Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Majstrovstvá sveta

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod konyk87 » Ned 06. Aug 2023 22:02:04

este taka zaujimavost - ak by sa mvdp podarilo uspiet aj buduci vikend v xco, tak by sa stal historicky prvym muzom, ktory bude sucasne drzat svetove tituly na ceste, v cyklokrose aj v horakoch :) ale vzhladom k tomu, ze uz 2 roky nepretekal, tak tam budu asi iny favoriti, ale pri nom clovek nikdy nevie...

doteraz sa to podarilo len v r. 2015 pauline ferrand-prevot. aj ked pri jej vlanajsej forme, ked ziskala 4 duhove dresy v priebehu mesiaca, tomu zabranilo mozno len to, ze v niektorych disciplinach nestartovala :lol:
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod CyclingGeek » Pon 07. Aug 2023 7:24:27

Krásny pretek
hoci ten protest asi mnohých znechutil (najmä cyklistov), potom tie okruhy to vynahradili. Pády sa dali očakávať. A každým kolom to bola vyraďovačka, kto tam ešte ostane.
MVDP jasne zaslúžený titul, aj vykonnostne nad ostatnými.... aj korunoval svoju úspešnú sezónu.
Belgičania, neviem či sa k ním vyjadrovať, neviem kto skladá zostavu tímu, ale mali by ho vymeniť. Proste ten tím nemal chémiu, celý pretek mi prišli rozdelení. Van Aert nakoniec nemal
žiadnu podporu a vyflusnutý Evenepoel mal pri sebe dvoch jazdcov, strašne zle takticky zajazdené.
Pogačar, klobúk dole. Okruh nebol stavaný na neho, boli to veľmi krátke kopce, kde nemohol byť rozdielovy, aj napriek tomu tretie miesto. Vidím to tak, že Tadejovi dúhový dres cinkne
budúci rok v Švajčiarku, tam by mohla byť trať šitá viac na mieru takýmto jazdcom.
Pedersen ma veľmi prekvapil agresivitou, ktorú ukazoval už niekoľko desiatok kilometrov pred cieľom, v takejto forme som ho popravde ešte nevidel, možno je pre neho škoda, že sa
teraz nejde Pariž-Roubaix, alebo Flámsko :D
Tak verím že tieto pestré MS boli pre nás dobrou upútavkou na Vueltu a ďalšiu časť sezóny ;)
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Majstrovstvá sveta 2023

Poslaťod sportovec » Pon 07. Aug 2023 12:30:57

Po tom proteste, mohli dať nejaké to neutrálne vozenie aspoň 10-20 km, nech sa im svaly rozohrejú (však tam stáli hodinu) a nie to hentak na divoko pustiť.

Tie zákruty a celá tá trať v meste bola veľmi nebezpečná. Dosť sa padalo. Neviem, kto to schvaľoval. Rozhodcovia tam asi sťahovali z trate každého, kto sa priblížil k 15 minútam straty na čelo. (Alebo aj menej?)

Je zaujímavé, že v tomto ťažkom preteku prišli do cieľa:
Czech 3 (zo 4 štartujúcich)
Latvia 3 (4)
Sweden 1 (1)
Austria 4 (6)
Switzerland 3 (6)
Norway 3 (6)

Takže aj niektoré malé relatívne necyklistické národy dokázali slušne obstáť. Máme tu veľké rezervy. Aj keď tu sa cyklisti berú ako otravný hmyz na ceste + cyklocesty sa stavajú slimačím tempom, takže asi tak ... asi čakajme zase iba na zázrak ...

Belgičania (9 ks) si to prehrali samy ... aj keď dať nejako rozumne dokopy všetkých tých top borcov z rôznych tímov sa asi ani nedá.

Chris Horner o tomto preteku: https://www.youtube.com/watch?v=X6uJmGvwSsU
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Pia 11. Aug 2023 15:31:36

naši juniori zašli v časovke veľmi slušne, nechali za sebou viacerých juniorov z cyklistických krajín :!:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Sob 12. Aug 2023 21:08:05

Inac musim sa priznat ze ma celkom potesila vyhra Pidcocka…bajky nesledujem a nepozeral som ani teraz tak asi preto ma potesilo ze vyhral teraz uz viac cestak ako bajker :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod konyk87 » Sob 12. Aug 2023 23:08:31

to, ci je viac cestak ako bajker je diskutabilne - tento rok ma viac vitazstiev na mtb ako na ceste :D

nino uz 12. medaila (prva bronzova) z individualnych elite pretekov - aj v 37 rokoch sa udrzuje konkurencieschopny, dokonca tento rok uz vyhral 2 preteky svetoveho pohara.

mvdp sa nakoniec nedozil ani prveho kola a spadol uz v zavadzaciom kole. velmi podobne som sa vykybloval aj ja cca pred mesiacom a tiez ma viac ako fyzicka ujma stvalo, ze som vobec spadol na takom mieste :lol:
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Predchádzajúci

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 221 hostia