Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Str 03. Apr 2019 16:45:49

Mino píše:Dnes by to mohol dať niekto nový v pelotóne napr MVDP. Hlásia prehánky búrky. No uvidíme. "Málo" veľkých mien zbytok má šancu. Stačí poraziť DQS :mrgreen:

ten pocit keď máš tušáka a nevsadíš :mrgreen: Dnes pekný pretek a Posti s celodenného dal aspoň 4. som zvedavý čo predvedú títo cykloklosári na Ronde.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 03. Apr 2019 17:44:24

neviete kto z borakov to napalil do barier v ppslednom km? bojim sa ze drucker
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Str 03. Apr 2019 18:27:10

Bohužiaľ, jeho spoluhráč Jempy Drucker dopadla na palubu v poslednom rohu a musela byť odvezená do nemocnice. Je pri vedomí a tím čaká na výsledky ďalších vyšetrení.

to je zo stránky BORY preložené googlom - pomoc Petrovi sa rozpadá a bude musieť opäť bicyklovať sám :cry:
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 03. Apr 2019 22:12:31

je to tak...Jempy je out na niekolko tyzdnov...velka skoda...zelam mu skore uzdravenie
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Baskicko

Poslaťod berloq » Pia 12. Apr 2019 19:14:15

Opäť (ako každý rok) neskutočná cyklistika v Baskicku. Môj jednoznačne najobludnejší etapák v sezóne, už dlhé roky. Ani jediná etapa s nudou. Na strane druhej je fakt, že cyklistov to musí neskutočne bolieť. Pri pohľade na tie superstrmé stojky niekedy až mrazí. Dnes totálna cyklistika v každom ohľade.

Je veľká škoda, že sa Alaphilippovi stalo, čo sa stalo, nakoľko Schachman by to nemal v predchádzajúcich etapách také jednoduché. Ale pred Schachmanom a celou Borou klobúk dole. Nemec sa už minulý rok v Ardenách javil neskutočne a zdá sa, že tento rok bude patriť medzi topfavoritov. A to čo dnes Bora spískala na čele s Buchmannom bola paráda. Uvidíme či to vydržia aj zajtra, etapa krátka a klasicky náročná... a s Astanou sa neradno zahrávať, najmä ak je polovica zostavy priamo z Baskicka, a najmä v tejto sezóne, keď sa (ešte stále) vezú na víťaznej vlne. Ale
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 17. Apr 2019 10:41:59

tak opat v den konania Brabantskeho sipu som si pozrel v kratkosti Petrov vykon z 2013. podla mna jeden z najepsich jeho vykonov. preto si ho clovek rad obcas pripomenie. vela vody odvtedy ubehlo. kto by vtedy povedal ze Gilbert najde opat svoje nohy v QS, vyhra dva najprestiznejsie monumenty a bude si brusit zuby na MSR. treba povedat ale ze mu dost prialo stastie. Lombardiu stihol vyhrat este s profilom ktory mu vyhovoval, v dnesnej dobe by nemal sancu.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Str 17. Apr 2019 17:25:52

Je Van der Poel lepší ako Sagan ?
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Str 17. Apr 2019 17:39:33

@ Focus
Momentalne asi hej. Ten sprint z prvej pozicie bol velmi presvedcivy. Ale on sa asi do hromadnych sprintov ako Sagan zapajat asi nikdy nebude si myslim.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Str 17. Apr 2019 18:46:19

Focus-Shimano píše:Je Van der Poel lepší ako Sagan ?


v čom?
https://www.procyclingstats.com/rider/m ... eter-sagan

v cyklokrose určite

Časom možno, má 16 víťazstvie ale iba 1WT. Sagan mal z prvých 16. 7 WT. eter mal v jeho veku cca 60 víťazstiev. Sagan je a bol schopný vyhrávať v kopčekoch, na rovinkách. Sám v skupinke v pelotóne. To je Sagan.

ale je dobrý a páči sa mi ako preteká. ale zatiaľ odjazdil málo top pretekov aby sme ho hodnotili. Vyhral dve semiklasiky kde nebola komplet špička. No je pravda že doteraz sa venoval viac niečomu inému
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Str 17. Apr 2019 19:18:32

