Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Ned 21. Apr 2019 20:00:16

Prečo nepriznáte že to bol neuveriteľný výkon. Že je to pán cyklista svedčia výsledky na ceste, Ronde ako bojoval, výsledky v cyklokrose. Kto si myslí že nie je taký silný, nech si počká. Zatial z tých málo možností ukázať nám že je výnimočný, nám to ukázal vždy. To sa už teším na ďalších 10 rokov. Nech mu to vydrží dlho.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 21. Apr 2019 20:04:09

Keď je taký skvelý, tak prečo napr. neošpurtoval Kristoffa na Gent - Wevelgem. Uvidíme o pár rokov či bude mať stále výkonnosť.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 21. Apr 2019 20:13:21

hujhe píše:Prečo nepriznáte že to bol neuveriteľný výkon. Že je to pán cyklista svedčia výsledky na ceste, Ronde ako bojoval, výsledky v cyklokrose. Kto si myslí že nie je taký silný, nech si počká. Zatial z tých málo možností ukázať nám že je výnimočný, nám to ukázal vždy. To sa už teším na ďalších 10 rokov. Nech mu to vydrží dlho.

Bol to vyborny vykon ale kto nevidi ze mu to dvojica vpredu svojim taktizovanim darovala tak neviem... Klobuk dolu ze nestratil vieru a tahal. Sam povedal ze vsadil na taktizovanie jazdcov vpredu. Vsetko mu zahralo do karat a vyzera to ako nadpozemsky vykon ale ked si to clovek zanalyzuje a rozmeni na drobne tak to nebolo az take intergalakticke ale "iba" vynikajuce. Ale ako hovoris najblizsie roky ukazu. Ja si myslim ze mozno prave preto ze neberie cestu zatial az tak vazne tak je mozne ze sme videli najlepsie vykony ake na ceste predvedie. Netreba sa nechat zmiast. Je to hotovy jazdec a dlhe treningove jazdy 5 hodinove su mu neni cudzie. Van Aert to tiez sam povedal este minuly rok. To nevadi ze oni jazdili hodinovy cyklokros. Oni boli trenovani na cestu velmi dobre.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 21. Apr 2019 20:17:11

Treba povedat ze faktor P-R existuje. Jediny Trentin asi drzal zastavu vztycenu. Aj samotny MvDP povedal ze je rad ze jeho tim nejde na P-R pretoze ak by isiel tak boj o vitazstvo na AGR by neprichadzal do uvahy a ako pre holandskeho majstra boli v podstate dnesne preteky jeho prioritou.
Inak Valverde celkom sklamanie. Sice tieto preteky mu nikdy az tak nesedeli ale taketo umiestnenie? Zeby konecne nanho dolahol vek? Uvidime na FW a LBL
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Ned 21. Apr 2019 20:34:02

Focus-Shimano píše:Keď je taký skvelý, tak prečo napr. neošpurtoval Kristoffa na Gent - Wevelgem. Uvidíme o pár rokov či bude mať stále výkonnosť.

To je divna otazka. Kazdy prehrava. To na kazdeho skveleho jazdca sa mozes opytat preco nevyhral toto a toto. Jednoducho su lepsie dni a horsie. Jednoducho 4 vyhry z 6 moznych je obrovska uspesnost.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 21. Apr 2019 21:09:37

Velmi som zvedavy co k tomuto povedia Alaphilippe a hlavne Lefevere ak vobec sa k tomu vyjadri. Taketo zlyhanie veducej skupiny si uz davno nepamatam. Ak by sa jednalo o monument urcite tahaju do konca, resp. tieto hry by si nechali na posledny kilometer.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod martyn26 » Str 24. Apr 2019 17:25:12

