Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Bubo » Uto 12. Feb 2019 15:09:27

Mino píše:Jar sa blíži. Spomienka na jedno z najväčších ( ak nie tak určite najkrajších ) víťazstiev..

https://www.youtube.com/watch?v=XFm45GaFrHs


diky za link..inak nemozem si pomoct, ze zo vsetkych dresov, ktore mal na sebe sagan, sa mi najviac pacil prave tento cannondale
Bubo
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Ned 04. Mar 2018 23:06:31

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Milanj55 » Uto 12. Feb 2019 19:36:55

Zdravím Vás priatelia.Teda to je nádherná spomienka "Mino".Človek pri sledovaní tohto preteku až pookreje na duši. Bodnár tam mohol aj dušu nechať, išiel ako motorová myš. No a náš Peter im jasne ukázal aké má nohy a nedal nikomu šancu na úspech. Flecha, nechápal čo sa deje , keď 4 km pred cieľom Peter nasadil trhák. Bodaj by sme v blízkej budúcnosti videli niečo podobné a "o tom to je".Pekný večer prajem všetkým fanúšikom cyklistiky.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Uto 12. Feb 2019 23:52:28

krasna ukazka toho ked xce preteky vyhrat len jeden pretekar z celeho startoveho pola...ostatnym postacilo pobit sa o 2. miesto ved co tam po vitazstvach ne? :lol: :lol: :lol:
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod berloq » Pon 18. Feb 2019 23:48:27

Krásna posledná etapa v Kolumbii. Medzi kolumbijskou špičkou panuje parádna rivalita. Quintana im v minulosti ukázal, že to môžu dotiahnuť poriadne ďaleko a odvtedy sa tých zázračných vrchárov vynorilo hneď niekoľko. Pekné na tom bolo, že sa na tie preteky nachystali, že sa chceli ukázať doma, nevypustili to, pri tom museli ísť poriadne naplno, veď inak by nemali šancu. Človek si v tej poslednej etape uvedomil, akú majú tú vrchársku špičku strašne širokú - tak som zvedavý kto z nich v sezóne pozbiera najväčšie úspechy. Dúfam, že to Quintanu trošku nakopne. O jeho ceste-neceste na vrchol som sa už zmieňoval niekoľko rokov dozadu. Asi by bolo v záujme cyklistiky, aby sa dostal opäť na svoj vrchol.

Je škoda, že Kolumbijci nevyužili trošku viac toho prostredia. Jedna ťažšia etapa, ktorú však zvládol aj Alaphilippe a jedna horská, avšak len s jedným poriadnym stúpaním. Je mi jasné, že je to Kolumbia a je mi jasné, že je to úplný úvod sezóny, ale veď čo, aj tak to robia, aby ukázali svoje hviezdy :D .
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Uto 19. Feb 2019 8:38:31

@berloq
presne tak...tych poslednych 15km to bola oda na kolumbijsku cyklistiku...nadherny boj skvelych vrcharov o kazdy meter toho kopca navyse cely cas lemovany z oboch stran stovkami fanusikov...ano bola medzi nimy kopa blaznov s nedisciplinovanych hlupakov ale lasku k cyklistike kolumbia jednoznacne ukazala...neveriacky som ale krutil nad Lopezom...bol to on kto to tam rozbijal najviac bol to on kto odpracoval najviac bol to on kto dokazal odparat kazdeho aj naira ale bol to aj on kto vzdy zvolnil natolko ze ho ostatny dotiahli aby ich nasledne mohol znova odparat ale v rpzhodujucom momente par metrov lred cielom ked sa znova nechal dobehnut sa len obzeral po sosovy a nechal naira vyhrat...a pritom ak by nepplavil vtedy so svojho posledneho nastupu tak v pohode tych poslednych par metrov do ciela dotiahne...v kazdom pripade bol to krasny zaver preteku a ani si nexcem predstavit ako by to vyzeralo na vrchole sezony a keby sa pridali aj dalsi kolumbijcania ako henao ci chaves...a to ten kopec fskt nebolo ziadne stelvio
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné ŠTYBAR

