Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Štv 25. Júl 2019 18:46:40

Vie mi niekto povedať čo sa dialo na Adriatica Ionica v prvej etape :D? Na mieste organizátora by som tam za tento výsmech o rok ani Quick-Step nepozval :D
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Uto 30. Júl 2019 13:33:22

niekde v diskusii som cital uz nacrtnutu uvahu k OH 2024 ze aky by mohol byt profil. samozrejme este nemame za sebou ani OH 2020 ale z dlhej chvile podla mna celkom zaujimave na zamyslenie:) cize otazka: budu sa to francuzi snazit usit na mieru Alaphilippa? inak je mozne ze on vyhra uz buduci rok v Tokyu, ale aj tak...kazdopadne (po dvoch OH) to asi nebude trat pre vrcharov. v okoli Pariza zrejme ziadne velke kopce nenajdeme. hovorim to aj preto ze prave OH 2024 by mohol byt Petov nejaky posledny velky ciel. ak teda bude vykonnost v 34 rokoch, ale nie je to extra vysoky vek tak mohla by byt:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 04. Aug 2019 11:32:15

no tak vcera sme videli 2 krasne finishe

1. na konci ocakavanej nudnej etapy v Krakowe sme videli nadherny ferovy suboj muza proti muzovy v dlhociznom sprinte...gaviria to rozbehol na naozaj dlhy sprint ale Ackes bol schopny odpovedat a nakoniec ho porazit...naozaj sa mi to pacilo...ktovie ako by to dopadlo ak by bola cielova ciara trosku dalej lebo Jacobsen finisoval sialene rychlo ale na keby sa nehra tak je to jedno

2. jedna z najkrajsich klasik sa znova predviedla v plnej krase...ked kopu hladnych psov na vitazstvo obralo o klobasku este steniatko...tento chalan je fakt skvely...uz zase sa internetom nesie nazor ze mame noveho merkxa e je jasne ze v dnesnej dobe uz nemoze byt cyklista ktory by bol schopny vyhravat kazdy typ preteku a dojazdu...ale je to fakt talent a uz teraz sa tesim co vsetko nakoniec dokaze...kazdopadne belgicko ma dalsiu hviezdu a ta ma potencial zatianit vsetky ostatne hviezdy poslednych 20-30 rokov...ci tak bude? uvidime
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 04. Aug 2019 16:03:01

@majo - pekné zhrnutie :) Ja som veľmi rád za Gaviriu. Je späť a má výbornú formu. Vueltu by mohol ovládnuť. A San Sebastian, to bola lahôdka pre fajnových fanúšikov :)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 04. Aug 2019 21:58:26

musim povedat ze som zatial este neocakaval taketo vcelku hodnotne vitazstvo pre Evenepoela tento rok. kazdopadne som to velmi prial Skujinsovi aby sa ho udrzal pretoze prenho by to asi bolo zivotne vitazstvo. kdezto na Remca zrejme este nejake cakaju... ale treba aj povedat ze to bola klasicka Clasica San Sebastian kedy velmi zalezi v akej forme su este schopni prist borci z TdF. videli sme Yatesovci, Bernal, Alaphilippe, Landa boli uz uplne mimo. jedine nezlomny Greg sa tam ako vzdy dostal opat velmi vysoko. a Mollema tiez uz klasicky inventar co sa tyka top 10 na CSS. a Valverde jazdil presne ako celu svoju karieru. takze suma sumarum, sice to neznizuje Evenepoelove vitazstvo, treba vsak uznat ze CSS su velmi specificke preteky.

inak neviem ako ostatni ale ja zatial v nom vidim ideálneho pretekara na jednodnove tazke preteky. take Strade Bianche, Ronde, AGR, LBL. tam si ho viem predstavit ako prichadza do ciela vzdy sam. ale ja osobne v nom zatial nevidim uplny GT potencial. jeho sen je sice TdF ale no neviem... zatial sa skor javi ze co sa zvlneneho terenu tyka tak ma neuveritelny motor. podla mna v buducnosti bude schopny z haku na zvlnenom terene odparat 99% pelotonu. uvidíme buduci rok, kedy uz na tyzdnovych etapakoch jeho ambície urcite budu vyssie. tento rok sa len ucil a mohol prekvapovat. kazdym dalsim rokom uz ten tlak vsak bude narastat. aj ked na nom je pozornost samozrejme velka uz od juniorov. co sa jeho osoby tyka tak som naozaj velmi zvedavy ako to bude s tym GT potenciálom.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod martyn26 » Ned 04. Aug 2019 22:17:58

