Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Tibi » Pon 18. Máj 2015 10:18:11

ifčopifčo píše:Extra kategória je Daniel Oss. Viackrát som to písal, kráľovstvo za Ossa, končí mu zmluva v BMC a Oleg namiesto pindania po soc. sieťach by si mal zistiť ako si Peter s Danielom skvele sadli v Cannondale a ak chce od Petra viac víťazstiev tal by mal urobiť všetko aby ho dotiahol k Petrovi


Tak to,že Ossovi končí tento rok zmluva som nevedel.To je skutočne skvelá správa.Podľa mňa už museli prebehnúť medzi Ossom a Olegom nejaké pytačky,pretože pomôcť takto okato Peťovi, by si inak asi nedovolil. :o
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pon 18. Máj 2015 10:53:55

Ja som dojazd skoro nestihol. :D A potom som si chvilu myslel ze to nedal. Aj Martin Hacecky na Eurosporte bol poriadne sklamany :). Nakoniec ale ukazali tu fotografiu a bolo to jasne. Naozaj by ani samotneho Petra nenapadlo ze moze vyhrat celkovo. V preteku kde pravidelne konci s polhodinovou stratou hlboko v "poli porazenych". On nie je cyklista on je Sagan :mrgreen:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 18. Máj 2015 12:02:56

Chlapci neviem preco kritizujete Farrara ved je spurter jeho pracou je vyhravat alebo sa o to aspon pokusat
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod eres » Pon 18. Máj 2015 13:37:12

Nedalo mi, tak som sa ešte vrátil k tej úžasnej siedmej horskej etape a porovnal parametre (podľa údajov na PCS) cyklistov z prvej desiatky.

Ono sa nezainteresovaným môže zdať, že pár kíl hore-dole, ale aj keď predpokladám, že všetci čo tu diskutujeme, sme už voľakedy na bicykli sedeli a vieme, čo znamená teperiť do kopca každé deko navyše :cry: , pridal som ešte porovnanie v percentách, o koľko sú ostatní jazdci oproti Petrovi ľahší.
Prílohy
ToC7E.jpg
ToC7E.jpg (63.77 KiB) Zobrazené 19365 krát
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Výpadky servera

Poslaťod lukas » Pon 18. Máj 2015 14:09:54

Nepatrí to do tejto témy, ale riešilo sa to všade možne. Dokonca sme od vás dostali aj emaily, takže moje vyjadrenie k tejto záležitosti.
7.4. sme prešli na nový server, ktorý spravuje náš admin. Máme nad ním konečne plnú a okamžitú kontrolu v prípade problémov, ale rovnako, ako sme nečakali, že Peter Sagan bude útočiť na celkové víťazstvo v Kalifornii, nečakali sme ani to, že sa nám bude v nejakú nedeľu 17.5. tlačiť na server 17 000 návštevníkov pri 70 000 impresiách. Kvôli finančnej náročnosti sme na apríl a máj server zložili z CPU, RAM aj HDD, ktoré jednoducho nemali šancu na tento nápor. Nemôžeme si dovoliť platiť za komponenty, ktoré pôjdu drvivú väčšinu času na 6 %, ale prežijú aj tento nápor, ktorý sme ešte nikdy nezažili a netušíme, koľko návštevníkov by napokon k nám zavítalo bez tých troch obrovských výpadkov, ktoré sme zaznamenali.
Už skôr sme plánovali vymeniť komponenty v serveri za silnejšie pre jún a júl, ale tento nápor by ani tie nevydržali. Sadneme si k tomu a zvážime možnosti. V každom prípade sľubujeme, že urobíme všetko preto, aby výpadky už neboli.
Situáciu komplikuje aj skutočnosť, že bežíme v systéme, ktorý bol vytvorený na konci roka 2010 a už je starý. Ťahá množstvo zbytočných dát, zastaraných komponentov či modulov a ako princíp snehovej gule valiacej sa dole kopcom sa to stále zhoršuje. Aj preto musíme systém zrekonštruovať, ale pred touto sezónou sme na to nemali peniaze a šetríme si ich postupne na túto zimu.

Ešte za kolegu Šandora chcem poprosiť niekoho z vás, ktorí máte dostatok síl a prípadné lingvistické znalosti. Vysvetlíte adalbertovi prepad Sagana vo svetovom rebríčku medzi sezónami 2013 a 2014 z 3. na 15. miesto? Kolega mal použiť slovo "pokles", čo si po spŕške negatívnych reakcií od horúcich hláv už doživotne zapamätal, ale v tomto význame sú oba výrazy rovnocenné, sú synonymami. Ja sa priznám, že už sily ani chuť nemám. Komunikovali sme spolu vlani na jeseň, ale ku pochopeniu zjavne nedošlo. Ďakujem.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 18. Máj 2015 18:10:44

eres píše:Nedalo mi, tak som sa ešte vrátil k tej úžasnej siedmej horskej etape a porovnal parametre (podľa údajov na PCS) cyklistov z prvej desiatky.


