idu dobre Flandry a Roubaix.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Renesancia tímovej časovky?

Poslaťod berloq » Uto 15. Sep 2015 22:51:07

Pridám sem aj ja.

Táto disciplína podľa mňa dosiahla svoj vrchol v armstronových dobách, teda po miléniu. Vtedy to bola výsada Tour de France, početné, deväťčlenné zostavy na trati dlhej viac ako 60 kilometrov. A sila tímov sa na takejto masívnej trati naozaj poznala, tímy svišťali vo veľkých rýchlostiach, točili sa, išlo o techniku a zároveň hrubú silu. Takže nie je prekvapením, že tejto disciplíne dominovali tie najsilnejšie tímy, teda ONCE a US Postal. Neskôr TdF, tímové časovky zredukovala, jednak čo sa týka dĺžky trás a tak isto intenzita tejto disciplíny chabla. Naopak na Gire a Vuelte sa začala objavovať s každoročnou pravidelnosťou.

Tento rok sme tých časoviek videli podľa mňa naozaj dosť. Jasne, nejednalo sa o žiadne dlhé trate, trebárs 50 kilometrov, vonkoncom nie ešte dlhšie... Ono na malých podnikoch by to samozrejme mohlo pôsobiť kontraproduktívne. Dlhé GT si len sem tam trúfnu zaradiť dlhú časovku individuálnu, takže vôbec nie tímovú. Po zavedení tímovej časovky na MS – teda komerčných tímov v roku 2012 sa táto disciplína tak trošku vrátila. Dlhá trať, aj keď tímy majú zredukované počty na šesť členov. Lenže tento rok sa ani na MS, žiadna masívna porcia nepôjde. Ani nie 40 km je podľa mňa trošku málo, takže mierna zmena oproti minulým rokom.

Malá rekapitulácia sezóny (aj menšie podniky).

Coppi e Bartali: Stage 1B, Gatteo 13.3 km > CCC Sprandi
Giro del Trentino: Stage 1, Riva del Garda - Arco 13.3 km > Bora-Argon 18
Tour de Romandie: Stage 1, Vallée de Joux - Juraparc 19.2 km > Sky
Giro d'Italia: Stage 1: San Lorenzo Al Mare – Sanremo 17.6 km > Orica
Criterium du Dauphiné: Stage 3, Roanne – Montagny 24.5 km > BMC
Tour of Austria: Prologue, Vienna Ringstrasse 5.4 km > Kaťuša
Tour de France: Stage 9, Vannes – Plumelec 28 km > BMC
Czech Cycling Tour: Stage 1, Uničov 20.4 km > Etixx
Vuelta a Burgos: Stage 2, Burgos 13.14 km > Astana
Vuelta a Espana: Stage 1, Puerto Banús - Marbella 7.4 km > BMC
Tour of Alberta: Stage 2, Grande Prairie 19.6 km > Trek

Ako sme mohli v sezóne vidieť ani jedna časovka sa tým klasickým z pred 10 (a viac rokov) nepodobala. Niekedy sa to na tímovú časovku nepodobalo vôbec. Úplne krátka trať, kde to snáď odtiahne jeden silnejší jedinec alebo to bol povrch, ktorý asi do tímovej časovky nepatrí. Na Dauphiné a na Tour to bola pre zmenu značne zvlnená trať, takže to ani nebolo o skvelých zohratých mužstvách ale skôr o ohliadaní sa a dávaní pozor či sa niekto neodtrhol.

Kto je najväčším favoritom preteku? Ešte pred nedávnom som si trval na tom, že to budú Orica, považujem ich za najväčších favoritov od roku 2013. Lenže výsledky tímu BMC naznačujú obrovskú silu a hlavne sa mi zdá, že BMC stále nevyužili svoj plný potenciál, stále im niekto chýbal. A nanešťastie to tak bude aj teraz, zostava bude ochudobnená o TVG, ktorý je jednoznačne ťahúňom zostavy. Ale aj tak, BMC budú ako obhajcovia najväčší favoriti. Najväčším motorom bude nepochybne Dennis, po zranení sa úspešne vrátil Phinney. Obhajcovia a veľké kone Velits, Oss, Quinziato a Dillier. A tím môže tak isto počítať s Bookwalterom, Burghardom alebo mladým Kungom. Takže jazdcov majú, vyberať môžu.

