Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Majstrovstvá sveta

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod West » Ned 23. Sep 2018 19:25:04

Keram
No potom čo sa o ňom narozprávalo v súvislosti s MS mi príde nereálne, že Sagan bude v úniku a najsilnejšie tímy to nechajú bez pozornosti. Francúzi a Španieli to asi budú chcieť dostať pokope pod posledné stúpanie a kľudne na to obetujú pár ľudí. Skôr si myslím, že najlepšie bude jazdiť v balíku a maximálne šetriť sily, čo na širokých cestách ktoré tam sú ide v pohode a potom v tom poslednom stúpaní dať do toho všetko. Tieto superstrmé kopce on jazdiť vie, dokázal to už veľakrát a ak aj dostane nejakú stratu, tak si ju môže v zjazde doraziť. Samozrejme šance nie sú vysoké, nikdy neboli, ale nie nulové.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Ned 23. Sep 2018 23:07:25

No tak ja som dosť skeptický, čo sa týka šance Petra na nejaký slušnejší výsledok. Idú 7x cez Igls, čo je 56 km stúpania v priemere takmer 6%, raz idú cez Gnadenwald čo je síce iba 2,6 km ale v 10,5% a je tam úsek 500 metrový úsek vyše 13% a na záver je Gramartboden 2,8 km v 11,5 % kde je úsek 350 metrov s priemerom 19,7% a maximom 25% a to sú všetko cifry pri ktorých ma bolia nohy už pri tom ako to píšem :lol: To je dosť aj na koňa, Petra to zákonite musí uťahať, najmä ten opakovaný Igls, tam keď v posledných okruhoch zrýchlia ľahké váhy Peter nebude mať odpoveď. Naozaj so neviem predstaviť scenár pri ktorom by Peter mohol skončiť v top 10 a to si myslím, že mám celkom dobrú predstavivosť. Petra do úniku nepustia a podľa mňa bude po prvom či druhom prejazde Iglsu sám, nikto zo Slovákov neprejde Igls 2x za sebou v peletóne, ak áno, budem veľmi prekvapený. Áno, on bol dvakrát relatívne úspešný na Mende, ale vždy to bolo z úniku a etapách, kde sa v priebehu nastúpalo výrazne menej ako to bude na MS.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod menovatel » Pon 24. Sep 2018 0:25:48

ifčopifčo píše:No tak ja som dosť skeptický, čo sa týka šance Petra na nejaký slušnejší výsledok. Idú 7x cez Igls, ... Naozaj so neviem predstaviť scenár pri ktorom by Peter mohol skončiť v top 10 a to si myslím, že mám celkom dobrú predstavivosť. Petra do úniku nepustia a podľa mňa bude po prvom či druhom prejazde Iglsu sám, nikto zo Slovákov neprejde Igls 2x za sebou v peletóne, ak áno, budem veľmi prekvapený

Tak to si riadne pesimistický. Osobne verím, že Juraj vydrží aspoň štyri kolá Igls a Haring aj piate. Potom sa začne zrýchľovať a bude to ťažké. Peťa tipojem do druhej desiatky.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta -Igls

Poslaťod Miki » Pon 24. Sep 2018 9:32:48

Ifčopifčo súhlasím zo všetkým čo si napísal.Už pri zverejnení profilu trate pred rokom som si povedal že Igls bude problém.Ani nie tak percentuálnym stúpaním,ako jeho dlžkou.Pokiaľ by to bol kopec 4-5 km tak by som Saganoví aj veril na ten posledný kopec.8 km stúpanie je však už veľmi veľa na tých 10.-15 kg čo má Sagan naviac oproti vrchárom.Predpokladám,že minimálne posledné 2,3 kolá pôjdu týmy ako Kolumbia,Francúzko,Śpanielsko tvrde tempo, aby sa zbavily odolnejších klasikárov.Domestikov na tento terén majú dosť.Na poslednom stúpaní nečakám pospolu viac ako 30 pretekárov.Ak by sa pretek išiel veľmi konzervatívne tak by hrozilo,že by ten posledný kopec ustál s malou stratou nielen Sagan ale aj iný pretekári,ktorí majú rýchlejší záver, ako napr. Valverde,Alaphilipp,Uram.Krojciger vyslovil myšlienku,že sa všetci budú báť poslednej steny a preto sa pôjde opatrne.Dúfam,že má pravdu a pod to záverečné stúpanie prídu aj zo Saganom.Môj typ.Nebude to ani Alaphilipp, ani Valverde, ale menej známi pretekár.Napr.Moscon .
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod MichalJ » Pon 24. Sep 2018 10:55:27

