Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Majstrovstvá sveta

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod slovakpro » Uto 28. Sep 2021 0:07:35

Za Slušný Svet píše:Výborne, zaslúžený víťaz. 8-)
Belgicko doma bez medaile... Po tom, čo tam odviedol Remco... Nechcel by som byť teraz v koži van Aerta...


co akoze odviedol remco? ved tam nebol v zavare ked ho bolo najviac treba ;) utocil robil blbosti a potom mu doslo 25 pred cielom
Obrázok užívateľa
slovakpro
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod sportovec » Uto 28. Sep 2021 8:33:18

slovakpro píše:co akoze odviedol remco? ved tam nebol v zavere ked ho bolo najviac treba ;) utocil robil blbosti a potom mu doslo 25 pred cielom

Pravda. Blbosti robil.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod CyclingGeek » Uto 28. Sep 2021 11:39:38

Kiežby aj Sagan mal niekoho na blbosti :lol:
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Uto 28. Sep 2021 12:20:09

Tak si zhrňme fakty, čo Remco stváral.
178 km - prvý prejazd Smeysbergu, na začiatku stúpania boli vpredu asi všetci Belgičania, nastupuje Cosnefroy a chytá sa ho Remco s Cortom a zvyšok Belgičanov v podstate uzatvára cestu, Remco najskôr nestrieda, potom sa pridá, peletón ťahajú oslabení Taliani, tesne predtým sa im vyváľali Trentin a Ballerini. Potom sa v peletóne začína nastupovať a sú snahy doraziť trojicu ktorá si udržiava náskok okolo 20 sekúnd.
170 km - po Taymannstraate sa k nim pridávajú ďalší cyklisti (Roglič, Asgreen ...) a aj Declercq a začína ťahať skupinu.
167 km - Bekestraat- z Remcovej skupiny sú nástupy (Asgreen) a chytá ich Remco, Declercq stráca, Belgičania uzatvárajú cestu. Po prejazde v skupine Remco príliš aktívne neťahá (najviac Asgreen, Tratnik, Declercq ktorý sa dotiahol) v peletóne makajú Taliani ktorí v Remcovej skupine nemajú nikoho a vyskladali sa na čele aj s tými ktorí predtým popadali. Skupina si urobí náskok okolo 45 sekúnd.
160 km druhý prejazd Smeysbergu - Remco udáva tempo v skupine, vzadu stále musia ťahať Taliani.
Prí jazde na mestskom okruhu bol Remco aktívny a pomáhal udržiavať aspoň minimálny náskok skupiny na peletón.
134 km - všetko sa spojilo.

Takže určite vyvstáva otázka, či pri prvom prejazde flámskym okruhom mal reagovať Remco, keďže tam boli všetci Belgičania, či bola taká dohoda na predpretekovej porade, alebo to vyplynulo z toho, že Remco bol príliš iniciatívny keď ešte nemal byť, alebo len on bol schopný stíhal a zachytiť v prudkých pasážach Cosnefroya. Výsledkom akcie bolo vyčerpanie Talianov (Trentin Ballerini skončili), Asgreena, Corta, Rogliča, Tratnika .. ktorí v tej druhej skupine poctivo makal, nič viac, nič menej. Lepšie riešenie by asi bolo, keby namiesto Remca tam bol aktívny napríklad Teuns, prípadne Lampaert alebo Benoot či Campenaert. Otázne je, ktorí z nich by dokázali reagovať na zrýchlenia v skupine v strmých častiach stúpaní, ale Lampaert či Teuns by na to asi mali mať.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Uto 28. Sep 2021 13:37:25

@ifco
Perfektne zhrnutie…je jasne ze rôzny ludia maju rozne názory a chapem aj ze remcovy mnohí nefandia ale uz ma nebavi sa natahovat sa…kazdy mame prave na nazor…a velmi sa mi paci aj to ako si napisal ci chytat tie útoky bola jeho úloha alebo vysledok jeho premotivovanosti…to ale nevieme a nemyslim si ze sa to niekedy dozvieme
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Uto 28. Sep 2021 14:09:01

Na CN je článok podľa ktorého WvA už zhruba 49 km pred cieľom, pri poslednom prejazde Smeysbergu, keď nedokázal zachytiť atak Alaphilippa a Sonyho pochopil, že nemá dobré nohy. Potom nechápem, prečo to nepovedal tímu už vtedy, ale povedal to Stuyvenovi až keď na mestských okruhoch zaútočil Alaphilippe, to už bolo dosť neskoro.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod CyclingGeek » Uto 28. Sep 2021 14:27:34

ifčopifčo píše:Na CN je článok podľa ktorého WvA už zhruba 49 km pred cieľom, pri poslednom prejazde Smeysbergu, keď nedokázal zachytiť atak Alaphilippa a Sonyho pochopil, že nemá dobré nohy. Potom nechápem, prečo to nepovedal tímu už vtedy, ale povedal to Stuyvenovi až keď na mestských okruhoch zaútočil Alaphilippe, to už bolo dosť neskoro.

