Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 13. Máj 2019 19:35:31

Dnes majú podľa tourtrackera nastúpať 4823 metrov a to je teda riadna porcia, to je jednoznačne pre lezcov, Peter bude v grupete.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 13. Máj 2019 22:04:01

ifčopifčo píše:Dnes majú podľa tourtrackera nastúpať 4823 metrov a to je teda riadna porcia, to je jednoznačne pre lezcov, Peter bude v grupete.

nie som si isty ci je toto dobry udaj ci to nie je nejaky stary. to sa skor podoba na minulorocny profil. tam tusim bolo 4800, dnes by to malo byt 4200
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Uto 14. Máj 2019 12:48:45

dnesnu etapu ako vidite? mozno unik zabojuje o triumf? za standardnej Petovej formy by som vôbec nepochyboval ze toto je etapa kde v zavere bude bojovat o vitazstvo. ale v sucasnej situacii nie som si isty ako to zoberu. kadzopadne nevidim dovod aby peloton isiel brutal tempo na Mt. Hamilton. asi by som bol celkom prekvapeny keby si tam Peto vystupil z balika. no uvidime
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Uto 14. Máj 2019 13:44:30

no ja osobne si myslim ze EF to na hamiltone dnes rozbije
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Uto 14. Máj 2019 14:04:34

Pre únik je to priam dokonalá etapa, takže ak by ju chcel, tak musí do úniku. Ale je to veľa námahy pre neistý výsledok. Takže asi najlepšie bude ostať v balíku a reagovať podľa situácie.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Uto 14. Máj 2019 14:10:31

majo píše:no ja osobne si myslim ze EF to na hamiltone dnes rozbije

nevravim ze nie ale z vrcholu je do ciela este 70 km. a neviem ktorého vrchara by tak nachytali, ze by sa nedokazal vratit naspat s pomocou svojho timu. skor to vidim na nejakého osamelého vlka typu Lachlan Morton. resp. denny unik bude drzany nakrátko a na Hamiltone sa potom vyprofiluje novy unik z vrcharov ktori nie su bezprostrednou hrozbou pre GC a nasledne z tohto uniku vzide vitaz:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Uto 14. Máj 2019 14:35:44

simko píše:dnesnu etapu ako vidite?

Ja asi v TV, žiaľ z BA do LA mi nič priamo neletí :lol:
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Uto 14. Máj 2019 14:45:11

West píše:Pre únik je to priam dokonalá etapa, takže ak by ju chcel, tak musí do úniku. Ale je to veľa námahy pre neistý výsledok. Takže asi najlepšie bude ostať v balíku a reagovať podľa situácie.

Ak budú v úniku jazdci s 10min+ stratou a vedia prejsť nejaký ten kopec, tak je tam podľa mňa šanca dosť dobrá. Ja by som neváhal tam PS poslať, z balíka to asi nustoji. Na Hamiltone sa pôjde nad jeho limit podľa mňa. V úniku môže dobre potrénovať (nebolo by to prvý raz, kedy sa pustil do neistého úniku v rámci prípravy), a keď si to všetko sadne, možno aj... A keď nie tak čo, hokej si zajtra pozriem tak či tak :lol:
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Uto 14. Máj 2019 19:27:08

Len pre zaujímavosť... tá prostredná časť včerajšej etapy bola vlastne jeden veľký kopec so zaujímavými parametrami; 47km a 4,1% v priemere... Celkom by som si vyskúšal čo je ťažšie, či tento kopec alebo štyri krát kratší kopec s dvojnásobným priemerom (čo sú skoro parametre Alpe d'Huez).
pmts
 
Príspevky: 417
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Uto 14. Máj 2019 20:07:59

@pmts
no myslim si ze je to individualne rovnako ako vsetko ostatne...vytrvalcom ako dumolin by asi viac pasovali tie velke km kym pavukom a vybusnejsim vrcharom ako pinot asi tie parametre alpedhuez...ja by som alpsku legendu urcite nedal ale za to verim ze to californske megastupanie by som zvladol...snad
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod motyliLET » Štv 16. Máj 2019 1:42:34

No ak by bol peto uz spat vo forme tak tak spurt nemoze prehrat :)
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 16. Máj 2019 12:17:42

motyliLET píše:No ak by bol peto uz spat vo forme tak tak spurt nemoze prehrat :)

Iste, keby bol Peter len na 80% svojej optimálnej formy tak v takomto type dojazdu týchto súperov sfúkne ako sviečku, pri všetkej úcte k talentovaným mladým šprintérom. Tých 20 dní po Šípe je ale krátky čas, Sagan si podľa mňa hlavne oddýchol a len sa udržoval, dôležité obdobie bude po Kalifornii a potom Švajc a TdF ukážu, či ten pokles formy je dlhodobejší a problém je vážnejší, alebo to bolo všetko spôsobené len chorobou a rýchlym nástupom do pretekov.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Štv 16. Máj 2019 14:49:26

