Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Majstrovstvá sveta

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Uto 17. Sep 2019 10:32:22

inak na Kwiatkowskeho priklade je velmi dobre vidiet ze niektorym cyklistom nesedi prilis nahusteny program. podla mna jemu minuly rok tie 2 GT vôbec nepomohli a tento rok za to plati. a myslim si ze Peto tiez patri do tejto skupiny. tento rok mal opat volnejsi program a ja ocakavam ze buducorocnu jar ho uvidíme zase na 100%. kanadske klasiky boli velmi slubne a ked sme videli progres na TdF oproti tohtorocnej jari tak v Kanade sme podla mna videli progres oproti TdF.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Kwiato

Poslaťod Phobos » Str 18. Sep 2019 0:41:31

Hlavne mu nepomohla nevídaná a šialená kombinácia Tour-Poľsko-Vuelta. Tlak, snaha aj vzorne domestikovať, aj ukázať GC potenciál hodný tímu Sky... Prepálil to, naložil si priveľa. Ak sa správne prispôsobí zvyšok kalendára tak samotné 2 GT nemôžu byť pre profi jazdca problém.

Sorry za offtopic
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Pia 20. Sep 2019 14:32:29

zoznam prenosov z MS na eurosporte...zrolujte na koniec clanku tam to je vypisane

https://naszosie.pl/2019/09/20/mistrzos ... _7dBabhW-A
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Ned 22. Sep 2019 13:21:12

Obcas sa v diskusiach objavi nazor o pomoci inych krajin ci uz pre nasho Peta alebo aj pre inych timovych kolegov. Na prvy pohlad to mozu byt bludy, ale ked sa clovek nad tym zamysli tak v urcitych pripadoch to dava celkom aj zmysel. Ono napriklad ak by stal majstrom sveta GVA tak co by mal z toho nejaky Gilbert alebo Lampaert? A zvlast ak tam nie su extra dobre vztahy. Co je potom viac? Narodnostna prislusnost alebo timova? Predsa len duhovy dres sa nosi s timovymi menami a sponzormi. Cize ja vidim titul majstra sveta ako vylucne individualnu prestiz a k tomu sa pridruzuje timova prestiz. Az potom moze nasledovat nieco narodnostne. Jazdil Lampaert na ME uplne v prospech Belgicka a Philipsena alebo bolo prenho rovnako a mozno aj trochu viac dolezite aby vyhral timovy kolega Viviani? Ono taketo veci sa daju tazko dokazat ale niekedy tam tie naznaky su zrejme. A v neposlednom rade je aj financna motivacia. Mozu byt nejake skryte bonusy za takuto timovu lojalnost. Ak je Peto velmi dobry kamarat so svojimi timovymi kolegami co s niektorymi rozhodne je, tak potom za urcitych okolnosti ta pomoc moze prist aj od Postiho popripade od niektorych
Nemcov alebo Poliakov. Ale zalezi od konkretnej situacie samozrejme.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod hujhe » Ned 22. Sep 2019 14:06:01

Si neviem predstaviť, že čo by na to povedal športový riaditeľ repre, keby jeho jazdci pomáhali inému tímu.
Inak van der Poel si po Primuse ešte naložil 100 km tréningu aby si zvykol na dĺžku MS.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Ned 22. Sep 2019 14:22:19

hujhe píše:Si neviem predstaviť, že čo by na to povedal športový riaditeľ repre, keby jeho jazdci pomáhali inému tímu.
Inak van der Poel si po Primuse ešte naložil 100 km tréningu aby si zvykol na dĺžku MS.

Nuz co by nato hovoril. Nic. Opat si pomozem Postlbergerom. Ak si v zaverecnej okresanej skupine a je tam s tebou dobry kamarat a timovy kolega Sagan a zopar belgicanov a inych narodnosti tak ak chces vyhrat mas iba jednu moznost ako vyhrat. Atakovat a dufat ze ta podcenia. Inak si bez sance. A ak uz vidis ze naozaj si bez sance tak este stale mas moznost pomoct kolegovi z timu tym ze mu zalepis nejaku dieru ak ti zostali sily. A nikto ti nedokaze ze tu dieru si lepil pre Sagana. Samozrejme to vsetko zavisi od konkretneho jazdca a konkretnej situacie. Samozrejme je velmi nepravdepodobne ze by v zavere boli mnohi Petrovi timovi kolegovia ktori by tam uz nemali svojich lidrov z narodnych timov.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod motyliLET » Ned 22. Sep 2019 17:35:08

