Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Majstrovstvá sveta

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod elviska » Pia 18. Sep 2015 11:31:14

Na twitteri sa píše že Cavendish nebude štartovať na majstrovstvách sveta.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Pia 18. Sep 2015 11:33:18

elviska píše:Na twitteri sa píše že Cavendish nebude štartovať na majstrovstvách sveta.


Presne ako píšeš, do nominácie sa dostal Adam Yates.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod rado » Pia 18. Sep 2015 11:38:10

elviska píše:
ifčopifčo píše:Tak Česi pôjdu majstrák až v počte 7 cyklistov, donominovali ako domestika Bucháčka. Peter by sa ich mohol držať a Roman by mu mohol nenápadne pomôcť ;)

Ja som to tiež čítala dakde, tuším na stránke supercycling.cz, že Česi pôjdu majstrák sveta 7. Inak Slováci a Česi budú bývať na jednom hoteli (vybavoval to Rastislav Zoller).

na to zabudni,vsetci pojdu na stybara,nakolko je jeden z favoritov.
rado
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Pia 18. Sep 2015 12:03:40

rado píše:
elviska píše:
ifčopifčo píše:Tak Česi pôjdu majstrák až v počte 7 cyklistov, donominovali ako domestika Bucháčka. Peter by sa ich mohol držať a Roman by mu mohol nenápadne pomôcť ;)

Ja som to tiež čítala dakde, tuším na stránke supercycling.cz, že Česi pôjdu majstrák sveta 7. Inak Slováci a Česi budú bývať na jednom hoteli (vybavoval to Rastislav Zoller).

na to zabudni,vsetci pojdu na stybara,nakolko je jeden z favoritov.


Dal som tam žmurkajúci smajlík aby bolo jasné ako to myslím. Myslel som to skôr tak že Peter by sa mal držať v ich blízkosti, oni určite budú chcieť aby bol v závere v dobrej pozícii Štyby a môžu hrať viacerými kartami, na tom profile je výborný aj Vakoč, na ToB ukázal fantastický únik, neviem ale či ho nebude limitovať zranenie ktoré tam utrpel. Kreuziger a Bárta sa zase môžu tlačiť do úniku čím by zabezpečili že v peletóne by museli pracovať iné tímy. Bárta od začiatku, ako je jeho zvykom a Roman niekedy v predposlednom kole, keď už s veľkou pravdepodobnosťou bude denný únik zlikvidovaný alebo bude na dosah. Taliani a ani Španieli nemajú na takýto profil cyklistov, tí sa budú určite snažiť urobiť preteky čo najťažšími a predpokladám že sa tiež budú snažiť mať v dennom úniku nejakých cyklistov.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Pia 18. Sep 2015 13:13:11

Zostava Tinkoff - Saxo na TTT – Rogers, Bodnar, Boaro, Sagan, Valgren, Jul-Jensen, vypadol Bennati. Ako tipujete ich umiestnenie?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod eres » Pia 18. Sep 2015 13:17:01

ifčopifčo píše:Zostava Tinkoff - Saxo na TTT – Rogers, Bodnar, Boaro, Sagan, Valgren, Jul-Jensen, vypadol Bennati. Ako tipujete ich umiestnenie?

2. miesto...

:lol:
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Pia 18. Sep 2015 14:00:44

eres píše:2. miesto...
:lol:


Je to jasné :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Keram » Pia 18. Sep 2015 14:03:12

ifčopifčo píše:Zostava Tinkoff - Saxo na TTT – Rogers, Bodnar, Boaro, Sagan, Valgren, Jul-Jensen, vypadol Bennati. Ako tipujete ich umiestnenie?


Do top 5 by sa mohli vtesnat no na medailu to velmi nevidim. Pre mna favoriti BMC, Etixx a Orica ako kazdy rok. Ale nejaky bronz by mohol cinknut. :D A BMC este neoznamilo nominaciu? Ja som to zatial nezachytil. Hoci to patri do ineho podfora ale ked uz sa bavime o TTT. Nechapem velmi RTVS ze davaju az zaznam. To je uplne na hlavu. To je ako keby si kupili prava na MS vo futbale a zacali ich vysielat az od osemfinale. To by v zivote neurobili. Ale cyklistika je este aj na RTVS stale v plienkach...
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Pia 18. Sep 2015 14:09:37

Keram píše: Nechapem velmi RTVS ze davaju az zaznam. To je uplne na hlavu. To je ako keby si kupili prava na MS vo futbale a zacali ich vysielat az od osemfinale. To by v zivote neurobili. Ale cyklistika je este aj na RTVS stale v plienkach...