Pekná práca eres :idea: , problém môže byť si dôveryhodnosťou údajov o hmotnosti jednotlivých cyklistov, oni to neradi uvádzajú a váha kolíše od toho v akej fáze prípravy či pretekov sa cyklisti nachádzajú. Ale už len s pohľadu bol vidieť značný rozdiel v hmotnosti a fyziognómii cyklistov ktorí sa šplhali na Mt Baldy.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Pon 18. Máj 2015 18:29:54

paula@sile píše:
West píše:Uf tak toto je teda niečo. Písal som, že by to mohol odjazdiť s trojminútovou stratou, ale že to dá takto, tak to som fakt nečakal. Ten kopec bol hrozitánsky. Páni dúfam že ste mali pekný zážitok, lebo o tomto sa bude rozprávať ešte dlho. A to aj ak by to zajtra Peťo nezvládol. Trochu sa obávam o jeho zdravie. Predsa len nie je zvyknutý na takúto záťaž. Pri jeho hmotnosti musel byť výdaj energie enormný.


nic vo zlom...ale diskusiu citaju aj damy... ;) ano mali sme pekny zazitok...
nereagovala by som, ale uz viac krat tu boli osloveni len pani, jediny kto to zohladnil bol asi len berloq...


Bol to taký ten príspevok v eufórii, kde človek rýchlejšie píše ako rozmýšľa. Samozrejme viem že to tu čítajú aj dámy a nabudúce budem na to myslieť ;)
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod lukas » Pon 18. Máj 2015 19:44:54

Pekná práca eres, ale váha naozaj kolíše a zdroje tiež nie sú najspoľahlivejšie ako vraví ifčopifčo. Mne v nedeľu medzi rečou vravel Peťo Zánický, že Peter mal teraz 75 kíl, ale určite nie je ani on strážca jeho hmotnosti.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Oleg ..

Poslaťod miakee » Pon 18. Máj 2015 20:04:00

neviem či Vás ešte zaujímajú názory Olega T. ale tu je odkaz na jeho názory. http://www.cyclingnews.com/news/tinkov- ... oor-spring

koho to zaujíma tak nech si prečíta. Neviem či to dočítate, a urobte si svoj názor. dosť to vypovedá o fungovaní v tíme, alebo akým smerom to môže ísť.
miakee
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Oleg ..

Poslaťod miakee » Pon 18. Máj 2015 20:04:33

neviem či Vás ešte zaujímajú názory Olega T. ale tu je odkaz na jeho názory. http://www.cyclingnews.com/news/tinkov- ... oor-spring

koho to zaujíma tak nech si prečíta. Neviem či to dočítate, a urobte si svoj názor. dosť to vypovedá o fungovaní v tíme, alebo akým smerom to môže ísť.
miakee
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Pet » Pon 18. Máj 2015 21:53:38

@Ifčopifčo
Citujem : " Extra kategória je Daniel Oss. Viackrát som to písal, kráľovstvo za Ossa, končí mu zmluva v BMC a Oleg namiesto pindania po soc. sieťach by si mal zistiť ako si Peter s Danielom skvele sadli v Cannondale a ak chce od Petra viac víťazstiev tal by mal urobiť všetko aby ho dotiahol k Petrovi."
Presne na to som myslel . Perfektný rozbiehač do špurtov + pomocník na klasiky. V BMC ani na Tour nepôjde a v Saxu by išiel ako jediný pomocník pre Peťa ale aj vhodný typ pre Alberta . Otvor Olegovi oči.
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Pon 18. Máj 2015 22:16:03

Článok ako Peter Sagan vyhral Tour of California http://www.cyclingweekly.co.uk/racing/h ... nia-172191
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Výpadky servera

Poslaťod nat » Uto 19. Máj 2015 1:45:24

lukas píše:Nepatrí to do tejto témy, ale riešilo sa to všade možne. Dokonca sme od vás dostali aj emaily, takže moje vyjadrenie k tejto záležitosti.
7.4. sme prešli na nový server,...


Uz sme asi viaceri pisali.
Urobte jednorazovu akciu velky banner -> na prispevky na lepsie zelezo. Je nas viacej, co by sme prispeli, a ked sa nenazbiera dost, tak budete mat aspon nejaky bonus.
Bohuzial treba byt pripraveny na taketo peaky,pretoze to moze este viac zdvihnut tento server .. sa stretne viac ludii, rozprudi sa disksia ..a uz to ide :)

Drzime vam palce a nepodcenujte nas :)
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod eres » Uto 19. Máj 2015 9:55:40

@ ifčopifčo + lukáš

Vďaka za pochvaly a áno, je mi jasné, že presne v tomto prípade dokonale platí otrepaná formulka, že štatistika je presný súčet nepresných čísel, ale s nejakých údajov som vychádzať musel, keď som to chcel porovnať.