Toto je co tu to tu nik nemoderuje?
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Pon 23. Sep 2019 10:30:46

cca 6 dni do zaciatku, vsetky pripravne preteky odjazdene, forma u niektorych viac u niektorych menej odhalena, mozme pridelit hviezdicky:)

***** belgicky tim
**** MvdP, Alaphilippe, Sagan
*** Kristoff, Lutsenko, Trentin, Matthews
** Asgreen, Jungels, Stybar, Garcia Cortina
* Terpstra, Mohoric, Valverde, Gaviria, Politt, Fuglsang

5 hviezd som dal belgicanom ako celku lebo maju tolko moznosti ze s takym timom je hocico ine nez titul neúspechom. na druhej strane tam je vela kohutov na jednom smetisku ale ak to zahraju spravne tak nikto im nemoze konkurovat. ved oni mozu mat v posledných 20 kilometroch kludne styroch cyklistov. myslim si ze niektory z nich nastupi velmi skoro aby nemuseli pracovat v pelotone. mozno Remco alebo Lampaert.

MvdP, Alaphilippe, Sagan vsetci po 4 hiezdy. Julian po narocnej jari a TdF sa zrejme smerom k MS nedostane na rovnaku uroven. videli sme urcity naznak uz v Kanade ze to nie je uplne ono, preto som mu nedal 5 hviezd. MvdP je asi najvacsi favorit na tomto profile a ani sa tym netaji. k vybusnosti mu pomohli aj absolvovane preteky v MTB. ale je takym velkym tercom ze mnohi budu zaveseni na jeho zadnom kolese, nema az taky silny tim a ma v time Terpstru:) preto som mu nedal 5 hviezd. no a nas Peto tam je vidiet progres oproti TdF. stale to nie je celych 100% ale je mozne ze neodkryl uplne vsetky karty. v Montreale ustal 4700 nastupanych metrov, co neustal ani Matthews a este mal potom energiu stihat Masa aj Alaphilippa. na MS sa nastupa iba 3500 metrov na dlzke 290 km cize je to o poznanie lahsie ako Montreal. dalo by sa povedat ze sa jedna o tazsie Milano - San Remo. podla mna Peto vie ze sa preteky otvoria velmi skoro a bude potrebovat viacnasobne usilie a regeneraciu. preto aj to stihanie Alaphilippa v Montreale a testovanie si vykonnosti. zrejme to vôbec nebude ako Bergen kde vsetci favoriti cakali na posledny Salmon hill. vzhladom na slabsi tim, kedy bude Peto osamoteny velmi skoro a vzhladom nato ze nema top formu rokov 2016-2018 tak mu nemozno dat 5 hviez a mozno aj tie 4 su vela. bude musiet podat vysoko takticky vykon, spolahnut sa na intuiciu a takisto bude potrebovat vela stastia.

Petovi by som to velmi prial aj z toho titulu ze sa mu na monumentoch velmi nedarilo a nema ich v zbierke tolko, kolko sa kedysi ocakavalo. keby mal na konte o 2 MSR viac tak nic nepoviem:) a preto byt historickym kralom MS by bolo paradne zadostucinenie, nemusel by uz z mojho pohladu pridat ziaden monument. ale ak by to nemal vyhrat Peto tak by som to zelal Kristoffovi (za Bergen) alebo Trentinovi, ktory ma velmi solidnu a konstantnu vykonnost ale top vitazstvo mu stale chyba. ak teda neberieme titul majstra Europy. Trentinov sprint po velmi tazkych pretekoch ale nie je az taky skvostny a keby nemal v Glasgowe ako jediny leadout tak ktovie ako by to dopadlo.

