Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Pon 05. Mar 2018 23:50:59

@ifčo
to čo píšeš je pravda, pretekalo sa stále. Ale veď je to SB, trať priamo určená na takýto priebeh pretekov. To nie je žiadny desert race v Dubaji. Ani Slovenský majstrák juniorov. Na takýchto cestách iný priebeh sa ani nedá očakávať. Pravdu máš aj v tom, že pretekali jazdci druhého sledu. A to je ten problém, čo som spomínal. Je logické, že na takomto profile sa urobia skôr či neskôr nejaké skupinky. To nie je žiadna totálna cyklistika, len predurčenie jasného scénara. Avšak, kde bolo to pretekanie keď sa lámal chlieb, kde boli ataky favoritov, kde bol čo i len jeden pokus urobiť nejaký výsledok od favoritov, nikde. Od času keď som to začal sledovať, cca 45 km to go, som zaznamenal jeden jediný atak favorita, a to pokus Sagana. V tom momente všetkým blikol veľký červený výkričník DANGER. Všetci zo sedla a hup ho po ňom. Prečo nie aj vtedy keď išiel Bardet, potom Benoot so Serrym, vtedy čo nešlipali do pedálov??? Na toto mi odpovedz. Bolo už len málo km do cieľa a skoro žiadny domestici, aby ich mohli len tak ledabolo nechať ísť. To už im nevadilo, že niekto útočí, že je to možno váťazný atak??? Počkaj nemusíš, už viem, veď neútočil Sagan, takže je všetko v klídku. A to bolo na tom preteku to trápne. A nehovor mi, že boli unavení a neviem čo, lebo keby Sagan zaútočil 5x, tak sa 5x niekto postaví a pôjde po ňom. A keď si to porovnám s minulími ročníkmi, tak áno bola to aj nuda. Jasné, je pekné, že sa tam snažia outsideri útočiť v polke pretekov, ale budem sa opakovať, toto nie je Dubaj či Abú Dabí, toto je Strade Biance, WT klasika, ktorú už po 10-tich rokoch všetci vynášajú do nebies, vyhrať tu už niečo znamená.

Oháňaš sa tu ako dehonestujeme výkon Bardeta či Benoota. Nikto tu nikdy nič také nenapísal. Všetka česť pred Bardetovým výkonom a jeho potenciálu konkurovať v Alpách, ale toto nie je pretek kde by mal vyhrať, či skončiť druhý 60 kilový vrchár. To len ukazuje ako veľmi pasívne jazdili vychýrený klasikári. Unavení boli +/- všetci rovnako. Len rozdiel bol v tom, že niekto chcel aj vyhrať a niekto nechcel s niekým prehrať. Ja som aj preto rád, že Sagan jazdil ako jazdil, či už z únavy, taktiky, hocičoho. Ešte zopár takýchto výkonov a ostatních to prestane baviť, keď budú spolu zo Saganom končiť v poli porazených.

@mino tu spomínal Richmond, že či bol nudný. Z pohľadu samotného preteku? Jak sviňa, nevedel som sa dočkať posledného kola, keď sa už začne niečo diať. Doha detto. Ešte možno také odvážne porovnanie SB by som skúsil s minuloročným Ronde. Vtedy tiež Gilbert zaútočil veľmi skoro a dotiahol to, čiže by sa mohlo zdať, že nuda. Ale vtedy sa za ním dialy veľké veci, favoriti bojovali, sťahovali náskok, proste napínavé až po čiernu bundu. V sobotu som nič také nevidel.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Val » Uto 06. Mar 2018 9:48:44

