Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Majstrovstvá sveta

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Pon 01. Okt 2018 12:52:58

Tiež nechápem Valacha. Kopol si do Dukly, OK, ale akú taktiku zvolil na preteky? Veď taktiku musím zvoliť podľa cyklistov akých mám a nie podľa cyklistov akých by som chcel. Nechápem tej pasivite Slovákov v zavádzacej časti MS, načo ich Valach šetril? Na Igls? Tam mal ušetriť tak dvoch, ostatní sa mohli zviditeľniť a pomáhať v tempe peletónu aby únik nezískal taký veľký náskok. Možno by to nevyšlo, ale aspoň niečo by bolo vidieť, takto sme ich len videli ako postupne odpadávali na okruhu. Minimálne Erika, Mahdara a Čaneckého mohol poslať ťahať tempo.

Naša cyklistika je obraz celej našej spoločnosti, samá nevraživosť, neschopnosť spolupráce, neschopnosť spojiť sily na dosiahnutie spoločného cieľa.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod zakliata.panna » Pon 01. Okt 2018 13:50:38

Súhlasím s hodnotením v príspevkoch vyššie. Prvýkrát po 3 rokoch mohol Valach vymyslieť taktiku, pretože v predchádzajúcich sa stačilo držať silných tímov (resp. v Richmonde to Peter sám od seba napálil v poslednom stúpaní, alebo v Bergene už posledné kilometre boli na Saganovi a jeho chytaní nástupov), on však nechá našich ,,slabých" jazdcov motať sa vzadu. Nič v zlom, ale to tam ani nemusel byť. Navyše sa mi zdá, že ho vedenie reprezentácie nebaví, ak by tento rok neštartoval Peter, tak by tam vôbec nebol. Dovolím si tvrdiť, že ak by tam včera bol Fraňo, tak isto by dukláci dačo podnikli, dačo by im naordinoval. Peter by isto nevyhral, naši by isto odpadli, ale aspoň by sme videli ich prácu, opäť by im to veľa dalo (hlavne duklákom).
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Pon 01. Okt 2018 14:34:56

Dám sem časy v jednotlivých kolách za ktoré vybehli na Igls
1. kolo 18:12
2. kolo 17:54
3. kolo 16:54
4. kolo 16:35
5. kolo 16:13
6. kolo 16:17
7. kolo 15:43
Peter začal strácať v 4. kole, takže asi tých 17 minút bola hranica kde bol schopný udržať sa v peletóne, myslím si, že by mu nepomohla ani jeho top forma aby vydržal dlhšie, to zrýchlenie v 4-5 kole by bolo podľa mňa pre neho smrteľné a akejkoľvek forme. Jediná šanca bola v tom, že by peletón viac taktizoval a viac sa šetril na záverečné peklo, to ale vylučoval veľký náskok denného úniku.
Pre zaujímavosť, KOM na Iglsi nedrží nikto z eliťákov ale Fin z U23 Hanninem spolu s Lambrechtom a Hirschim, najrýchlejšie vyšli Igls za 15:39 ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Pon 01. Okt 2018 14:50:59

@ifcopifco
Peto v top forme ma urcite nato aby vydrzal minimalne rovnako dlho ako Styby alebo Burgy. ja si myslim ze v top forme by to Peto dotlacil do zaciatku siesteho prejazdu. ale samozrejme na ten vcerajsi zaver by mu to nebolo nic platne v akejkolvek forme. podla mna ten pad mu to cele nabural viac nez sme si najprv mysleli. Peto na Vuelte a MS bol v takej normalnej solidnej forme ale od top formy mal daleko. napríklad ten suboj na Vuelte s Valverdem v 8. etape keby sa odohral na TdF tak Peter by si ho natrel na chleba.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod martyn26 » Pon 01. Okt 2018 16:07:34