Otázka je len ako tvrdo sa pôjde. Fakt je možné, že tým že tá trasa je taká super ťažká, pôjde sa dlho veľmi opatrne a pomalé tempo. Tým by tam Sagan mohol vydržať až do posledného prejazdu. Tá namáha cez tie kopce sa ale tak naakumuluje, a pre neho aj to pomalšie tempo bude náročnejšie ako pre ľahkých vrchárov. Aj v tomto prípade ťažko bude mať v závere ešte dosť síl niečo robiť, aj keby náhodou prešiel posledný prejazd Igls a dostal sa až po tú "rampu" vpredu.

Plus na Tour ani Vuelte nejaké "vrchárske nohy" teda neukázal. Som čakal, že skúsi aspoň do nejakého úniku ísť, alebo dať si nejaký poriadny kopec vo vysokom tempe, ale nič. A keď ani nešiel pôvodný plán odísť z Vuelty a ísť na sústredenie do hôr ...
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod elviska » Pon 24. Sep 2018 12:19:56

MichalJ píše:Otázka je len ako tvrdo sa pôjde. Fakt je možné, že tým že tá trasa je taká super ťažká, pôjde sa dlho veľmi opatrne a pomalé tempo. Tým by tam Sagan mohol vydržať až do posledného prejazdu. Tá namáha cez tie kopce sa ale tak naakumuluje, a pre neho aj to pomalšie tempo bude náročnejšie ako pre ľahkých vrchárov. Aj v tomto prípade ťažko bude mať v závere ešte dosť síl niečo robiť, aj keby náhodou prešiel posledný prejazd Igls a dostal sa až po tú "rampu" vpredu.

Plus na Tour ani Vuelte nejaké "vrchárske nohy" teda neukázal. Som čakal, že skúsi aspoň do nejakého úniku ísť, alebo dať si nejaký poriadny kopec vo vysokom tempe, ale nič. A keď ani nešiel pôvodný plán odísť z Vuelty a ísť na sústredenie do hôr ...

No nepovedala, by som, že vrchárske nohy neukázal, na Vuelte nie, tam skôr trénoval. Ale na TDF bol v únikoch aj vo vrchárskych etapách, teda pokým nespadol. Ja som etapu kde spadol, nevidela, kedže som nebola doma, ale počula som, že išiel celkom dobre tie kopce, až neskôr odpadol, a v zjazde spadol . Rozhovor z denníka Šport od pána Lučaniča. Peter Sagan: Ťažké etapy na Vuelte mi dali viac ako tréning. https://sport.aktuality.sk/c/357609/pet ... o-trening/
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Pon 24. Sep 2018 13:58:59

ano je pravda ze presne v tej nestastnej etape v ktorej spadol ukazoval vyborny vrcharsky vykon. co sa tyka Vuelty tak verim tomu ze Peto nemal dovod silit sa v unikoch v horskych etapách len zato aby ukazal nejaku vrcharsku formu. v nicom smerom k MS by mu to neprospelo, neznamena to ze by bol v kopcoch na MS lepsi len zato ze si dal v niektorých vrchárskych etapách na Vuelte riadne do tela. inak Peto sice vzdy hovori ze preteky su prenho najlepsi trening. avsak uz mnohokrát sme videli ako vyborne sa vedel pripravit aj individualne na nejakom vysokohorskom sustredeni. preto stale neviem co si mysliet o dokonceni Vuelty ci je to dobry znak alebo nie:)
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod elviska » Pon 24. Sep 2018 15:35:22

Naši majú nové dresy, alebo vidím zle?
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod lukas » Pon 24. Sep 2018 22:31:14

@elviska
Majú ich predstaviť v piatok, pretože teraz ešte v dejisku nie je žiadny slovenský novinár. A kvôli tomu by v Bratislave na tlačovku nikto neprišiel.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod elviska » Uto 25. Sep 2018 9:34:41

lukas píše:@elviska
Majú ich predstaviť v piatok, pretože teraz ešte v dejisku nie je žiadny slovenský novinár. A kvôli tomu by v Bratislave na tlačovku nikto neprišiel.