To radšej nekomentujem, mohol by som zabudnúť na moju dobrú výchovu :shock:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod elviska » Pia 18. Sep 2015 17:28:36

eres píše:
ifčopifčo píše:Zostava Tinkoff - Saxo na TTT – Rogers, Bodnar, Boaro, Sagan, Valgren, Jul-Jensen, vypadol Bennati. Ako tipujete ich umiestnenie?

2. miesto...

:lol:

Večne druhé miesto. :) ale inak prekvapiť môže aj Giant - Alpecin a Movistar. Ale favoritmi budú určite BMC, Etixx a Orica.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

TTT

Poslaťod berloq » Pia 18. Sep 2015 21:42:57

Tinkoff časovky vedia jazdiť dobre, aj v zostavách, ktoré tak na prvý pohľad nevyzerajú. Táto však vypadá skvele. Ale nejaký tip na presné umiestnenie si asi netrúfnem dať, možno to bude o sekundách... skôr skúsim dať tip, že pôjdu dosť dobre a nejakých 5 tímov bude v tesných rozostupoch.

Tak ako čítam, Matthews bude členom austrálskej zostavy. Trošku prekvapujúce, s tým som až tak nepočítal, predsa len je to šprintér. Ale asi vedia čo robia.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: TTT

Poslaťod Keram » Pia 18. Sep 2015 22:03:19

berloq píše:Tak ako čítam, Matthews bude členom austrálskej zostavy. Trošku prekvapujúce, s tým som až tak nepočítal, predsa len je to šprintér. Ale asi vedia čo robia.


Tak Matthews je skor typ Sagan ako typ Cavendish. Cize podla mna rozumna volba.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: TTT

Poslaťod elviska » Pia 18. Sep 2015 22:21:30

Keram píše:
berloq píše:Tak ako čítam, Matthews bude členom austrálskej zostavy. Trošku prekvapujúce, s tým som až tak nepočítal, predsa len je to šprintér. Ale asi vedia čo robia.


Tak Matthews je skor typ Sagan ako typ Cavendish. Cize podla mna rozumna volba.

Súhlasím s Keramom, Matthews je podobný typ jak Sagan. Inak Peťa Velitsa nezaradili do tímovej časovky. :( Je náhradník http://aktualne.atlas.sk/neprijemne-roz ... t/ostatne/
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod lukas » Pia 18. Sep 2015 22:41:33

ifčopifčo píše:Tak Česi pôjdu majstrák až v počte 7 cyklistov, donominovali ako domestika Bucháčka. Peter by sa ich mohol držať a Roman by mu mohol nenápadne pomôcť ;)

Nemôžem sa ubrániť pocitu, že sme tu sledovali jednu blamáž zo strany Českého svazu cyklistiky. 24.8., keď UCI vydalo oficiálny dokument o miestenkách, som si všimol, že Česi majú deväť miesteniek:
http://www.uci.ch/mm/Document/News/News ... nglish.pdf
17.8. som síce písal, že šesť, ale zle som odrátal krajiny v Europe Tour, na základe čoho mohli k šiestim z World Tour pripojiť troch.
24.8. som to v článku opravil:
http://www.cycling-info.sk/spravodajstv ... lanky/2629
Potom som sledoval články v českých médiách, a tam sa neustále písalo o šiestich vybojovaných miestenkách. ČSC zúžil nomináciu a oznámil šesť pretekárov. Bol som zvedavý, kedy prídu na to, že majú miesteniek deväť.
Teraz sa na webe zväzu objavilo toto:
"Českému svazu cyklistiky se po komunikaci s Mezinárodní cyklistickou unií (UCI), poté co přepočítala kvóty pro start, podařilo získat další místo," vysvětlil člen vedení UCI a prezident ČSC Marián Štetina.
Myslím si, že na to prišli včera a hasia požiar úplnými nezmyslami, ktoré sú vo vyjadrení prezidenta ČSC. Keď raz oficiálny dokument potvrdí deväť miesteniek a keď som to znova prepočítal, majú na nich právo, toto divadlo so siedmimi nemá racionálny základ.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: TTT

Poslaťod Keram » Sob 19. Sep 2015 12:05:09

elviska píše:
Keram píše:
berloq píše:Tak ako čítam, Matthews bude členom austrálskej zostavy. Trošku prekvapujúce, s tým som až tak nepočítal, predsa len je to šprintér. Ale asi vedia čo robia.


