Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Majstrovstvá sveta

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 25. Sep 2022 11:51:41

Gaučový profesionál píše:Woutik sa už vygrcal, že nevedel, že špurtuje o medaily a že jazdiť bez vysielačiek je "bullshit" :D


Tak, Wout van Aert sa správal mimoriadne trápne najmä po dojazde do cieľa, keď na rozdiel od zvyšku tímu nešiel zagratulovať víťazovi, bol mu otočený chrbtom a Remco musel prísť za ním... Je dobre, že sa van Aertovi veľké víťazstvá zatiaľ vyhýbajú. Ešte na ne totiž nedorástol.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Ja by som sa chcel ešte verejne ospravedlniť všetkým ľuďom na fóre, najmä elviske, za to, že som nepekným spôsobom znevažoval prípravu Petra Sagana a podceňoval som jeho schopnosti. Opäť sa ukázalo (už niekoľkýkrát), že Peter nepatrí do starého železa, na podstatné preteky sa dokáže kvalitne a svedomito pripraviť, a že by sme mu mali viacej dôverovať. V tomto si do budúcna budem brať príklad z elvisky a maja. ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Ned 25. Sep 2022 12:05:12

@slusak
Urcite sme tu vsetci strasne stastny z toho co sme dnes videli…treba sice objektivne priznat ze tu top10 mu krasne darovali ludia ktori vyse 260km bojovali o medajly a nakoniec ich v poslednom km venovali druhym…ja byt trenerom danych pretekarov(okrem lutsenka) tak ich pekne zjazdim…skoda ze sme mali minimalnu moznost vidiet co sa dialo posledne 2-3 kola v pelotone…mala obrazovka v hornom rohu so zaberom na hlavnu skupinu by bola super ;) osobne si myslim ze sa tam muselo ist riadne tempo ked to vsetko takto stiahli ze vlastne sprintovali o medajly

K wva sa aj skoda vyjadrovat…este aj tie gratulacie a usmev mi prisli dost strojene…trosku ho chapem kedze k duhe smeroval celu pripravu ale tak bohuzial…vyhral najlepsi najsikovnejsi a najodvaznejsi…a vysielacky? Ano je to pre nich divne a hlavne ine pretekanie na ake su zvyknuti ale ak by dnes mali sluchatka v usiach tak by woutik nedosiel 4ty ale mozno 40ty lebo by to vzdali uz davno…a ze nevedel ze sprintuju o medajly? Ano tazko sa to sledujo ale jazdili na okruhoch cize po celej trati mali ludi ktory aj vdaka tv prenosu vedeli o situacii a info sa dali posuvat plus belganov bolo 8 vsetci niekde vpredu ci okolo remca alebo wouta cize kludne mohli zbierat potrebne info a odovzdavat mu ich…a ked ho ten bullshit nebavi tak nech uz MS ci OH nejazdi a hotovo
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod konyk87 » Ned 25. Sep 2022 12:25:24

cielovy rozostup medzi evenepoelom a ostatnymi medailistami bol zhruba taky isty ako 20 km pred cielom, takze v tej skupine sa zrejme neslo nejake vrazedne tempo. skor sa vyrazne spomalilo v tej skupine, ktora si myslela, ze uz ide bojovat o medaily - ak mozme verit infografike, tak este 1.5 km pred cielom (remcovych) mali takmer minutu naskok...

skoda, ze tratnikovi chybalo 50 metrov, celkom by som mu doprial takuto medailu :)

a vysielacky by som zrusil na vsetkych jednorazovkach, minimalne na monumentoch! :)
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Ned 25. Sep 2022 12:30:21

@konyk
Tak to by bol masaker na ronde ci P-R bez vysielaciek…to by sa mi fakt pacilo :D

Btw buduci rok na znovu podla vsetkeho cakaju klasikarske MS cize po dnesku pre mna dalsie nadeje na 4tu duhu pre Peta
A este medajla pre Svrca :D 8-) ;)
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Ned 25. Sep 2022 12:39:05

@konyk
Ked si ale zoberiem ze jeden z najlepsich casovkarov sveta siel poslednych 20km bomby a rozostup v cieli ostal na priblizne na rovnakej urovni tak aj peloton musel ist jeho(vrazednym) tempom ci?
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod konyk87 » Ned 25. Sep 2022 13:16:15

nehovorim, ze sa flakali, ale remco bol vyse 50 km v uniku, velku cast odtiahol sam a posledny kilometer uz oslavoval :)
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Phobos » Ned 25. Sep 2022 20:59:06

Za Slušný Svet píše:Tak, Wout van Aert sa správal mimoriadne trápne najmä po dojazde do cieľa, keď na rozdiel od zvyšku tímu nešiel zagratulovať víťazovi, bol mu otočený chrbtom a Remco musel prísť za ním... Je dobre, že sa van Aertovi veľké víťazstvá zatiaľ vyhýbajú. Ešte na ne totiž nedorástol.

