Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ondro » Ned 17. Máj 2015 0:43:03

A toto čo? Uaaaaau. Sagan je Shakespearovský hrdina. Vďaka takým momentom je cyklistika úžasná a Sagan miláčik a superstar.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Ned 17. Máj 2015 1:22:34

Uf tak toto je teda niečo. Písal som, že by to mohol odjazdiť s trojminútovou stratou, ale že to dá takto, tak to som fakt nečakal. Ten kopec bol hrozitánsky. Páni dúfam že ste mali pekný zážitok, lebo o tomto sa bude rozprávať ešte dlho. A to aj ak by to zajtra Peťo nezvládol. Trochu sa obávam o jeho zdravie. Predsa len nie je zvyknutý na takúto záťaž. Pri jeho hmotnosti musel byť výdaj energie enormný.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Roman » Ned 17. Máj 2015 3:58:56

Toto bol jeden z najlepsich vykonov v cyklistike aky som kedy videl.
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Ned 17. Máj 2015 8:55:28

Takto sa bojuje o žltý dres.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Pet » Ned 17. Máj 2015 9:22:43

Som rád , že sa Ifčo konečne mýlil a verím, že sa z toho poučí :D
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 17. Máj 2015 10:36:05

Pet píše:Som rád , že sa Ifčo konečne mýlil a verím, že sa z toho poučí :D


Ja som nepoučiteľný, stále budem skôr realista ako snílek :P
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod motyliLET » Ned 17. Máj 2015 11:15:28

stale som tajne dufal ze peto nejako uvisne tym vrcharom a nejako slusne dojde ale to co zajazdil dnes v noci je naozaj z rise snov, obrovsky vykon, jedna z peral na snure historickych profi cyklistickych vykonov, bajecne neskutocne
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 17. Máj 2015 11:28:47

Este stale nenachadzam slova. Najlepsie to vyjadri asi obrovske WTF :D Aky bol zniceny. Od dnes ked sa budem potrebovat na nieco namotivovat predstavim si Sagana v siedmej etape ToC 2015 ...
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod berloq » Ned 17. Máj 2015 13:44:58

Ehm... čo sa tu k*rva deje? Zabudnite na zaužívané veci, Kalifornia ide podľa nejakej teórie relativity... Toto nie je náš vesmír, tento je nejaký iný, alternatívny.

Ale po poriadku. Sagan krásne vycítil možnosť v časovke a bol to teda parádny výkon, súperov nechal ďaleko za sebou. Od veľa z nich som čakal ďaleko viac, predsa len Kalifornia "nejakú" úroveň má. Ale Sagan vyhodnotil svoje šance skvele a ukázal im to.

Dobre... ale dnes? :?: :shock: :o Etapu vyhral mladučký Alaphilippe, pred supervrchárom Henaom, ktorý mal dokonalú podporu tímu. Na takto ťažkom stúpaní? Gesink, Zubeldia a veľa ďalších renomovaných vrchárov skončilo ďaleko za očakávaním. Ale to, že Sagan, ktorého postava tam medzi tými blchami nejak nepasovala, dôjde do cieľa 20 sekúnd za Henaom v brutálnom výšlape To by netipol nikto, neverím tomu, že sa k tomuto naozaj niekto odvážil.

Americké preteky síce nepozerávam, hlavne kvôli tomu, že sa mi celý ten prenos nepáči. Ale asi som spravil chybu... Je to divné miesto, akoby tam zákonitosti z Európy neplatili a vznikajú tam veľké prekvapenia.

Sagan podal veľký výkon. Dúfam, že Tinkov aspoň naznačí o sebe, že je tupec. Ale to asi čakať nemôžme také abnormality sa nedejú ani v Kalifornii.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

prekliata 2

Poslaťod paula@sile » Ned 17. Máj 2015 15:29:57

tak vcera bol asi velky naval na ci- portal, nebola sanca sa prihlasit, ani sa necudujem po tom, co peto predviedol
musim povedat, ze to bolo neuveritelne, ako bojoval, kazdym kilometrom a stupanim som cakala, ze odpadne. No on statocne bojoval az do ciela, napriek tomu, ze tim sky sa ho pokusal zvysovanim tempa eliminovat. tiez uzasny vykon podal alaphilippe, oproti petovi vyzeral v cieli uplne sviezo..
zabery na peta v cieli boli dokazom toho, aky tazky a vysilujuci boj to bol, takto sme ho asi este nevideli ??
tak vystaveny mi zostal v pamäti naposledy chris froome, ked dosiel do ciela na mont ventoux..
moznost na zlte dnes este je, ale kto vie, ako sa bude po tom vcerajsku citit..,
tie dvojky ho v poslednej dobe prenasleduju... :(
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Zutu » Ned 17. Máj 2015 17:51:30

