Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 31. Mar 2019 18:23:20

@elviska
tak troska verim to ano, ale zatial co minuly rok po G-W nadeje isli hore, tak tento rok po G-W pre mna osobne je to pocitovo este horsie ako po E3. pretoze akoby ten zly Kwaremont na E3 bol potvrdeny dnesnym Kemmelbergom kde Peto nevyzeral dobre. ano neodpadol z tej skupiny, ale musim si pozriet zaznam ale zda sa mi ze z tej patice vyzeral najhorsie. dokonca na tom najstrmsom useku tusim zacal aj cikcakovat ako jediny?
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Ned 31. Mar 2019 18:28:29

neviem o akých 70km úniku tu píšete? podľa textu sporza bol v čele od 50km a chytili ich až 25km pred cieľom. Sagan dal celodenný únik na klasike v profi pelotone prvý krát v živote :mrgreen: :mrgreen:
Priznám sa že som pozeral iba koniec a len sem tam čítal stream ale neviem aké zázraky od PS chcete. Drel na prachu aby sa udržali vpredu a posledný Kamm... sa asi už nesilil načo pojde sám proti vetru. s jeho skúsenosťami mu bolo jasné že asi veľkú šancu nemajú.
Pozriem si nejaký záznam po Kammelberg ale mám pocit že od Sagana očakávate príliš veľa 150 km vpredu v závere už pre neho nemalo význam šprintovať o 5-6 miesto. Taký Trentin nemá ešte žiadny výsledok z GW... Kristoff ako pravý príživník využil celý naivný DQS. Štybarovi bude musieť Elia kúpiť minimálne päť sudov piva. Elia 19... nato čo sa na neho nadreli aby ...
Myslím že je to dobré .. Najhorší výsledok na GW ale mám pocit že ten šprint vypustil. Nebolo na čo a bol tam ešte Selig.
Go BORA
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 31. Mar 2019 18:35:07

@Mino
ale Peto natom Kemmelbergu nemusel utocit to od neho nikto necakal lebo sam by to uz vobec nedotiahol cize zbavit sa tychto suputnikov by nedavalo zmysel. ale preco natom Kemmelbergu musel vyzerat najhorsie? a to pritom neboli borci prvej ligy. a nemyslim si ze by bol Peto az taky herec ze by zahral taketo vyrazy tvare.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Ned 31. Mar 2019 18:42:16

simko píše:@Mino
ale Peto natom Kemmelbergu nemusel utocit to od neho nikto necakal lebo sam by to uz vobec nedotiahol cize zbavit sa tychto suputnikov by nedavalo zmysel. ale preco natom Kemmelbergu musel vyzerat najhorsie? a to pritom neboli borci prvej ligy.

nevidel som ja som mal svoj Kammelberg :mrgreen: :mrgreen: 5 km proti vetru s malými :lol: :lol: to sú iné kammelbergy ešte že sme naspäť išli s vetrom ...
Odpoveď na otázku je v tom príspevku. Peter má skúsenosti a vedel že je protivietor tak tušil že to nedajú alebo mu došlo byť 150 km v úniku je sila.. a Sagan je Sagan bohvie čo tam je... Minulý rok ho po E3 všetci odpisovali a vyhral PR. Niekedy sa mi zdá akoby sa mu nechcelo a už to bolo x krát spomínané Sagan je po MSR2017 iný a akoby ho cyklistika nebavila :mrgreen:
Ideme na RVV a PR tento rok vyhráme oba... a keď nie sú aj dôležitejšie veci v živote ako vyhrať nejaký monument
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 31. Mar 2019 18:44:48

why so serious?

no tak tento rok nevyhra ziadnu klasiku a co? budeme sa mat horsie? no tak nema mozno top formu a co? je to sport a to sport kurevsky tazky a ma proti sebe stovky dalsich borcov ktori tiez trenuju a tiez xcu vyhravat...urcite robi co moze ale nie vzdy to ide...jar este nekonci tak klidek a fandime co to da...a ked sa zopakuje
jar 2015 tak nevadi lebo sa moze zopakovat aj jesen 2015
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 31. Mar 2019 19:01:09