Poslaťod Miki » Ned 24. Feb 2019 19:49:28

Som sklamaný s toho, čo vyviedol v dnešnej etape Štybar.V 3 km kopci nepotiahnuť ani raz,tak to je hanba a nie taktika.Sagan to spravil raz v krátkom brdku a Cancelár mu to dlho nevedel odpustiť.A to mal Sagan 21 a rozbiehal kariéru.Určite sa im dalo dohodnúť, aby boli obaja spokojný.Už vidím to alibistické zdôvodnenie,že Stybar mal vzadu Maasa.Ešte raz hanba.Pred pár rokmi som už niečo napísal o ŠTybarovi v podobnom duchu a vtedy som si povedal,že to už nebudem opakovať.Ale nemôžem si po dnešku pomôcť a opäť tak robím.Bolo to vysoko nešportové.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné ŠTYBAR

Poslaťod ifčopifčo » Ned 24. Feb 2019 21:13:45

Miki píše:Som sklamaný s toho, čo vyviedol v dnešnej etape Štybar.V 3 km kopci nepotiahnuť ani raz,tak to je hanba a nie taktika.Sagan to spravil raz v krátkom brdku a Cancelár mu to dlho nevedel odpustiť.A to mal Sagan 21 a rozbiehal kariéru.Určite sa im dalo dohodnúť, aby boli obaja spokojný.Už vidím to alibistické zdôvodnenie,že Stybar mal vzadu Maasa.Ešte raz hanba.Pred pár rokmi som už niečo napísal o ŠTybarovi v podobnom duchu a vtedy som si povedal,že to už nebudem opakovať.Ale nemôžem si po dnešku pomôcť a opäť tak robím.Bolo to vysoko nešportové.


Ale no tak, žiadne alibi, mal ťahať SKA proti svojmu lídrovi? Však by ho nakopali do zadku človeče, žiadna hanba, normálna tímová taktika a cyklista Podlahárov sa volá Mas (nie Maas).
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Miki » Ned 24. Feb 2019 21:52:38

Ifčopifčo to je tvoj názor a ja ti ho neberiem.Ja mám iný.A veľmi sa TI ospravedlňujem za skomolenie mena.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Miki » Ned 24. Feb 2019 21:53:23

Ifčopifčo to je tvoj názor a ja ti ho neberiem.Ja mám iný.A veľmi sa TI ospravedlňujem za skomolenie mena.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 24. Feb 2019 22:07:30

@Miki - v pohode, keby sme na všetko mali rovnaký názor bola by to nuda ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 27. Feb 2019 17:36:29

woow velke vitazstvo ewana...taketo nieco som od neho teda necakal
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 02. Mar 2019 13:53:58

dexterko píše:Takže PClive je zasa online? Super. Som myslel, že tá stránka sa už nepostaví na nohy.


tak nam ich zase blokli
ak viete niekto o nejakej dobre alternative tak poprosim info
ja pouyivam momentalne hlavne tiz-cycling
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 02. Mar 2019 15:17:13

a je to tu priatelia...JK nam odstartovali...zelam nam vsetkym krasnych 6 tyzdnov s najkrajsou cyklistikou
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 02. Mar 2019 17:43:58

tak co poviete? zasluzeny vitaz OHN ci nie?
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Sob 02. Mar 2019 17:50:39

Jasné. Stybar neurobil nič co by znevazovalo jeho vykon. Musel si prejst cele preteky, vsetky bergy, nikto to zanho neodpedaloval. Sam chytal niekolko nastupov GvA. Je mi ale luto GvA ktory musle na konci chytat nastupy, no nakoniec skoncil druhy. Koho mi to pripomina :D
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Sob 02. Mar 2019 18:31:17