RTVS -ka ešte tam nie je? ........ Ja som včera videla dres, na instagrame Mareka Čaneckého, ale neboli práve najkrajšie, ked som dobre videla, tak som videla, bielu aj čienu farbu, ale slovenský znak nikde. A Štoček to mal tuším na sebe, aj počas časovky, alebo som videla zle.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ondro » Uto 25. Sep 2018 18:44:19

Dlho, dlho som tu nebol, ale tieto MS mi už robia svrbenie...

Peťove šance (a o čo iné ide?) sú podľa mňa tak 5%, ale aj tak je sranda, koľko vecí hovorí v jeho prospech:
* MS - ojedinelé preteky, bez vysielačiek, panika
* Valverde - je hlavný a najväčší favorit, veľmi chce, musí, Španieli budú tlačiť, až sa možno predčasne uvaria, vrátane Alejandra
* Rozbíjači - budú tam tímy (Holandsko, Belgicko) aj jednotlivci (Gallopin, Kreuziger, Fuglsang), ktorí to skúsia z diaľky a v takej fáze, keď už bude ťažké rozhodnúť, či rýchlo sťahovať, či nechať a kto atď...
* Pri toľkých borcoch ktorí si robia zálusk, je nemysliteľné, aby dokázali samostatne ustrážiť Sagana, ktorý fakt nie je veľkým favoritom

Podľa mňa to bude ku koncu čoraz väčšia panika, Peťo môže urobiť nejaký zaujímavý pohyb, ale ten brutálny koniec je proste brutálny koniec
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod lukas » Uto 25. Sep 2018 19:15:16

@elviska
Nie je tam ani RTVS, Samo Brečka ide v piatok. Ja zasa nemám peniaze na ubytko aj fotografa x dní, tiež ideme v piatok. Ale fotografie budú skvelé. Určite ste už zaregistrovali nášho nového fotografa Igora Stančíka. Robil aj veľkú foto knihu Nasti Kuzminovej. Teším sa na jeho robotu z nedele. Sledujte web. Samozrejme, motorku mať nemôžeme a ani na cieľovú pásku ho nepustia. K top 10 médiám/agentúram na svete nepatríme.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Str 26. Sep 2018 11:35:20

ked uz sa v tieto dni riesi ta Petova vaha:) viem ze v obdobi jarnych klasik sa to blizi k 80 kg ale zaujimalo by ma kolko ma po absolvovani TdF a Vuelty. lebo viem ze Dumoulin si pochvaloval aj 1 kg rozdiel medzi Girom a TdF tak ak Peto je oproti zaciatku TdF lahsi tak urcite to smerom k nedelnym pretekom bude prenho plus.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Str 26. Sep 2018 20:30:38

no tak uz je oficialny profil pre MS 2019 a potvrdilo sa to co sa predpokladalo a sice ze potencial toho kraja z hladiska kopcov nebude vyuzity. teda vyuzity je ale iba v prvej v podstate nepodstatnej polovici pretekov. Mne sa to javi ako taky lahsi Bergen. ale aspon ze dlzka je zaujimava 284 km.

https://twitter.com/LasterketaBurua/sta ... 9260289024
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod martyn26 » Str 26. Sep 2018 20:49:30

simko píše:no tak uz je oficialny profil pre MS 2019 a potvrdilo sa to co sa predpokladalo a sice ze potencial toho kraja z hladiska kopcov nebude vyuzity. teda vyuzity je ale iba v prvej v podstate nepodstatnej polovici pretekov. Mne sa to javi ako taky lahsi Bergen. ale aspon ze dlzka je zaujimava 284 km.

https://twitter.com/LasterketaBurua/sta ... 9260289024

Vyzerá to, že ak bude mať Peter formu bude najväčší favorit :) . Ale zdá sa mi to ako vhodný profil pre útočníkov. Niečo ako GP Montreal. Dosť nastúpaných výškových metrov a na konci šprint do kopca.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Str 26. Sep 2018 21:04:29