70 km unik som myslel vo stvorici a potom v patici. Jasne ze v uniku bol ovela skor. A tam tahal tiez. Dnes je to nehodnotitelne. Vykon bol pekny ale v konecnom dosledku na tom nezalezi. Aspon si zapretekal uvidime ake bude jeho vyjadrenie. Z toho Kemmelbergu sa neda nic vycitat. A navyse ich prestrihli dost skoro. Sagan nikdy nevyleti kopec ked predtym dlhodobo taha. On vyleti kopec ked je v skupine. Uvidime co dalej. Vysledkovo je to zatial slabe aj ked vykony nie su beznadejne.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod martyn26 » Ned 31. Mar 2019 19:33:33

Neviem čo si mám po tomto myslieť. Petrovi malo byť jasné, že taký dlhý útok na GW sa asi nepodarí. Mal to radšej takto skúsiť na E3, tam by to malo väčší zmysel. Toto mohol vyhrať, myslím, že Kristoffa by prešpurtoval. Ale som prekvapený, ako dlho sa jeho skupina držala v predu. Po Kemmelbergu som už začínal mať pocit, že to môže byť štvrtá výhra. Škoda, že sa tam nedostal Kristoff, Van Aert a Štybar. Potom by sa situácia zmenila. Musím s vami súhlasiť, že hoci Petra na Kemmelbergu dlho neukazovali, zdalo sa mi, že Trentin tam bol silnejší. To nieje dobré znamenie. Ale zasa tento rok sa nikto nezdá byť nejak extra silný. Len taká zaujímavosť 3 najlepšie Saganove sezóny boli keď vyhral GW. (2013, 2016, 2018) Dúfam, že sa to zmení a nebude tu rok 2014, 2015 alebo 2017.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Ned 31. Mar 2019 20:36:24

podarí - nepodarí. Každý pretek je iný. Petrovi určite prišlo pred koncom že to asi nevyjde a preto aj ten Kemmelberg. Sám povedal že čakal že ich dobehne menšia skupinka. Ale režírovali to DQS :mrgreen: na to aby Elia skončil 19. Tých príbehov dne s bolo opäť veľa a napr tak silný klasikár ako Greg bol celý deň Kde? Niki s VaAertom sa prečo neudržali vpredu? taktika? Schválne sa precedili dozadu aby nechali makať DQS? Gaviria s Kristoffom hrali na čo? Špurt? No vyzeralo to že Ferdo je rád že je rád a Alex len čaká na špurt. Trek mal štyroch ľudí vpredu. Ako to že sa udržal so Saganom ten "najslabší" teoreticky?

Otázok mnoho. Viem že tu si budeme všímať iba Sagana ale vyhrať GW z denného úniku by bol iný majsterštich :mrgreen:
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod motyliLET » Ned 31. Mar 2019 20:40:11

Gw nie je ronde gw je ak fuka uplne nanic pre utocnikov naco sa mal silit na poslednom kemmelbergu aby ich trhola potom co? 30 km na vetre? Vobec by som to neprecenoval ako tu ktosi spomenul pokial ide so skupiny tak punch ma co ukazal na pogiu ked jediny stihal alapovi je to dobre uvidite na ronde :)
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 31. Mar 2019 21:06:58

@motyliLET
ale nie je podla mna problem ze nevetel Kemmel ako v roku 2016. Problem je ze isiel dost tazko oproti Trentinovi. A ked si to clovek spoji s tym Kwaremontom na E3 kde visel na konci skupiny tak mi vychadza ze Peto akoby sa viac pripravoval na Roubaix kocky ako na hellingeny. Punch na asfalte sice je ale akoby chybala sila na kockach.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 31. Mar 2019 22:33:14

az teraz som si vsimol ze dokoncilo iba 78 pretekarov. bol to tazky den. v tych posledných kilometroch som cakal neustale na nastup napríklad aj Van Avermaeta, ale ked si citam jeho vyjadrenie tak vraj sa vystavil uz ked stihali Sagana tak uz na konci mu na nic neostalo. no neviem pred Ronde sa zatial javi najlepsie Van Aert ale nechce sa mi verit ze by to utrhol hned pri svojej druhej ucasti. Kemmelberg nam v podstate nic nepovedal lebo favoriti tam neprisli z rovnakej startovacej pozicie. tesil som sa ze na Kemmelbergu uvidíme kto ako natom je, ci bude Peto v pohode nasledovat najsilnejsich alebo ci on sam bude ten najsilnejsi ale ten unik do ktorého sa dostali ani nevedia ako, to cele pokazil. skoda ze to nezabalili ako ostatni. Peto v tejto koncovke by bol jediny kto by dokazal konkurovat Kristoffovi a Degenkolbovi, poprípade predcit ich.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Pon 01. Apr 2019 7:49:12

