Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Majstrovstvá sveta

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod hujhe » Ned 18. Sep 2022 15:59:57

elviska- ked sme pocuvali od Avermaeta ze je rovnako dobry ako Peter, alebo od Matthewsa ze mal na to aby vyhral ale nevyhral lebo ____ a lebo ____, tak sme sa tu na tom dobre zabavali. Podobne veci teraz pocuvame o Petrovi od okolia samotneho Petra a nestrannemu cloveku to musi byt podobne vtipne ako vtedy nam ked sa jednalo o inych jazdcov. To je ako keby treneri Juana Sebastiána Molana (ktory ma porovnatelnu sezonu so Saganom) vyhlasoval ze v nedelu porazi Aerta, no neznelo by to trapne pre fanusikov Molana?
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Roman » Ned 18. Sep 2022 16:58:52

Presne tak, ono najhorsie na tom nieje to, ze Sagan nema vykonnost, ale to, ze nas fanusikov uz niekolko rokov vodia za nos. Stale nejaky mechanicky problem, alebo nemal proste nohy, alebo avizuju, ze sa pripravuje na tie preteky, ale potom vlastne tvrdia, ze na tych pretekoch sa pripravuje na tie nasledujuce a ked prisiel na tie nasledujuce tak tam zas tvrdili to iste. Potom tvrdia, ze ma formu a pride na preteky a na nich odstupi atd. To uz trva stvrty rok.
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Ned 18. Sep 2022 19:22:53

@Keram - presne tak, Prívara predsa musí vidieť ako na tom Peter je, veď to je bývalý cyklista. Novinári to je zase iná kategória, tí chcú čítanosť a diskusie a vedia, že keď dajú do nadpisu Sagana tak je úspech zaručený, okrem toho koľko dobrých športových žurnalistov ktorí by sa venovali cyklistike na Slovensku máme?

@Roman - rok 2019 nebol až taký zlý, začiatok sezóny - klasiky boli slabšie (hoci 11. na Ronde a 5. na Roubaix a boj v popredí, čo by sme v súčasnosti za to dali), ale potom Švajčiarsko (4x v top 3 a jedno víťazstvo), víťazstvo v Kalifornii, slušná Tour - bodovačka a etapa, 2. miesto v Quebecu a celkom sľubný výkon na MS, to dávalo nádeje do ďalšej sezóny. Rok 2020 bol špecifický covidový, Peter okrem MSR nebol na žiadnej klasike, Tour bola slabučká, ale Giro bolo sľubnejšie, najmä tá víťazná etapa a zase sme verili, že ďalšia sezóna bude už v OK.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Ned 18. Sep 2022 19:42:21

Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Uto 20. Sep 2022 12:32:15

Výber z Petrových výrokov pre CN
„Nebola to moja najlepšia sezóna, ale ani najhoršia a preto nie som si istý, že by som ju musel teraz zachrániť dobrým výsledkom. Takto sa na to nepozerám,“
„Za posledné dva roky som svoju prípravu pred štartom sezóny musel absolvovať trikrát. Vydržím toho veľa, ale posledné dva roky boli náročné. Vždy som sa dokázal vrátiť silný a niečo som vyhral. Tento rok to bola etapa na Okolo Švajčiarska a na Tour de France som bol tiež v etapách vpredu. Raz to mohlo vyjsť a víťazstvo na Tour by názor ľudí zmenilo.“
„Možno vyhrám štvrtý titul a ukončím kariéru...“ hovoril Sagan s úsmevom. „Keď som na pretekoch, chcem sa ukázať, čo najlepšie. Prečo by som nemohol vyhrať aj teraz? Tri razy som sa stal majstrom sveta, prečo by to nevyšlo štvrtý raz?“ odpovedal s vážnejším výrazom.
„Samozrejme, majstrovstvá sveta sú výnimočné preteky, pretože reprezentujete svoju krajinu a môže vám to vyjsť, ale rovnako to môže skončiť katastrofou. Šampionáty mám veľmi rád, pretože nikdy neviete, ako to vypáli.“
„Za posledné dva roky som na sebe pracoval viac ako kedykoľvek predtým. Ale cyklistika sa mení, tak to je. Zmenili sa preteky, pretekári, preto je prirodzené, že sa mení aj spôsob, akým sa pripravujeme,“ vysvetľuje.
„Musím si trasu dobre prejsť, aby som vedel, ako sa môžu preteky vyvíjať. Zdá sa, že nás čaká veľké prevýšenie. Môžu to byť ľahké i náročné preteky. Vyhovuje to mnohým pretekárom,“ vraví.
„Ak budem v závere v hre, všetko je možné,“ vraví o svojich šanciach.
No comment :o
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod elviska » Uto 20. Sep 2022 13:29:13

