Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Majstrovstvá sveta

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Gaučový profesionál » Str 21. Sep 2022 22:50:02

ifčopifčo píše:
Gaučový profesionál píše:„Nebola to moja najlepšia sezóna, ale ani najhoršia a preto nie som si istý, že by som ju musel teraz zachrániť dobrým výsledkom. Takto sa na to nepozerám,“

Za túto sezónu má podľa PCS 343 bodov, horšiu mal len v 2009 keď ich nazbieral 92.
V časoch keď bol o parník pred zvyškom sveta mával tých bodov okolo 2 tis.
Ak má takýto pohľad na svoje výkony v sezóne tak už sa nečudujem tým vyjadreniam.

V roku 2009 ešte nebol profesionálnym cyklistom, vtedy bol v Dukle Trenčín a jazdil v podstate iba 2. preteky kde body nazbieraš veľmi ťažko.

Ok, to je jedno. Je to jeho najhoršia sezóna.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Pia 23. Sep 2022 10:39:45

No co ns to povedat? Nesledoval som to len som si precital sumar ale svrco urcite nesklamal…sice to nieje top10 ale ja to tak beriem :lol:
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Pia 23. Sep 2022 10:55:22

tak ja by som to povedal takto. Martin podal vyborny vykon. ale po tom ako odjazdil tu narocnu etapu na Okolo Slovenska tak treba povedat ze takyto vykon sme od neho ocakavali:) cize neskromne ja osobne som ocakaval ze bude v zavere:) jedine ten sprint nevysiel, uvidime co k tomu povie. kazdopadne dufam ze s nim v QS budu dobre pracovat, moze z neho byt vyborny klasikar na rozne profily.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Pia 23. Sep 2022 11:37:40

simko píše:tak ja by som to povedal takto. Martin podal vyborny vykon. ale po tom ako odjazdil tu narocnu etapu na Okolo Slovenska tak treba povedat ze takyto vykon sme od neho ocakavali:) cize neskromne ja osobne som ocakaval ze bude v zavere:) jedine ten sprint nevysiel, uvidime co k tomu povie. kazdopadne dufam ze s nim v QS budu dobre pracovat, moze z neho byt vyborny klasikar na rozne profily.


Predsa je to trochu iné, na Okolo Slovenska bol v silnom tíme kde si plnil úlohy, tentokrát bol osamotený na rozdiel napríklad od Čechov, ktorí tam mali veľmi silný tím, podobne iné tradične silné cyklistické krajiny, musel veľmi rozmýšľať za kým sa vydať a naopak ktorý únik ignorovať, za mňa skvelý výkon. Predsa len má toho v tomto roku najazdené relatívne málo a zrejme má nejaké resty vo vytrvalosti a to môže byť príčina, že sa nevedel v závere viac presadiť, mohli ho zavrieť, atď, atď...
Ešte doplním, oproti letu sa výrazne zlepšil, veď na majstráku stratil na Kubiša 40 sekúnd a porazili ho aj Štoček a Čanecký.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Pia 23. Sep 2022 11:54:35

@ifcopifco
ine sice ano ale forma ked raz je tak je. a Martin tu tazku etapu na konci kontroloval, povedal ze sa citil super a veril si do sprintu. cize cim bola etapa tazsia tym sa na konci citil lepsie nez na zaciatku. jednoducho toto sa nedalo ignorovat a teda pre mna nie je vobec prekvapenie ze Martin bol dnes v zavere. dnes to musel zahrat ako Sagan zvykol na MS. a Martin to vsetko spravil vyborne. len ako aj on hovori, v zavere trochu urobil chybu lebo bol vpredu prilis skoro a potom ho vsetci predbehli.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Pia 23. Sep 2022 19:22:02

Takze Mads Pedersen nakoniec nestartuje…to som nevedel…povazoval som ho za jedneho z fsvoritov
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod hujhe » Sob 24. Sep 2022 15:19:43