Fuglsang má brutálnu formu. Ale zároveň je aj smoliarom roka. Baskico - odobrali mu pódium, Strade, Amstel a Valónsky šíp, všade ho prebehol ten istý pretekár - Alaphilippe... Momentálne sú oni dvaja najväčší favoriti na L-B-L. Zvyšok sa veľmi nechytá. Pre Alaphilippa je to teraz celkom ľahké, stačí sa držať Fuglsanga a všetko bude v poriadku. Naopak pre Jakoba ťažké, keďže nemá dobrý šprint. Ulissi teraz disponuje dobrou formu. Nečudoval by som sa, ak by na Gire vyhral aj 2-3 etapy. Lambrecht je obrovský talent. Hoci ho celý pretek nevidno, na konci je vždy medzi najlepšími. Na pódium mu to nikdy nestačilo, uvidíme čo predvedie na L-B-L. Od Schachmanna som čakal trošku viac. Ale jemu zasa prudké kopce úplne nevyhovujú a išlo sa strašné tempo, tak sa zasa úplne nečudujem. Od Bory pekný výkon, 12km pred cieľom tam mali ešte 4 pretekárov a ako jediný tím mali 2 jazdcov v top 10. Kwiatkowski ma asi sklamal najviac. Nemyslel som, že vyhrá, ale top 5 som čakal. Zasa jemu to podobne ako Schachmannovi až tak nesedí. Formu má, veď sme videli ako išiel na AGR. Od Valverdeho som to aj čakal. Vyzerá to ako, že jeho koniec sa pomaly blíži. Dúfal som, že sa budú snažiť aj Yates a Martin, ale tak možno to zobrali ako tréning pred L-B-L.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Str 24. Apr 2019 17:38:05

Mňa opäť veľmi prekvapil Matthews, pamätám si ako boli dávnejšie so Saganom tipologicky skoro rovnaký jazdci. Michael sa nám, zdá sa, ubral Ardenskou cestou. Ak bude takéto stupáky pilovať, kľudne môže byť o rok o dva najväčší adept na Ardenské klasiky. Veľmi sa mi páči aký robí progres.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Str 24. Apr 2019 17:44:26

Yates sa zaplietol do padu pokial viem. Skoda lebo tieto steny mu idu mozno ze by vyhral. Prekvapil ma Bling. Po tom ako odpadal na predposlednom kopci nepovedal by som ze to este vytiahne do desiatky. Bora silna. Tazko povedat na koho mali ist lebo Formolo, Konrad aj Schachmann vyzeraju byt na podobnej urovni. Od Maxa zatial dobre Ardeny uz len to vysperkovat na LBL. Pre Petra dost zbytocne preteky. Po Roubaix uz forma nie je ziadna. Ale ked uz sa na to dali nech to na tom LBL uz dorazia. No aj tak si myslim ze tieto preteky mohol vynechat.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 24. Apr 2019 21:34:04

dexterko píše:Mňa opäť veľmi prekvapil Matthews, pamätám si ako boli dávnejšie so Saganom tipologicky skoro rovnaký jazdci. Michael sa nám, zdá sa, ubral Ardenskou cestou. Ak bude takéto stupáky pilovať, kľudne môže byť o rok o dva najväčší adept na Ardenské klasiky. Veľmi sa mi páči aký robí progres.

naozaj? mne sa praveze zda ze tam jazdi stale svoj standard. velmi solidne ale vzdy mu nieco chyba resp. vzdy je niekto lepsi. minuly aj ten rok priblizne rovnaka strata na vitaza. priblizne rovnaku stratu mal aj Peto v 2013. myslim si ze ako pre Peta, tak aj pre Matthewsa su to ich maxima. musel by to byt nejaky vynimocne konzervativny rocnik bez jasných favoritov aby mal Matthews sancu vyhrat na Mur de Huy. je to prenho predsa len prilis.

na AGR mu taktiez vzdy chyba nieco naviac. tento rok neviem, skor by som to oznacil ako sklamanie.v roku 2015 bol najblizsie k vyhre ked sa ako jediny udrzal Gilberta na Caubergu ale obaja vytvrdli a uz to nedotiahli do konca. presprintoval ho Kwiato a Valverde. inak odvtedy velmi solidne vykony ale v podstate vzdy daleko od vyhry.

