Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pia 17. Máj 2019 11:57:37

@simko
no fakt to bol van rensburg a nie cav a ja som bol 100% presvedceny ze to bola tvar cavendisha tesne za top 10 a aj komentator hovoril ze sa mu zdalo ze tam videl cava...len ja som siel uz potom spat a vysledky som si uz nepozrel...sranda ako sa podobaju...ale aj tak si myslim ze by v tom zaverecnom spurte peto bol ak by sa nevyzmykal v uniku...ale mne to aj tak nevadi ze to vcera skusil...na dnesok sa tesim...som zvedavy ako sa to nakoniec vysklada na bednu...osobne ocakavam najvyssie niektory ruzovy dres EF
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 18. Máj 2019 22:43:20

Som veľmi zvedavý na Švajčiarsko , a či sa Sagan ukáže nejaký progres, lebo ak to aj tam bude pokračovať v týchto koľajám , kde ma problém so spurtermi z b-kategórie , tak na tour to bude mat v obhajobe zeleného dresu veľmi ťažké .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 19. Máj 2019 10:43:10

Focus-Shimano píše:Som veľmi zvedavý na Švajčiarsko , a či sa Sagan ukáže nejaký progres, lebo ak to aj tam bude pokračovať v týchto koľajám , kde ma problém so spurtermi z b-kategórie , tak na tour to bude mat v obhajobe zeleného dresu veľmi ťažké .


Problém s Bolom mal aj Ackermann :) Celkom nerozumiem, ako mohol niekto, kto do cyklistiky aspoň trochu vidí očakávať od Sagana na Kalifornii nejaké extra výkony. Veď Kalifornia začala 20 dní po Šípe a tak je jasné, že Sagan hlavne trochu zregeneroval po klasikách a potom sa len udržiaval. Teraz je do Švajčiarska takmer mesiac času a tak Sagan môže prejsť celým prípravným cyklom, takže počkajme a uvidíme.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 19. Máj 2019 12:11:14

ifčopifčo píše:
Focus-Shimano píše:Som veľmi zvedavý na Švajčiarsko , a či sa Sagan ukáže nejaký progres, lebo ak to aj tam bude pokračovať v týchto koľajám , kde ma problém so spurtermi z b-kategórie , tak na tour to bude mat v obhajobe zeleného dresu veľmi ťažké .


Problém s Bolom mal aj Ackermann :) Celkom nerozumiem, ako mohol niekto, kto do cyklistiky aspoň trochu vidí očakávať od Sagana na Kalifornii nejaké extra výkony. Veď Kalifornia začala 20 dní po Šípe a tak je jasné, že Sagan hlavne trochu zregeneroval po klasikách a potom sa len udržiaval. Teraz je do Švajčiarska takmer mesiac času a tak Sagan môže prejsť celým prípravným cyklom, takže počkajme a uvidíme.

ano a na druhej strane Petova najvacsia zbran cize konzistentnost ho neopusta. bol v podstate v kazdom sprinte v ktorom mal byt okrem tej etapy kde bol v uniku. myslim si ze ziaden iny sprinter nebol zapojeny do kazdeho sprintu.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Ned 19. Máj 2019 12:46:34

@focus ako odborníka na 4 dni Dunquerke ci ako sa to pise sa ta musim opytat ako je mozno ze Venturini dosiel v pelotone v kazdej etape a aj tak stráca cez minútu v gc?
pmts
 
Príspevky: 418
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 19. Máj 2019 22:16:28

pmts píše:@focus ako odborníka na 4 dni Dunquerke ci ako sa to pise sa ta musim opytat ako je mozno ze Venturini dosiel v pelotone v kazdej etape a aj tak stráca cez minútu v gc?


Ako keby v druhej etape dostal nejakú 30 sekundovú penalizáciu, pretože mal mať stratu 20 sekúnd na Dylana, ako všetci ktorí prišli v peletóne bez bonifikácií a on už mal v GC stratu 50 sekúnd, neviem, iba hádam.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Ned 19. Máj 2019 23:09:15

Už som medzičasom zistil že v druhej etape dokázal poraziť Groenewegena ale bolo to nečisté a dostal penalizáciu plus relegáciu na koniec skupiny
pmts
 
Príspevky: 418
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pia 14. Jún 2019 21:52:20