Orica v tomto nezaostáva, jazdcov majú skvelých. Svein Tuft je veterán, ktorý má toho veľa za sebou, jeho skúsenosti s touto disciplínou sú nenahraditeľné. Durbridge a Hepburn sú elitní stíhači, ktorí už majú za sebou skvelé výsledky aj na ceste. Ďalší dráhari Jens Mouris a Sam Bewley, časovkársky mladíček Damien Howson. Tak isto Lancaster a Mayer, ktorí patria medzi to najlepšie čo dráha na cestu vydala. Som na nich zvedavý. Asi nikto nie je viac zohratý ako borci z Orici, aj keď sa im tento rok až tak nedarilo, šancu na titul majú veľkú.

Quick-Step tak isto patrí medzi favoritov. Ale považujem ich naozaj až za tretích najväčších. Jasne QS majú v sebe niekde vnútri dedičstvo Highroadu, takže jazdia časovky skvele aj v takých zostavách, že by to málo kto čakal. Tím bude opäť postavený okolo skvelého Martina. Lenže ťažko sa ubrániť dojmu, že k zostave akú mali 2012 a 2013 tomu dosť chýba. Tých mien odišlo viac a je otázne či to dokážu plnohodnotne nahradiť.

A ďalej by mohli prekvapiť asi už iba Sky. Briti, keď sú vo forme nezadá si s nimi nikto a vedia vyhrávať úplne všetko. Pravda je, že tu na MS nikdy taký lauf nemali. Ďalšie dobré výsledky by mohli zajazdiť (ako spomínate) silné tímy Movistar, Tinkoff, Astana a v disciplíne dobrý IAM.

Takže taká malá moja prognóza. A ak viete ešte o nejakej tímovej časovke zo sezóny, pokojne doplňte.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Renesancia tímovej časovky?

Poslaťod ifčopifčo » Uto 15. Sep 2015 23:20:30

berloq píše: Ale aj tak, BMC budú ako obhajcovia najväčší favoriti. Najväčším motorom bude nepochybne Dennis, po zranení sa úspešne vrátil Phinney. Obhajcovia a veľké kone Velits, Oss, Quinziato a Dillier. A tím môže tak isto počítať s Bookwalterom, Burghardom alebo mladým Kungom. Takže jazdcov majú, vyberať môžu.


Pekný rozbor, len by som upresnil širšiu nomináciu BMC, nie je tam Gurghard a ani Bookwalter a ani Rosskopf ako som si myslel zase ja ale sú tam Gilbert a Van Avermaet.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

TTT

Poslaťod berloq » Str 16. Sep 2015 16:11:59

ifčopifčo píše:Pekný rozbor, len by som upresnil širšiu nomináciu BMC, nie je tam Gurghard a ani Bookwalter a ani Rosskopf ako som si myslel zase ja ale sú tam Gilbert a Van Avermaet.

Dík.
Aha, škoda, priznám sa, že keď som to písal, nejak som to úplne presne neštudoval, len som odhadoval na základe schopností. A je to myslím škoda, BMC majú vo svojich radoch lepších ľudí do tímového chronometra, ako sú Gilbert alebo aj GVA. Gilbert má dni svojej najväčšej slávy za sebou, už ani zďaleka nedisponuje takým ťahom. Van Avermaet asi silný bude, veľmi silný, ale neviem, podľa mňa majú proste do tej disciplíny lepšie kone.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Renesancia tímovej časovky?

Poslaťod nat » Str 16. Sep 2015 22:53:59

berloq píše: Vtedy to bola výsada Tour de France, početné, deväťčlenné zostavy na trati dlhej viac ako 60 kilometrov. A sila tímov sa na takejto masívnej trati naozaj poznala, tímy svišťali vo veľkých rýchlostiach, točili sa,

ja si myslim, ze sa to utriaslo do spravnej roviny. Aspon na etapakoch. Timovu casovku mam rad, ale zas v 60 km casokach sa dali nakupit strasne velke rozdiely nie vinou leadra, a tym sa ochudobnit o kopec zaujimavych subojov.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Štv 17. Sep 2015 12:10:08

Cavendish vraj zvažuje svoju účasť na MS po páde na ToB má niečo s ramenom. Som zvedavý na koho Briti pôjdu.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Štv 17. Sep 2015 12:12:12

Keď sme pri tých TTT, kto si z vás pamätá na tímové časovky "amatérov" keď sa išlo na 100 km a išli iba štyria cyklisti? To boli slušné galeje.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Keram » Štv 17. Sep 2015 14:32:10

https://www.youtube.com/watch?v=hSHIKy0tRBk&app=desktop Zaujimave video. Sudiac z toho co som videl nie je sanca ze by toto skoncilo klasickym hromandnym sprintom. Ten kratky kopec s kockami kde sa tam ukazuju 11-12% mi pripomina Peterberg hoci je asi este kratsi.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Renesancia tímovej časovky?

