Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 18. Apr 2018 22:08:02

@Focus
no stvorene ako stvorene:) AGR sedi viacerym cyklistom ale ano tam Matthews patri urcite medzi top10 favoritov aj ked nie som si isty ci tam patri aj pri takej utocnej verzii aka bola tento rok. unho mam pocit ze by dokazal vyhrat iba keby mal silny tim a boli by v zavere viaceri. ze on by v skupine nemusel vobec pracovat a vyhral by zo spurtu ako najcerstvejsi. jeho si neviem predstavit vyhrat spurt z uniku v ktorom by si odmakal svoju porciu. na FW sice dnes podal vyborny vykon ale toto nie su preteky ktore podla mna niekedy vyhra. to piate miesto je trochu zavadzajuce. Kwiatkowski tam tusim skoncil uz aj na bedni ale takisto si myslim ze FW nie je velmi prenho ani keby bol vo forme. LBL sa Matthewsovi hodi asi najviac ale samozrejme zas musi ist o nejaku konzervativnejsiu verziu, ako minuly rok.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Str 18. Apr 2018 22:26:47

Matthews patrí k skupine nudných cyklistov ako Degenkolb, Kristoff a spol. on je z nich najnudnejsi. Možno keby sa trošku snažil ako na minulej Tdf. Ale to tam už nemal konkurenciu. Možno to raz pochopí . A začne vyhrávať.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Sob 21. Apr 2018 10:41:39

Zajtrajšia výhra Matthewsa by nemusel byť až tak špatný počin. Silné tímy ako Movistar, QS a možno aj SKY sa až príliš spoliehajú na záverečný finiš a chcú dostať pretek do hromadného záveru. Ak by ich prekvapil v tomto Matthews tak by im vyrazil tromfy z rúk a museli by v budúcnosti úplne prekopať stratégiu a možno by sme sa konečne dočkali agresívneho preteku, tak ako si to tento monument zaslúži. A ešte by to možno povzbudilo Peťa absolvovať tento pretek, keď už tam dokáže vyhrať typologicky tak podobný pretekár, ako je on.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Sob 21. Apr 2018 10:56:23

Už budúci rok by malo LBL zmeniť dojazd do centra. Ako to bolo v dávnej minulosti.
Zajtra na LBL štartuje s víťaznou predstavou Vincenzo a verím že jeho kolegovci nenechajú pretek nudný. Nibali potrebuje prist sám.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Sob 21. Apr 2018 11:25:26

Nibali po sól v cieli s rukami nad hlavou, tak to by sa mi páčilo úplne najviac 8-)
Dúfam v ťažký pretek, dážď a vietor, to sú podmienky, keď tie vrchárske vychrtlé horské kozy úplne strácajú glanc a Vincenzo sa ešte len rozohrieva na tú správnu prevádzkovú teplotu :lol: Aj keď asi nemá momentálne najlepšiu formu, tak toto by ho nakoplo. O tom nemám pochybnosti.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Sob 21. Apr 2018 13:42:45

West píše: asi nemá momentálne najlepšiu formu, tak toto by ho nakoplo.

Vinco nie je Sagan. On jazdí naplno len keď ide o niečo. Pred MSR bol neviditeľný. TA o ničom a čo vyviedol na Poggia? Tento rok má tri ciele LBL TDF a MS. Sanremo bola čerešnička s ktorou možno nerátal preto očakávam v nedeľu od Vína veľké veci. No vieme aká je cyklistika a tých možností na víťaza je viac ako dosť. Môj najväčší kôň je Kriziak. Po Amstli, kde predviedol nádherný boj o víťazstvo by si to určite zaslúžil. Roman tiež nemôže čakať na záverečný "špurt".
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 22. Apr 2018 17:32:38

Bol tam Nibali vobec? 8-) ;)
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ostrihaneofce » Ned 22. Apr 2018 21:13:50

Na Romandiu Quickstep posielam "zaujímavú" zostavu. Mi to príde ako keby tam nemali koho poslať. Aby na takýto hornatý etapák vybrali jediného vrchára Capecchiho. Síce aj Knox je asi vrchár, ale ten zatiaľ moc vody nenamúti.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Ned 22. Apr 2018 21:25:32

Viviani ide budovať kondičku na Giro ako každý rok, Gaviria zas po zranení. Popri tom si môžu rozdeliť 2hú a 5tu etapu, špurtoch im bude konkurovať asi len každoročne tam nadupaný Albasini...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 29. Apr 2018 16:27:35

Záverečné zhodnotenie Romandie: Prostredie vo Švajčiarsku ponúklo priestor pre atraktívnu cyklistiku. Mohli sme sledovať skvelé súboje časovkárov (obzvlášť časovka do vrchu bola veľkou lahôdkou), snahu šprintérov, boj vrchárov i veľkolepé víťazstvá odolných puncherov (Fraile, de Gendt). Pekný a zaujímavý priebeh pretekov mohla ešte vylepšiť etapa s cieľom v prudkom stúpaní, ale nevadí, aj tak sa bolo stále na čo pozerať. Tieto týždenné etapáky ma veľmi bavia ;)
K víťazovi pretekov: Primož Roglič spravil za posledné roky obrovský výkonnostný pokrok a teraz zbiera zaslúžené ovocie. Prajem mu to, je to sympaťák a veľký bojovník! :) Hoci on v posledných mesiacoch stále deklaruje, že na TdF ide len pre etapy, veľmi rád by som ho raz videl v plnej sile na nejakej Grand tour... 8-)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod MichalJ » Ned 29. Apr 2018 17:31:07

Aj to pravdepodobne bude niekedy. Ale ide na to rozumne. Vie, že to chce ešte čas. Aj teraz po Romandii sa vyjadril, že táto sezóna zatiaľ super, vyšlo všetko čo chcel. A v budúcnosti by isto chcel skúsiť GT na celkové poradie. Ale tým, že začal neskoro, cíti, že stále má rezervy. Hlavne aj v jazde v balíku (bojovaní o pozície) a šetrení síl v ňom.

