Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Majstrovstvá sveta

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Keram » Pon 28. Sep 2015 13:53:53

Este stale to spracovavam a stale mam od vcera vdaka Petrovi dobru naladu :D Jeden z najlepsich sportovych zazitkov pre mna ake som kedy videl. Velmi mi to pripomenulo Montreal. Tu tiez superi nanho akosi "pozabudli". Peter sa uz natrvalo zaradil medzi hviezdy pelotonu. Prislo jeho najvacsie vitazstvo. Take vitazstvo ktore sa uz neda spochybnit. Jeden z mala pretekov kde sa nikto na nic nepripravuje ale vsetci startujuci ho maju za svoj vrchol. Nesmierne sa tesim ako ho uvidim v duhovom drese. Skoda ze nejde na tu Lombardiu ale ak ma zabalit este skor ako bude prenos tak nech radsej ani nejde :D Tak asi uz len na jar.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

MS v kocke

Poslaťod berloq » Pon 28. Sep 2015 16:40:26

Oslavujem aj ja! :D Oslavoval som aj v noci, aj keď k tomu som mal aj iné dôvody. :D

Sagan ukázal niečo parádne. Takto drvivý nástup - extratrieda. Sagan svojimi schopnosťami je prototypom jazdca pre MS, je neskutočne univerzálny. A hlavne som strašne rád, že využil tie svoje "outy" a pretavil ich na víťazstvo. Využil jeho drvivé vsadenie a takisto zúžitkoval, ten neskutočný ťah na rovine, jednoducho parádne víťazstvo.

Porazení Taliani. Písal som o nich ako o zaujímavosti preteku, že momentálne za favoritov braní nie sú... A bola to pravda. Viviani síce skúsil únik, ale nebol ten správny a dá sa len špekulovať o tom, že aj keby to tomu úniku vyšlo či by to dokázal prejsť s najlepšími. A inak? Netrhali tento krát pelotón od začiatku (alebo od kedy chceli...), nekontrolovali čelo (teda chvíľu áno...)... nespravili nič. Trentin a Oss síce na klasikách čo to zajazdiť vedia, ale to je skôr dvojka trieda... Ulissi úplne mimo. Jednoducho Taliani neukázali nič... ako chceli vyhrať, keď nie cez brutálne útočenie? Jasne ono by im to aj tak iba ťažko stačilo, ale aj tak, aspoň šancu si vydobyť.

Porazení Španieli. Tu to samozrejme treba brať s rezervou... ale aj tak. Jasne, Valverde opäť krásne lízal kolesá správnych ľudí, ktorí ho doviedli až k piatemu miestu. Ale ani Španieli na podobnej trati nemajú príliš čo ponúknuť... Buď vrchár alebo veľký univerzál. Chýba nový Freire, hodil by sa nový Flecha, zatiaľ nikto taký nie je. Lobato patrí medzi najväčšie sklamania sezóny... Zdalo sa, že Španieli na podobnej trati uspieť nemôžu... a podľa toho sa zariadili - duchovia v pelotóne.

Porazení Holanďania a Francúzi. Holanďania niečo stvárali... čo to bolo a pre koho to bolo neviem. Trošku málo bolo vidieť Booma, Terpstra vyštartoval ale bol to iba tieň jeho jarnej formy. A nakoniec z nich skončil najlepšie Dumoulin. Francúzov nikto za veľkých favoritov nepovažoval... Lenže podľa mňa boli strašne málo vidieť... kde boli tie ich "late-ataky"? Ísť do preteku s tým, že Arab bude šprintovať asi bolo predsa len neisté. Alfavil to vzdal, a Gallopin (btw: ten na ktorého som si chcel podať, ale Nike ani nevyhodila kurz) síce vyjazdil desinu, ale inak invisible.