Z tohto usudzujem, že Kwiatkovski po SB povedal: „ Ku.va, s k....mi pretekám. Nemohol som bojovať o obhájenie prvenstva. Sagan na to nemal nohy! „ :lol:
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Uto 06. Mar 2018 9:52:46

dexterko píše: Avšak, kde bolo to pretekanie keď sa lámal chlieb, kde boli ataky favoritov, kde bol čo i len jeden pokus urobiť nejaký výsledok od favoritov, nikde. Od času keď som to začal sledovať, cca 45 km to go, som zaznamenal jeden jediný atak favorita,


toto ani nemôžeš myslieť vážne. Máme sa celú jar pozerať na preteky "favoritov" z nášho pohladu? Belgický novinári len čakajú kedy Tiesj Benoot konečne pretavý svoj talent do víťazstiev. Dosť ho domrvili za Omloop že útočil ďaleko pred cieľom a šlapal sám. Pozri si výsledky TB keď mal 21 rokov. Odporúčam Omloop 2016. Ale hlavne pozri na sposob jeho cyklistiky. Napísať že pretekali jazdci druhého sledu je veľmi odvážne. Gent-Wewelgen 2013 tiež to bol druhý sled.?
Van Avermaet vyhral prvú ozajstnú klasiku pred dvomi rokmi ako 29 ročný, bol na omloope 2016 cyklista druhého sledu. Veď dovtedy to bol chlapík na ktorého bola radiosť sledovať za to že útočil ale prd z toho vyšli mu dve sezóny a zrazu je top favorit všade. Prvé pódium na monumente Ronde 2014 ( odporúčam pozriet ako mu to Fabian natrel ) - top favorit ??? Jeho štýl "vychcanej" cyklistiky sa mi absolútne nepáči.

dexterko neber to v zlom. V rámci diskusie. Samozrejme máme každý iný pohľad. Niekto chce vidieť bitvu "titanov". Niekto má rád boj "Davida s Goliášom". Bardet, Van Aert, Benoot si určite nezaslúžia pomenovanie cyklisti z druhého sledu. Je samozrejme že na Sagana musí reagovať Kwiatek, Valverde, Štybar. Keď sa "postaví" Benoot "stačí" Moscon, Amador, Serry ;) zatiaľ
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Uto 06. Mar 2018 11:23:32

dexterko píše:@ifčo
Avšak, kde bolo to pretekanie keď sa lámal chlieb, kde boli ataky favoritov, kde bol čo i len jeden pokus urobiť nejaký výsledok od favoritov, nikde. Od času keď som to začal sledovať, cca 45 km to go, som zaznamenal jeden jediný atak favorita, a to pokus Sagana. V tom momente všetkým blikol veľký červený výkričník DANGER. Všetci zo sedla a hup ho po ňom. Prečo nie aj vtedy keď išiel Bardet, potom Benoot so Serrym, vtedy čo nešlipali do pedálov??? Na toto mi odpovedz. Bolo už len málo km do cieľa a skoro žiadny domestici, aby ich mohli len tak ledabolo nechať ísť. To už im nevadilo, že niekto útočí, že je to možno váťazný atak??? Počkaj nemusíš, už viem, veď neútočil Sagan, takže je všetko v klídku. A to bolo na tom preteku to trápne.

Oháňaš sa tu ako dehonestujeme výkon Bardeta či Benoota. Nikto tu nikdy nič také nenapísal. Všetka česť pred Bardetovým výkonom a jeho potenciálu konkurovať v Alpách, ale toto nie je pretek kde by mal vyhrať, či skončiť druhý 60 kilový vrchár.


Fakt nepripustíš, že top favoriti jednoducho nestíhali? K Bardetovi, práve ten terén spôsobil, že lepšie na tom boli ľahší pretekári a skôr vrchári. Pozri si výsledky, Benoot, dokázal skončiť na Dauphine 12 a na Tour 20, zo severských klasikárov je to asi najlepší lezec, Bardet je vrchár, Valverde vrchár , Visconti je tiež slušný vrchár ... Van Aert je extra kategória. Prečo ignoruješ Bardetove výsledky v kopcovitých Monumentoch a píšeš iba o Alpách? Áno, v popredí boli skôr vrchári ako severskí klasikári, dlhé kilometre jazdy v ťažkom teréne zobrali ťažším cyklistom viac síl ako ľahším. Toto bolo prvá Eroica v takýchto podmienkach, doteraz sa jazdilo za sucha, nikdy sa nešla Eroica za takýchto podmienok
https://scontent.fprg1-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5B3F3B36
Kvalita pretekov sa podľa mňa neurčuje tým ako idú najväčší papieroví favoriti. Okrem toho v top 10 okrem Powersa (tiež vrchár) neskončilo žiadne prekvapivé meno, so všetkými sa muselo počítať.
Prečítal som si množstvo článkov o Strade na viacerých cykloportáloch a nikde som sa nestretol s tým, aby niekto označoval tie preteky za trápne, nikde, iba tu na cycling-info a tu na fóre. Zvláštne, nemyslíš?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Uto 06. Mar 2018 11:29:51