simko píše:inak neviem ako ostatni ale ja zatial v nom vidim ideálneho pretekara na jednodnove tazke preteky. take Strade Bianche, Ronde, AGR, LBL. tam si ho viem predstavit ako prichadza do ciela vzdy sam. ale ja osobne v nom zatial nevidim uplny GT potencial. jeho sen je sice TdF ale no neviem... zatial sa skor javi ze co sa zvlneneho terenu tyka tak ma neuveritelny motor. podla mna v buducnosti bude schopny z haku na zvlnenom terene odparat 99% pelotonu. uvidíme buduci rok, kedy uz na tyzdnovych etapakoch jeho ambície urcite budu vyssie. tento rok sa len ucil a mohol prekvapovat. kazdym dalsim rokom uz ten tlak vsak bude narastat. aj ked na nom je pozornost samozrejme velka uz od juniorov. co sa jeho osoby tyka tak som naozaj velmi zvedavy ako to bude s tym GT potenciálom.

Momentálne vyzerá na pretekára pre jednodňové preteky, ale má 19... Takže podľa mňa sa môže ešte veľa zmeniť. Na CN fóre ho prirovnávali k takej oveľa lepšej verzii De Genta, ktorý bol mimochodom raz 3. celkovo na Gire. Tiež kto by napríklad povedal, že Thomas raz vyhrá TdF. K jeho momentálnym prednostiam dokonale pasuje CsS. Musíme však povedať, že takéto víťazstvá už pre neho nebudú prichádzať ľahko. Tu ho nechali, lebo nečakali, že bude tak dobrý. Ani ja po tom čo som videl napr. na Okolo Turecka. Viem, že vyhral BBT, ale predsa len to nieje podujatie s veľmi veľkou konkurenciou. Tiež si ho teraz ale viem predstaviť ako ešte lepšiu verziu Alaphilippa.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 04. Aug 2019 22:24:23

martyn26 píše:Momentálne vyzerá na pretekára pre jednodňové preteky, ale má 19... Takže podľa mňa sa môže ešte veľa zmeniť. Na CN fóre ho prirovnávali k takej oveľa lepšej verzii De Genta, ktorý bol mimochodom raz 3. celkovo na Gire. Tiež kto by napríklad povedal, že Thomas raz vyhrá TdF. K jeho momentálnym prednostiam dokonale pasuje CsS. Musíme však povedať, že takéto víťazstvá už pre neho nebudú prichádzať ľahko. Tu ho nechali, lebo nečakali, že bude tak dobrý. Ani ja po tom čo som videl napr. na Okolo Turecka. Viem, že vyhral BBT, ale predsa len to nieje podujatie s veľmi veľkou konkurenciou. Tiež si ho teraz ale viem predstaviť ako ešte lepšiu verziu Alaphilippa.

tak ano kto by povedal ze Thomas vyhra TdF alebo dokonca ze Froome vyhra TdF v ich povedzme hoci aj 25 rokoch. na druhej strane GT si vyzaduje 3 tyzdnovu ukazkovu regeneraciu a aj pretekanie vo vysokých nadmorských vyskach. Valverde s tym mal problemy celu karieru. uvidíme buducu Remcovu sezonu. uz musi nieco ukazat aj v dlhych stupaniach. ja osobne som z hladiska GT unho skepticky. neviem preco, taky pocit nejaky:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Phobos » Pon 05. Aug 2019 10:51:04

simko píše:uz musi nieco ukazat aj v dlhych stupaniach. ja osobne som z hladiska GT unho skepticky. neviem preco, taky pocit nejaky:)


V dlhých stúpaniach ukázal viac než dosť (Argentína, Jebel Hafeet, Turecko), možno viac ako Bernal pred troma rokmi. Skepsa bude namieste po slabých výsledkoch s cielenou prípravou na takýto typ pretekov. Takú prípravu zatiaľ nemá a nikto (azda ani on sám) netuší, čo z neho bude. V kopcoch sa síce cíti najlepšie, ale Grand Tours sa takým štýlom, akým by on chcel pretekať, nevyhrávajú. Má 19 rokov, pred sebou dlhú cestu a veľa možností. V prvom rade sa bude musieť naučit bicyklovať a pohybovať sa v pelotóne, tam má zjavné nedostatky.