LBL mu sice podla mna vyhovuje najviac ale nie som si isty ci tohtorocny dojazd. podla mna najvacsiu sancu na vyhru mal pri dojazde v Ans kde obsadil v 2017 pekne stvrte miesto. tento rok je vysoka pravdepodobnost ze sa pojde velmi utocne a teda v zavere by s najvacsou pravdepodobnostou mal chybat. inak minuly rok po velmi dobrom vykone na Mur de Huy prisiel pomerne slaby vykon na LBL so stratou 8 minut.

takze ja osobne v jeho vykonoch v ardenach vidim skor stagnaciu:) mna celkom prekvapil na RvV necakal som ho v top 10. sice ma v nedelu na LBL aku taku sancu ale musia to skutocni vrchari nejakym sposobom posrat. co si neviem predstavit pri forme Fuglsanga.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Str 24. Apr 2019 22:51:55

simko, jasné, môže to byť ako vravíš. Ja som len vychádzal z mojich pocitov. Nerád by som tu porovnával jeho umiestnenia teraz, minule, straty... To sú len čísla (ktoré niekomu niečo vravia, mne len okrajovo). Ja si ho pamätám ako boli voľakedy so Saganom +/- na rovankej čiare, ale každý sa vidal inou cestou. Vedú ma k tomu aj etapáky, ktoré jazdí, Katalánsko, Baskicko + sa myslím viac zameriava na Ardeny ako voľakedy. Ale nechce sa mi to nejako dohľadávať, a porovnávať. Že by stagnoval, neviem, môže byť, to je podľa mňa tažko určiť na základe pár výsledkov, ktoré môžu byť veľmi ovplivnené. Ale o tie mi ani tak nejde. Tak trochu mi to pripomína prerod Thomasa na GC-čkára. Tie jeho kroky prestavby a následné pokroky boli priam ukážkové, a ja osobne niečo podobné očakávam u Matthewsa. Že za dva roky bude plne konkurencie schopný na Ardenách.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 24. Apr 2019 23:18:03

@dexterko
jasne beriem:) ja ho zas vidim tak ze vzdy bude solidny ale svoj tien neprekroci. uvidíme. ale on sa vzdy zameriaval na ardeny. ma nato vhodnejsiu stavbu tela ako na kocky. ten výsledok na RvV ma sice prekvapil ale na druhej strane mal toho dost uz na Paterbergu. mal spolu s Petom stastie ze sa tie skupiny pospajali a teda mohli bojovat este o podium. to uz Valverde bol o dost lepsi oproti Matthewsovi na poslednom Paterbergu.

cize ja ho vnimam tak ze na AGR jazdi pod svoje moznosti. tohtorocny vykon musi byt sklamanim. neudrzat sa ani v skupine s MvDP to sa inak neda nazvat. a pritom mal cerstve nohy, ziadne Roubaix nesiel. na AGR podla mna vzdy budu lepsi ako on. to iste plati podla mna aj pre FW.
ale LBL tam je to otvorene. zalezi ako sa bude jazdit, tam by som jeho sance nevidel az tak cierne. samozrejme ked to skutocni vrchari rozbalia velmi skoro tak urcite nebude v zavere, vtedy mozno nebude v zavere ani Alaphilippe. ale moze to by nakoniec aj velmi konzervativne ze vsetci favoriti budu cakat na posledny kopec.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Valónsky šíp