Video Van Aerta https://www.youtube.com/watch?v=6qHcmFu0bj8
Chalan nech sa vykasle na cyklokros, stačí mu 3x nie? Takýchto bojovníkov chcem vidieť na klasikách

odporucam na citanie: http://www.velonews.com/2018/03/comment ... che_458737
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Uto 06. Mar 2018 12:04:02

Mino píše:Video Van Aerta https://www.youtube.com/watch?v=6qHcmFu0bj8
Chalan nech sa vykasle na cyklokros, stačí mu 3x nie? Takýchto bojovníkov chcem vidieť na klasikách

podla mna sa tak lahko nechce vzdat toho cyklokrosu. co som cital tak opat najblizsiu cyklokrosovu sezonu absolvuje plnu. na ceste stale nema nic zarucene. urcite sa nemoze stazovat ani z hladiska prize money v CX. asi to bude skusat takto postupne. neviem ako to je s MDVP v najblizsej sezone. planuje prejst uplne k MTB alebo bude stale sutazit aj v CX?
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Nice

Poslaťod berloq » Pia 09. Mar 2018 17:49:06

Francúzom na Paríž - Nice ide celkom karta. To tu už dávno nebolo :?:
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod motyliLET » Pia 09. Mar 2018 19:50:03

dnesny dojazd na t-a bol vskutku brutalny a flamski klasikari nemali sancu aj ked peto sa snazil a greg aj zautocil alebo to bolo prilis tento rok idu pekne dopredu nove mena benoot roglic na paris nice tiez vyzera to na vyrovnanu sezonu ved aj spurty uz vyhralo mnoho spurterov ziadna dominancia jedneho nieje
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pia 09. Mar 2018 20:29:28

motyliLET píše:dnesny dojazd na t-a bol vskutku brutalny a flamski klasikari nemali sancu aj ked peto sa snazil a greg aj zautocil alebo to bolo prilis tento rok idu pekne dopredu nove mena benoot roglic na paris nice tiez vyzera to na vyrovnanu sezonu ved aj spurty uz vyhralo mnoho spurterov ziadna dominancia jedneho nieje


Mozno keby tie rampy boli inak podelene a zaver miernejsi ale toto stupanie hoci kratke bolo vrcharske podla mna. Sagan ked videl ze to nejde tak zvesil nohy Greg asi s vidinou modreho dresu isiel plne pecky az po pasku. Skoro sa mu to podarilo.

Inak velmi zaujimave prostredie ten zaver etapy. Hned by som sa tade poprechadzal :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod motyliLET » Pia 09. Mar 2018 20:34:15

Keram píše:
motyliLET píše:dnesny dojazd na t-a bol vskutku brutalny a flamski klasikari nemali sancu aj ked peto sa snazil a greg aj zautocil alebo to bolo prilis tento rok idu pekne dopredu nove mena benoot roglic na paris nice tiez vyzera to na vyrovnanu sezonu ved aj spurty uz vyhralo mnoho spurterov ziadna dominancia jedneho nieje


Mozno keby tie rampy boli inak podelene a zaver miernejsi ale toto stupanie hoci kratke bolo vrcharske podla mna. Sagan ked videl ze to nejde tak zvesil nohy Greg asi s vidinou modreho dresu isiel plne pecky az po pasku. Skoro sa mu to podarilo.