Tak som zvedavý, ako sa Peter ukáže vo Švajčiarsku. Jeho výkony by mali naznačiť, či slabšia jar bolo spôsobená chorobou a problémami súvisiacimi s pádom na Tour, alebo ide o dlhodobejší pokles formy. O víťazstvo v etape by mohol zabojovať v 3,4 a 5 etape, iné šance tam nevidím, tak som zvedavý či to nebude prvé Švajčiarsko bez víťazstva. Som zvedavý na Thomasa s Bernalom, kto z nich ukáže, že by mal byť lídrom Ineosu na Tour, na Masa, či ukáže, že na Tour by mohol mať formu ako na Vuelte a na Arua ktorý sa vracia do peletónu po operácii.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pia 14. Jún 2019 23:16:47

@ifco
Tiez mam podobny nazor. Dvojka je tazka aj na Petra v optimalnej forme. Trojka je asi najlahsia na pretekoch tam asi bude uradovat Viviani. Uvidime co 4. a 5. etapa dokaze porobit s klasickymi sprintermi a co urobi s Petrom. Najma teda 4. etapa si myslim, ze dost naznaci ako je na tom Sagan v kopcoch.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 15. Jún 2019 7:51:55

@ifco @Keram
Súhlasím s vami. Švajčiarsko ponúkne tri možnosti pre odolných šprintérov. Na tieto tri etapy však číha obrovské množstvo hladných vlkov :D
Mne by sa veľmi páčilo, keby išiel Peter naplno aj úvodnú časovku / prológ (9 km). Viem, v poslednom čase nedosahuje v bojoch proti chronometru oslnivé výsledky, ale TOP 10 v takejto krátkej časovke by sa za istých okolností mohla podariť...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 15. Jún 2019 16:03:07

--- priebežne 7. najlepší čas, celkom dobré :)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 15. Jún 2019 17:46:42

Za Slušný Svet píše:--- priebežne 7. najlepší čas, celkom dobré :)


Ono ani nie je také dôležité umiestnenie ako strata na Dennisa a 7 sekúnd je výborný výsledok. Na Tirrene na 10 km stratil na víťaza 51 sekúnd, naznačuje to, že forma je lepšia, tak len to nezakríknuť ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 15. Jún 2019 17:48:32

juuuuj skoda ze Body nedal tu sekundu...to vitazstvo by som mu uprimne zelal
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod martyn26 » Sob 15. Jún 2019 20:37:33

Pekný čas od Petra dneska. Zajtra tam v závere pravdepodobne nebude, keďže to posledné stúpanie je dosť ťažké, ale nieje to nemožné. Som prekvapený koľko stratili všetci favoriti na GC. Chápem, že Dennis ich absolútne nezaujíma, ale čakal som, že Costa alebo Thomas budú do 10-15s za víťazom. Škoda tej Bodnarovej sekundy. Buchmann na CdD tiež išiel pekne a tiež je len sekundu za pódiom.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 16. Jún 2019 17:28:15

Tento Petrov špurt sa mi veľmi pozdával .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 16. Jún 2019 17:33:55

Focus-Shimano píše:Tento Petrov špurt sa mi veľmi pozdával .

presne tak. ano ten posledny kopec nevysiel v prednej skupine ale to ani Matthews a neviem ci vobec nieko z klasikarov. ten sprint na konci bol velmi sviezi. vyzera to zatial velmi dobre
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 16. Jún 2019 18:41:56

Necakal som ze do ciela pride pokope v tejto etape taky velky balik. Ale ked uz tak som rad ze tam bol Peter a vyhral jeho spurt. Skoda ze si nepostrazili Sancheza ale mam pocit ze za Boru nemal kto stahovat za Sunweb bol jeden a ostagne timy nemali zaujem. Nevadi. Vitazstvo nebolo ale zatial to vyzera ze stary Sagan sa vracia. Klop klop.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod martyn26 » Ned 16. Jún 2019 19:19:26

Focus-Shimano píše:Tento Petrov špurt sa mi veľmi pozdával .

Neviem, nevidel som ho, ale, keď už to píšeš ty, tak bol asi naozaj dobrý. :)
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 16. Jún 2019 20:24:57

Čo včerajšok naznačil, to dnešok v podstate potvrdil, Peter je späť, ale samozrejme zaklepem s Keramom ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod martyn26 » Ned 16. Jún 2019 21:03:41

Inak zajtra je cieľ na 130 metrovom kopci s 11% pred ktorým je 90 stupňová zákruta. Celkom by to malo Petrovi sedieť.
https://www.strava.com/segments/4500506
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 91 hostia