Fuglsang a Valverde maju 1 hviezdu skor z titulu ich mien. potrebovali by na okruhoch omnoho tazsie stupania na vytvorenie selekcie.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod vladiminator » Pon 23. Sep 2019 12:30:49

Ja by som ako jedno alebo mozno aj dvojhviezdickovych pridal aj Sama Benneta s Ackermannom. Obaja vedia byt celkom odolni (asi viac Bennet ako Ackermann) a ak sa to nakoniec nepotrha a finisovat bude 15-20 clenna skupina, tak v takej skupine moze byt okrem Kristoffa aj niekto z tychto dvoch sprinterov...
vladiminator
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Sob 24. Mar 2018 13:03:32

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Pon 23. Sep 2019 12:43:45

vladiminator píše:Ja by som ako jedno alebo mozno aj dvojhviezdickovych pridal aj Sama Benneta s Ackermannom. Obaja vedia byt celkom odolni (asi viac Bennet ako Ackermann) a ak sa to nakoniec nepotrha a finisovat bude 15-20 clenna skupina, tak v takej skupine moze byt okrem Kristoffa aj niekto z tychto dvoch sprinterov...

ano presne nad týmito dvomi som rozmyslal ze ako sa k nim postavit. mozno ta 1 hviezdicka by mohla byt:) alebo mozno pre Ackermanna 1 a pre Bennetta 2. ale predpokladam ze klasikari z toho spravia taky masaker ze ak by aj Bennett vydrzal do zaveru tak mu na sprint neostane absolutne nic. kdezto taky Kristoff sa prave vtedy v tom sprinte priam vyziva:)
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod MichalJ » Pon 23. Sep 2019 14:12:41

Zase keď človek vidí že Sam Bennett ani v San Reme ani raz nedošiel v prvej skupine a aj keď tento rok skončil v prvej veľkej, bol až v jej druhej polovici. Ťažko bude mať šprint po takýchto pretekoch, aj keby sa tam nejako udržal. Plus za celú kariéru nevyhral jednorazovku vyššiu ako 1.1 ... Myslím že väčšie šanca by mohol mať Ackermann, keďže on má v jednorazovkách oveľa lepšie úspechy (2x WT, 5x HC). Ale neverím veľmi ani jemu. Aj keby sa dostal až do záveru pravdepodobne tam budú ľudia s lepším šprintom po ťažkom preteku - Kristoff, Sagan, možno aj ten GvA či MvdP by ho v závere mali v pohode dať.
Čiže za mňa súhlas s tým že ani jeden nemá hviezdičku :D
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Pon 23. Sep 2019 15:38:31

@simko
rad citam tvoje analyzy postrehy a aj spelulacie a dobre sa s tebou diskutuje ale obcas sa fakt pousmejem s akou istotou pises o formach jednotlivych pretekarov hlavne o petovej a pride mi trosku komicke s akou istotou porovnavas aktualnu formu s fomami z inych rokov...bez urazky ok?to je len moj subjektivny poznatok...ja by som si taketo veci netrufal napisat...mozno je to ale tym ako som uz parkrat napisal ze ja som hlavne srdciar a tak sa na analytika nehodim...ved preto som sa aj prestal zapajat do tipovaciek :D
urcite ale neprestavaj prispievat a pis tak ako ti huba(prsty na klavesnici) narastla

ja Petovy tentoraz obrovsky verim a dufam ze o tyzden sa nam tu dexterko ktory uz pred casom nam niekde zahadne zmyzol objavi s avatarom v podobe duhovej 4ky ;)

sprinterom ja osobne v nedelu velmi neverim a tiez dufam v klasikarsky armagedon

este zareagujem na tu tvoju myslienku ohladom spoluprace medzi teamovymi kolegami s roznymi narodnostami...suhlasim ze za urcitych okolnosti to je kozne aj celkom realne...napr. taky bodnar by sa podla mna kludne pre neho obetoval ak by si bol isty ze nemoze vyhrat bielocerveny cyklista...tento rok to ale bude v polskom teame zaujimave kedze kwiato nejde...sam som zvedavy na koho pojdu
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Pon 23. Sep 2019 17:47:26

@majo
Jasne berem tuto tvoju spatnu vazbu:) som si vedomy ze casto odkazujem na roky 2016-2018 bez toho aby som poznal vykonnostne cisla ci uz aktualne alebo z tych rokov. Ale neviem su to take nuansy v Petovom prejave, taky pocit ze to nie je uplna top forma:) ale to su len take moje, dost mozne ze nespravne dojmy. Mozno len potrebujem vidiet nejaky Petov top vytrvalostny vykon na tazkych jednorazovych pretekoch. Ale to ze mu tak veris, aj mna naplna optimizmom:)