Ak chce Etix zlty dres, tak im podla mna staci nepustit Sagana do uniku. Tinkofsaxo nema ani na to aby stiahli unik co sme videli v tretej etape. Ale ja si myslim, ze Cave sa ulakomi na etapu a to bude sanca pre Sagana ziskat druhe alebo tretie miesto :)
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod paula@sile » Ned 17. Máj 2015 17:57:20

West píše:Uf tak toto je teda niečo. Písal som, že by to mohol odjazdiť s trojminútovou stratou, ale že to dá takto, tak to som fakt nečakal. Ten kopec bol hrozitánsky. Páni dúfam že ste mali pekný zážitok, lebo o tomto sa bude rozprávať ešte dlho. A to aj ak by to zajtra Peťo nezvládol. Trochu sa obávam o jeho zdravie. Predsa len nie je zvyknutý na takúto záťaž. Pri jeho hmotnosti musel byť výdaj energie enormný.


nic vo zlom...ale diskusiu citaju aj damy... ;) ano mali sme pekny zazitok...
nereagovala by som, ale uz viac krat tu boli osloveni len pani, jediny kto to zohladnil bol asi len berloq...
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 17. Máj 2015 18:01:43

Zutu píše:Ak chce Etix zlty dres, tak im podla mna staci nepustit Sagana do uniku. Tinkofsaxo nema ani na to aby stiahli unik co sme videli v tretej etape. Ale ja si myslim, ze Cave sa ulakomi na etapu a to bude sanca pre Sagana ziskat druhe alebo tretie miesto :)


V tej etape Tinkovocom odstúpili dvaja cyklisti a najmä Bodnár veľmi chýbal. A bola to kopcovitá etapa, dnes sa bude dať únik kontrolovať oveľa ľahšie. Problém bude v závere.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod emor » Ned 17. Máj 2015 18:42:03

;) Peter Sagan je fenomén. Tešte sa vážený že máme možnosť sledovať svetového top športovca Slovenska.
:idea: Dnes to bude hlavne o prvej časti poslednej etapy. Osobne si myslím že peter má na to si spraviť koncovku v dojazde celého balíka tak aby etixx odisel s USA s dlhým nosom 8-) ale to sa uvidí. Pretože pred etapu má Etixx navrch 6 bodov a 2 sekundy.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Ned 17. Máj 2015 21:17:45

Neskutočné. Posledné dva dni boli jedným z najväčších športových zážitkov. Uff dnes to bolo horor a môžete nadávať koľko chcete na mančaft TS dnes odviedli 120% výkon na svoje možnosti. Ďalšie poďakovanie patrí Danielovi Ossovi a všimol som si že v cieli to Peto dal Danovi jasne najavo.
Nádhera
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ondro » Ned 17. Máj 2015 22:59:02

Miracle.

So Saganom to má proste vždy šťavu.
Dnes veľmi zábavná etapa. Útoky Etixxu, Daniel Oss pomáha Peťovi na prémii, (po ktorej ešte stále ostávala Alaphilipovi sekunda navyše), SKY podporuje Etixx, na konci sa tam nachomejtne ten Farrar...
Saxáci mali drsný deň. Ťahali, ťahali, dúfali, že sa to rozhodne už na prémii, potom trošku oddych a opäť treba makať... Uf.
A Peter Sagan už hádam bude čestným občanom Californie. Rozhodne treba povedať - nikto nie je ako on. Už naznačil pred rokom na Tour, kde bol v jednej etape druhý za Kittelom a v ďalšej druhý za Nibalim; tentokrát to doviedol do dokonalosti.
Verím/e, že týmto skončila (viacmenej) nešťastná jar a začalo slnečné leto a potom úrodná jeseň.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Roman » Ned 17. Máj 2015 23:04:15