ifčopifčo píše:Výber z Petrových výrokov pre CN
„Nebola to moja najlepšia sezóna, ale ani najhoršia a preto nie som si istý, že by som ju musel teraz zachrániť dobrým výsledkom. Takto sa na to nepozerám,“
„Za posledné dva roky som svoju prípravu pred štartom sezóny musel absolvovať trikrát. Vydržím toho veľa, ale posledné dva roky boli náročné. Vždy som sa dokázal vrátiť silný a niečo som vyhral. Tento rok to bola etapa na Okolo Švajčiarska a na Tour de France som bol tiež v etapách vpredu. Raz to mohlo vyjsť a víťazstvo na Tour by názor ľudí zmenilo.“
„Možno vyhrám štvrtý titul a ukončím kariéru...“ hovoril Sagan s úsmevom. „Keď som na pretekoch, chcem sa ukázať, čo najlepšie. Prečo by som nemohol vyhrať aj teraz? Tri razy som sa stal majstrom sveta, prečo by to nevyšlo štvrtý raz?“ odpovedal s vážnejším výrazom.
„Samozrejme, majstrovstvá sveta sú výnimočné preteky, pretože reprezentujete svoju krajinu a môže vám to vyjsť, ale rovnako to môže skončiť katastrofou. Šampionáty mám veľmi rád, pretože nikdy neviete, ako to vypáli.“
„Za posledné dva roky som na sebe pracoval viac ako kedykoľvek predtým. Ale cyklistika sa mení, tak to je. Zmenili sa preteky, pretekári, preto je prirodzené, že sa mení aj spôsob, akým sa pripravujeme,“ vysvetľuje.
„Musím si trasu dobre prejsť, aby som vedel, ako sa môžu preteky vyvíjať. Zdá sa, že nás čaká veľké prevýšenie. Môžu to byť ľahké i náročné preteky. Vyhovuje to mnohým pretekárom,“ vraví.
„Ak budem v závere v hre, všetko je možné,“ vraví o svojich šanciach.
No comment :o

No aj ty, no comment, čo sa ti zase akože zase nepáči, podľa tvojej predstavy a ešte podaktorych.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod elviska » Uto 20. Sep 2022 13:40:28

hujhe píše:elviska- ked sme pocuvali od Avermaeta ze je rovnako dobry ako Peter, alebo od Matthewsa ze mal na to aby vyhral ale nevyhral lebo ____ a lebo ____, tak sme sa tu na tom dobre zabavali. Podobne veci teraz pocuvame o Petrovi od okolia samotneho Petra a nestrannemu cloveku to musi byt podobne vtipne ako vtedy nam ked sa jednalo o inych jazdcov. To je ako keby treneri Juana Sebastiána Molana (ktory ma porovnatelnu sezonu so Saganom) vyhlasoval ze v nedelu porazi Aerta, no neznelo by to trapne pre fanusikov Molana?
Nie neznelo by to trápne, možno pre teba a ešte pre daktorych, aspoň si veria troska . A nie ako podaktorí ľudia, fanúšikovia.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod elviska » Uto 20. Sep 2022 13:42:47

Roman píše:Presne tak, ono najhorsie na tom nieje to, ze Sagan nema vykonnost, ale to, ze nas fanusikov uz niekolko rokov vodia za nos. Stale nejaky mechanicky problem, alebo nemal proste nohy, alebo avizuju, ze sa pripravuje na tie preteky, ale potom vlastne tvrdia, ze na tych pretekoch sa pripravuje na tie nasledujuce a ked prisiel na tie nasledujuce tak tam zas tvrdili to iste. Potom tvrdia, ze ma formu a pride na preteky a na nich odstupi atd. To uz trva stvrty rok.

Joj, vodia nás za nos. :lol: Štvrtý rok? Možno keď tak od Covid obdobia, ale aj tak úplne bez víťazstiev nie je.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Roman » Uto 20. Sep 2022 14:24:52

Ano stvrty rok. 2019, 2020, 2021, 2022. Mal zopar vysledkov za ten cas, ale vo vseobecnosti to od padu na tdf 2018 je tragedia ked to porovnam s tym co jazdil predtym. A je to coraz horsie, avsak z vyjadreni petra a jeho timu mam pocit, ze vlastne ma len smolu a inak je vo forme ako predtym. Co je bullshit takze ano vodia nas za nos
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Za Slušný Svet » Uto 20. Sep 2022 17:23:36