Porazení Nemci a aj Nóri. Degenkolbovi a vlastne ani Kristoffovi asi nejde vyčítať nič. Na Nemcov zahrali ostatné silné štáty peknú hru, oslabili ich a Nóri pomocnú ruku nepodali. Potom už to bolo na Degenkolbovi, ale tieňoval nástupy asi príliš skoro, na ten finálny ani náhodou nemal. Kristoff spravil všetko správne, nebolo ho vidieť, ani o ňom počuť, ale takto tvrdý útok zachytiť nemohol.

NA HLAVU PORAZENÍ BELGIČANIA!!! Tento pretek nemohli prehrať... v takej zostave, akú mali, sa tento pretek nedal prehrať! Ale oni to dokázali... Počas preteku som sa len tak pousmieval, ako všetkých školia z jazdy v takomto preteku. Keď sa išlo v pohode stiahli sa z čela, keď si bolo treba dávať pozor boli tam kde mali byť. A potom to prišlo... Boonen do úniku? To akože fakt? Boonen, o ktorom už teraz môžeme povedať, že bol najlepším z Belgičanov, mal predsa čakať schovaný za Vandenberghom a čakať a tieňovať nástup posledného útočníka. Belgičania mali ďalších 8 jazdcov, ktorí mohli byť v úniku... Van Avermaet toho asi veľa zle nespravil, ale zlyhal, nemal na to. Gilbert to je už obohratá pesnička, snažil sa skrývať podobne ako Valverde, ale zároveň sa tak strašne bál, že mu niečo odíde, že tam musel byť. Skrátka a jasne... Belgičania sú najväčšími porazenými tohto preteku!
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35


Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod MichalJ » Pon 28. Sep 2015 17:06:56

K tým Belgičanom, za ich hlavnú prehru považujem moment, keď skončili vpredu v skupine cca 20 ľudí asi 5, ale nevyužili z toho vôbec ale vôbec nič, a nechali sa dobehnúť. V tej skupine nebol ani Sagan napríklad. Tam keby zabrali, tak neverím že by tu skupinu ešte zvyšok dorazil.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod bloy » Pon 28. Sep 2015 18:43:57

MichalJ píše:K tým Belgičanom, za ich hlavnú prehru považujem moment, keď skončili vpredu v skupine cca 20 ľudí asi 5, ale nevyužili z toho vôbec ale vôbec nič, a nechali sa dobehnúť. V tej skupine nebol ani Sagan napríklad. Tam keby zabrali, tak neverím že by tu skupinu ešte zvyšok dorazil.


Písal som veľmi podobne o niečo vyššie o tom istom, nechcem sa opakovať tak len toľko, že podľa mňa do toho žiaden ten Belgičan nešiel s tým, že sa v tom úniku v ktorom sa ocitli obetuje, ale každý tam šiel skôr s vlastnou ambíciou na víťazstvo a to v tom momente keď bolo treba nasadiť poriadne tempo jednoducho nemohlo klapnúť.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod kubachy » Pon 28. Sep 2015 19:45:44

nech sa paci, majstrovsky wallpaper vo vysokom rozliseni
http://i.cubeupload.com/LegZvb.png
kubachy
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Tibi » Pon 28. Sep 2015 19:53:29

bloy píše:Prežívali sme to asi všetci a moja manželka zrejme neodvrátiteľna prišla vďaka tomu ako som prežíval Saganov nástup k dojmu, že som magor. :lol:


Tak tu sme na tom podobne,ani moja nezdieľa moje nadšenie z cyklistiky.Ked som si pri nástupe Petra 2,5 km pred cieľom kľakol pred televízor,tak zahlasila,že už som zrelý pre psychiatra.
Nedá mi,aby som tu ešte nepochválil J.Sagana a M.Kolara.Podľa mňa úmyselne stupňovali a ladili svoju formu na MS,preto aby čo najviac pomohli svojmu KAMARATOVI (bratovi),čo sa im aj na 100% podarilo.Raz darmo môžte mať hviezdnych domestikov,ale brat je brat.Aby to niekto nepochopil zle,teraz narážam na TS a jarné klasiky.
Neviem či už je ten správny čas,ale v TS by mohli začať, oveľa viac využívať oboch na čiernu prácu pre Petra.Možno ešte na pomoc v monumentoch nedozreli,ale podľa mňa už dokážu ostať pri Petrovi niekde okolo 30km pred cieľom a pri JK bude treba aj domestikov okolo Peťa meniť.Hlavne preto,aby mal vždy pri sebe čerstvých.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 28. Sep 2015 20:14:51

Tibi píše:
bloy píše:Prežívali sme to asi všetci a moja manželka zrejme neodvrátiteľna prišla vďaka tomu ako som prežíval Saganov nástup k dojmu, že som magor. :lol:


Tak tu sme na tom podobne,ani moja nezdieľa moje nadšenie z cyklistiky.Ked som si pri nástupe Petra 2,5 km pred cieľom kľakol pred televízor,tak zahlasila,že už som zrelý pre psychiatra.
Nedá mi,aby som tu ešte nepochválil J.Sagana a M.Kolara.Podľa mňa úmyselne stupňovali a ladili svoju formu na MS,preto aby čo najviac pomohli svojmu KAMARATOVI (bratovi),čo sa im aj na 100% podarilo.Raz darmo môžte mať hviezdnych domestikov,ale brat je brat.Aby to niekto nepochopil zle,teraz narážam na TS a jarné klasiky.
Neviem či už je ten správny čas,ale v TS by mohli začať, oveľa viac využívať oboch na čiernu prácu pre Petra.Možno ešte na pomoc v monumentoch nedozreli,ale podľa mňa už dokážu ostať pri Petrovi niekde okolo 30km pred cieľom a pri JK bude treba aj domestikov okolo Peťa meniť.Hlavne preto,aby mal vždy pri sebe čerstvých.

Ja som zasa od toho adrenalinu tak nadaval :D chcel by som vidiet to klacanie pred TV :D :D Kazdopadne to bol super vecer!
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Keram » Pon 28. Sep 2015 20:26:16

Neda mi este nevyjadrit sa k jednej veci. Pravdupovediac taky osial som necakal. Porovnatelne hadam ako ked nasi hokejisti vybojuju medailu. Vsetci o tom hovoria, vsade sa o tom pise a cely FB som mal "zasaganovany" :D Urcite je to sposobene aj tym ze Peter je velmi popularny sportovec. Aj svetovo sa mi zda ze to vyvolalo o nieco vacsi ohlas ako ked vyhral vlani Kwiatkowski alebo predtym Costa. Ale to je len moj dojem. No ten osial to je neodskriepitelny fakt a taky si nepamatam naozaj nikdy okrem hokejistov.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod elviska » Pon 28. Sep 2015 20:52:57

Neviem či som dobre počula, ale na jojke spomínali že bude privítanie Petra Sagana na Marianskom námestí v Žiline v stredu popoludní. :)
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod rrYan* » Pon 28. Sep 2015 22:29:11

Roman píše:
motyliLET píše:videl som tom so slovenskym anglickym francuzskym komentarom, ak ma niekto na cesky pripadne iny dajte link dakujem :)

Ano pripajam sa k tejto ziadosti :D


https://www.youtube.com/watch?v=bwl6trQqSGs
rrYan*
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod motyliLET » Uto 29. Sep 2015 9:22:30

uz presli dva dni a ja som stale plny osialu z toho petovho vitazstva, videl som to uz najmenej 20x :) peter naozaj uplne majstrovsky vyuzil ten profil a ukazal ze je jednym z najlepsich v kratkom vybusnom spurto do prudkeho kopca aj ked na kockach, ze je jeden z uplne najlepsich v zjazde, ze je jeden z uplne najlepsich v technike prechadzania zakrut a v drzani tepmpa, a v neuveritelnom majstrovskom ovladani bycikla co ukazal pri vypnuti tretry na konci ako okamzite ju tam dokazal znovu naslapnut, proste famozne uzasne a tiez mam ten pocit ze reakcia celeho sveta je priamo umerna petovej popularite a charizme, to tapkanie v cieli uplne uprimne od ostatnych no zazitok nadhera :)
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod paula@sile » Uto 29. Sep 2015 11:24:11

