Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Majstrovstvá sveta

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod emor » Ned 27. Sep 2015 23:17:36

8-) Dnes v Richmonde sa stalo to čo sa mnohokrát Petrovi vyčítalo že neurobil. Že sa nevozil a nezaútočil v správny čas a nechal všetkých za sebou. A že to Robieval kedysi, je všetkým známe. ALE DNES SA STAL MASTROM SVETA !!!!!!!!!!! 8-) 8-) 8-) Také úžasné divadlo v poslednom kole a tá neuveriteľná sila , kde sa už netaktizovalo, kde sa išla podlaha od všetkých na čele preteku... Impozantné neuveritelné a dokonalé !

Nekonečná gratulácia Petrovi !!!!

Inak okrem iného mi urobilo celkom radosť že Tomeke Petrovi blahoželal - podľa mňa tak ozaj od šerca a že ich tam bolo viac... Po minuloročnom rovesníkovi Kwiatkowi sa nám na Slovensku splnil sen o majstrovi sveta - Petrovi Saganovi.
Chcem poďakovať nemeckej reprezentácii za výborný a oddaný výkon, rovnako českým chlapcom , Romanovi aj Zdenkovi a v neposlednom rade aj Gregovi, že dnes už nemal síl dolepiť zdrvujúci útok Petra - ktorý sa inšpiroval Fabianom. Budúcnosť ukáže ešte veľmi zaujímavé zápletky v proficyklistike - ale my dnes si užívame jedinečné obdobie slovenského športu :)

A na záver chcem spomenúť - Peter možno nie príliš obratne ale dostatočne pochopiteľne spomenul aj to že šport je zábava ale svet prechádza ťažkými časmi a vyjadril nádej že snáď bude sa môcť športovať aj o rok či dva. klobúk dole za odvahu sa vyjadriť aj k reálnemu svetu. :idea:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod MichalJ » Ned 27. Sep 2015 23:39:24

Dnes fantázia, nemám slov. Už ako sa šlo nejakých 5km pred koncom mi tep vyskočil tak na dvojnásobok (vážne som si ho rátal :D ), potom ako zaútočil Sagan už ani neviem.

Ten Boonen mal ten úsmev tak široký, že vážne nepochybujem že to Peťovi vážne doprial. :) Tiež ma to veľmi potešilo, pekné od neho.

K samotnému závodu, Juro a Mišo sa držali dosť slušne, vydržali dlhšie ako som čakal, až posledné 2 kolá musel Peťo sám, čiže vôbec nie zlé (na pomery aké mal zatiaľ podpory na MS). Potešil aktívny Boonen, určite aj Štybar, v podstate posledné kolo bolo v réžií CZ-SK. GVA klasika, bojoval, ale zase nič z toho. Budúcu jar by som mu už vážne doprial nejaké veľké víťazstvo (aj keď hádam ho neuchmatne Peťovi, ale môžu si monumenty podeliť :D ). Sklamal ma Hagen, keď na konci mal šancu bojovať o medailu, ale GVA len tieňoval a čakal na Kristoffa, na druhej strane aspoň Peťo prišiel sólo.
Nenormálny Valverde, aj na tomto profile prišiel 5. Čo sa týka priemeru výsledkov na MS, jeho už nepokorí asi nikto. Len to víťazstvo chýba ... Veľká pochvala Navardauskasovi, tam je tá medaila ešte oveľa väčšie prekvapenie ako Saganove víťazstvo. Pekne aj Kwiatek, po slabšej sezóne, na MS určite nesklamal. Po úniku aj tak prísť 8., dobrý výkon. To sa ale dá povedať o celej top 10, samé veľké mená.
Posledné slovo k Dumoulinovi. Skončil 11ty! Po neskutočnej (a pre neho veľmi veľmi náročnej) Vuelte, aj po sklamaní z ITT, parádny výkon. A to ešte na twitteri písal že v závere útočil a dobehli ho len 50m pred cieľom, inak mohol brať striebro. Klobúk dole.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ondro » Ned 27. Sep 2015 23:50:15

Emor sa vyjadruje: "A na záver chcem spomenúť - Peter možno nie príliš obratne ale dostatočne pochopiteľne spomenul aj to že šport je zábava ale svet prechádza ťažkými časmi a vyjadril nádej že snáď bude sa môcť športovať aj o rok či dva. klobúk dole za odvahu sa vyjadriť aj k reálnemu svetu."