K tym poliakom. Podla mna ich jedina nadej je Rafal, ale na takomto profile je prakticky bez sance. Potreboval by o dost tazsie stupania. Cize myslim si ze poliaci sa budu snazit naskakovat do unikov. Bodnar by mohol nejakym sposobom pomoct Petovi:) ak by bolo pocas priebehu jasne ze poliaci su bez sance na titul. Napriklad uz len to keby zautocil a stahovat by ho musel nejaky belgican a Peto by sa len viezol. Vlastne ktokolvek z Bory bude utocit tak vtedy bude mat podla mna Peto volnu jazdu.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Pon 23. Sep 2019 19:19:15

Všetci iba špekulujeme :) Tak pošpekulujem aj ja.
Belgičania - ak pôjdu ako tím a použijú podlahársku taktiku, bude ich veľmi ťažké poraziť. Majú skvelých cyklistov na kontrolu pretekov, majú cyklistov na dlhé úniky (Wellens, Remco) a majú cyklistov ktorých sa profile aký bude na MS bude veľmi ťažko zbavovať, takže v rozhodujúcich fázach môžu mať vpredu viacerých cyklistov a majú dvoch cyklistov ktorí vedia vyhrávať veľké preteky. Najmä Gilbert sa prezentoval na Vuelte vo výbornej forme, vie perfektne čítať preteky, má skvelý čuch na tie správne úniky. GVA je tiež silný a na konci takýchto ťažkých pretekov má skvelý šprint.
MvdP - to je extra kategória, má hlad po výsledkoch, výbornú formu, skvelý šprint, tento rok neuveriteľnú úspešnosť a za sebou tiež veľmi silný tím, Teunissen, Van Baarle, Langeveld, Terpstra ...
Alaphilippe- tento rok vo výbornej forme, aj keď sa zdá, že na jeseň nie je taký silný ako bol na jar a počas TdF, proti trochu hovorí profil, na okruhu nie je podľa mňa také stúpanie, kde by využil svoje schopnosti, ale k veľkým favoritom patrí.
Valverde - jemu príliš neverím, neverím, že je schopný samostatne utiecť a zbaviť sa klasikárov ktorí majú predsa len lepší šprint ako on, on nie je typ ktorý by zdrhol v skupinke a spolupracoval tam, môže samozrejme skončiť vysoko, ale na víťazstvo mu neverím.
Dáni - tí môžu byť veľmi silní, Asgreen, Cort, Pedersen, Fuglsang a aj Valgren ukázal, že mu forma išla hore oproti tragickej jari. Opäť ide trochu strach z kolektívnej sily, ktokoľvek z napísaných môže byť nebezpečný.
Silní budú Taliani, tí chodia na tieto majstrovstvá skvele takticky pripravení, neviem v akej forme je Bettiol, Trentin má výbornú sezónu, Moscon slabšiu, ale Cassani vie určiť dobrú taktiku aby bojovali o víťazstvo.
Šprintérom ako Ackermann, Bennett, Gaviria príliš neverím, neverím, že ustoja všetky delenia, ale môžem sa mýliť. Naopak, s Kristoffom to bude veľmi ťažké, je to buldog, keď sa zakusne nepustí a priviesť si ho do cieľovej rovinky v takýchto dlhých a ťažkých pretekoch znamená jediné, veľké problémy.
Z Nemcov by mal byť nebezpečný Politt, ktorý má výborný ťah, Johnovi príliš neverím, po tom nešťastí to už nie je ono, Degenkolb pred zranením by patril k favoritom.
Vôbec neviem, čo mám čakať od domácich, Swift, Stannard, Doull, Tao?
A už vôbec neviem čo má čakať od cyklistov ako Roglič, Pogačar, Yates, Quintana, Chavez .... Idú na výsledok, alebo to berú ako prípravu na Lombardiu?
Naopak, veľké očakávania vkladajú Kazaši do Lutsenka ktorý v tejto sezóne jazdí výborne a aj v ostatnom čase vyhráva preteky po samostatných únikoch a ukazuje skvelú formu aj na záver sezóny.
Garcia ukázal v tejto sezóne veľký progres, ale aby vyhral MS? Pre mňa by to bolo veľké prekvapenie, podobne Mohorič, skôr verím Jungelsovi a Štybymu, aj keď ten asi formu akú mal na jar nemá. Preteky sa môžu vydariť aj iným jednotlivcom, predsa len je záver sezóny a tí, ktorí ušetrili sily môžu prekvapiť,
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Pon 23. Sep 2019 19:55:42

ifčopifčo píše:
MvdP - to je extra kategória, má hlad po výsledkoch, výbornú formu, skvelý šprint, tento rok neuveriteľnú úspešnosť a za sebou tiež veľmi silný tím, Teunissen, Van Baarle, Langeveld, Terpstra ...