Keram píše:Neda mi este nevyjadrit sa k jednej veci. Pravdupovediac taky osial som necakal. Porovnatelne hadam ako ked nasi hokejisti vybojuju medailu. Vsetci o tom hovoria, vsade sa o tom pise a cely FB som mal "zasaganovany" :D Urcite je to sposobene aj tym ze Peter je velmi popularny sportovec. Aj svetovo sa mi zda ze to vyvolalo o nieco vacsi ohlas ako ked vyhral vlani Kwiatkowski alebo predtym Costa. Ale to je len moj dojem. No ten osial to je neodskriepitelny fakt a taky si nepamatam naozaj nikdy okrem hokejistov.


@keram,
ono to tak asi aj je….
co sa cyklistiky tyka, dost sledujem zahranicnu tlac a obcas aj mrkneme nejake tie preteky, tak viem, ze je u fanusikov oblubeny,
peto, bol uz pred rokmi v zahranici hviezdou, v case ked na svk poznali jeho meno skor len skalni fanusikovia cyklistiky…ci uz su to holandania, nemci, alebo hlavne belgicania- ti ho miluju…
a po nedeli je ten osial, aj medialny, este väcsi…

citujem z dnesneho radsport- portalu,
„v okamihu vitazstva sa sagan strachuje o buducnost europy
je znamy ako zabavac, obchytavac zadnic, nechava sa oslavovat ako popstar, bije sa do prs ako „Wolf of Wall Street“, ale dnes sme spoznali jeho uplne novu tvar, ktora nas s velkou uctou necha pozerat na tohto noveho majstra sveta…
podal neuveritelny vykon,ktory ho povzniesol nad ostatnych, nie len pocas preteku, ale aj po nom“… no nie su to nadherne slova?

v zahranici padnu taketo slova ( svetovy mier, atd) stale na urodnu podu, neviem, ako to berie sirsia verejnost na svk

http://www.radsport-news.com/sport/sportnews_95712.htm
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Uto 29. Sep 2015 14:11:56

Keby som mal porovnať Kwiatkove a Petrove víťazstvo, tak kým Kwiatkove bolo výsledkom hlavne jeho šikovnosti (rozhodujúci okamih bol v zjazde s prvého kopca keď sa súperom stratil a dobehol cyklistov v úniku), Petrove bolo výsledkom čistej výkonnosti, všetci vedeli že na tom kopci môžu puncheri zaútočiť, všetci videli ako Peter útočí ale jednoducho nevládali zareagovať a tým že sa ho chceli držať sa mnohí tak unavili že už potom postupne odpadali.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Keram » Uto 29. Sep 2015 14:27:45

paula@sile píše:
Keram píše:Neda mi este nevyjadrit sa k jednej veci. Pravdupovediac taky osial som necakal. Porovnatelne hadam ako ked nasi hokejisti vybojuju medailu. Vsetci o tom hovoria, vsade sa o tom pise a cely FB som mal "zasaganovany" :D Urcite je to sposobene aj tym ze Peter je velmi popularny sportovec. Aj svetovo sa mi zda ze to vyvolalo o nieco vacsi ohlas ako ked vyhral vlani Kwiatkowski alebo predtym Costa. Ale to je len moj dojem. No ten osial to je neodskriepitelny fakt a taky si nepamatam naozaj nikdy okrem hokejistov.