Nemáš pravdu. Van Aert mu gratuloval hneď ako došiel do cieľa (prvý, alebo jeden z prvých - zo záznamu to nebolo úplne jasné). Vidno to aj na konci tohto videa, Evenepoel ešte drží Fantu, ktorú mu dávajú hneď po dojazde.

konyk87 píše:a vysielacky by som zrusil na vsetkych jednorazovkach, minimalne na monumentoch! :)

Tých jazdcov, ktorí nevedeli kto sa kde nachádza, rozostupy, o čo vlastne hrajú a pod., bolo viac ako dosť a pretekom to podľa mňa vôbec neprospelo.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Keram » Ned 25. Sep 2022 21:35:49

Ja som nemal moznost sledovat tieto preteky bol som na svadbe takze som zvolil skoro rano radsej spanok :)


Peter velmi pozitivne prekvapil vykonom po tom co sme mu viaceri neverili. Tesime sa a dodava to nadej ze predsa len nepovedal este posledne slovo :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 05. Aug 2023 11:48:57

Asi by sme pomaly mali oživiť toto vlákno. ;) Mňa zatiaľ pred majstrovstvami zaujali dve veci:

1) reprezentácie Belgicka a Dánska - brutálne silné tímy. Bude pre mňa obrovským prekvapením, ak sa majstrom sveta nestane nejaký Belgičan alebo Dán. V každom z týchto dvoch supersilných tímov sú minimálne traja cyklisti, ktorí to môžu vyhrať. Uvidíme, či nebude kameňom úrazu práve spolupráca a tímová réžia. V tomto budú podľa mňa zohratejší Dáni. Skôr sa dohodnú na hlavnom lídrovi a určia si tímovú taktiku ako Belgičania.

2) dresy slovenskej reprezentácie - predchádzajúce sa mi veľmi páčili (najmä zapojenie čiernej farby), takže som sa zmeny obával. Ale vôbec to nie je zlé, dresy sú podľa mňa elegantné, veľmi moderné a páči sa mi, že zostala aj čierna farba (tá sa mi do cyklistiky veľmi hodí). Takže za mňa veľká spokojnosť a ďalšie pekné dresy. ;) Čo na ne vravíte vy?
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Sob 05. Aug 2023 13:07:36

Neviem, či hneď na prvých pretekoch na MS sme nevideli najlepší výkon slovenského cyklistu, v tomto prípade cyklistky, Chladoňová išla výborne, škoda, že v poslednom kole začalo pršať, to jej robilo problémy a v zákrutách strácalo a potom si to musela dobiehať, chapeau Viktória, z cyklistiek ktoré boli v prvej skupine je najmladšia, má iba 16 rokov.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Sob 05. Aug 2023 20:05:42

Za Slušný Svet píše:Asi by sme pomaly mali oživiť toto vlákno. ;) Mňa zatiaľ pred majstrovstvami zaujali dve veci:

1) reprezentácie Belgicka a Dánska - brutálne silné tímy. Bude pre mňa obrovským prekvapením, ak sa majstrom sveta nestane nejaký Belgičan alebo Dán. V každom z týchto dvoch supersilných tímov sú minimálne traja cyklisti, ktorí to môžu vyhrať. Uvidíme, či nebude kameňom úrazu práve spolupráca a tímová réžia. V tomto budú podľa mňa zohratejší Dáni. Skôr sa dohodnú na hlavnom lídrovi a určia si tímovú taktiku ako Belgičania.

2) dresy slovenskej reprezentácie - predchádzajúce sa mi veľmi páčili (najmä zapojenie čiernej farby), takže som sa zmeny obával. Ale vôbec to nie je zlé, dresy sú podľa mňa elegantné, veľmi moderné a páči sa mi, že zostala aj čierna farba (tá sa mi do cyklistiky veľmi hodí). Takže za mňa veľká spokojnosť a ďalšie pekné dresy. ;) Čo na ne vravíte vy?


Mne sa dres páči, aj keď som mal dnes problém našich identifikovať, je to asi vec zvyku. Pozrel som si štartovku a celkom sa čudujem, že MS vynecháva Pidcock, trasa by mu imho sedela, silní sú aj Holanďania, neverím, že Kooij bude v závere, ale van Baarle a MvdP je silná dvojica. Belgičania majú v rukách odpoveď na akýkoľvek priebeh, ale máš pravdu že je otázne, či dokážu skrotiť svoje ego a nezištne si pomôcť. Silný môže byť Laporte a žeby si skúsili tímovú spoluprácu s WvA?
Komu to prajem? Keďže naši sú bez šance potešil by ma Kristoff, ale bude to mať ťažké. Alebo niekto ako Trentin, Julianovi neverím, forma akú mal na Tour mu nedáva veľké šance.
Ešte k našim. Podľa mňa bude len otázkou času kedy sa peletón roztrhne a oni budú v tej zadnej časti, ani jeden z nich nemá výkonnosť na to aby si v popredí kontroloval preteky, tak dúfajme, že Peter aspoň dobre potrénuje na horáky a Matúš preteky dokončí.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod konyk87 » Sob 05. Aug 2023 20:32:55