Poslaťod berloq » Štv 17. Sep 2015 16:35:39

nat píše:ja si myslim, ze sa to utriaslo do spravnej roviny. Aspon na etapakoch. Timovu casovku mam rad, ale zas v 60 km casokach sa dali nakupit strasne velke rozdiely nie vinou leadra, a tym sa ochudobnit o kopec zaujimavych subojov.

No niektoré tímy naozaj nakupovali :lol: . Treba dodať, že vtedy sa žiadne súboje nepripúšťali, kormidlo pretekov bolo pevne držané! Avšak, je otázne nazývať dnešný stav správnou rovinou. Tento rok práskli tímovú časovku do deviatej etapy, iba veľké šťastie ich zachránilo od toho, že celý rok nedopadol fatálnym fiaskom. Doteraz neviem, čo si od toho sľubovali...

ifčopifčo píše:Keď sme pri tých TTT, kto si z vás pamätá na tímové časovky "amatérov" keď sa išlo na 100 km a išli iba štyria cyklisti? To boli slušné galeje.

O tomto vedel mať krásne rozpravy Lubor Tesař. Lenže v 90. rokoch, keď sa to ešte jazdilo, tak časovkárske umenie ako ho dnes poznáme, bolo v plienkach.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod elviska » Štv 17. Sep 2015 17:01:55

Keram píše:https://www.youtube.com/watch?v=hSHIKy0tRBk&app=desktop Zaujimave video. Sudiac z toho co som videl nie je sanca ze by toto skoncilo klasickym hromandnym sprintom. Ten kratky kopec s kockami kde sa tam ukazuju 11-12% mi pripomina Peterberg hoci je asi este kratsi.

Keram, ty vtipkár mám rada tvoje komenty. Peterberg :D Myslel si asi Paterberg
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Štv 17. Sep 2015 17:29:00

Keram píše:https://www.youtube.com/watch?v=hSHIKy0tRBk&app=desktop Zaujimave video. Sudiac z toho co som videl nie je sanca ze by toto skoncilo klasickym hromandnym sprintom. Ten kratky kopec s kockami kde sa tam ukazuju 11-12% mi pripomina Peterberg hoci je asi este kratsi.


Keram tu to máš v reále
https://www.youtube.com/watch?v=bYDpb4hacws
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Keram » Štv 17. Sep 2015 20:44:19

elviska píše:
Keram píše:https://www.youtube.com/watch?v=hSHIKy0tRBk&app=desktop Zaujimave video. Sudiac z toho co som videl nie je sanca ze by toto skoncilo klasickym hromandnym sprintom. Ten kratky kopec s kockami kde sa tam ukazuju 11-12% mi pripomina Peterberg hoci je asi este kratsi.

Keram, ty vtipkár mám rada tvoje komenty. Peterberg :D Myslel si asi Paterberg


Samozrejme :lol: Ale podarila sa mi pekna slovna hracka nechtiac :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Štv 17. Sep 2015 20:50:34

Tak Česi pôjdu majstrák až v počte 7 cyklistov, donominovali ako domestika Bucháčka. Peter by sa ich mohol držať a Roman by mu mohol nenápadne pomôcť ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod elviska » Štv 17. Sep 2015 21:16:57

ifčopifčo píše:Tak Česi pôjdu majstrák až v počte 7 cyklistov, donominovali ako domestika Bucháčka. Peter by sa ich mohol držať a Roman by mu mohol nenápadne pomôcť ;)

Ja som to tiež čítala dakde, tuším na stránke supercycling.cz, že Česi pôjdu majstrák sveta 7. Inak Slováci a Česi budú bývať na jednom hoteli (vybavoval to Rastislav Zoller).
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Ďalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

cron