Tá stena pred koncom mi pripomínala v nektorých momentoch Muro di Guardiagrele, keď tam niektorý pretekári kľučkovali. ;)
Každopádne neboli to zlé MS, ale čakal som trochu viac. Hoci sa vcelku rád pozerám na strmé kopce, teraz tam mohli dať niečo menej strmé. Videli by sme aj nejaké útoky a bolo by to zaujímavejšie, ale možno to píšem, lebo som z Vuelty presýtený prudkých sklonov. Toto bolo skôr také trápenie kto dlhšie vydrží trápenie a trojka Bardet-Valverde-Woods, ani neútočila. To bol v podstate pelotón, pretože Francúzi na začiatku kopca len išli tempo a nakoniec si sami aj odpárali Alaphilippa. Oni mali sa skôr skrývať, keď išli na Juliana. Woodsovi takéto steny mimoriadne sedia a dovolím si povedať, že je ešte aj v nich o trochu lepší ako Bardet a Valverde. Alejandro sa konečne dočkal a vyhral zaslúžene. Má zaujímaví počet medailí: 4 bronzové : 2 = 2 strieborné : 2 = 1 zlatá. :) Bardetovi je to isto ľúto, keďže s najväčšou pravdepodobnosťou tak blízko nikdy nebude, ale uvidíme čo vymyslia o dva roky Švajčiari. On má koniec koncov čo sa tíka klasík úspešnú sezónu: WC. 2., Strade, 2., Liege 2., Valónsky šíp 9. Keby Dumoulin skončil druhý mal by 2. Giro, 2. Tour, 2. TTT WC, 2. ITT WC, 2. RR WC. Ešte horšie ako Sagan v 2015. :D Moscon podal dobrý výkon, až tak preceňovaný ako som písal nebol, ale k víťazstvu veľmi blízko nemal. Valgren chodí na víťazstvo jarné klasiky a teraz skončí po útoku 7. :o Ak by šiel Lombardiu bude pre mňa jeden z naj. favoritov. Kreuziger bol nakoniec 6. a to je pre neho pekné zakončenie v celku úspešnej sezóny. Naopak Kolumbia ako som očakával pohorela. Quintana už nieje to čo býval a vyzeralo to, že López mal nejaký tech. problém a už sa mu nepodarilo vrátiť späť. Dokončili len 3 kolumbijci, ale tak lepšie ako z našich 0. :D Peter nebol vo forme, ak by bol isto by neodpadol pred Burghartom. Ostatných aspoň mohli poslať do úniku, veď tam boli aj slabší jazdci ako oni, takže pre Slovensko zlý šampionát. Pohoreli ale aj Yatesovci a Kwiatkowski.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Pon 01. Okt 2018 19:03:02

@simko - lenže Burghardt a Štyby nešli na výsledok ale ako domestici, im bolo jasné, že skončia a tak išli úplne na dno síl aby pomohli svojim, pre Petra ísť takýmto štýlom nemalo zmysel. On jednoducho vedel, že sa tempo začína stupňovať a do záveru pretekov nevydrží a v podstate bolo jedno či skončí v 4 lebo 5 alebo 6 kole. Jasné, že top formu nemá, ale podľa mňa aj keby bol v svojej najlepšej forme v živote doteraz, tak by všetky výstupy na Igls nevydržal s najlepšími vrchármi. To bolo spolu 56 km stúpania, potom zjazd a technická jazda mestom kde sa nedalo nikde oddýchnuť a zašiť v peletóne.
@martyn - po Strade tu dexterko písal, že aké nanič preteky to boli keď Bardet skončil druhý, ale on v sezóne dokazuje, že klasiky vie jazdiť.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod elviska » Uto 02. Okt 2018 0:33:19

Čo sa Valacha týka, tak v niektorých veciach má pravdu, niečo by sa malo zmeniť . Ale tiež si myslím, že mohli niekoho poslať do úniku, co už. Marek Canecky v Dukle stagnuje, v Amplatzi, teda v rakúskom tíme, mal lepšie výsledky jak v Dukle. Inak fandím chlapcom. Teraz ma podaktorí, ukamenujete, chcela som to minule napísať aj pod článok. Ale nechápem Frana, prečo spomína na MS maskota Duklacika, plus autobus. Stačilo prvé vyjadrenie Kováča (dúfam ze som si, nepomylila priezvisko). Môj brat k tomu autobusu aj niečo spomenul, ale radšej nenapíšem. Teda tento môj komentár, patrí aj k tímovej časovke.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Pon 15. Okt 2018 13:49:25

Popis okruhov ktoré by prichádzali do úvahy na MS v roku 2022 v Austrálii
https://cyclingtips.com/2018/10/what-sh ... look-like/
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Za Slušný Svet » Pon 15. Okt 2018 16:11:33

ifčopifčo píše:Popis okruhov ktoré by prichádzali do úvahy na MS v roku 2022 v Austrálii
https://cyclingtips.com/2018/10/what-sh ... look-like/


Vyzerá to tak, že by sa tam dali vyskladať veľmi pekné a divácky atraktívne majstrovstvá ;) Myslíte, že ak to bude v Austrálii, tak sa bude meniť aj termín MS? Celkom by ma to zaujímalo... Otvorilo by to nové možnosti :)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod zakliata.panna » Pon 15. Okt 2018 16:54:08