Farrar nechapem co tam stvaral, ved jemu uz neslo o nic a keby bol treti tak velmi vyznamne by zasiahol o boja o zlty dres...Nebojoval ani o vitaztsvo v etape ani o nic, naozaj nerozumiem ale nevadi...ked som videl finish tak som si myslel, ze znova to uslo Saganovi o chlp ako vzdy, ale nakoniec to o milimetre dal a konecne vsetka ta smola sa obratila a je to super. Naozaj perfektny vykon na celom etapaku, neviem kto iny toto dokaze, asi nikto
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod nat » Pon 18. Máj 2015 0:09:19

Roman píše:Farrar nechapem co tam stvaral, ved jemu uz neslo o nic a keby bol treti tak velmi vyznamne by zasiahol o boja o zlty dres...Nebojoval ani o vitaztsvo v etape ani o nic, naozaj nerozumiem ale nevadi...ked som videl finish tak som si myslel, ze znova to uslo Saganovi o chlp ako vzdy, ale nakoniec to o milimetre dal a konecne vsetka ta smola sa obratila a je to super. Naozaj perfektny vykon na celom etapaku, neviem kto iny toto dokaze, asi nikto


Farrar bol ako domaci extra motivovany. Das do toho vsetko a ako vyjde. Co mal chudak v poslednych sekundach sa zastavit a uvazovat .. dokelu ved ja to pokazim Petovi Saganovi zo Slovenska ;)

A hlavne ak by skocil 3ti tak by skoncil na podiu co sa rata ..divakom aj sponzorom.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Roman » Pon 18. Máj 2015 0:12:26

No mozno aj hej, ale vedel aka je situacia v GC....ale asi mas pravdu, len sa mi aj zdalo ze jazdec Lotto Jumbo co bol vedla Peta to potom nechal tak, ale Farrar nie...no ale kazdopadne je to jedno, Peter si to nakoniec vybojoval :)
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 18. Máj 2015 9:12:07

Mne sa po tom Petrovom víťazstve ani nechce nič písať, len si to užívam :lol:

A smejem sa, čítajúc rôzne fóra kde nadšene šaškujú mnohí ktorí len nedávno kritizovali na Petrovi takmer všetko od účesu, priateľky, bydliska až po reklamy, lenivosť až po absurdity že Petrovi v Saxe nepomáhajú pretože je Slovák.

8. etáp a najhoršie umiestnenie 6. miesto, fantázia. Strašne som sa včera bál že Peter doplatí na kumulovanú únavu, veď na rozdiel od Cava a iných šprintérov neoddychoval predchádzajúce dve etapy, bál som sa že sa mu to o kúštiček nepodarí, veď smola sa na neho lepila už dlhšiu dobu. Šťastie ale ukázalo že je v dlhodobom horizonte spravodlivé. Včera 3 km pred cieľom som mal tepovku vyššiu ako pretekári a mal chuť vypnúť TV, po dojazde som si myslel že to nevyšlo a len slušné vychovanie mi bránilo v nadávkach, o to väčšia bola moja radosť keď sa ukázalo že Peter to dokázal. Súboj Etixx Saxo bol vynikajúci, Etixxáci skúšali takmer všetko a Petrovi kolegovia podávali až heroický výkon, takúto rovinatú etapu som hádam ešte ani nevidel. Aj Cavendish sa k výkonu Tinkovovcov vyjadril v superlatívoch.

Extra kategória je Daniel Oss. Viackrát som to písal, kráľovstvo za Ossa, končí mu zmluva v BMC a Oleg namiesto pindania po soc. sieťach by si mal zistiť ako si Peter s Danielom skvele sadli v Cannondale a ak chce od Petra viac víťazstiev tal by mal urobiť všetko aby ho dotiahol k Petrovi.

Ešte k Farrarovi, on si len robil svoju robotu za ktorú je platený, je špurtér tak špurtoval a snažil sa o čo najlepší výsledok.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 228 hostia