Toto je pre mňa osobne veľmi zaujímavá téma, aj som sa už k tomu vyjadroval - Peťove verejné výstupy, často krát trochu nešťastné. Vždy (OK, vždy nie) proste niečo pridá - nejakú šaškarinu, alebo teraz príhovor ako miss Connecticut. My Peťa vnímame ako idol a a pre všetko máme pochopenie, ale napríklad na diskusiách na cyclingnews, kam občas nakuknem, je pre toto Peťo pečený varený a mnoho ľudí sa k nemu vyjadruje hodne bez rešpektu. Každopádne to nie je ani zďaleka tak hodnotná diskusia ako tu; a som rád za Emorove ocenenie Saganovho vyjadrenia, lebo podľa mňa to tak naozaj cíti. Je si vedomý (verím), že obyčajný chalan zo Žiliny (mladší brat :P ) dokázal vystúpať až na vrchol svetovej slávy a že má v živote veľké šťastie. A to znamená aj veľkú spoločenskú zodpovednosť. Síce to pre mnoho ľudí mohlo vyznieť dosť trápne - akože želám si svetový mier, ale Peťo to povedal po tom, ako predbehol najlepších svetových cyklistov (aj Avermaeta s Degenkolbom :P ) a nezískal ten dúhový dres za pekný úsmev a dobrú postavu. Proste je to také pekné, povedať pred tým davom, že dnes som veľmi šťastný, ale nie všetci na svete to takto majú. Okrem toho, AMERIKA, tam to fičí, spoločenská zodpovednosť úspešných (športovcov) je jedným z prikázaní. Takže: dobre zrobil a tá Angličtina - na tom ešte hádam popracuje. :P
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod matox » Ned 27. Sep 2015 23:59:06

Lukas, prosim ta, nemas zakulisne info o tom, ci sa predsa len Peto nerozhodne ukazat duhovy dres v Lombardii?

diky :)
matox
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod MichalJ » Pon 28. Sep 2015 0:53:54

Matthews sa v rozhovore vyjadril že Gerrans išiel aj v závere akoby proti nemu, že išiel na svoje triko. Takže v podstate sa dnes môžeme Simonovi poďakovať, keby sa obetoval a sťahoval v závere aj on, tak neviem neviem či by to Peter udržal, mal by to minimálne oveľa ťažšie.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod lukas » Pon 28. Sep 2015 2:19:02

matox píše:Lukas, prosim ta, nemas zakulisne info o tom, ci sa predsa len Peto nerozhodne ukazat duhovy dres v Lombardii?
diky :)

Určite do Lombardie nepôjde. Povedal na tlačovke po anglicky (ešte to zrejme nejako spracujem, bolo tam veľa srandy), že tam vždy na 50-tom kilometri zliezol, takže to nemá význam. On sa už teraz nedokáže sústrediť po takomto úspechu. Abu Dhabi absolvuje iba na pohodu. Nechce tam ísť, čo mu aj verím, že už má toho dosť, ale asi bude musieť...

@Focus-Shimano S Petrom častejšie. Vieš, že je to s ním ťažké. Prvá veta dnes po pretekoch, keď ma zbadal, bola, aby som nepísal hlúposti a až potom nasledovalo to vyjadrenie, ktoré je v audio podobe na webe, takže asi tak. Novinári sú vždy tí zlí. Peter ma už nepotrebuje. Ostatným Slovákom dosť pomáham a vážia si to, lebo o nich nikto ani nezakopne, ale rozumiem, že Peter je niekde úplne inde.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Roman » Pon 28. Sep 2015 2:29:01

lukas píše:@Focus-Shimano S Petrom častejšie. Vieš, že je to s ním ťažké. Prvá veta dnes po pretekoch, keď ma zbadal, bola, aby som nepísal hlúposti a až potom nasledovalo to vyjadrenie, ktoré je v audio podobe na webe, takže asi tak. Novinári sú vždy tí zlí. Peter ma už nepotrebuje. Ostatným Slovákom dosť pomáham a vážia si to, lebo o nich nikto ani nezakopne, ale rozumiem, že Peter je niekde úplne inde.