@keram,
ono to tak asi aj je….
co sa cyklistiky tyka, dost sledujem zahranicnu tlac a obcas aj mrkneme nejake tie preteky, tak viem, ze je u fanusikov oblubeny,
peto, bol uz pred rokmi v zahranici hviezdou, v case ked na svk poznali jeho meno skor len skalni fanusikovia cyklistiky…ci uz su to holandania, nemci, alebo hlavne belgicania- ti ho miluju…
a po nedeli je ten osial, aj medialny, este väcsi…

citujem z dnesneho radsport- portalu,
„v okamihu vitazstva sa sagan strachuje o buducnost europy
je znamy ako zabavac, obchytavac zadnic, nechava sa oslavovat ako popstar, bije sa do prs ako „Wolf of Wall Street“, ale dnes sme spoznali jeho uplne novu tvar, ktora nas s velkou uctou necha pozerat na tohto noveho majstra sveta…
podal neuveritelny vykon,ktory ho povzniesol nad ostatnych, nie len pocas preteku, ale aj po nom“… no nie su to nadherne slova?

v zahranici padnu taketo slova ( svetovy mier, atd) stale na urodnu podu, neviem, ako to berie sirsia verejnost na svk

http://www.radsport-news.com/sport/sportnews_95712.htm


Urcite. Len skoda ze sa nevedel trochu lepsie vyjadrit. Ale myslim ze ludia jeho posolstvo pochopili. Napriklad aj ona :D
Obrázok
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod dexterko » Uto 29. Sep 2015 22:32:52

Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Uto 29. Sep 2015 23:03:14

dexterko píše:Vraj Sagan je slovák :lol:

https://www.facebook.com/danpmcgrath/vi ... 231686619/


S tvojim dovolením budem tento link šíriť ďalej, OK ?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Tibi » Uto 29. Sep 2015 23:40:24

dexterko píše:Vraj Sagan je slovák :lol:

https://www.facebook.com/danpmcgrath/vi ... 231686619/


Tak to si zabil !!!! Výborné,výstižné a veľavravné. :lol:
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod bloy » Str 30. Sep 2015 23:01:49

kto ste ešte nevideli, GCN majú špeciálnu reláciu k MS a Saganovi na svojom YouTube kanáli.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod dem » Štv 01. Okt 2015 19:28:52