Ale aj jeho ostatne výsledky sú zaujímavé. 4 miesto na ronde , 4 miesto na Gent - Wevelgem
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 17. Apr 2019 20:36:32

takze uz je na stole otazka ci je MvDP vacsi talent ako Peto bol. treba povedat ze tato otazka ma urcite vacsie opostatnenie ako mali porovnavania Sagana a Gaviriu to jednoduchho nemalo realny zaklad.
ale treba povedat ze s MvDP je ten vzorec rovnaky ako s kazdym velkym talentom. je to novy sviezi vietor a ma chut zavodit a ma aj velky rezervoar. a ja si myslim ze presne toto mal aj Peto v zaciatkoch, jeho vykon na Brabantskom sipe z 2013 by som urcite dal vyssie ako dnesny MvDP. potom v rokoch 2014 a 2015 Petra akoby opustila regeneracia pocas pretekov a casto bol porazeny v sprinte jazdcami ktori by ho porazit nemali, lebo jednoducho uz mu na sprint v tazkych pretekoch nic neostalo. nevedel viac krat pocas pretekov vydat energiu a hned nato zregenerovat. trochu sa obavam ze v tomto roku je natom rovnako. v tomto zatial vyzera ze MvDP bude lepsi, je mozne ze mu k tomu dopomaha jazdenie cyklokrosu a MTB, davalo by to zmysel. uvidíme ako natom bude v buducnosti lebo poctom kilometrov na ceste sa mu aj bude kumulovat unava, aj psychicka lebo zachvilu ho oznacia ako top sprintera a nebudu mu striedat. co sa tyka sprintov mimo tazkych klasik tak na Petra urcite nebude mat. Peto byva pri hromadnych dojazdoch na TdF takmer s istotou v top5 , vo velkej vacsine pripadov je na bedni a z casu na cas dokaze aj porazit cistych sprinterov. stale neviem ako mam ohodnotit van Der Poelov sprint. na ME prehral s Trentinom a to Trentin nie je uplny top. podla mna v Bergene by Mathieu nemal na Kristoffa so Saganom, maximalne by to vytiahol na tretie miesto. dnes sice vyhral presvedcivo ale Wellens nie je super do sprintu, Alaphilippe je po pade, Matthews ten to ma ako kedy...chcel by som vidiet ako by MvDP obstal proti Julianovmu sprintu z Via Roma. skor ho vidim ako neunavnu lepsiu verziu Grega s lepsim sprintom. ale na hromadne dojazdy to nebude stacit.

v diskusiách ho uz ludia posielaju aj na LBL. ja si nepamatam ze by v dlhsich kopcoch MvDP nieco ukazal, sice zatial ale nemal ani velmi prilezitost. je totizto rozdiel ist do kopca cca 1-2 minuty naplno a ist 10 minut vo vysokom tempe. nieco mi hovori ze v tomto je Peto lepsi. Peto svoj potencial ukazal uz v roznych typoch stupani. a prave preto nech je akykolvek profil, ktory nekonci dllhym horskym dojazdom tak s Petom sa vzdy musi ratat.

ak mam pravdu povedat tak necudoval by som sa keby na klasikach ma lepsiu karieru ako Peto. ale na GT urcite nezanecha taku stopu a prave preto je Sagan taky popularny lebo zanechava rok co rok nezmazatelnu stopu na nasjledovanejsom cyklistickom podujati v roku. na TdF.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 17. Apr 2019 20:50:53

este by som dodal ze na supereni týchto dvoch borcov (WvA a MvdP) je jasne vidiet aka je to neuveritelna deviza mat sprint. v podstate Wout sa rozhodol pre cestu skor, absolvoval viacej pretekov a nevyhral zatial nic vacsie. boli tam sice velmi pekne umiestnenia na bedni alebo v top 10 ale inak nic. a MvdP? uz 2 celkom pekne vitazstva po par pretekoch vdaka sprintu. neviem co sa musi prehanat Woutovi hlavou. kamkolvek pojde tak je v tieni MvdP. Van Aert sice ma riadny motor, ale vyhravat sa mu veru lahko nebude.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Str 17. Apr 2019 21:02:49

Focus-Shimano píše:Ale aj jeho ostatne výsledky sú zaujímavé. 4 miesto na ronde , 4 miesto na Gent - Wevelgem

ano. ale tam sa "iba vozil".
Peter mal 23 keď sa nechal na paske odrb... Ciolekom, vyhral solo! G-W a jediný stíhal so Spartakusom na Ronde. Mimochodom vtedy si natrel na chleba Majstra sveta na Brabantskom šípe. V roku 2013 zažiarila jeho hviezda naplno hlavne pre sposob akým pretekal a bol úspešný.