mam pocit, ze pred kazdymi ms su tu tieto diskusie, ze ktory belgican vyhra :D
keby nemali remca, tak by som povedal, ze dalsi titul zas az o 10 rokov :)

dnes som pozeral juniorky a ten okruh je hrozny! tam sa bude padat v kazdom kole...kopce su sice "ziadne", ale riadne stojky!
montrose ma sice len 200 metrov, ale priemer takmer 11% a hlavne konci len 1.5 km pred cielom! predpokladam, ze pri poslednom prejazde to uz bude slusne potrhane, ale ak nie, tak po 260 km sa aj na takomto brdku bude dat spravit rozhodujuci nastup (ako v richmonde :) )

osobne by som to najviac tiez doprial trentinovi, kristoffovi, ale aj mvdp.
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Ned 06. Aug 2023 15:05:25

Peter to už zabalil, príprava na horáky pokračuje :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod konyk87 » Ned 06. Aug 2023 15:16:34

tak sa objasnilo, co mal na mysli, ked pred pretekmi hovoril, ze po 3 okruhoch bude rozhodnute :D

ale este 2-3 kola v takomto tempe a odstupia vsetci a buduci rok bude bez duhoveho dresu v pelotone :lol:
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod water202 » Ned 06. Aug 2023 15:44:46

Degenkolb alebo MM ;)
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Ned 06. Aug 2023 16:05:37

Ja fandim mvdp
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Ned 06. Aug 2023 20:04:45

Cely rok som dufal ze v dnesny den pride posledny velky Petov vystrel bohuzial realita bola ina a treba ferovo povedat ze presne taka aka sa ocakavala…skoda…ale nemozem povedat zeby som bol sklamany lebo sklamanim by pre mna bolo ak by na to Peto naozaj mal ale by to nevyslo
Kazdopadne som si Petov asi posledny velky pretek na ceste naozaj uzil aj ked som ho vlastne ani nezahliadol…no divadlo to bolo skvele a to ze sa zacalo realne pretekat tak sialene daleko pred cielom dalo tomuto majstraku naozaj velkolepost…do toho vsetkeho co tam ti chalani predvadzali zrazu zacalo riadne prsat a ta symbolicka duha nad tratou to bolo naozaj ako objednane…klobuk dole pred vsetkymi co nam toto krasne cyklisticke divadlo pripravili
S vitazom som spokojny kedze prave tomuto lietajucemu holandanovy som to v pripade petovho neuspechu zelal najviac ale priznam sa ze tipnut si vitaza pred startom som si naozaj netrufol
Este poznamocka k Matusovy…napriek skvelej sezone mu dnesok asi ukazal kde realne jeho vykonnost v porovnani s najlepsimy naozaj je a verim ze mu to pomoze a posunie ho to dalej…stale nepochybuje ze ma na to aby pretekal na prokonti urovni a verim ze sa tam onedlho posunie
Tesim sa o tyzden na Svrca a verim v pekny vysledok
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod water202 » Ned 06. Aug 2023 20:40:53

Bettiol by mi pasoval viac ale aj MVdP moze byt.
Peter dnes fajn. Kym na to mal tak sa drzal v popredi a minimalizoval riziko padu a ked uz vyfucal velmi rychlo sa porucal mimo peloton. Tak snad v sobotu bude spokojny a s nim aj mi vsetci :-).
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod konyk87 » Ned 06. Aug 2023 21:38:42

s majstrom som velmi spokojny! konecne... :)
okruh velmi narocny, najma technicky. hlavne francuzi sa nan dost nevyberane stazovali. ako keby si uz pred pretekmi pripravovali podu na svoj neuspech.
utocilo a trhalo sa to uz daleko pred cielom, mozno keby boli o 3-5 kol menej, tak by to bol este vacsi masaker. takto bolo potrebne z casu na cas trochu zvolnit.
ked mvdp 16 km pred cielom siel k zemi, tak som si veru riadne zanadaval, ale vstal z popola ako fenix! a vraj boa sa neda odtrhnut :D

btw...ked sa o saganovi hovorilo ako o vecne druhom, co ma hovorit wva? za poslednych 5 rokov ma z vrcholnych podujati (oh a ms, vratane cyklokrosu) 8 striebornych medaili a stale bez velkeho vitazstva a roky utekaju...

na druhej strane - pri 19 startoch na ms, me a oh (vratane casovky) len 3x odisiel bez medaily (2x 4. miesto, 1x 6. miesto) - to je neuveritelna konzistencia...
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod elviska » Ned 06. Aug 2023 21:53:56

MvDP gratulujem,, zaslúžene vyhral.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 36 hostia