Tak Matthews je skor typ Sagan ako typ Cavendish. Cize podla mna rozumna volba.

Súhlasím s Keramom, Matthews je podobný typ jak Sagan. Inak Peťa Velitsa nezaradili do tímovej časovky. :( Je náhradník http://aktualne.atlas.sk/neprijemne-roz ... t/ostatne/


To je skoda. V tom pripade dufam ze nebudu majstri :D Zostava nam fandit uz len Tinkoffu. Ale na zlatu by museli velmi prekvapit. Vlastne aj medaila by bola prekvapko.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod elviska » Sob 19. Sep 2015 13:47:23

Rozhovor s Petrom Saganom pred MS. Denník šport http://sport.aktuality.sk/c/193169/saga ... v-je-vela/
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod berloq » Sob 19. Sep 2015 16:01:38

Takže tomu chápem naozaj dobre, že tam mohli nasadiť 9 jazdcov? Ako sa môže niečo také stať, že nevedia koľko majú miest? Dobre, uznávam, že napr. ja som sa nikdy nesnažil v tých fantasmagorických kritériách počítať, ale nie preto, že by sa to nedalo, ale preto, že to je blbosť. Ale, aby to nezvládol zväz? Veď starosť o reprezentáciu by mala byť jedna z primárnych starostí zväzu. Takže naozaj veľká blamáž...

Podľa mňa je deväť jazdcov veľký rozdiel oproti šiestim. S deviatimi jazdcami sa dá tvoriť pretek alebo lepšie povedané, kontrolovať. Ak by nasadili Česi 9 jazdcov, Štybara by som radil medzi 5 najväčších favoritov, pretože dobre vieme, ako to minulý rok vyzeralo, keď Poliaci dostali plnú zostavu. Pri tom Čechom by nerobilo žiadny problém obsadiť kvalitne ani tých 9 miest. Štartovať by mohli Konig, Hirt, Černý... A že im ten profil nepasuje? Je to úplne fuk, boli by to lámači vetra, ktorý by Štybara držali bodaj len aj prvú polovicu na dobrej a bezpečnej pozícii.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod motyliLET » Sob 19. Sep 2015 18:15:18

normalne mam pocit ze cesi mali malo financii na 9celnnu vypravu na elite tak to zahrali na mrtveho chrobaka, nechce sa mi verit ze nik na zvaze nedokazal zistit a zratat na kolko miesteniek maju narok to je proste absurdne :) viem ze aj na minulych MS neposlali do vsetkych kategorii maximum co mohli koli setreniu, nie som tym uplne isty ale cosi take som postrehol
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Keram » Sob 19. Sep 2015 19:00:57

Napadla ma taka odveci myslienka. Kludne mi mozete odpisat vas nazor :D Nebolo by lepsie keby kazdy tim mal rovnaky pocet miesteniek? Nemuselo by ich byt 9 stacilo by kazdy 6. Viem ze by bolo menej timov a niektori jednotlivci zo slabsich krajin by sa na MS nedostali a takisto aj zo silnych ( co by ani tak nevadilo lebo by islo aj tak o domestikov) ale aspon by to bolo fair play. Ved ani v hokeji sa nestava ze Kanada moze postavit 4 patky a Dansko 2 :D A ani na Tour nema Sky 9 clenov a Bretagne Seche 3. Cyklistika je timovy sport a takto su slabsie krajiny este viac v nevyhode.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod motyliLET » Sob 19. Sep 2015 19:26:15

Keram zaujimava myslienka ale pokial by si chcel urobit rovnost : cyklistika je velmi rozsireny sport vies si predstavit napriklad 100 krajin po 6 ludi? Peleton 600 ludi ... Akoby si potom vyfiltroval ktore krajiny sa mozu zucastnit a ktore nie? Ked je napriklad nejaky ozaj dobry cyklista ale s nejakej exotickej krajiny a ten by nemohol prist lebo jeho krajina by bola prilis nizko ratingovo ? to je tak isto ak na ms vo futbale nemoze byt 200 krajin a musia hrat kvalifikaciu neviem si predstavit ako take nieco urobit v cyklistike ktora sice je akoze teamovy sport ale v podstate stale individualny
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 82 hostia

cron