lebo má svoju belgickú hrdosť :lol:
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Uto 28. Sep 2021 16:41:44

Ak to bolo tak je somar…mal to hned povedat kolegom a potom tam zahrať nejake divadielko dat 2-3 nástupy akoze som na tom dobre a vystaviť superov a nasledne mohol remco spravit svoj povestný atak kde by ho mozno nechali aj ist lebo by čakali ze je mozno len nejakou volavkou pred dalsim útokom wva…ale on nechal radsej remca sa stavit a nakoniec nemali nic…no ale co uz…teraz sme uz vsetci generáli ked je po bitke 8-)
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Štv 30. Sep 2021 14:19:25

pripravme si pukance v belgickom time je to opat napinave:)
https://www.cyclingnews.com/news/remco- ... -champion/
mali sme rivalitu Gilbert vs. GvA teraz mam pocit ze nastupuje Remco vs. WvA.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Štv 30. Sep 2021 14:34:04

simko píše:pripravme si pukance v belgickom time je to opat napinave:)
https://www.cyclingnews.com/news/remco- ... -champion/
mali sme rivalitu Gilbert vs. GvA teraz mam pocit ze nastupuje Remco vs. WvA.


Takže už sa rysuje, prečo Remco reagoval tak skoro, nechápem Pauwelsa, však nejaký týždeň predtým hlavný šéf Vanthourenhout hovoril, že líder je WvA, ale Stuyven a Remco budú takými superdomestikmi ktorí by mali byť Artovi k dispozícii v závere a zároveň mali byť aj alternatívou. Zbytočne sa do toho zapojil Merckx a potom aj Pauwels. Áno, je ťažké skĺbiť toľko individualít, aj Remco si to mohol vydiskutovať v medzi svojimi, Belgičania sú zdá sa nepoučiteľní.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod pmts » Štv 30. Sep 2021 14:43:03

Remco by nemal ísť do vojny, ktorú nemôže vyhrať. Van Aert je typologicky vhodný na asi každú trať - takže tréner ho bude často vyberať za lídra, no a pohnevať si ho nie je dobrý nápad. Môže sa stať, že Van Aert si v budúcnosti dá požiadavku aby Remca nebrali lebo narúša tímovú pohodu a je nevypočitateľný. Niečo ako Froome kedysi keď vyšachoval Wigginsa z tímu na Tour, lebo Wiggo bol Wiggom a Sky stáli za Froomom, lebo jednoducho Froome mal väčšie šance. Nahovoriac o tom, že Van Aert je národným hrdinom a u fanúšikov má taktiež ďaleko väčšiu podporu ako Remco. Jednoducho, podľa môjho názoru by mal byť Remco opatrný. Už tie otázky na trénerov v súkromí, ale ťahať to ešte aj na verejnosť? Som zvedavý či sa pozrie do Austrálie budúci rok...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod simko » Štv 30. Sep 2021 14:49:09

@ifcopifco
presne tak su nepoucitelni a su tam zjavne rozne tlaky. byvaly trener narodaku Rik Verbrugghe je zenaty so sestrou Van Avermaeta. cize dlho celil roznym podozreniam ze protezuje Grega. co niekedy naozaj aj tak vyzeralo...
neviem ci to beru tak ze Remco ma este kopec casu ale Remco je na rovnakej urovni s WvA co sa tyka vykonnosti na takomto profile. Stuyven je dobry cyklistika ale nie je to material na vyhru na MS podla mna. on mal byt "iba" superdomestik a Remco s WvA mali byt rovnocenni lidri. jedine kvoli comu by mal byt Styven v hierarchii nad Remcom je teda vek a skusenosti. urcite to nie je vykonnost a potencial ujst na takomto profile.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Štv 30. Sep 2021 15:32:51

simko píše:@ifcopifco
presne tak su nepoucitelni a su tam zjavne rozne tlaky. byvaly trener narodaku Rik Verbrugghe je zenaty so sestrou Van Avermaeta. cize dlho celil roznym podozreniam ze protezuje Grega. co niekedy naozaj aj tak vyzeralo...
neviem ci to beru tak ze Remco ma este kopec casu ale Remco je na rovnakej urovni s WvA co sa tyka vykonnosti na takomto profile. Stuyven je dobry cyklistika ale nie je to material na vyhru na MS podla mna. on mal byt "iba" superdomestik a Remco s WvA mali byt rovnocenni lidri. jedine kvoli comu by mal byt Styven v hierarchii nad Remcom je teda vek a skusenosti. urcite to nie je vykonnost a potencial ujst na takomto profile.