MVDP je dobrý, chce závodiť a má veľa energie. Až čas ukáže čo dokáže. Ale osobne by som ho zo Saganom neporovnával. Sagan jediný dokáže v šprintérskej etape na GT bojovať o výhru s čistokrvným vrchárom a niekoľkonásobným víťazom GT. :mrgreen: :mrgreen:

@simko
Belgičania hovoria že Wout si musí všetko vydreť kým Mathieu má talent a ide mu všetko ľahšie, škoda že to dnes Matthews pokašlal ozaj som bol zvedavý či je VDP taký rýchli.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 17. Apr 2019 21:10:43

Mino píše:@simko
Belgičania hovoria že Wout si musí všetko vydreť kým Mathieu má talent a ide mu všetko ľahšie, škoda že to dnes Matthews pokašlal ozaj som bol zvedavý či je VDP taký rýchli.

ono myslim si ze aj keby sa Matthews nenecha zavriet tak nevyhra. ale tiez som zvedavy na nejake poriadne porovnanie. fakt zatial netusim. ale myslim si ze to na Petra vo vacsine pretekov stacit nebude. urcite nema sprint nato aby vyhral G-W v style Sagan 2018.
ano Wout si musi vydriet a to prave kvôli tomu ze nema sprint. ale ako hovorim, ked sa raz peloton rozhodne ze van der Poelovi nebude striedat (ako Petovi) tak potom som zvedavy ako sa stym vyrovna. a ak bude vyhravat sprinty dominantne tak peloton si to skor ci neskor povie.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 17. Apr 2019 21:50:33

celkom ma prekvapilo ze na AGR idu aj Marcus s Danielom...skor som tam cakal Majku s Poljanskim a Formolom
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Pia 19. Apr 2019 13:48:11

Nechápem , ako moze byt tak nudný pretek ako je okolo Turecka vo world tour . Pretekanie po diaľnici je fakt super zábavné... zlate 4 dni dunkerque .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Pia 19. Apr 2019 21:03:47

Wt už nieje čo bývalo. Turecko ale aj Frankfurt, Londýn, Cadel Evans GORR... Samé hlúposti, totálne bez prestíže.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod martyn26 » Pia 19. Apr 2019 21:29:41

WT malo nejakú dôležitosť asi do roku 2016. Potom to išlo dosť dolu vodou. A to už vtedy tam boli preteky ako Tour de Pologne, GP Ouest France, Eure Eyes Cyclassics na ktorých bola konkurencia o dosť slabšia ako na napr. T-A, AGR alebo G-W. Teraz to už je dosť nepodstatná kategória. Aký rozdiel je vyhrať Scheldeprajs a London Surrey Classic? Alebo DDV a Brabantský šíp? No okrem toho, že pri jednom sa posuniem vo WT rebríčku žiadny. Potom nakoniec vyhrá WT ten, kto si do programu dá najviac týchto pretekov. Ale s tým nič nespravíme a nakoniec nieje to až tak veľký problém, len to trochu stratilo svoje dôležitosť vyhrať WT pretek.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Pia 19. Apr 2019 23:14:15

Osobne by som do wt zaradil len 20 pretekov, aby to malo nejaký význam. 10 jednodňových (monumenty, G-W, Omloop, AGR, Strade, Valónsky šíp) a 10 etapákov (gt, Dauphiné, Švajčiarsko, Romandiu, P-N, T-A, Baskicko a Katalánsko). To sú najväčšie a najprestížnejšie závody. Podtým by mala byť obrovská skupina pretekov ktoré sú na vzostupe (Kalifornia, Kanada, Poľsko, TDU atď ale aj preteky žijúce už čisto z histórie ako San Sebastian, Paríž-Tours, Emilia, Brabantský šíp atď). Tých prvých 20 by malo byť obodovaných úplne najviac a mali by mať aj najväčšiu prestíž. A tie by boli povinné pre všetky wt tímy. Aký má vôbec zmysel tých nových 10 pretekov ktoré sú slabšie obodované a niesú ani len povinné na účasť?
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Sob 20. Apr 2019 8:57:49

Ja by som tam zaradil aj E3. Nerozumiem ale preco tomu tak nie je. Su tam nejake zakulisne hry. Da sa platit si licenciu WT? Ak ano tak UCI je celkom nenazrana ked kvoli peniazom ide takto proti sebe. Uz my na fore vieme ako by malo WT vyzerat a oni v UCI stale vymyslaju mejake blbosti a dalsie rebricky.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 75 hostia