Poslaťod berloq » Pia 26. Apr 2019 21:22:06

Tohtoročný Valónsky šíp bol asi najlepší za dlhšiu dobu. Už tak náročný pretek ešte poriadne okorenil vietor a je sympatické, že sa to veľa jazdcov snažilo využiť. Na strane druhej, samotné výsledky to aj tak neovplyvnilo, pretože zase sa rozhodlo na stene v Huy, len tam skrátka prišla menšia skupina, favoriti nezaváhali. Útok Fuglsanga mi pripomenul ročník 2010. Kedy to vrchári Contador s Antonom napálili poriadne skoro, bolo strašne málo jazdcov, ktorí dokázali aspoň sčasti reagovať. A boli to aj Evans a Purito (ešte vtedy nebol ani zďaleka taká hviezda ako neskôr). Evans to takým rovnomerným tempom "na tajnáša" išiel s takým odstupom, no na tom zlome, keď už vrchári nedokázali udržať nastolené tempo, ich predbehol. Fuglsang je túto sezónu strašne silný a na tej Mur de Huy to bolo vidieť, mal smolu, že Alaphilippe sa ho dokázal udržať. Pred Liege sú obaja topfavoriti.

Alpahilippe obhajobu zvládol. No nemôžem si úplne pomôcť, aj keď to bude znieť možno divne, ale zdá sa mi, že formu, ktorú mal úplne na začiatku sezóny už nemá. A myslím si, že za to môže ten pád na Baskicku, pretože ešte v etape, v ktorej vyhral bol úplne suverénny. Lenže na Amstli sa rozhodol podľa mňa až príliš skoro vsadiť na takýto únik. A ako sa ukázalo len horko-ťažko dokázal pobrať všetky tie Fuglsangove útoky a následne ťahať. Ono si každý myslí, ako to má Alaphilippe zadarmo, že sa vytiahne za vrchárom, ktorý ho dovezie k cieľu a tam ho prešprintuje. Ale nikto nevidí to, ako takýto jazdci za tými vrchármi trpia a ak by tie stúpania boli dlhšie nemali by šancu. Takým príkladom je 8. etapa Vuelty 2017, koľko atakov musel Alpahilippe vydržať od Majku, aby si dal šancu vyhrať v šprinte. Jasne Francúz keď je vo forme vyzerá, že to je easy, ale realita je taká ako vždy... v tomto prípade ten kto je lepší v kopcoch musí útočiť, ten kto je rýchly musí brániť... Takže šance sú vyrovnané, rozhodne kvalita. A Liege je ťažké, pokojne sa môže stať, že Fuglsang na to bude neskutočne mať a proste všetkých utrhne... Alaphilippe to bude mať ťažké. A zasiahnu do toho viacerí...

U Valverdeho sa prikláňam k názoru od roadcycling.cz, že proste stráca motiváciu (možno tak nejako podvedome..., že to proste neovplyvní). Valverde má 39 rokov a od svojho návratu po bane v roku 2012 prakticky stále jazdí v absolútnej forme. V minulých dvoch sezónach na jar bol až neskutočný. Teraz už má majstrovský titul, nemá komu čo dokazovať... Nikto nevyhráva stále, nikto...
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod martyn26 » Ned 05. Máj 2019 16:49:58

Roglič zatiaľ v tohtoročných etapákoch neporazený. Pravdu povediac, čakal som, že vyhrá, ale nečakal som, že pridá aj 3 etapy. Neviem, či je toto forma, ktorú bude mať na Gire, alebo bude ešte väčšia... Je asi najväčší favorit, ale s nijakými sa za posledný mesiac nestretol, tak je ťažká otázka ako je na tom v porovnaní s Yatesom, Dumoulinom a spol. Ale to čo predvádza posledný rok je neuveriteľné. Nemá žiadnu slabinu, je výborný vrchár s perfektnou časovkou a dobrým šprintom. Mohol radšej skúsiť ardény ako Romandiu. Fuglsang by to potom nemal až tak ľahké. Škoda, že najťažšia etapa bola skrátená kvôli počasiu. Teraz sme nemohli vidieť najlepších vrchárov v akcii. Nemyslím si, že by niekto dokázal poraziť Rogliča, ale aspoň by sme vedeli niečo viac o forme Kruiswijka a Buchmanna. Tiež ako zvláda veľké kopce Gaudu alebo Grossschartner, ktorý sa za posledný čas veľmi zlepšil a tá jedna sekunda do pódia ho musí dosť mrzieť.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 12. Máj 2019 12:30:56