Na základne posledných sebavedomých vyjadrení Sagana, jeho tímu, prezidenta SZC i neúnavného optimizmu niektorých diskutujúcich na tomto fóre budem ja, Saganov verný fanúšik, strašne sklamaný, ak nevyhrá majstrovstvá sveta. Nič iné neberiem, len víťazstvo.
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod hujhe » Uto 20. Sep 2022 19:11:55

Tiez som myslel ze budem ignorovat Petrovu ucast nech nie som znova sklamany. Ale zda sa ze forma stupa a Sagan tim si veri. A to vsetko pri kurze 67 takze mozno si aj nieco podam
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Uto 20. Sep 2022 20:27:59

Ja sa tentoraz pridam tak trochu na elviskynu stranu ajnked druhou castou tohto prispevku ju nepotesim
@ifco ja na tych jeho vyjadreniach nevidim nic hrozne…ziadne prehnane dristy ale v pohode viacmenej neutralne keci pre novinarov…ved povedzme si pravdu ze kto zo sportovcoch pred pretekom(sutazou,zapasom,turnajom) ma porazenecke vyjdrenia do medii? Jednoducho musi byt optimisticky naladeny aspon pred mediamy aj ked fanusikovia ktori sleduju jeho vykony vedia svoje…vyjadrenia teamu, privaru a podobne mam uplne nahaku pretoze vacsina su na jeho vyplatnej pasme a tak je kasne ze nikto z nich nebude mat negstivne vyjadrenia pred pretekom…privara a niektori dalsi su samostatna kapitola…vedia ze peto im prinasa zisky a este nejaky cas bude a preto aj oni sa musia vyjadrovat len v dobrom

Napriek vsetkemu dokonca ani ja tento rok niesom velky optimista a naozaj necakam ziaden velky vysledok…ja budem povazovat za megauspech uz len ked bude Peto vo finale a dostane sancu zabojovat o popredne miesta…ale nic nenasvedcuje tomu ze by sa to mohlo stat

Priznam sa ale ze ja media v podstate nesledujem cize k vacsine vyjadreni sa dostanem vacsinou az tuto pd vas…mna totizto vzdy zaujima hlavne sportova stranka a vsetko ostatne okolo mam viacmenej nahaku…chapem ak sa niekto zaujima aj ine aspekty preto sa vacsinou do tychto debat ze kto co povedal alebo nepovedal nezapajam

V kazdom pripade ja sa na nedelu tesim a dufam v zaujimavy pretek aj ked necakam slovenske farby vpredu a je mi fakt uplne jedno kto a co povedal pred pretekom lebo rozhodne sa az na trati a vitaz bude len jeden
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Roman » Uto 20. Sep 2022 20:40:09

Ja od Petra ocakavam, ze pocas pretekov odstupi. Vsetko ine bude pre mna pozitivne prekvapenie
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Uto 20. Sep 2022 21:21:08

@majo - ja samozrejme budem Petrovi držať palce, ale niektoré tie vyjadrenia sú mimo reality, je to jeho najhoršia sezóna odkedy je v profi peletóne a to jednoznačne, na Tour nebol ani raz blízko víťazstva, dve štvrté, dve piate a jedno šieste miesto ako jeho top výsledky na Tour a čo je hlavné, v celej sezóne ani raz nedokázal v klasikárskych etapách udržať krok s najlepšími, odpadával medzi prvými, takže kde mám zobrať nádej, že zrazu pri zrýchlení favoritov bude s nim držať krok? Alebo si myslí, že to bude ako v Bergene? Veľmi pochybujem, ten kilometrový kopec má priemer takmer 9% a 13% úseky, kedy naposledy dokázal byť na takom stúpaní konkurencieschopný?
Najpesimistickejší scenár - Peter odpadne už na stúpaní Mt Keira a nebude šanca dostať sa do peletónu, dúfam, že sa tak nestane. Optimistickejší scenár, Peter odpadne v stúpaní na okruhu keď sa začne pretekať, čím neskôr to bude, tým lepšie pre neho a tým väčšia šanca skončiť vyššie, ak by to bolo pri poslednom prejdení, tak je šanca na relatívne slušné umiestnenie, možno v top 30?
Nechcem od neho počuť pesimizmus, ale nechcem od neho ani nerealistické, v podstate veľkohubé vyhlásenia ktoré nemajú s realitou nič spoločné. Cyklistika nie je futbal, kde môžeš byť zalezený celý zápas, so šťastím uhrať 0:0 a potom vyhrať na jedenástky. Máte pocit, že Peter je na tom lepšie ako v minulej sezóne? Spomeňte si na MS a jeho výkon, to 26. mesto z minulého roku, to bude ťažké zopakovať. Ale opäť zdôrazním, veľmi rád sa budem mýliť.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod zakliata.panna » Uto 20. Sep 2022 21:28:40