Každopádne ale na otázku s akými ambíciami tam ide už neodpovedal tak priamo. Po týchto úspechoch je možné, že to možno skúsi aj inak ako na etapy. Záležať ale isto bude aj na tíme koho vyberú ako lídra a podobne :)
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 08. Máj 2018 8:29:14

Pre milovnikov klasik davam do pozornosti ze dnes sa zacina 4 dni dunkerque. Dnes sa bude spurtovat a o vyhru zabojuju Greipel,Coquard,Bouhanni,Petit atd. Rozhodovt sa bude tradicne v 5 etape na okruhoch v mestecku cassel kde na jazdcov caka niekolko krat prejazd dlazdeneho kopca cassel.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 12. Máj 2018 16:59:03

Tak gorila predviedol neskutočný výkon v klasikárskej etape. Vyzerá to tak že po zrenení je v parádnej forme
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 13. Máj 2018 10:11:55

Focus-Shimano píše:Tak gorila predviedol neskutočný výkon v klasikárskej etape. Vyzerá to tak že po zrenení je v parádnej forme

Greipel bol výborný, treba si ale uvedomiť v akej konkurencii.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod menovatel » Pon 14. Máj 2018 1:11:02

1, etapa California: Na to, ako zo zadu Peťo šprintoval, je tretie miesto za mladými puškami a pred Kittelom OK. Mal dobrú rýchlosť.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pon 14. Máj 2018 12:41:00

Tak ja som na Gire videl zatial dva dojazdy lebo tradicne Giro velmi nesledujem kvoli hokeju ale prvu etapu Kalifornie som si ujst nenechal hoci teda stacilo by pozerat aj poslednych 10 km nie 50 :lol: Zaujimavy zaver len akurat som bol zvedavy na suboj Gaviria vs Kittel a na ten nedoslo. Marcel sa tam polaktoval s Kristoffom a obaja boli v zlej pozicii oproti Gairiovi. Takisto aj Sagan ale tretie miesto aj tak pekne. Keby sa zavesil miesto Marcela na Fernanda mozno by aj vyhral.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Milanj55 » Pon 14. Máj 2018 13:26:05

Keram píše:Tak ja som na Gire videl zatial dva dojazdy lebo tradicne Giro velmi nesledujem kvoli hokeju ale prvu etapu Kalifornie som si ujst nenechal hoci teda stacilo by pozerat aj poslednych 10 km nie 50 :lol: Zaujimavy zaver len akurat som bol zvedavy na suboj Gaviria vs Kittel a na ten nedoslo. Marcel sa tam polaktoval s Kristoffom a obaja boli v zlej pozicii oproti Gairiovi. Takisto aj Sagan ale tretie miesto aj tak pekne. Keby sa zavesil miesto Marcela na Fernanda mozno by aj vyhral.

Zdravím Vás priatelia.Tak na ten súboj Gaviria vs Kittel som čakal aj já, ale bohužiaľ sa neudial a dvaja veľký súperi Kittel s Kristoffom sa zamerali na seba a tým im ušla šanca zabojovať o víťazstvo. Peter si tentoraz zle zvolil zadné kolo súpera a v rozhodujúcom okamžiku príliš zaostal. Jeho špurt bol výbušný a dynamický ale bol príliš vzadu tak týchto dvoch rýchlikov už nedostihol. Verím tomu, že keby boli odštartovali z rovnakej východzej vzdialenosti , tak by Peter mal vysoké šance na víťazstvo. Ale je to len keby a človek nikdy nevie ako to dopadne, pokiaľ sa tak nestane.Možno je to len naše prianie a možno nie, kto vie?Pekný deň Vám prajem všetkým.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Pia 18. Máj 2018 14:16:36

Dnes by to možno nebolo od veci vyskúšať únik čisto ako tréning na TDF. SKY asi bude chcieť vyhrať s Bernalom kvôli bonifikácii, ale stať sa môže hocičo.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod miakee » Pia 18. Máj 2018 15:11:15

Keď myslíš Californiu, tak dnes si myslím že vzhľadom na profil to bude tréning pre každého jazdca. A som zvedavý ako dôjdu. či nebude nejaké DNF alebo koľký. Nastúpať toľko metrov a vkuse stúpať, cez 1-2 hod, svojím tempom môže byť príjemné, len pre koľkých to bude svoje tempo v preteku? a podla toho bude ďalší deň.
miakee
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Sob 19. Máj 2018 10:44:18

Tak Egan Bernal je naozajstný supertalent. Určite väčší, ako bol Quintana v jeho veku a oproti nemu je aj oveľa všestrannejší, je ťažké nájsť jeho slabinu. Týždenné etapáky ľavou zadnou, ale nie je vylúčené že odjazdí aj výbornú Vueltu už tento rok. A čo je pre mňa osobne zaujímavé, tak vidím jeho silný potenciál v klasikách. Nie hneď, na to treba dozrieť, ale mohol by to byť po Nibalim ďalší jazdec čo dokáže vyhrať ako GT, tak aj monument. Momentálne sú možno Valverde a Nibali aj trochu nervózni, či chlapec neudrží takúto formu až do Insbrucku. Každopádne Kolumbia bude mať neskutočný tím.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 68 hostia