Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Alex » Pia 17. Aug 2018 16:13:07

Pozerám že v Hamburgu má štartovať aj Pascal aj Peter. Podľa mňa by mal byť jasným lídrom na šprint Pascal vzhľadom k forme akú má. Čo myslíte, kto bude líder ?
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Za Slušný Svet » Pia 17. Aug 2018 17:03:26

Ako líder jednoznačne Pascal :) Verím, že v Hamburgu vyhrá ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pia 17. Aug 2018 17:16:17

Co sa to na tom "Enecu" deje? Si nechali sprinterske timy utiect uz tretiu etapu v rade. Som z toho v miernom soku :D

Na Hamburg tiez suhlasim s Pascalom a Peter nech dobre potrenuje pred Vueltou a tam hadam bude uz vo forme.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ostrihaneofce » Ned 19. Aug 2018 18:15:53

Vyzer to tak, že česi budú mať o pár rokov ďalšieho cyklokrosára na silnici :D Adam Ťoupalík vyhral 3. etapu v Norsku na arctic race, to je celkom pekný úspech.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod MichalJ » Sob 25. Aug 2018 17:30:13

Matej Mohorič teda túto sezónu už definívne ukazuje, že veľký talent čo má, zvládne ukázať aj medzi mužmi. Som rád, sympatický mi teda bol už tých dvoch titulov majstra sveta po sebe, prvý medzi juniormi a hneď rok na to v premiére aj medzi U23. A to u juniorov tuším vyhral ja časovku na MS. Som teda veľmi zvedavý, čo nám ukáže a na čo sa bude špecializovať. Talent to totiž je dosť všestranný.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 09. Sep 2018 22:39:25

nemam rad Blinka ale vyhral zasluzene...ked som dnes pozeral ten montreal tak strasne mi to pripomenulo Richmond...nadherne spomienky a velmi podobne prostredie...kukol som na mapu a Richmond je relativne blizsko montrealu a quebeku...mohli by ho zaradit 2 dni za montreal a to by bol krasny klasikarsky jesenny trojboj :D :D
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pon 10. Sep 2018 11:32:33

Mna trosku sklamalo ze obe klasiky skoncili sprintom. Minimalne Montreal zvykne byt selektivnejsi. Ale co mam co hovorit. Quebec som videl par poslednych KM a drzal som palce Kennaughovi ale vcera som si spomenul pol hodinu po dojazde :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Pon 10. Sep 2018 19:00:04

majo píše:nemam rad Blinka ale vyhral zasluzene...ked som dnes pozeral ten montreal tak strasne mi to pripomenulo Richmond...nadherne spomienky a velmi podobne prostredie...kukol som na mapu a Richmond je relativne blizsko montrealu a quebeku...mohli by ho zaradit 2 dni za montreal a to by bol krasny klasikarsky jesenny trojboj :D :D

Aký Richmond máš na mysli (pretek)? Trochu som zmätený :shock:
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod MichalJ » Pon 10. Sep 2018 19:24:31

Myslel MS v Richmonde, kde Peter vyhral prvé zlato ... Keby sa tá istá trasa zobrala a spravil sa "normálny" pretek čo by sa konal spolu s týmito dvomi :)

Ja Kanadské klasiky môžem, ale priznám sa že som mal plný víkend a keď tam Sagan neštartoval, nejak som si na ne už nenašiel čas ... Výhry ale Matthewsovi doprajem :)
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Pon 10. Sep 2018 20:21:40

Jaj takto, som myslel, že mi unikol nejaký pretek.
Tak zasa 700km neni nejako extra za rohom. To je ako krížom cez Franciu. A dať to obdeň, jedine letecky.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 10. Sep 2018 21:03:00

JJ myslel som trasu MS 2015 v Richmonde :D ked sa moze peloton presuvat z izraela do talianska tak preco by nemohol z kanady do usa?...tych 700km je podla mna v pohode...jasne ze je to vsetko blbost ale ten pretek v montreale mi proste pripomenul richmond...a tak som si zasnival trosku :D :D
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pon 01. Okt 2018 22:01:16

Boli vcerajsie preteky Petove posledne? Na RTVS to nespomenuli vobec a na Markize povedali ze to bol asi koniec sezony. Sagan je nejakych 100 bodov za Yatesom a otazka je ci chcu v Bore alebo on sam este zabojovat o vitazstvo vo World Tour. Ma moznost ist bud do Turecka, Ciny alebo Lombardiu. Na druhej strane ak by vazne o to stali Sagan by asi isiel kanadske klasiky.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod MichalJ » Uto 02. Okt 2018 8:58:22

Neviem si predstavit, ze by sa kvoli tomuto trepal do Turecka alebo Ciny. A Lombardiu mozeme po MS vylucit uplne.

Myslim, ze uz ma po sezone. Maximalne nejake kriterium alebo take nieco.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Uto 02. Okt 2018 9:38:09

Tiež si myslím, že má po sezóne. Co som pocula, tak možno pôjde dajaké kritériá v Číne. Ale spomenuli ešte,, že môže byť náhradník, ešte na daktorom preteku.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod lukas » Uto 02. Okt 2018 14:50:15

Peter už nebude pretekať. Iba ak by niektoré podujatie ponúklo vysoké štartovné, ale na to to už okrem rôznych kritérií nevyzerá. Znova začína veľmi skoro v Austrálii.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Za Slušný Svet » Uto 02. Okt 2018 15:19:35