Len aby ste vsetci vedeli ze zajtra to konci okolo 9tej rano. Nech to nikto neprepasne :D
A posledny prispevok ze som podam na Petra aom myslel ironicky takze o ziadne peniaze nepridem. Moj posledny tip je Remco.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Sob 24. Sep 2022 15:27:34

@hujhe
Prenos na rtvs zacina uz pred 6ou a ja budem urcite pred TV…milujem pozerat MS
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod maniny » Sob 24. Sep 2022 22:57:00

tento dokument sa da pozerat stale a bez ohaldu na vsetky dalsie vysledky som velmi rad, ze som mat moznost prezivat to
https://www.youtube.com/watch?v=eNgeMjWRtrc
maniny
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:38

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Ned 25. Sep 2022 7:34:15

58km do ciela…idealna vzdialenost pre Remco aby ustval zvysok startovneho pola…dokaze to? No uvidime

Inac zhodou okolnosti som mal moznost pozerat pretek od startu(aj ked som neskor cca 120km prespal :D ) a bola to radost vidiet nase dresy vkuse vpredu s obrovskou snahou nasich pretekarov dostat sa dopredu…az som neveriacky cucal do telky ako dlho dokazal Duri aj opakovane bojovat vpredu o unik…nakoniec sa mu to podarilo…podla mna velmi pekna a dostojna derniera…zelam mu vsetko len to dobre do dalsieho obdobia jeho zivota

No bojim sa ze uz je vymalovane a ze vitaz nebude ani Pogi ani Ala ani Wva a bohuzial ani Sagan…ale moze mi aspon vyjst moj tip 8-)

A Mvdp? Je toto vobec mozne? Hrozne nieco
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Ned 25. Sep 2022 8:42:03

Ustval 8-) gratulujem
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Roman » Ned 25. Sep 2022 8:46:11

A Sagan? Wtf ako sa tam dostal? Tak nakoniec skvely vykon od neho, to som necakal.
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Ned 25. Sep 2022 8:46:39

To akoze co bol za finish o 2he miesto? Tak to som fakt uz necakal…Peto skvele ja som spokojny a zaroven mi vysiel aj tip ma top10 8-)
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 25. Sep 2022 8:47:05

Spokojnosť, WvA utrel opäť hubu a Saganov rekord je stále na míle od prekonania. Sagan 7th je celkom slušné.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Ned 25. Sep 2022 9:03:52

Este by som rad dodal ze Stocek s Canom v cieli s len 6min stratou…na takej dlzke a profile tiez super…Matus velmi potesil a Cano megaprekvapil…po odchode z dukly je ako vymeneny…parada a gratulujem im
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod hujhe » Ned 25. Sep 2022 9:04:31

Takze nakoniec naozaj Remco. Je zaujimave ze Aert ktory ma vela zbrani ako vyhrat MS tak MS este nevyhral a to belgicke prekliatie musel zrusit Remco ktory to vyhral v podstate casovkou. Duha je u Patrickovho milacika takze Julian sa asi moze pomaly poberat. Preteky boli ale trocha nudne, ja som to zapol tesne po tom co sa odputala Remcova skupina od pelotonu no a ziadne pretekanie som nevidel, skor len rezignacie roznych skupin jazdcov. Po kazdom prejazde kopca na okruhu bolo vidiet ze sa Peter pekne drzi vzdy prvej skupiny takze som uz aj zacinal pokukat po rozostupoch s pelotonom kedze z toho mohol byt spurt pelotonu o medailu. No na poslednom kilometri som toto vobec necakal. Myslim ze na kazdych MS by sa mala dat zakruta niekde v okoli 500m aby obzerajuci sa jazdci nevideli ako daleko je peloton :D. Takze Peter parada, cakal som nieco okolo 40, je z toho 7, zelam oddych, zdravie a nicim nerusenu pripravu a vela uspechov uz bez Juraja ktoremu tiez patri vdaka, dopomohol Petrovi k najvacsim vitazstvam.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 25. Sep 2022 9:25:47