Ako som uz pisal na Sme, ja mam z Petra dobry pocit po tom rozhovore. Zmenil som teda dost svoj nazor. ;) Citit z neho pozitivna energia a snaha zabojovat. Neverim, ze by bol az taky nekriticky voci sebe. Nevravim, ze bude mat dajaky kov, ale isto da do toho vsetko. Mozno zase sa mu vratila radost z cestnej cyklistiky. A tiez je tu asi jedna dobra sprava pre nas - Peter chce 4. titul, takze by mohol potiahnut este viac rokov ako len do 2023, ak budu vhodne profily. A skutocne nevieme, aka je jeho forma, kedze kanadske klasiky stravil na zachode + aj skorsi prichod do Australie svedci o jeho zodpovednejsom pristupe.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod zakliata.panna » Uto 20. Sep 2022 21:34:29

@Ifco, ja verim, ze sa nestal nekriticky, bolo by to smutne, ak by uz nevedel zhodnotit svoje sance. A ano, ak odpadne pri prvom prejazde okruhom, tak bude musiet prehodnotit nastavenie do dalsej sezony - od pripravy po lekara.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Uto 20. Sep 2022 21:48:56

@ifco
Ale ved v tomto vsetkom s tebov uplne suhlasim. Ja som len chcel poukazat na to ze vyjadrenia do medii su take ake proste byt musia…a snazil som sa aj vysvetlit preco su prave take…rozhodol sa startovat(aj ked si nemyslim ze v tejto veci ma uplne volnu ruku…TE, sponozori…) a preto musi dat optimisticke vyjadrenia…podla teba su velkohube(s tym nesuhlasim podla mna su v pohode…optimisticke ale viacmenej neutralne) ale suhlasim ze momentalne nezodpovedaju realite ale chapem preco take su(vid vysvetlenie vyssie)
Situacia by bola ak by sa rozhodol nestartovat…to by sme podla vsetkeho poculi nieco uplne ine a hlavne by ti asi zodpovedalo jeho sucasnym moznostiam a schopnostiam(bohuzial)…ale to ze startuje mi vlieva aspon trosicku nadeje
@zakliata.panna
Heh hej aj mna to napadlo ze ak chce skoncit po 4ej duhe tak si ho asi este chvilu uzijeme v profipelotone 8-)
A ak mas pravdu ze si Peto veri tak by sme mu asi mali verit aj my aj ked ako pise ifco tak je to dost tazke po takejto sezone
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Uto 20. Sep 2022 22:02:00

zakliata.panna píše:@Ifco, ja verim, ze sa nestal nekriticky, bolo by to smutne, ak by uz nevedel zhodnotit svoje sance. A ano, ak odpadne pri prvom prejazde okruhom, tak bude musiet prehodnotit nastavenie do dalsej sezony - od pripravy po lekara.


Žiaľ ja si myslím, že Peter už dlhší čas nevie kriticky zhodnotiť svoje šance, či je to nútená PR záležitosť, alebo to fakt nevidí neviem posúdiť. Len sem tam povie niečo z čoho vyplýva, že vidí ako je ďaleko za najlepšími (trebárs o WvA na TdF).
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Gaučový profesionál » Str 21. Sep 2022 15:47:54

„Nebola to moja najlepšia sezóna, ale ani najhoršia a preto nie som si istý, že by som ju musel teraz zachrániť dobrým výsledkom. Takto sa na to nepozerám,“

Za túto sezónu má podľa PCS 343 bodov, horšiu mal len v 2009 keď ich nazbieral 92.
V časoch keď bol o parník pred zvyškom sveta mával tých bodov okolo 2 tis.
Ak má takýto pohľad na svoje výkony v sezóne tak už sa nečudujem tým vyjadreniam.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Str 21. Sep 2022 21:58:38

Gaučový profesionál píše:„Nebola to moja najlepšia sezóna, ale ani najhoršia a preto nie som si istý, že by som ju musel teraz zachrániť dobrým výsledkom. Takto sa na to nepozerám,“

Za túto sezónu má podľa PCS 343 bodov, horšiu mal len v 2009 keď ich nazbieral 92.
V časoch keď bol o parník pred zvyškom sveta mával tých bodov okolo 2 tis.
Ak má takýto pohľad na svoje výkony v sezóne tak už sa nečudujem tým vyjadreniam.

V roku 2009 ešte nebol profesionálnym cyklistom, vtedy bol v Dukle Trenčín a jazdil v podstate iba 2. preteky kde body nazbieraš veľmi ťažko.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 45 hostia

cron