Inak velmi zaujimave prostredie ten zaver etapy. Hned by som sa tade poprechadzal :)


ano siel plne pecky ale nedal ani top 10 no kedze mal naskok z ttt tak to skusil nadbehnut tym atakom a skoro mu to vyslo ma rovnaky cas ako thomas
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Sob 10. Mar 2018 18:01:20

Jaaj, toto strašne neznášam na cyklistike... pády, mechanické problémy a podobné nepredvídatelné veci. Poels aj Thomas by vyhrali celkové poradia aj o minútu ale proste smola... jaaj strašne som naštvaný trz.
pmts
 
Príspevky: 418
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 10. Mar 2018 23:21:29

pmts píše:Jaaj, toto strašne neznášam na cyklistike... pády, mechanické problémy a podobné nepredvídatelné veci. Poels aj Thomas by vyhrali celkové poradia aj o minútu ale proste smola... jaaj strašne som naštvaný trz.


Technické problémy s tým súhlasím, ale pády keď ich nespôsobí súper sú aj chybou cyklistu.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod menovatel » Ned 11. Mar 2018 10:32:47

ifčopifčo píše:
pmts píše:Jaaj, toto strašne neznášam na cyklistike... pády, mechanické problémy a podobné nepredvídatelné veci. Poels aj Thomas by vyhrali celkové poradia aj o minútu ale proste smola... jaaj strašne som naštvaný trz.


Technické problémy s tým súhlasím, ale pády keď ich nespôsobí súper sú aj chybou cyklistu.


Máš recht, lenže v prípade Sky cítiť u mnohých fanúšikov istú škodoradosť. Niežeby konkrétne Thomasovi želali niečo zlé, ale akonáhle sa tam pohybuje dopingovo nedoriešený Froome ... V jeho prípade mám skoro pocit, akoby schválne nejazdil naplno, akoby len chcel ukázať že jeho skorodomestická účasť je v poriadku a nechumelizmus akceptovateľný. Kedy naposledy jazdil tak, že po vrchárskej etape boli pred ním dvaja tímoví kolegovia?
Jo a Kwiatkowského forma je hrozivo dobrá, to pred klasikami veští veľké súboje.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Ned 11. Mar 2018 13:40:22

Pred dnešnou etapou. Detičky Michela Scarponiho. :( https://www.instagram.com/p/BgLZC5nDA6E ... asi.anna77
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 11. Mar 2018 18:33:17

Tak najprv sme mohli vidit Paris Nice co bola teda suprova etapa. Pozeral som poslednych 35 km a do posledku nebolo uplne jasne ci vyhra celkovo Soler, Wellens, niekto z Izagirrovcov alebo udrzi Yates. Ktovie ako by to dopadlo keby bratia nespadli v tej zakrute. V kazdom pripade velka drama a krasne cyklisticke divadlo.

Etapa TA o poznanie nudnejsia kde sa vlastne cakalo na zaver. Ked uz sa cakalo na poslednych 5km mohlo to aspon dopadnut hromadnym dojazdom nie ze sa Yates odtrhne :) Nieto co Bore ani Petrovi velmi co vycitat. Uplne spravne stavil na hromadny spurt pretoze ako bolo vidiet bol najsilnejsi do hromadneho dojazdu. Bora sa snazila ale Yates bol silnejsi neda sa nic ine len pogratulovat. Neviem kde sa stratil GVA ale cakal som ze bude v prvej 5. BMC kontrolovalo etapu no v zavere sa vytratili. Skoda ze kus nepomohlo viac Sky dojst Yatesa Kwiatko mohol aj vyhrat etapu aj ked ako bolo vidno z dojazdu tak by nemal na Sagana narok aj ked vyzerali obaja ze to kus vypustili pri paske a keby islo o prve miesto daju do toho viac. Sagan asi teda tento rok na TA etapu nevyhra. Prial by som mu aspon bodovacku ale ak sa zajtra ten Talian pusti zase do uniku tak ju nevyhra. Na druhej strane prial by som ju aj Moscovi urcite si ju za aktivitu zasluzi. Nevadi pred klasikami je forma uspokojiva. Uvidime ako to PS a Bore pojde.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 11. Mar 2018 20:25:24