Za Slušný Svet píše:
ifčopifčo píše:Popis okruhov ktoré by prichádzali do úvahy na MS v roku 2022 v Austrálii
https://cyclingtips.com/2018/10/what-sh ... look-like/


Vyzerá to tak, že by sa tam dali vyskladať veľmi pekné a divácky atraktívne majstrovstvá ;) Myslíte, že ak to bude v Austrálii, tak sa bude meniť aj termín MS? Celkom by ma to zaujímalo... Otvorilo by to nové možnosti :)


Neviem, ktorý termín myslíš. Ak januárový až marec, keď je tam teplo, tak isto nie - to by mal predchádzajúci majster dres na sebe len pár mesiacov, reálne len niekoľko pretekov. Ak myslíš posun smerom k októbru, tak je to možné (zimu v Austrálii majú jún až september). Ja tipujem dajaký druhý októbrový týždeň. ;)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Za Slušný Svet » Pon 15. Okt 2018 17:05:28

zakliata.panna píše:
Za Slušný Svet píše:
ifčopifčo píše:Popis okruhov ktoré by prichádzali do úvahy na MS v roku 2022 v Austrálii
https://cyclingtips.com/2018/10/what-sh ... look-like/


Vyzerá to tak, že by sa tam dali vyskladať veľmi pekné a divácky atraktívne majstrovstvá ;) Myslíte, že ak to bude v Austrálii, tak sa bude meniť aj termín MS? Celkom by ma to zaujímalo... Otvorilo by to nové možnosti :)


Neviem, ktorý termín myslíš. Ak januárový až marec, keď je tam teplo, tak isto nie - to by mal predchádzajúci majster dres na sebe len pár mesiacov, reálne len niekoľko pretekov. Ak myslíš posun smerom k októbru, tak je to možné (zimu v Austrálii majú jún až september). Ja tipujem dajaký druhý októbrový týždeň. ;)


Áno, tak som to myslel - presun o pár týždňov smerom k "našej" zime... Tiež mi najskôr napadol október, lenže vtedy sa idú slávne a obľúbené talianske klasiky + monumentálna Lombardia, takže polovička októbra určite nie... Ak do toho zarátame aj náročný presun do Austrálie, videl by som to skôr na začiatok novembra, to sa mi zdá asi najreálnejší termín, ak teda predpokladáme, že v septembri by to kvôli "austrálskej zime" nemohlo byť - to by bola poriadne dlhá sezóna :D
Nakoniec sa možno ukáže, že tá "austrálska zima" nie je až taká krutá a bude to úplne v pohode v septembrovom termíne :D :D
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod eres » Uto 16. Okt 2018 7:28:25

Za Slušný Svet píše:...Tiež mi najskôr napadol október, lenže vtedy sa idú slávne a obľúbené talianske klasiky + monumentálna Lombardia, takže polovička októbra určite nie...

A prečo nie?
Pozri si záver roka 2016 - Peter sa stal majstrom sveta v Dohe 16.októbra, Lombardia sa išla už 1. októbra...
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod MichalJ » Uto 16. Okt 2018 8:48:18

Naposledy boli MS v Austrálií relatívne nedávno, v 2010, prvé na ktorých štartoval Peter Sagan (a nedokončil). A hlavný pretek bol už 3.októbra.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod martyn26 » Ned 21. Okt 2018 16:55:06

Našiel som dobrú stránku na robenie cyklistických trás, tak som tam spravil trasu MS 2019
Leeds - Harrogate
- 2376 výškových metrov
- 193,1km
http://www.cronoescalada.com/index.php/ ... iew/497071
Prílohy
Leeds - Harrogate (WC RR 2019 Yorkshire).png
Leeds - Harrogate (WC RR 2019 Yorkshire).png (54.43 KiB) Zobrazené 16448 krát
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Arnold » Uto 30. Júl 2019 10:24:25

Arnold
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Uto 07. Aug 2018 13:14:30