Nerozumiem, preco vravel aby si nepisal hluposti? Mal na to nejaky dovod?
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod bloy » Pon 28. Sep 2015 7:13:09

Sagan je jednoducho svojský; ale pretekár je to legendárny - už teraz! To čo včera predviedol, tak na to budeme dlho spomínať.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 28. Sep 2015 7:45:30

Sa mi páčilo ako to na konci prežíval Pán Zánický to jeho poď Peťo sa mi neskutočne páči krásne od srdca to hovorí :D Navarasdaukas sa ukázal parádne to jeho 3.miesto je veľké prekvapenie aj keď už minulý rok na tour ukázal že je veľký univerzál tretí v Paríži a včera zas tretí v oveľa náročnejšom teréne .Sklamali ma Francúzi Bouhanniho som ani nevidel Démare sa držal pri Petrovi na predposlednom kopci ale to bolo všetko a potvrdil svoju tohto ročnú mizériu určite je už rád že sezóna končí.A k Petrovi iba jedno.Bravó krásny taktický výkon neukazoval sa šetril a nasadil v pravú chvíľu.Juro s Mišom podali veľmi dobrý výkon .Proste všetko zapadlo ako malo a na tento deň Budeme dlho pamätať ako na MS v hokeji 2002
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod bloy » Pon 28. Sep 2015 8:45:26

Prežívali sme to asi všetci a moja manželka zrejme neodvrátiteľna prišla vďaka tomu ako som prežíval Saganov nástup k dojmu, že som magor. :lol:
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Pon 28. Sep 2015 9:05:56

Nájde sa niekto kto by vymenil zelený dres na Vuelte za ten včerajšok? ;)
Ja som do toho Petrovho nástupu netušil ako na tom je, jazdil netradične v strede peletónu, pár krát sa to rozdelilo a on bol v druhej časti, tŕpol som keď sa vytvoril ten únik kde bol Boonen a mali tam zastúpenie mnohé silné krajiny, veľká vďaka Nemcom že to zobrali na seba a únik kontrolovali, Greipel ťahal výborné, je to skvelý chlapík :lol:
Podobne John ako zalepil Štybyho na poslednom Libby Hill a potom Peter urobil to čo si natrénoval v Montreale 2013. Potom som už veril že to dotiahne aj keď na okamih to v záverečnom stúpaní vyzeralo že má niečo s prehadzovačkou, a on si len vycvakol tretru z pedálu
https://instagram.com/p/8JVPhuKRSF/
Peter sa odvďačil všetkým ktorí mu verili a nastavil zrkadlo tým, ktorí ho odpisovali.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod motyliLET » Pon 28. Sep 2015 9:27:32

videl som tom so slovenskym anglickym francuzskym komentarom, ak ma niekto na cesky pripadne iny dajte link dakujem :)
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Roman » Pon 28. Sep 2015 11:06:00

motyliLET píše:videl som tom so slovenskym anglickym francuzskym komentarom, ak ma niekto na cesky pripadne iny dajte link dakujem :)

Ano pripajam sa k tejto ziadosti :D
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Majstrovstvá sveta

Poslaťod sportovec » Pon 28. Sep 2015 11:11:35

ifčopifčo píše:Nájde sa niekto kto by vymenil zelený dres na Vuelte za ten včerajšok? ;)

Zo slovákov teraz asi už nikto :D

Teda Sagan sa pripravil na majstrovstvá sveta výborne. Osud mu doprial príležitosť a on ju chytil poriadne za pačesy a už ju nepustil.

A aj keby mu to náhodou nevyšlo, tak by to bolo tiež super. Všetci by sme ho aj tak žrali. Nebolo by tu žiadne vyplakávanie, že s ním nikto nechcel spolupracovať alebo že ho zavreli na posledných 300m. Proste nástup a tvrdý boj o zlato až do posledných metrov.