Jeho sezóna však už teraz prekonala všetky moje očakávania. Fakt, že nemá šprint a žiadnu výbušnosť, čo sú parametre, ktoré prinesú jazdcovi najviac víťazstiev a spôsob, akým dokázal aj v seniorskom pelotóne 3x vyhrať svojím juniorským štýlom a zdeptať súperov (či už tých, ktorí sa ho snažili udržať alebo chytiť), to je niečo neuveriteľné...
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 05. Aug 2019 11:17:05

@Phobos
tak samozrejme tieto kopce naznacili ze potencial tam je slusny. boli to vykony sice vyborne ale nebolo to podla mna nic z rise snov. resp. nebolo to nieco co by sme u cca 20 rocnych borcov cas od casu nevideli. ano viem ze Remco mal cerstvych 19 ale podla mna u neho treba brat faktor vyspelosti do uvahy. ale kde tento chlapec uz teraz je brutalne silny je zvlneny teren. a to ukazal Hammer Series, BBT a San Sebastian(aj ked to uz je trochu viac nez len zvlnene). uvidime ci sa v buducej sezone minimalne vyrovna napriklad Pogacarovi, ktory je starsi len nieco cez 1 rok a v tejto sezone sa velmi pekne chytil a vyhral celkom solidne etapaky (Algarve a ToC). myslim ze buducu sezonu sa uz od Remca nieco podobne bude ocakavat.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod MichalJ » Pon 05. Aug 2019 20:01:12

Netreba zabudat ani na to, ze medzi juniormi nemal v horach konkurenciu ... aj ked tam nemal velmi nikde ... Podla PCS mal 27 zavodnych dni na UCI pretekoch a 15 vitaztiev plus 5 vyhranych celkovych poradi minuly rok. Celkovo vyhral kazdy UCI pretek kde bol. Plus samozrejme juniorske MS aj v hromadnom starte aj casovke.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod MichalJ » Pia 09. Aug 2019 8:58:08

Včera Remco teda ukázal, že ak si niekto zaslúži aby sa o ňom hovorilo že môže byť nový Merckx, je to naozaj on ... V 19.rokoch poraziť takú konkurenciu v časovke, klobúk dole.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Za Slušný Svet » Pia 09. Aug 2019 10:53:42

MichalJ píše:Včera Remco teda ukázal, že ak si niekto zaslúži aby sa o ňom hovorilo že môže byť nový Merckx, je to naozaj on ... V 19.rokoch poraziť takú konkurenciu v časovke, klobúk dole.


Tak, tak... Remco sa poriadne odtrhol z reťaze. Niečo mi našepkáva, že zvyšok sezóny bude patriť jemu. V jeho plánoch ďalej figurujú Deutschland Tour, Québec a Montréal. Všetko sú to terény, kde môže poriadne miešať kartami. Potom budú nasledovať jesenné klasiky v Taliansku. Tie sú tiež, ako robené pre neho... Je sa na čo tešiť ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pia 09. Aug 2019 11:04:01

vcera ked som si pozrel vysledky casoviek tak si hovorim ze celkom v pohode vysledky nasich...aj andy aj vlco "len" cez 2min na vitaza...nie tak zle na slovenske pomery ci? no potom som si uvedomil ze ten vitaz v elite je chalan co len 4. rok sedi na bicykli...ak za taky kratky cas dokazal toto natrenovat tak predsa aj u nas sa musi dat zlepsit casovka alebo to fakt v nasich podmienkach je az tak nerealne? no a nakoniec som sa utvrdil v tom co som tu pisal po san sebastiane ze remco je naozaj nadpozemsky talent a naozaj sa tesim co vserko este dokaze...bude z neho novy Merckx? o tom stale pochybujem ale ze to bude top pretekar sveta to je mi uplne jasne
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pia 09. Aug 2019 18:04:07

@majo

Tazko uverit ze pred tromi rokmi hraval Remco futbal. :) Bol asi na dost dobrej urovni par zapasov ma aj za belgicku U16. Ak sa da v neskorom veku uspesne presedlat na novy sport a byt v nom uspesny tak je to cyklistika. Roglic by vedel hovorit :) Tazko by asi zacinal s nejakym hokejom alebo niecim co vyzaduje specialne skilly odmalicka. Na bicykli vie jazdit kazdy. Potom je to o fyzickych danostiach.