ano ma urcitu silu ten tim, ale uvidime aku formu si prinesu. Van Baarle to je velky pomocnik to bez debaty. Teunissena by som nechal ako pripadny leadout popripade ako spolulider ak by MvdP v zavere kvoli hocicomu neparticipoval. no a Terpstra ten si pojde svoje.

ifčopifčo píše:
Šprintérom ako Ackermann, Bennett, Gaviria príliš neverím, neverím, že ustoja všetky delenia, ale môžem sa mýliť.

Gaviria sa tento rok bori so zraneniami, ale ak by nasiel na poslednu chvilu formu a podal taky vykon ako v Bergene tak si myslim ze by kludne mohol byt v zavere ucastny

ifčopifčo píše:
Vôbec neviem, čo mám čakať od domácich, Swift, Stannard, Doull, Tao?

podla mna nic. to skor od Thomasa, ak nahodou skryva dobru formu. vynechava ITT cize sustredi sa ne cestne preteky. mohlo by to nieco znamenat...predsalen je to domaca poda takmer:)

ifčopifčo píše:
A už vôbec neviem čo má čakať od cyklistov ako Roglič, Pogačar, Yates, Quintana, Chavez .... Idú na výsledok, alebo to berú ako prípravu na Lombardiu?

tito borci su podla mna bez sance. mozno Roglic ale aj to by bolo velke prekvapenie pre mna
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Pon 23. Sep 2019 19:59:51

Peter si zaslúži extra príspevok ;) Čo sa týka jeho súčasnej formy, tak si myslím zhruba to, čo simko. Nie, ani ja nemám exaktné informácie a dáta, ale tiež to odhadujem z pretekov ktoré som videl. Myslím si, že keď je Peter v top forme tak nešpekuluje a bojuje o víťazstvá. Peter v top forme by neskončil v Hamburgu za cyklistami ako Teunissen či Nizzolo, pri všetkej úcte k nim. Peter v top forme by v Montreale z tej skupiny zdrhol a dorazil by Alaphilippa, prípadne by ho vôbec nenechal odísť. On sa o to, odísť z tej skupiny snažil, ale neuspel, sám v rozhovore po pretekoch povedal, že dúfal v to, že docvakne čelo rýchlejšie. Príliš čelo nesťahoval a to sa tam Cosnefroy vetral sám veľmi dlho. Tie písačky, že Saganovi išlo hlavne o to aby nevyhral Alaphilippe neberiem, prečo by to robil? Na Primus Classic niečo vyše 40 km pred cieľom zaútočil v stúpaní MvdP, odskočil Saganovi a pred Petra sa dostal aj Avermaet. Jasné, nemusí to nič znamenať, ale aj môže. Takže podľa mňa má Peter lepšiu formu akú mal na jar, lepšiu v akej sa prezentoval na Tour, ale najlepší Sagan to podľa mňa nie je.
Peter to bude mať veľmi ťažké, už v tej zavádzacej časti hrozí nebezpečenstvo, že sa peletón potrhá, pretože najťažšie stúpania budú v nej, sú tam úzke cesty, stačí malé zaváhania a keď Peter ostatne vzadu, bude mať veľké problémy dostať sa späť, nemáme tím, ktorý by to dokázal. Takže buď sa bude musieť spoľahnúť na iné tímy , prípadne bude musieť minúť veľmi veľa síl aby sa dostal naspäť do čela a tie budú potom na okruhu chýbať. Ak chce Peter uspieť, musí prísť na okruhy čo možno maximálne "oddýchnutý", musí predviesť výkon ako tento rok na Ronde kde sa s veľkým šťastím napriek mizernej forme držal dlho v popredí, musí sa spoliehať na to, že útoky budú vykrývať iní. Ideálne by pre neho podľa mňa bolo ak by sa silné tímy vzájomne vystrieľali a aby v závere bojovala nejaká 30 členná skupina, ale radšej bez Kristoffa :) Keď som si to teraz po sebe prečítal, tak som asi veľký pesimista, ale budem strašne rád keď sa mýlim :roll:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Pon 23. Sep 2019 22:40:37