@martyn26
no podla mna to trochu skresluje. tych nastupanych metrov podla môjho odhadu je maximalne 2500. a ten zaver to je sprint mozno do 2-3% stupania. favoriti budu rovnaki ako na MSR. Peto samozrejme bude asi najvacsi favorit ale toto je trat mozno vhodnejsia pre Gaviriu s Ewanom.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Pia 28. Sep 2018 9:18:32

brutalna cyklistika vcera od mladeho belgana...v rozhovore potom poveal ze bicykluje rok a pol...ako to myslel ze rok a pol na ceste alebo celkovo?...no a celkom fajn vykony aj od nasich nemyslite?
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ostrihaneofce » Pia 28. Sep 2018 9:48:47

Remco to myslel tak, že ozaj bicykluje rok a pol :D Predtým, že hrával futbal. Keď už sa má niečo označiť slovom talent, tak toto. Ja keď som bicykloval rok a pol tak som fučal po 30-tich km po rovine, pri priemerke 23 km/h :P :lol:

Ale išiel neskutočne, radosť pozerať. Normálne bolo z tej telky cítiť ten hlad po víťazstve :D Som veľmi zvedavý ako mu v QS postavia budúcu sezónu. Sám povedal, že chce vyhrávať GT. Dúfam, že mu ten skorý prechod medzi profíkov neuškodí, chalan že má 18 rokov!!!

Ale vyskakuje nám posledné dva roky, celkom dosť takých ozaj špičkových mladých talentov na cestu. Remco...za chvilu pravidelne na ceste Van der Poel a Van Aert... Pidcock zatiaľ v cyklokrose ...aj bratia Vacekovci vyzerajú sľubne, ten mladší čo je ešte kadet, že valcuje všetkých v Taliansku každý víkend.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ostrihaneofce » Pia 28. Sep 2018 9:51:16

Čítali ste ako má vyzerať tímová časovka budúci rok?

Neviem si úplne predstaviť, že vôbec Slováci postavia tím. Ešte možno v rámci mužskej časti by dukla vedela postaviť troch, ale neviem ako v ženskej. Nevidím vôbec do interných vecí, ale z pohľadu fanúšika mám dojem, že vzájomné vzťahy v slovenskej ženskej cyklistike nie sú úplne priateľské (ako to už medzi ženami býva :P ). Ešte aby sa nestalo, že niektoré pretekárky nebudú chcieť ísť spolu a pod.

A ešte k tomu formátu....preboha prečo najskôr muži a potom ženy?!?!?! Nehľadajte za tým nejaký sexizmus alebo podobné dnes moderné slová. Ale veď výkony žien a mužov v cyklistike sú neporovnateľné a predsa tá disciplína by mala nejako vrcholiť.

Každopádne za uvádzaného formátu nevidím iného víťaza ako suverénne Holandsko.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod martyn26 » Pia 28. Sep 2018 12:30:06

Niečo som nameral o MS v Yorkshire. Sú to len moje merania a nemusia byť úplne presné, ale približne by sa mali zhodovať so skutočnosťou.
Posledný okruh
Dĺžka: 13,9km
Stúpania na trati:
Otley Road - 1,62km, 3,3%, prevýšenie 54m
Otley Road 2 - 0,84km, 1,9%, prevýšenie 16m
Pot Bank - 0,55km, 1,6%, prevýšenie 9m
Oaker Bank - 0,87km, 3,3%, prevýšenie 29m
Harlow Moor Road - 1,12km, 6%, prevýšenie 67m
Cornwall Road - 0,7km, 3,1%, prevýšenie 22m
Ripon Road - 0,33km, 3,6%, prevýšenie 12m
Parliament Street - 0,59km, 3,4%, prevýšenie 20m (cieľ)
Nastúpané výškove metre: 1 okruh: 229m, 7 okruhov: 1603m
(Modré úseky označujú stúpania)
Prílohy
Snímka obrazovky (26).png
Snímka obrazovky (26).png (1.87 MiB) Zobrazené 14649 krát
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 91 hostia