nechápem čo sa vám na Kemmelbergu nepáčilo? to že trentin sa tváril že je OK? Tak mal Trentinko potom ťahať v závere dlhšie špice. Kristoff vyzeral na Kemme. že umrie a skončil prvý. Štybar tam vystrelil tým svojim silovým štýlom jak rambo a VanAert ho dal dole s prstom v nose. To že sa Peter škeril je nepodstatné. Neviem kedy ste videli Petra ísť na kopec po 100km v čele? Mimochodom všimli ste si debatu Rowe-Sagan pred poslednými dvomi kopcami? Dám ruku do ohňa za to že Rowe Petra "prosil" aby im neušiel..

KLasika ako má byť, škoda že záznam posekali. Takto si predstavujem preteky. Peter to chcel dať na pána z úniku ale to by tam nemohol byť Štyby. Škoda protivetra a DQS. No dnes ukázali Trek, Jumbo a Sagan že ich je možné uštvať. Nakoniec vyhrala "prísavka" no možno za snahu pred Kemmelbergom si to zaslúži.
Fanúšikom klasík sa GW musel páčiť. Chýbalo trochu a vyzeralo by to ako 2015. Môžeme sa tešiť na Ronde. Pri troche šťastia verím vo víťazstvo a keď nepríde... sú aj dôležitejšie veci.. ale to už poznáme :mrgreen: :mrgreen:

GO BORA
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Roman » Pon 01. Apr 2019 8:16:40

Mne sa Peter nezda v kopcoch..kedysi som mal pocit ze ho na bergu nemoze nikto utrhnut proste ani panboh a teraz uz treti rok sa mi to tak nezda
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 01. Apr 2019 8:21:23

Petrovi bude možno viac sediet Roubaix ako flandry .IInak ten G - W bol celkom zaujímavý pretek a s víťazom som maximálne nespokojný navyše sa končilo mojim obľúbeným spôsobom , ktorý ku Gent - Wevelgem proste patrí a je to takto perfektne . Sláva Sašovi Kristoffovi!!!
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Pon 01. Apr 2019 8:21:51

Roman píše:Mne sa Peter nezda v kopcoch..kedysi som mal pocit ze ho na bergu nemoze nikto utrhnut proste ani panboh a teraz uz treti rok sa mi to tak nezda


Ronde 2018 - ktože sa ho udržal na poslednom Patterbergu? neviem si spomenúť na to meno ?
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 01. Apr 2019 9:09:27

Roman píše:Mne sa Peter nezda v kopcoch..kedysi som mal pocit ze ho na bergu nemoze nikto utrhnut proste ani panboh a teraz uz treti rok sa mi to tak nezda

podla mna 2017 bol este dobry na týchto dlazdenych kopcoch. napríklad Kemmelberg vyletel za Gregom brutalne rychlo, len tam mal tu strkanicu cize isiel zo zlej pozicie, Greg ziskal naskok ale Peto ho v pohode dostihol.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Roman » Pon 01. Apr 2019 9:25:13

Hej 2017 bol este dobry vlastne, ale minuly rok uz sa mi nezdal taky silny
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 01. Apr 2019 9:30:21

Mino píše:Štybar tam vystrelil tým svojim silovým štýlom jak rambo a VanAert ho dal dole s prstom v nose.

ano ten Stybarov styl ked sa cely trase..asi mu to pomaha ale technika jazdy na dlazdenych kopcoch je o niecom inom..

inak Degenkolb je najlepsia ukazka aky je rozdiel byt favorit na P-R ale nie ne RvV. prisiel prvy Kemmelberg a Dege bol uplne mizerny. nic. nula bodov. ale stavim sa ze na P-R bude tazke sa ho striast, ak neurobi nejaku chybu
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Str 03. Apr 2019 11:00:01

Dnes by to mohol dať niekto nový v pelotóne napr MVDP. Hlásia prehánky búrky. No uvidíme. "Málo" veľkých mien zbytok má šancu. Stačí poraziť DQS :mrgreen:
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Str 03. Apr 2019 15:10:01

Ten pocit ,,spokojnosti,, dobrého výberu na VG, keď otvoríš článok a hneď prvá veta: Avermaet, Colbrelli a Vanmarcke neštartujú. :mrgreen: človekovi to aj je divné, že boli písaný na dnes, hlavne pred nedeľou. Ale tak nedáš ich tam, keď môžeš.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 34 hostia