Škoda, že neskúsi tú Lombardiu :( Vôbec to nemuselo byť kvôli bodom do rebríčkov, ale len tak... Vyskúšať ďalší monument... Tento rok má Lombardia veľmi schodný profil, myslím, že sa stane korisťou nejakého zabudnutého klasikára, ktorý si v polovičke októbra spomenie, že ešte má zbytky celoročnej formy... ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Uto 02. Okt 2018 15:34:29

tak ono keby bol Peter v nejakej vynimocnej vrchárskej forme nepoviem ale videli sme ze to nie je az taka slava:) ten nestastny pad ho velmi zabrzdil v priprave. musela by byt Lombardia velmi konzervativne jazdena aby mal nejaku sancu. ale nevylucujem tu moznost ze nejaky klasikar tam moze zabodovat. GVA (ak pojde) po takejto vlaznej sezone urcite bude hladny po uspechu a videli sme v Innsbrucku ze s jeho vytrvalostou v kopcoch to je celkom slusne. top favoriti budu Moscon a Alaphilippe. a dufam ze nevyhra Valverde
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Uto 02. Okt 2018 17:58:41

Za Slušný Svet píše:Škoda, že neskúsi tú Lombardiu :( Vôbec to nemuselo byť kvôli bodom do rebríčkov, ale len tak... Vyskúšať ďalší monument... Tento rok má Lombardia veľmi schodný profil, myslím, že sa stane korisťou nejakého zabudnutého klasikára, ktorý si v polovičke októbra spomenie, že ešte má zbytky celoročnej formy... ;)

Lombardia sa mi teda nezdá nejako výrazne ľahšia. Kombinácia Muro di Sormano a Civiglio spoľahlivo zabije šance všetkých ťažších klasikárov. Bývali aj ľahšie ročníky. Tiež si myslím že treba skončiť a poriadne si doliečiť zranenia. Budúci rok bude mať Peťo asi najsilnejší klasikársky tím aký kedy mal, ďalej Lídl bude oslabený minimálne o Terpstru. Bolo by dobré to využiť a pridať nejaké monumenty do svojej zbierky.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod martyn26 » Uto 02. Okt 2018 19:35:37

West píše:
Za Slušný Svet píše:Škoda, že neskúsi tú Lombardiu :( Vôbec to nemuselo byť kvôli bodom do rebríčkov, ale len tak... Vyskúšať ďalší monument... Tento rok má Lombardia veľmi schodný profil, myslím, že sa stane korisťou nejakého zabudnutého klasikára, ktorý si v polovičke októbra spomenie, že ešte má zbytky celoročnej formy... ;)

Lombardia sa mi teda nezdá nejako výrazne ľahšia. Kombinácia Muro di Sormano a Civiglio spoľahlivo zabije šance všetkých ťažších klasikárov. Bývali aj ľahšie ročníky. Tiež si myslím že treba skončiť a poriadne si doliečiť zranenia. Budúci rok bude mať Peťo asi najsilnejší klasikársky tím aký kedy mal, ďalej Lídl bude oslabený minimálne o Terpstru. Bolo by dobré to využiť a pridať nejaké monumenty do svojej zbierky.

Tak na Lombardii by podľa mňa neuspel, ani top 20 by nedal. Bora má veľa dobrých jazdcov na tento pretek napr. Buchmann, Formolo, Kenaugh, Majka, Muhlberger a hlavne Konrad v Kanade ukázal slušné šprinty, vrchár je určite dobrý keďže skončil 7. na Gire. Má určite dobré šance na zaujímavý výsledok. Všetci čo som menoval majú väčšie šance ako Peter, keď je po zranení. O rok bude pravdepodobne najsilnejší a s najlepším tímom. QS má už len o rok 37 ročného Gilberta, Lampaerta a Štybara. Nemyslím si, že niekto z nich by ho dokázal poraziť. Za najväčšieho súper o rok považujem Valgrena. Je veľmi húževnatí, lepší lezec ako Sagan a má obrovský ťah. V prospech Peťa hrá ale šprint a ten Valgren až taký nemá. Pochybujem, že GvA sa dostane do formy v akej bol v 2017, predsa len už bude mať 34. Silní budú Stuyven s Naesenom, sú podobný typ jazdca ako Valgren. Terpstra bude bez QS menej nebezpečný a podobne ako GvA s Gilbertom tiež starne. Je to ale ešte ďaleko a podobne som to videl pred sezónou 2017 a nedopadlo to veľmi ružovo.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Uto 02. Okt 2018 21:38:51

@martyn26
no neviem ja mam z Naesena trochu pocit stagnacie alebo dosiahnutia akéhosi stropu. skor Lampaert sa mi zda ze by mohol byt neprijemny super v 2019 a ze sa stale zlepsuje. Valgren je sice univerzal velmi slusny, dokaze bojovat aj na RvV aj na LBL ale treba povedat ze nemoze sa spolahnut na sprint, nie je vybusny je to taky dieselovy motor. Omloop a AGR vyhral aj vdaka sile svojho timu v zaveroch. a to sa mu v DD stavat asi nebude. navyse favoriti si ho budu strazit uz viacej. cize ja si myslim ze aj ked QS budu oslabeni, tak jarne klasiky 2019 by sa nemali velmi lisit od tych 2018. GVA este stale moze mat nejake zablesky jari 2017 aj ked jeho tim nebude ktovieaky, QS ale bude stale silny navyse Gaviria uz bude ich zaloha do sprintu, no a s menami ako Stuyven, Naesen, Pedersen, Van Aert, Vanmarcke treba pocitat rovnako ako tomu bolo tento rok. Van Aert samozrejme bude uz skusenejsi a mozno bude lepsi ako v tejto sezone, ale mozno aj nie.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 62 hostia