Stuyven tam mal byť ako šprintér ktorý to WvA rozbehne, prípadne mal šprintovať sám, keby sa sa tam WvA nedostal, to aj nastalo, ale po takom ťažkom priebehu nemal sily. Remcovou slabinou je šprint, ale on mal prísť na záverečné mestské okruhy relatívne oddýchnutý a a mohol on niečo vyskúšať. Declercq, Lampaert a z časti aj Benoot pracovali, koho som si vôbec nevšimol bol Teuns, neviem aké boli jeho úlohy.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Štv 30. Sep 2021 15:51:26

pmts píše:Remco by nemal ísť do vojny, ktorú nemôže vyhrať. Van Aert je typologicky vhodný na asi každú trať - takže tréner ho bude často vyberať za lídra, no a pohnevať si ho nie je dobrý nápad. Môže sa stať, že Van Aert si v budúcnosti dá požiadavku aby Remca nebrali lebo narúša tímovú pohodu a je nevypočitateľný. Niečo ako Froome kedysi keď vyšachoval Wigginsa z tímu na Tour, lebo Wiggo bol Wiggom a Sky stáli za Froomom, lebo jednoducho Froome mal väčšie šance. Nahovoriac o tom, že Van Aert je národným hrdinom a u fanúšikov má taktiež ďaleko väčšiu podporu ako Remco. Jednoducho, podľa môjho názoru by mal byť Remco opatrný. Už tie otázky na trénerov v súkromí, ale ťahať to ešte aj na verejnosť? Som zvedavý či sa pozrie do Austrálie budúci rok...


viacmenej suhlasim len sa chcem opytat odkial vies ze wva ma u fanusikov vacsiu podporu ako remco?
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod pmts » Štv 30. Sep 2021 17:03:37

majo píše:
pmts píše:Remco by nemal ísť do vojny, ktorú nemôže vyhrať. Van Aert je typologicky vhodný na asi každú trať - takže tréner ho bude často vyberať za lídra, no a pohnevať si ho nie je dobrý nápad. Môže sa stať, že Van Aert si v budúcnosti dá požiadavku aby Remca nebrali lebo narúša tímovú pohodu a je nevypočitateľný. Niečo ako Froome kedysi keď vyšachoval Wigginsa z tímu na Tour, lebo Wiggo bol Wiggom a Sky stáli za Froomom, lebo jednoducho Froome mal väčšie šance. Nahovoriac o tom, že Van Aert je národným hrdinom a u fanúšikov má taktiež ďaleko väčšiu podporu ako Remco. Jednoducho, podľa môjho názoru by mal byť Remco opatrný. Už tie otázky na trénerov v súkromí, ale ťahať to ešte aj na verejnosť? Som zvedavý či sa pozrie do Austrálie budúci rok...


viacmenej suhlasim len sa chcem opytat odkial vies ze wva ma u fanusikov vacsiu podporu ako remco?


Nemám nejaký konkrétny jeden zdroj; skôr dlhodobé čítanie všelijakých webov a z toho si ľahko spravíš obrázok ;) . Podľa mňa je to aj celkom všeobecne známe. Logiku za tým vidím asi tam, že Remco nemal vždy najšťastnejšie vystupovanie v médiách, no a taktiež je celkom nováčik na top scéne. Van Aert je dlhoročná belgická megastar, má aj na sociálnych sieťach viac sledovateľov ako Remco, no a taktiež si myslím že to bude tým, že má jednoducho lepšie vystupovanie a vyjadrenia. Taktiež jazdí klasiky a cyklocross, čo je belgickým fanúšikom určite bližšie ako Remcove kopce a časovky... Hoci v poslednej dobe sú obaja už tak všestranný, že toto škatulkovanie je zcestné :D . Rovnako sa to dá všimnúť v takej Británií, kde boli Wiggins, Thomas alebo Cavendish vždycky populárnejší ako Froome, alebo Yatesovci. Aj minulý rok, celé Slovinsko na Tour fandilo Rogličovi, no a po La Planche vraj zavládla v Slovinsku taká vlna zmiešaných pocitov (hoci medzitým už určite aj Pogačar si vybudoval masívny funclub).
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod ifčopifčo » Štv 30. Sep 2021 18:09:50