Specialne Remco a MVdP posobia ako take zjavenia. Este teraz mam v zivej pamati ten Amstel. To bolo neskutocne. Remco ako 19 rocny fagan tiez ukazuje bezprecedentne vykony. Mozno cyklistiku sledujem relativne kratko ale takuto generaciu ako Van Aert, MVdP, Remco, Bernal si nepamatam. Hoci medzi Remcom a Woutom je vyse 5 rokov ale prienik do cestnej cyklistiky maju v rovnakom case :) Chcel by som vidiet unik s Evenpoelom a Saganom v Montreali a suboj Van der Poela so Saganom na MS. Minimalne na MS ma Sagan strasnu vyhodu ze ide aj Van der Poel. Po tej jari budu vsetky oci na nom :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Str 14. Aug 2019 21:06:03

Sam Bennet je vo vybornej forme. Neviem aka bude konkurencia na Vuelte a kolko je tam sprinterskych etap ale asi ich tam zopar vyhra. A teoreticky aj zeleny dres. Aj ked na Vuelte je to pre sprintera najtazsie. Ale bola by to celkom haluz keby Bora vyhrala bodovaciu sutaz s tromi roznymi cyklistami na kazdej GT v jednom roku.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 15. Aug 2019 17:43:26

Neviem ako vy , ale pre preteky kde závodí MVdP sú strašne nudné . Mtb , cyklokros vždy sú tie zavody ako cez kopirak . Rovnaké to začína byt aj na ceste .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Cyclingman » Štv 15. Aug 2019 17:54:41

Tak nudné by som ich nenazval, len také takmer vždy s rovnakým koncom:D , veď aj v ME v MTB dal súperom aspom na chvílu malú nádej tým svojim kotrmelcom
Cyclingman
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Str 16. Aug 2017 12:36:33

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Štv 15. Aug 2019 18:48:49

Dneska budúcnosť rozdávala rany... Van Der Poel, Sosa boli bezkonkurenčný (i keď trocha aj bez konkurencie :lol: ) a na Enecu resp Utahu starí experti na tieto závody len tak tak odrazili mladíkov Hirschi-De Plus a zjav z Kanady Piccoliho. Akurát dneska som sa zamýšlal ako vidíme tento rok (celkom dosť už aj vlani) tú výmenu generácií na všetkých frontoch... Šprintéri už úplne odovzdali žezlo, Gc jazdci vpodstate tiež, po niekdajších top časovkároch nieje ani vidu ani slichu, akurát možno klasikári ešte odolávajú... I keď keď sa človek pozrie na Van Der Poela alebo hoc ja tohtoročného víťaza Flámska tak ani táto obmena nepotrvá dlho 8-)
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Štv 15. Aug 2019 18:54:00

A ešte by som chcel poukázať na výkon Elkovu dnes na Czech Tour :shock: ono nielenže porazili Boru, ale aj ma fascinuje ten náskok na prokonti a hlavne ostatné konti tímy, a najviac zo všetkého tá smiešna strata štvrť minúty na tím s Durbridgom, Hepburnom, Jensenom, Impeym, Bookwalterom... Tí kedysi vyhrávali tímové časovky na Majstrovstvách sveta (i keď aj v tej tímovej časovke vidíme obmenu generácií, keď nám to demonštrovalo naposledy isté Jumbo...)
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 15. Aug 2019 19:37:01

ono je to len dobre ze ta vymena generacii je lebo ak by nebola tak by to bol znak stagnacie...jasne ze v kazdom sporte sa najde nejaky nestarnuci steven seagal ale ak by mlady neprichadzali tak je dany sport v krize
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 78 hostia