Pri všetkých jazdcoch som vychádzal z údajov na PCS, ktoré určite presné nie sú, veď napr. Lukáš píše na základe informácii od P. Zánického, že Peter má 75kg, na PCS je uvedených "iba" 73 a podľa stránky tinkoffsaxo.com je to dokonca 77 kg. To sú tie rozdiely v Petrovej hmotnosti oproti prvým dvom v uvedenej etape už cca 20%...

Ideálne a exaktne presné by to bolo asi len v tom prípade, keby v cyklistike bolo povinné váženie pretekárov pred etapou, ako to majú džokeji pri konských dostihoch :lol:
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Uto 19. Máj 2015 10:04:07

elviska píše:Článok ako Peter Sagan vyhral Tour of California http://www.cyclingweekly.co.uk/racing/h ... nia-172191


Vďaka Elviska za odkaz, zaujímavé čítanie :idea:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod paula@sile » Str 20. Máj 2015 13:47:47

West píše:
paula@sile píše:
West píše:Uf tak toto je teda niečo. Písal som, že by to mohol odjazdiť s trojminútovou stratou, ale že to dá takto, tak to som fakt nečakal. Ten kopec bol hrozitánsky. Páni dúfam že ste mali pekný zážitok, lebo o tomto sa bude rozprávať ešte dlho. A to aj ak by to zajtra Peťo nezvládol. Trochu sa obávam o jeho zdravie. Predsa len nie je zvyknutý na takúto záťaž. Pri jeho hmotnosti musel byť výdaj energie enormný.


nic vo zlom...ale diskusiu citaju aj damy... ;) ano mali sme pekny zazitok...
nereagovala by som, ale uz viac krat tu boli osloveni len pani, jediny kto to zohladnil bol asi len berloq...


Bol to taký ten príspevok v eufórii, kde človek rýchlejšie píše ako rozmýšľa. Samozrejme viem že to tu čítajú aj dámy a nabudúce budem na to myslieť ;)


to beriem, je ti odpustene... ;)
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 28. Máj 2015 15:55:52

Zacalo nam aj okolo belgicka dnes v druhej etape vyhral Tom Boonen pred Arnaud Demarom treti Bol Jens Debusschere
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Zutu » Štv 04. Jún 2015 13:35:49

A Contador si neide dat Dauphine?
...nebojte sa iba zartujem :) ale hodil by sa tam, ked pozeram startovku uz iba on mi tam chyba.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Ned 07. Jún 2015 19:16:55

Začalo nám Critérium du Dauphiné, taký najzásadnejší poznatok zatiaľ asi je, že Peter Kennaugh by mal opustiť SKY, kde je ho škoda, v inom tíme by mohol dostať ďaleko väčší priestor. A je viacero takých, kde by snáď mohol ísť. SKY je pre neho moc nabitý.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Dauphiné

Poslaťod berloq » Uto 09. Jún 2015 0:40:51

@bloy
Do akého tímu by mal ísť? Dnes je situácia dosť blbá... hlavne čo sa týka borcov, ktorý by niekedy mali mať potenciál vyhrať GT (aj keď vlastne si myslím, že to Kennaugh až tak nemá). Lenže dnes je veľmi málo tímov, ktoré sa snažia nejako prebudovať tím, začať od znova a tak... Dnes sa jazdci boja podpisovať zmluvy s niektorými WT tímami, lebo aj ich budúcnosť je nahnutá. Kontinentálne tímy sa zdajú trvácnejšie, lenže tie nemajú peniaze. Jednoducho, dnes je situácia na trhu zlá... Všetci jazdci si držia pozície v tíme, lebo je možné, že by nikde inde miesto nenašli, lenže mladých je veľa a tlačia sa dopredu. To vyháňa tých starších skúsenejších, ktorí musia často končiť a to aj za cenu toho, že tí mladí spravia 1-2 dobre sezóny. A ono vlastne táto situácia ovplyvňuje aj závodenie na ceste.

Dauphiné bolo minulý rok (pre mňa jednoznačne) najlepší pretek roku. Tento rok, by to mohlo byť podobné aj Froome aj Nibali nejaké ambície majú. Ale vsádzať na Nibaliho sa asi príliš nevyplatí... ten do bodky kopíruje program minulej sezóny, takže jeho forma bude na najvyššej úrovni asi až v júly. Froome je vysoko favorizovaný vsádzkovými spoločnosťami, ale ani on nie je tento rok žiadna istota.

Ale Dauphiné vždy prinesie už chuť TdF. V priebehu a na konci Gira si vždy poviem aký to bol krásny pretek, konečne poriadny etapák sezóny, všetko na špičkovej úrovni. Lenže skončí sa to, Dauphiné niečo naznačí a potom v júly... všetko je ešte rýchlejšie, lepšie, silnejšie jednoducho cyklistika svoj plný lesk ukáže až tam. Tour volá...
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 60 hostia