Zvýšiť počet cyklistov nám nedovoľuje ekonomická situácia, tvrdí Privara
Dá sa Saganov veľký úspech vyčísliť a čo prinesie v nasledujúcich rokoch pre slovenskú cyklistiku? Šéf Slovenského zväzu cyklistiky Peter Privara sa domnieva, že speňažiť zlato z majstrovstiev sveta v slovenských podmienkach nebude jednoduché.
„Pred šampionátom sme oslovili množstvo slovenských firiem, aj také čo pôsobia v zahraničí, ponúkli sme im reklamu aj na Saganovom drese, ale odmietli to. Pritom nešlo o desaťtisíce, ale rádovo tisíce eur. Tento posledný Petrov skvelý úspech by mohol prelomiť situáciu a dúfam, že cyklistika by mohla nájsť väčšiu podporu,“ reaguje Privara.
Podľa neho už predchádzajúce Saganove úspechy, jeho zelené dresy a víťazné etapy na Tour de France i inde mali veľký ohlas vo verejnosti, ale v podmienkach cyklistiky sa to výraznejšie neprejavilo.
„Saganománia trvá už dlhšie, ale výraznejšie sme v praxi doterajšie úspechy nepocítili.
V slovenskom športe nie je veľa peňazí a keď nám museli z balíka niečo pridať, nie všetkým sa to páčilo, ostatní mali pocit, že im berieme peniaze. Je jasné, že každý kope za svoj šport a nie všetci sú priaznivcami cyklistiky. Ešte predchádzajúce vedenie cyklistického zväzu stratilo všetky pozície v orgánoch a komisiach, kde sa o niečom rozhodovalo, nemali sme tam svojich zástupcov. Hoci je Sagan aktuálne najpopulárnejší slovenský športovec aj v zahraničí a hoci sa celý svet pozerá na jeho úspechy na Tour de France, v našich domácich kritériách to nič neznamená,“ zdôrazňuje Privara.
Najväčším problémom slovenskej cyklistiky zostávajú podľa neho kluby. „Je ich málo a sú slabé, aj ekonomicky. Tradičné kluby vymreli, tým, čo existujú, chýba na činnosť dosť prostriedkov. Od miest nedostanú podporu a skoro všetko zostane na pleciach rodičov. Mnohí však na to nemajú. Preto často končia aj talenty. Cyklistika je finančne náročný šport, na technické vybavenie, bicykel, ale aj doplnky, okuliare, prilby, oblečenie. Zabezpečiť cyklistu môže len rodič, ktorý je silný ekonomicky. Ak chodí mladý cyklista na preteky, môže to byť aj niekoľko sto euro mesačne. Zvýšiť členskú základňu nám nedovoľuje ekonomická situácia, nielen zväzu, ale aj rodičov a klubov,“ približuje neradostný stav Privara.
Pripomína, že ešte za bývalého vedenia prišla cyklistika aj o štadión. „Stali sme sa bezdomovcami, členská základňa nám výrazne padla, vtedy zaniklo aj veľa klubov. Momentálne existuje na Slovensku desať tréningových centier mládeže. Usilujeme sa ich podporovať, aj zvyšovať základňu, máme veľa aktivít, ale nemôžeme zo zväzového rozpočtu všetko utiahnuť,“ pokračuje Privara.
Za dôležité považuje, aby v Dukle Trenčín zostala cyklistika. „Máme s tým problém, pritom len tam sa môžu uplatniť cyklisti, ktorí končia v juniorskej kategórii a prechádzajú k mužom do 23 rokov. Cyklistika je špecifická a Dukla je pre pretekárov prestupnou stanicou. Keby sme ju zrušili, zrušíme aj cyklistiku. Duklou prešli Saganovci, Velitsovci, Kolář, Baška, z nej išli do silných profesionálnych klubov. Nie je to dostatočný dôvod opodstanenosti cyklistiky v nej? Nám neostáva nič iné, len vychovávať talenty a keď budú dobré, posielať ich do sveta. V našich podmienkach nemôžeme rátať, že vybudujeme ProTour tím. Na to nebudeme mať nikdy peniaze.“
Privara sledoval vynikajúci Saganov výkon priamo v dejisku MS v Richmonde. Prekvapilo ho, aké veľké zázemie mal slovenský cyklista u domácich fanúšikov. „Je to veľmi populárny a všetci ho poznajú. Keď Američania v závere už vedeli, že ich cyklista nemá šancu, boli na Saganovej strane.“
Šéf slovenskej cyklistiky pred pretekmi Saganovi veril. „Bol vo veľkej pohode, videl som, že v porovnaní s minulým rokom je na tom ďaleko lepšie. Bolo jasné, že keď sa nestane niečo mimoriadné, dosiahne dobrý výsledok, skončí medzi najlepšími. To, čo predviedol v závere pretekov, potvrdilo jeho veľkú silu. Každý vedel, že patrí medzi favoritov, že ho nemôže pustiť dopredu, a predsa to dokázal. Veľmi nás teší, že máme na Slovensku takého skvelého cyklistu,“ zdôraznil Privara, sám bývalý československý reprezentant v tomto športe.

http://sport.pravda.sk/cyklistika/clanok/369290-zvysit-pocet-cyklistov-nam-nedovoluje-ekonomicka-situacia-tvrdi-privara/
http://www.mtbiker.sk/forum/resources/image/226358
http://www.mtbiker.sk/forum/resources/image/226359
dem
 
Príspevky: 183
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 103 hostia