Titul je v správnych rukách, dúhový dres bude nosiť najlepší cyklista tejto sezóny, a tak sa mi to páči. ;)
Minulý rok som sa tu rozplýval nad Pogačarom, keď počas jednej sezóny vyhral Liège-Bastogne-Liège, Tour de France a Il Lombardia.
Evenepoel mu tento rok odpovedal trojlístkom Liège-Bastogne-Liège, Vuelta a Majstrovstvá sveta. :o
Sme svedkami neskutočne krásnych časov v cyklistike! 8-) Treba si to vychutnávať...

Klobúk dole pred bratmi Saganovcami i celou našou reprezentáciou. Som na nich veľmi hrdý. Juraj sa rozlúčil pekným únikom a oddanou pomocou pri sťahovaní silnej skupiny. Petrovo 7. miesto je po takejto sezóne veľkým zázrakom. V podstate bojoval o medailu. Obaja bratia si zaslúžia obrovský rešpekt! Peter je stále silný hráč a ja mu prajem v ďalšej sezóne to Miláno-Sanremo. ;)

Situácia okolo van der Poela je smutnou škvrnou na týchto inak veľmi pekných majstrovstvách. Voči Holanďanovi je to strašne nefér, že mu niekto narúšal spánok a pripravil ho o možnosť bojovať o dúhový dres... :(
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Ned 25. Sep 2022 9:50:36

Gratulácia Remcovi, sezóna snov, vyhrať v jednej sezóne GT, monument a dúhový dres, to nedokáže hocikto a dres majstra sveta mu bude náramne svedčať. Belgičania urobili to, čo sa čakalo, ostatné silné cyklistické krajiny zaspali, pretože nechať Remca takto odísť je trestuhodné.
To, čo predvádzala v závere skupina za Remcom bolo až tragikomické, absencia vysielačiek urobila svoje a taktizovali a taktizovali až to pretaktizovali.
Bling, si rozšíril zbierku umiestnení v top 10 na MS a získal druhý bronz na domácich MS ale .... zase to nevyšlo na ten najvyšší stupienok a možností ubúda.
Gratulácia Petrovi k top 10. hanba mi, neveril som, že sa mu podarí dostať sa do takejto formy a je to najmä svetielko nádeje, že budúca sezóna bude výrazne lepšie ako táto, najmä po tom jarnom trápení, keď mal problém vôbec dokončiť preteky.
Vďaka Jurajovi za celú kariéru, trápne zosmiešňovaný cyklista vraj "fanúšikmi" cyklistiky bojoval na svojich posledných pretekoch v kariére tak ako v celej kariére, snažil sa zo všetkých síl maximálne pomôcť svojmu talentovanejšiemu bratovi, Štoček a Čaňo prišli do cieľa a to sa na MS cení.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Ned 25. Sep 2022 10:08:19

Budem asi trosku hnusny ale celkom cakam na Blinkove vyjadrenia…ak zopakuje tie jeho klasicke drusty ze mal na vitazstvo ale iny ho tam nedotiahli tak u mna definitivne skoncil(aj ked vlastne nikdo som ho nemusel :D ) bez ohladu na to ako zasiel tu svoju etapu na tour
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 25. Sep 2022 10:45:12

majo píše:Budem asi trosku hnusny ale celkom cakam na Blinkove vyjadrenia…ak zopakuje tie jeho klasicke drusty ze mal na vitazstvo ale iny ho tam nedotiahli tak u mna definitivne skoncil(aj ked vlastne nikdo som ho nemusel :D ) bez ohladu na to ako zasiel tu svoju etapu na tour

Woutik sa už vygrcal, že nevedel, že špurtuje o medaily a že jazdiť bez vysielačiek je "bullshit" :D
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 62 hostia