Pre tých ,ktorých nudia dlhé kopce na gire (aj keď ich tu veľa asi nebude) dávam do pozornosti , že o 2 dni začína asi najlepší klasikarsky etapový závod 4 jours de dunkerque s Groenewegenom , Laportom , Terpstrom , Greipelom a s kráľovskou etapou na dláždenom mont cassel , ktorý sa jazdieval aj na Gent - Wevelgem. Na linku , ktorý dávam nižšie môžete sledovať LIVE všetky etapy , keďže Eurosport bude vysielať len záznamy.

http://www.corsairetv.fr/
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 12. Máj 2019 14:16:18

Focus-Shimano píše:Pre tých ,ktorých nudia dlhé kopce na gire (aj keď ich tu veľa asi nebude) dávam do pozornosti , že o 2 dni začína asi najlepší klasikarsky etapový závod 4 jours de dunkerque s Groenewegenom , Laportom , Terpstrom , Greipelom a s kráľovskou etapou na dláždenom mont cassel , ktorý sa jazdieval aj na Gent - Wevelgem. Na linku , ktorý dávam nižšie môžete sledovať LIVE všetky etapy , keďže Eurosport bude vysielať len záznamy.

http://www.corsairetv.fr/


Myslíš tie preteky, kde sa chodia liečiť francúzske WT tímy aby získali nejaké víťazstvá? ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 12. Máj 2019 16:36:16

Myslím tie krásne preteky v regióne hautes de France :)
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 13. Máj 2019 12:17:07

Peto super, kazde vitazstvo sa pocita a po smolnej jari sa o to viac vieme tesit aj z vitaznej etapy na mensich pretekoch. navyse bolo vidiet ako aj Peto to vitazstvo potreboval.
so zvedavy ako timy pojmu dnesnu etapu. treba povedat ze nie je taka narocna ako minuly rok pretoze tam chyba dost podstatny kopec v zavere (12km @ 6%). ale nie je ten profil ani taky ako v roku 2016 kedy Peto prisiel v hlavnej skupine resp. par sekund za nou pretoze uz vedel ze o etapu sa bojovat nebude. rozdiel tohtorocneho profilu oproti roku 2016 je vsak iba v prvej tretine pretekov. je tam ten teren trochu viac zvlneny, co vsak na konci etapy nohy budu citit nez keby tam bola rovina.
cize smerom k Petovi nemajme asi velke oci zvlast pri neistej vrchárskej forme. muselo by sa ist velmi konzervativne. ak vsak bude stale v pelotone na mete cca 50 km do konca tak potom sa uz samozrejme bude asi snazit o etapu.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 13. Máj 2019 14:07:35

valach povedal ze dnes sa pojde na felixa cize asi niet co spekulovat aj ked viem ze vela z vas uz valachovy velmi neveri
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 13. Máj 2019 14:39:28

majo píše:valach povedal ze dnes sa pojde na felixa cize asi niet co spekulovat aj ked viem ze vela z vas uz valachovy velmi neveri

jasne na Felixa ale co to realne znamena? bude mu Peto hned od zaciatku etapy nosit vodu? asi nie nato su tam ini. ak bude tempo vysoke tak Peto si zrejme vystupi v tej strednej casti etapy a vytvori sa grupetto. ak bude tempo pomale a Peto sa bude citit dobre a bude v hlavnom baliku aj po tej strednej pasazi s neustalym stupanim tak nevidim dovod preco by neskusil aj etapu. uvidíme od koho a ci vobec bude vola urobit z tejto etapy brutalitu. najpravdepodobnejsie timy ktore budu chciet ist tvrde tempo su podla mna Jumbo a EF.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 54 hostia

cron