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Str 11. Sep 2019 7:53:29

ak niekto este po tom vcerajsom sprinte pochybuje ci je MVDP schopny vyhrat MS tak je pre mna hlupak...sorry urcite nexcem nikoho urazat ale vcera som doslova s otvorenou hubou pozeral dojazd britskej etapy...vsetci sli naplno ale on akoby siel uplne inu ligu...trentin skusil zareagovat ale ostal len statistom podobne ako aj vsetci ostatni...neskutocny je tento chalan...no poviem vam ze sa uz na MS naozaj tesim

kto sa mi este nozaj pacil bol sivakov...soviet ma super sezonu a vcera jazdil tiez s obrovskou chutou a zelal som mu vitazstvo...asi mu budem fandit uz pravidelne heh
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Str 11. Sep 2019 10:03:05

majo píše:ak niekto este po tom vcerajsom sprinte pochybuje ci je MVDP schopny vyhrat MS tak je pre mna hlupak...sorry urcite nexcem nikoho urazat ale vcera som doslova s otvorenou hubou pozeral dojazd britskej etapy...vsetci sli naplno ale on akoby siel uplne inu ligu...trentin skusil zareagovat ale ostal len statistom podobne ako aj vsetci ostatni...neskutocny je tento chalan...no poviem vam ze sa uz na MS naozaj tesim

kto sa mi este nozaj pacil bol sivakov...soviet ma super sezonu a vcera jazdil tiez s obrovskou chutou a zelal som mu vitazstvo...asi mu budem fandit uz pravidelne heh


Tak o tom asi málokto pochyboval už dávnejšie, ale včera tam MvdP nemal vážnejšieho súpera v tom šprinte do kopca, kto ho mal poraziť? Nebol tam nikto zo špičky puncherov.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Str 11. Sep 2019 10:21:55

@majo
tak ja si myslim ze tazko uz po jari niekto mohol pochybovat. alebo mozno by sme mohli zajst az k minulorocnym ME v Glasgowe kde sa MVDP a WvA osvedcili. ale na MS v Yorkshire bude velmi vela kohutov. o dost viacej nez bolo napriklad na AGR. nebude si to vyzadovat len vykonnost ale aj riadnu davku stastia. som velmi zvedavy ako dopadnu belgicania. maju brutalny tim a ak opat vyjdu naprázdno tak to bude pre nich velky neuspech na takejto trati. no ale uvidíme aka bude forma jednotlivých zucastnenych a hlavne aka bude ochota pomoct jeden druhému ak si to bude situacia vyzadovat. myslim si ze Evenepoela by mali vyuzit na nejaky atak z vacsej vzdialenosti aj ked je otazne ako sa bude takto na konci sezony citit na 290 km vzdialenosti.
co sa tyka vcerajsieho vitazstva MVDP tak ano bolo to dominantne ale omnoho viacej by nam povedal sprint v Quebecu s jeho ucastou. momentalne neviem ako ohodnotit jeho vcerajsi vykon kedze okrem Trentina tam nebol nikto zo spicky. takymto dojazdom vladol Peto dlhe roky. chcel by som vidiet porovnanie s GVA, Matthewsom a Petom, vsetkymi v ich top forme ze ako by to dopadlo vcera:) a este samozrejme Alaphilippe k tomu.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Uto 17. Sep 2019 8:20:04

smrtonosnu zostavu belganov predpokladam ze ste uz vsetci zachytili som naozaj zvedavy co nam predvedu a na koho pojdu a hlavne ci sa dokazu obetovat pre uspech teamu
horuca sprava z polska ale je ze bielocerveni pojdu v zostave majka,poljansky,bodnar,golas,wisniowski,owsian cize bez kwiata...kto dostane doveru ako lider?body?ja to skor vidim na majku ci?
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Uto 17. Sep 2019 9:52:00

@majo
tak toto je novinka. naozaj Kwiato nejde? tak to musi byt velka kriza formy. takto natom este nebol.
inak co sa tyka belgicanov tak oni doma nechavaju dalsi A-tim. ved Vanmarcke mal velmi slusnu formu. vyhral GP Plouay a v Kanade vyzeral velmi dobre. Stuyven takisto mohol pomyslat na dobry výsledok. ale je dost mozne ze opat doplatia na nevrazivost medzi Gilbertom a Van Avermaetom. neexistuje aby sa jeden z týchto dvoch obetoval pre toho druhého. a ak, tak iba naoko aby sa nepovedalo. jediny kto je tam naozaj ochotny svoje ambície uplne pochovat je Lampaert. a Remco samozrejme ale to len preto lebo je mlade ucho a nema narok si nieco uzurpovat. naozaj som zvedavy ako to vyriesia. pre trojicu Sagan, MvdP a Alaphilippe by bolo najlepsie belgicanov uplne odparat. alebo ak bude vpredu iba jeden z dvojice GVA-Gilbert tak som si isty ze bude makat ako drak len aby sa ten druhy nedostal naspat do boja o titul.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 48 hostia