Niekde som zachytil, že Remco je populárnejší v skupine mladších fanúšikov, WvA medzi staršími vekovými skupinami, čo by celkom logiku malo.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod CyclingGeek » Pia 01. Okt 2021 12:30:21

pmts píše:
majo píše:
pmts píše:Remco by nemal ísť do vojny, ktorú nemôže vyhrať. Van Aert je typologicky vhodný na asi každú trať - takže tréner ho bude často vyberať za lídra, no a pohnevať si ho nie je dobrý nápad. Môže sa stať, že Van Aert si v budúcnosti dá požiadavku aby Remca nebrali lebo narúša tímovú pohodu a je nevypočitateľný. Niečo ako Froome kedysi keď vyšachoval Wigginsa z tímu na Tour, lebo Wiggo bol Wiggom a Sky stáli za Froomom, lebo jednoducho Froome mal väčšie šance. Nahovoriac o tom, že Van Aert je národným hrdinom a u fanúšikov má taktiež ďaleko väčšiu podporu ako Remco. Jednoducho, podľa môjho názoru by mal byť Remco opatrný. Už tie otázky na trénerov v súkromí, ale ťahať to ešte aj na verejnosť? Som zvedavý či sa pozrie do Austrálie budúci rok...


viacmenej suhlasim len sa chcem opytat odkial vies ze wva ma u fanusikov vacsiu podporu ako remco?


Nemám nejaký konkrétny jeden zdroj; skôr dlhodobé čítanie všelijakých webov a z toho si ľahko spravíš obrázok ;) . Podľa mňa je to aj celkom všeobecne známe. Logiku za tým vidím asi tam, že Remco nemal vždy najšťastnejšie vystupovanie v médiách, no a taktiež je celkom nováčik na top scéne. Van Aert je dlhoročná belgická megastar, má aj na sociálnych sieťach viac sledovateľov ako Remco, no a taktiež si myslím že to bude tým, že má jednoducho lepšie vystupovanie a vyjadrenia. Taktiež jazdí klasiky a cyklocross, čo je belgickým fanúšikom určite bližšie ako Remcove kopce a časovky... Hoci v poslednej dobe sú obaja už tak všestranný, že toto škatulkovanie je zcestné :D . Rovnako sa to dá všimnúť v takej Británií, kde boli Wiggins, Thomas alebo Cavendish vždycky populárnejší ako Froome, alebo Yatesovci. Aj minulý rok, celé Slovinsko na Tour fandilo Rogličovi, no a po La Planche vraj zavládla v Slovinsku taká vlna zmiešaných pocitov (hoci medzitým už určite aj Pogačar si vybudoval masívny funclub).


Ja by som teda nepovedal že Van Aert ma lepšie vystupovanie a vyjadrenia. Je to jazdec so sebavedomím aké nemá nikto v pro pelotóne. Keď prehrá ešte som ho nikdy nevidel ísť za víťazom a podať mu ruku, objať ho, dopriať mu...na Amstel Gold Race keď sa čakalo na photofiniš a vyhral nad Pidcockom o milimeter, dostal info do sluchatka, pozrel na Pidcocka zasmial sa, zdvihol pred neho päsť a odišiel...takisto si nepamätám žeby Evenepoel ukazoval niekomu v cieli prostredníky a vulgárne sa v médiach vyjadroval na adresu trojnásobného majstra sveta...ale je to aj o uhle pohľadu fanúšikov koho ako berú....z toho môjho je Evenepoel ešte decko a musí si upratať emócie...zato Van Aert je starý chlap, za chvílu 30..a príde mi občas dosť sprostý 8-)
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod hujhe » Pia 01. Okt 2021 14:13:08

S tym ako bude Remco vyhravat urcite pride aj popularita. Teraz je mozno popularnejsi Aert kedze toho povyhraval no Remco ma potencial stat sa este vacsou hviezdou. TdF vyhral naposledy niekto z Belgicka v 1976, 2 roky po poslednej vyhre Merckxa. Podla mna sa velmi rychlo stane milacikom ak zdola takeho Pogacara na TdF.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod Za Slušný Svet » Pia 01. Okt 2021 16:03:02

Mne sa tiež nezdá, že by bol Remco menej populárny... Počas MS, keď bol vpredu v úniku, tak ľudia skandovali jeho meno: "Remco! Remco!". To som ešte na žiadnych cyklistických pretekoch nepočul a nevidel. Meno WvA neskandovali. Možno preto, že sa také meno nedá skandovať. Možno preto, že hovno predviedol. Ťažko povedať... :?: Každopádne, viem si predstaviť, že prelietaví belgickí fanúšikovia si po týchto MS môžu veľmi ľahko zmeniť poradie v rebríčku obľúbenosti a Remco zrazu môže byť vysoko nad WvA. 8-)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Majstrovstvá sveta

Poslaťod majo » Pia 01. Okt 2021 16:32:23

@CyclingGeek
Dobre napisane…obdivujem wva za jeho všestrannosť a schopnosti ale jeho správanie mi nepride extra inteligentne…a remco? Neviem ale ja ho mam rad
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: majo a 81 hostia