@motyliLET @ifcopifco
suhlasim pani. standardny Peter aj mimo formy, v hociktorej casti sezony by v takejto etape a takomto dojazde týchto dvoch porazil o dlzku bicykla alebo aj dve. ale bolo pri tom spurte vidiet ze uz viac sil nie je v nohách. cize oproti jari sa vela nezmenilo ale to sme aj cakali. casu ubehlo malo, TdF je daleko, hlavnu treningovu zataz ma urcite Peto naplanovanu na sustredenie. som velmi zvedavy na TdS tam uz sa to uz ukaze ale dufam ze tam uvidime progres v kopcoch.
kazdopadne ale dufam aj ze Peto nieco predvedie na tom dnesnom stupani (900m @ 9%) ktore je 5 km pred koncom. teda staci ked to nejako uvisi s celnom skupinou:) aj ked hlava hovori ze sa tam asi precedi ak bude vysoke tempo, ale dufam aj tak, ze mozno prave teraz opat uvidíme zablesk typického Peta. rovnako ako to mavam s nasimi hokejistami vzdy ked idu hrat s Nemcami. hlava vzdy hovori ze to bude tazky nervozny zapas a zrejme budeme smutni na konci. ale pritom vzdy dufam, ze konecne musi prist ten zapas kedy vyhrame jednoznacne, polahky a bez stresov:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 16. Máj 2019 20:03:00

Focus-Shimano píše:Myslím tie krásne preteky v regióne hautes de France :)


Myslíš ten krásny klasikársky etapák v ktorom sa zatiaľ v každej etape šprintoval peletón a v ktorom Groenewegen poráža druh a treťotriednych špritnérov? Skutočne vzrušujúce ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 16. Máj 2019 21:20:35

Peter je dnes v úniku, možno si chce urobiť vankúš na tú jedničku aby sa precedil a nestratil kontakt s peletónom, ale pozor, v úniku je aj Tom Skujinš a to je v Kalifornii sakra nebezpečný cyklista :D
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 16. Máj 2019 21:58:42

Ifco , veď čím viac spurterskych etáp , tým lepšie . Počkaj si na sobotu na mont cassel , to bude paráda
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Štv 16. Máj 2019 22:01:07

ifčopifčo píše:Peter je dnes v úniku, možno si chce urobiť vankúš na tú jedničku aby sa precedil a nestratil kontakt s peletónom, ale pozor, v úniku je aj Tom Skujinš a to je v Kalifornii sakra nebezpečný cyklista :D

Sa obavam ze ten unik dopadne ako na G-W a zas z toho nebudeme mudrejsi:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pia 17. Máj 2019 0:13:19

no tak ano dopadlo to presne tak. skoda bol som zvedavy na Peta na tom stupani. zacinam mat pocit ze to robi naschval:) Bahrain stiahol v podstate ten break a nakoniec aj boli odmeneni. ako ja neviem. naozaj by to Peto nedal v niektorej z tych prednych skupin ktore sa potom pospajali kvoli protivetru? uz vidim ako sa vrhne do podobnych dennych unikov aj na TdS a pred TdF budeme zase len tapat o jeho forme.
Nacer Bouhanni 8. miesto. hmm zaujimave. inak blizi sa TdF a svoje nohy zazracne nachadza aj Moscon no som zvedavy na Mt. Baldy, aby to este vsetkym nenatrel...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pia 17. Máj 2019 7:26:23

samozrejme ze by peto bol v tej prvej skupine ak by nebol v uniku...ved ak sa tam udrzal Cav(pri vsetkom respekte) tak by tam musel byt aj sagan...mne sa nahodou pacilo ze dnes siel do toho uniku...profil bol zaujimavy a peto si dobre zamakal potrenoval a urcite sa aj visc zabavil ako v pelotone...a aj mne ako divakovy sa lepsie pozeralo na tu etapu ked som ho v podstate vkuse videl...nasledne ho pochoval ten stybyho atak ktory to cele rozpohyboval a cyklisti ten kopcek doslova vyleteli...to uz po celom dninna vetre jednoducho nemohol uvisiet...vy tu niektori ste takmer chorobne(bez urazky prosim) zavisli na porovnavani jeho formy aka bola dnes vcera minuly tyzden na silvestra a v roku pana ale mna to az tak nezaujima kedze ja to neovplyvnim...ja mam radsej atraktivitu a vzrusenie a to mam vzdy ked je peto vpredu a tak ja som vdacny za taketo etapy...do TdF je este daleko a ozajstne budovanie formy je len pred nim...a viete ako museli byt radi organizatori ze ho mali cely prenos na kamerach a nemusel ho vyhladavat vrtulnik? skoda len nezvladnuteho finishu z pohladu tv prenosu
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pia 17. Máj 2019 9:43:17

@majo
ano ja radsej porovnavam jeho formu:) ja som vzdy mal rad Petove uniky ale tento sice na prvy pohlad vyzeral vyborne zlozeny predsa len uz potom bolo vidiet ze je to odsudene na zanik. ma natom znacny podiel aj Bahrain ktory si brusil zuby zjavne na etapu a urcite aj pritomnost Schara a Powlessa sposobila ze ten unik nedostal taku volnost. ja mam rad uniky kde je dopredu jasne ze o tu etapu sa ten unik aj pobije:) take byvaju hlavne na GT. ja som chcel vediet ako by Peter obstal s najlepsimi, cize ja osobne som dufal v iny priebeh etapy. aj tak ten unik sa len striedal nebola tam extra akcia.
inak Cav sa tam neudrzal ten stratil 10 minut. udrzal sa tam Bouhanni a Jasper Philipsen ktory bol v uniku stratil iba 28 sekund na vitaza.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 54 hostia