Valverde tento rok výnimočne bez medaily. Toho sa treba opýtať, či by vymenil zelený dres :D Zatiaľ mu bude musieť stačiť tých 6 kusov medailí čo už má doma z Majstrovstiev sveta. Ale na TdF asi siahol na dno síl. Lebo veď na Vuelte sa nedostal ani do top5 :D Ten zelený dres z Vuelty získal ledva-ledva v poslednej etape. No a na svete chytil "až" 5. miesto :lol: Musí mu stačiť víťazstvo v rebríčkoch :D
Naposledy upravil sportovec dňa Pon 28. Sep 2015 11:19:07, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod paula@sile » Pon 28. Sep 2015 11:12:44

gratulacia majstrovi sveta! :D 8-)

tu zaznam z tlacovky po preteku, v anglictine, neviem ci uz to sem niekto hodil, stratila som prehlad…


http://www.steephill.tv/players/youtube ... WU&yr=2015

a sklamany degenkolb…

http://www.steephill.tv/players/youtube ... T8&yr=2015
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Pon 28. Sep 2015 11:22:28

sportovec píše:Valverde tento rok výnimočne bez medaily. Toho sa treba opýtať, či by vymenil zelený dres :D Zatiaľ mu bude musieť stačiť tých 6 kusov medailí čo už má doma z Majstrovstiev sveta. Ale na tejto TdF asi siahol asi na dno síl. Lebo veď na Vuelte sa nedostal ani do top5 :D Ten zelený dres z Vuelty získal ledva-ledva v poslednej etape. No a na svete chytil "až" 5. miesto :lol: Musí mu stačiť víťazstvo v rebríčkoch :D


Valverde bol na tomto profile skvelý, ja som s ním do prvej desiatky nepočítal, jemu stačí víťazstvo na L-B-L, na Valónskom šípe a konečne pódium na Tour - môže byť vytešený ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod bloy » Pon 28. Sep 2015 11:24:27

ifčopifčo píše:... pár krát sa to rozdelilo a on bol v druhej časti, tŕpol som keď sa vytvoril ten únik kde bol Boonen a mali tam zastúpenie mnohé silné krajiny, veľká vďaka Nemcom že to zobrali na seba a únik kontrolovali...


Kritické to bolo najmä v jednu chvíľu, keď sa tam zrazu objavili v úniku štyria Belgičania; to sa doteraz čudujem, že to nevyužili lepšie - mám pocit, že ich brzdili osobné záujmy a nikto nechcel príliš domestikovať. Inak tie viaceré nástupy a úniky urobili tento závod veľmi zaujímavým a som vďačný viacerým jazdcom, že išli aj do takých situácií. Trebárs Degenkolb (ktorý mohol vyčkávať do konca) sa tam v jednej chvíli, pre mňa celkom nečakane tlačil do úniku za Štybym (ktorý to naopak niekde skúsiť musel), podobne v tom väčšom úniku bolo veľmi atraktívne zastúpenie s Kwiatkom, Boonenom, Amadorom (jeho výkon ma potešil), Vivivanim, Stannardom a ďalšími; pekne tímovo šiel spomínaný Andre "Gorila" Greipel, ale aj Poliaci, či Holanďania; snažil sa Vanmarcke, Phinney, Sivtsov, či iní, takže najmä druhá časť preteku bola naozaj veľmi atraktívna. Naozaj sa bolo načo pozerať, pričom ten záver v podaní Petra Sagana to bola skutočná čerešníčka na torte a zadosťučinenie za to, čo nevyšlo v tejto sezóne.

Akurát Alejandrovi tie stupne víťazov tento rok ušli.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 28. Sep 2015 11:41:45

Zaujimalo by ma aku navstevnost malo cycling-info tesne po finisi kedze bol uz taky tradicny vypadok ked Peter bojuje o vyhru :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Majstrovstvá sveta

Poslaťod sportovec » Pon 28. Sep 2015 12:02:06

ifčopifčo píše:Valverde bol na tomto profile skvelý, ja som s ním do prvej desiatky nepočítal, jemu stačí víťazstvo na L-B-L, na Valónskom šípe a konečne pódium na Tour - môže byť vytešený ;)

Je to mimozemšťan proste - tak ako Peter Sagan a zopár ďalších ...
Ten môj predchádzajúci príspevok bol len tak na pobavenie širokého obecenstva. On by bol asi v top10 skoro na každom profile ...

Inak všimli ste si, že do Talianskej zostavy sa nedostal Alessandro De Marchi? Lebo na Vuelte vyzeral, že mu to celkom pekne šlape. Čakal by som nejaký ohrozujúci a silne poskladaný únik aj s ním v posledných kolách ako to bolo minulého roku. Ale asi taliani majú z čoho vyberať ...
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 28. Sep 2015 13:39:00

http://www.cyclingnews.com/news/worlds- ... ebrations/ V článku je video s oslavou slovenského tímu aj s Lukášom keď Peter pretínal pásku :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 48 hostia