Chytil som posledne dve hodiny a cyklistika konecne zacala. Stale sa nieco dialo. Skoda ze spadol Benoot. Mam pocit ze Drucker na to doplatil a este niekolko jazdcov. Nikto dnes nejako extra nevycnieval. Mozno prave Styby Gva a Lutsenko. Drucker vyzera byt velmi prijemna posila pre Petra. Potesili aj s Ossom hoci skoda ze Daniel odpadol z veducej skupiny. Stybar zasluzene. Netaktizoval ( hoci komentator na ES ho k tomu dost nabadal co ma neskutocne iritovalo) a zautocil v spravny moment. Gva dnes na Sagana led najskor nastupil Wellens a potom Stybar a nemal kto iny stihat. V kazdom pripade pekny zaciatok jari, ktore mi pripomenulo ktora cast cykliatickeho roka je najkrajsia :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Sob 02. Mar 2019 20:42:22

Áno Štybar dnes absolútne zaslúžene. Nemusel striedať, lebo QS mal v ďalšej skupine ešte troch ľudí, ale asi sa na to cítil a veril si. Ukazuje sa že QS bude aj po oslabení o Terpstru stále veľmi silný. V tejto zostave pôjdu aj Ronde, len Roubaix Jungels vynechá, aby bol dobre pripravený na obhajobu LBL. Naopak na slabšiu tímovú podporu si asi bude musieť zvykať GVA. Ako už spomenuli viacerí, tak dnes sa presne ocitol v Saganovej koži.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 02. Mar 2019 21:51:33

ja budem trosku kritickejsi ale je to len moj osobny nazor...suhlasim s tym ye vyhral zasluzene aj ked nespravil podla mna nic navyse...v podstate vyhral jedinym zrychlenim(samozrejme myslim to s velkou davkou nadsazky)...jazdil sikovne bol vzdy tam kde mal byt a obcas dokonca aj na spici ale tam vzdy len propagacne na chvilocku...ked Greg rozbil skupinu bol jediny kto sa ho udrzal ale treba povedat ze to gregove zrychlenie nebolo prilis dlhe kedze vytvoril malu medzeru ktora sa uz nasledne nezvacsovala naopak lutsenko a spol sa v pohode dotiahli...styby mal aj potrebne ceske stasticko ked to padalo vzdy az za nim...moj nazor ano vyhral zasluzene ale pre mna nebol ten kto tvoril pretek bol dnes proste najsikovnejsi a mal potrebnu davku sily formy stastia umenia a sikovnosti a preto a vyhral a ja mu gratulujem
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 02. Mar 2019 21:56:09

a este k bore...krasny pretek od Ossa...perfektna pozicna jazda plus nemal problem tahat spicu vzdy ked to prislo nanho...skoda ze ho to nakoniec odpalilo a ocividne tam forma je...super aj jempy...vyzera to na dobru posilu...ostatny tazko hodnotit ale predpokladam ze si kazdy odmakal to svoje
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 03. Mar 2019 1:06:12

majo píše:ja budem trosku kritickejsi ale je to len moj osobny nazor...suhlasim s tym ye vyhral zasluzene aj ked nespravil podla mna nic navyse...v podstate vyhral jedinym zrychlenim(samozrejme myslim to s velkou davkou nadsazky)...jazdil sikovne bol vzdy tam kde mal byt a obcas dokonca aj na spici ale tam vzdy len propagacne na chvilocku...ked Greg rozbil skupinu bol jediny kto sa ho udrzal ale treba povedat ze to gregove zrychlenie nebolo prilis dlhe kedze vytvoril malu medzeru ktora sa uz nasledne nezvacsovala naopak lutsenko a spol sa v pohode dotiahli...styby mal aj potrebne ceske stasticko ked to padalo vzdy az za nim...moj nazor ano vyhral zasluzene ale pre mna nebol ten kto tvoril pretek bol dnes proste najsikovnejsi a mal potrebnu davku sily formy stastia umenia a sikovnosti a preto a vyhral a ja mu gratulujem


Mal české štestíčko, že to padalo za ním? :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 34 hostia