@ifcopifco
suhlasim:) ale pozrel som si este raz posledný okruh v Montreale a boli tam aj pozitiva. celkom pozitivne je ze na poslednom prejazde cez Côte Camillien-Houde Peto nestratil kontakt s celnou skupinou, stale si viacmenej strazil Alaphilippa. trosku mal ale potom problemy ked mu na Côte de Polytechnique odskocil GVA, tak vtedy Petovi nezvykle dlho trvalo kym sa mu dostal spat na koleso. nieco podobne sme mohli vidiet aj na tom videu z Primus Classic. sice sa dostal spat k MvdP ale trvalo mu to opat nezvykle dlho. GVA bol na tom iba o trosicku lepsie, tiez mal co robit. na toto sme neboli zvyknuti u Peta, ze mu chyba vybusnost v kratkom stupani. toto bola vzdy jeho domena. to bol creme de la creme jeho silnych stranok. v podstate by to vysvetlovalo aj prehru s Teunissenom v prvej etape TdF. Peter v top forme by tam vsetkych porazil minimalne o dlzku bicykla. v tom zavere sme vtedy mohli vidiet ze ten vybuch tam jednoducho nebol. na druhej strane v piatej etape na TdF ktora koncila rovinou bolo vsetko ako za starych cias. ale to bol zaver na rovine aj ked po tazkom profile.
teraz na Petovu obhajobu musim povedat ze v Montreale ked odskocil Alaphilippe, tak Peto akurát skoncil s dotahovanim Masa. to jednoducho neslo hned skocit na chrbat Julianovi. Alaphilippe bol uplne cerstvy, nebol vôbec na vetre. cize Petovi sluzi ku cti ze Alaphilippa este dokazal drzat na distanc. ale na druhej strane to moze hovorit aj o slabej Julianovej forme:) treba povedat ze Peto tam v tych posledných 5 km ukazal peknu stihacku. najprv dotiahol skupinu s Masom, z ktorej Mas nasledne odskocil, potom dotiahol aj samotného Masa a nasledne odskocil Alaphilippe, ktorého drzal na stabilnom odstupe, ktory potom uz v zaverecnych metroch zmazal tusim Jack Haig. a este si treba vsimnut ze ked uz uz bol Peto takmer na Alaphilppovom kolese (niekde na mete cca 2,5km), tak motorka bola velmi blizko pred Cosnefroyom a to im dost pomahalo s Alaphilippom.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Keram » Uto 24. Sep 2019 13:04:59

Uvidime. Tazko spekulovat o forme. Nie je zla podla kanadskych klasik. Belgicke nehodnotim lebo som nemal cas venovat im nejaku extra pozornost. Pre mna je najvacsi favorit tohto roku MVDP. To by mohlo Saganovi aj trochu pomoct aby mal na chrbte mensi terc. Ja mam taky pocit ze preteky sa skoncia podobnym sposobom ako v Norsku. Nehovorim priamo o vysledku aj ked potesilo by ma to :D Skor tak ze to bude okresany sprint 30 ludi. V tom pripade by mohol mat Sagan velke sance.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Uto 24. Sep 2019 15:26:29

tak Gaviria nakoniec nejde na MS. cize nebolo to o ladeni formy smerom k MS. vysledky naozaj odzrkadlovali vykonnost
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Str 25. Sep 2019 13:49:01

aj ked je este pomerne daleko na presnu predpoved tak momentalne na nedelu to nevyzera ktovie ako. Wellens by bol urcite rad ale podla tych predpovedi by kludne mohol dojst k vyraznemu ovplyvneniu pretekov. to si myslim ze nechce nikto. nejaky dazd ktory by urobil preteky tazsimi je jedna vec ale nieco podobne ako bolo vcera by pri pretekoch muzov znamenalo velke problemy vôbec dokoncit preteky bez ujmy.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 69 hostia