Ja sa už nachádzam v stave kde úspechy, prípadne neúspechy na WT pretekoch mi nejak tlak nedvihnú. Peter má takých víťazstiev habadej. Keď ide o GT víťazstvá, monumenty a MS tak tam je to iné. Tam ide o všetko a očakávania sú najvyššie. S dneškom som spokojný, Bora sa mi výkonnostne páči. Yates to dnes načasoval parádne a bol nedolapiteľný. Asi. Peter pohodlne vyhral špurt skupiny za víťazom takže to ma teší. Forma vyzerá byť pred M-SR parádna. Verím, že na Poggiu opäť zaútočí a tentokrát s víťazným koncom. Osobne tento rok tipujem MSR a RVV víťazstvá. P-R je proste lotéria kde musí v daný deň vyjsť všetko. Čo sa týka T-A tak tento rok to je celkom nuda. 2 časovky, 2 placky, 2 etapy pre vrchárov. Ako fanúšika Sagana ma to nejak nechytilo. Zajtra by mohli byť aspon echelons, nech je nejaká sranda.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Ned 11. Mar 2018 21:42:17

"Dufam" že Sagan zajtra nevyhrá.

2017 mal po T-A 3 víťaztvá a seklo sa to 2-108-3-27-38
2016 mal po T-A nulu a klasiky "paráda" 12 ( Fernando zaškodil)-2-1-1-11( trosku "smola" aj ked chyba v pozicnej jazde nie je smola )
:shock:

Dnes bol záver opäť dosť ťažký. Z tých "kockových" klasikárov tam zostal iba Peter . Plus cyklisti ktorí sú schopní jazdiť super aj ardeny a Tiesj BENOOT.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 11. Mar 2018 23:17:30

Petova forma vyzera velmi slubne podobne ako minuly rok. presvedcivo porazil v spurte o druhe miesto Kwiatkowskeho, obaja isli urcite naplno kedze Petovi islo o body a Kwiatkowskemu o bonusove sekundy. aj ked Kwiato mohol este citit vcerajsiu etapu. ale aj tak:)
inak neviete preco Greg v sobotnej etape to tak silil v tom stupani a stratil tam iba 4 minuty? pracoval pre Carusa? nerozumiem tomu zvlast ked na druhy den bola etapa prenho idealna. a videli sme ze dnes mu tie sily chybali.
je mi celkom luto Thomasa. Kwiatkowski mu vyfukne pravdepodobne uz druhe GC:) Algarve ho urcite nemrzelo ale podla mna Tirreno chcel velmi vyhrat zvlast teraz v casoch kedy treba obhajit svoju poziciu GT lidra v pripade Froomovho vypadku.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Milanj55 » Pon 12. Mar 2018 18:09:19

Zdravím Vás priatelia. Tak dnešná šprintérska etapa stála za to sledovať ju až do samého záveru. Gavíria sa prejavil opäť s mladíckou chybou a svojou nepozornosťou zapríčinil pád pár kilometrov pred cieľom. Veľa nechýbalo a bol by zostal v tom páde aj Peter, ešteže má perfektné reflexy a ustál to bez väčších problémov. Škoda len , že v tom momente stratil kontakt s pelotónom ,ktorý už nabral veľkú rýchlosť a všetky tímy si chystali pozície pre záverečný finiš. Musel takto vynaložiť veľké úsilie pre návrat do pelotónu a spôsobom takým, až sa človeku tajil dych. Hlavne v momentoch cez tie kruháče, keď preskočil aj obrubníky. V pelotóne na neho čakal Daniel Oss, ktorý sa ho snažil v čo najkratšom čase posunúť na jeho čelo. Teda po absolvovaní takejto zaberačky by už málo kto čakal , že sa pobije ešte s Marcelom o víťazstvo v etape. Toto všetko dáva pozitívne očakávanie , že Petrova forma sa stále zlepšuje. Pekný večer Vám prajem , priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Pon 12. Mar 2018 18:16:28

Milanj55 píše:Zdravím Vás priatelia. Tak dnešná šprintérska etapa stála za to sledovať ju až do samého záveru.


Myslím, že každá etapa sa oplatí pozerať až do samého záveru. Teda hlavne. :lol:
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 143 hostia