Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Uto 09. Jún 2015 10:35:26

@berloq

S prebudovaním tímu by Kennaugh asi počítať nemohol, ale v takej Orice, Lotto-Jumbo, Lotto-Soudal, Giante, možno aj AG2R, či BMC by mohol dostať minimálne častejšie voľnú ruku. Ak sa rozhodne zmeniť miesto, podľa mňa o neho záujem vo WT bude, možno už aj je.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Uto 09. Jún 2015 14:51:59

Tak Froomie nevyzeral moc spokojne po tej dnešnej časovke na Critériu. Nie že by teda stratili až tak moc, ale SKY ako tím nevyzerajú už zďaleka tak silno ako na začiatku sezóny. BMC naopak potvrdili, že v tímovej časovke by mali patriť medzi najväčších favoritov, čo sa napokon od úradujúceho majstra v tejto disciplíne aj očakáva. Movistar a Astana zajazdili veľmi slušne.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Uto 09. Jún 2015 16:03:43

Neviem kde to mam zaradit tak to dam sem. Vie niekto ako sa robila nominacia na tie Europske hry do Baku? Lebo ked som pozeral startovku tak tam boli zname mena ako Terpstra ci Boonen a u nas z WT len Kolar. Inak celkovo postradam zmysel tychto mini OH hier na europsky sposob. Podla mna zbytocne vyhodene peniaze.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Str 10. Jún 2015 23:37:57

Keram: Nomináciu vytvorili komisie cestnej a horskej cyklistiky. Predpokladám, že oslovený boli aj Saganovci a Velitsovci, ale ich kalendár nebol robený na tieto preteky, takže asi odmietli.
Význam podujatia si môže vysvetliť každý po svojom. Pre športovcov (hlavne mladších alebo tých čo sa nedostanú na OH) je to asi športový zážitok, skúsenosť, ukázať sa... Pre samotný usporiadatelskú krajinu samozrejme vec prestíže a zviditelnenie krajiny, turistika... (finančne to asi ziskové nie je). Ako vravíš sú to také európske OH, kde sú aj niektoré športy, ktoré sa nekonajú na OH a to je dobré. V neposlednom rade, vo svete sa konajú takéto kontinentálne hry už dlho, npr. afrika už od roku 1965. Ázia od 1951. Európa sa už tiež zobudila ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Štv 11. Jún 2015 16:34:48

Kto ma dnes vôbec v Dauphiné neprekvapil bol Nibali, presne podobný scenár som čakal. On má jediný cieľ; ktorým je Tour a jedine tam uvidíme, ako na tom skutočne je, pre mňa je to stále top-favorit. Naopak Valverde, či Costa od tých som čakal, že budú viac aktívni, ťažko odhadovať, čo v nich je. Intxausti mal ma pekne našliapnuté z Gira (minulý rok sa tuším podobne ukazoval Kelderman po Gire) a tak dnešný výkon bol naozaj potešujúci. Garderen vyzerá byť na tom fajn, zatiaľ čo SKY sa dnes predviedli a zmazali dojem z nie až tak podarenej časovky - fascinuje ma ten Froomieho štýl, už na začiatku stúpania vyzerá akoby mlel z posledného a nakoniec aj tak (skoro) všetkých uťahá.. A nakoniec to najlepšie, Bardet išiel to klesanie ako šialenec, až som sa bál, že niekde ešte zletí, ale klobúk dole pred ním - patrilo mu to víťazstvo.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Dauphiné

Poslaťod berloq » Štv 11. Jún 2015 19:36:10

Radšej tiež niečo napíšem k pretekom, pretože keď sme začali s Ifčom rozprávať o veľmi zlom prístupe UCI, zvrhlo sa to tam na žvásty o čistote pelotónu.

Keď pominiem brutálne horské zloženie trasy TdF, tak po posledných dňoch púta pozornosť asi hlavne tá časovka tímov. Tímová časovka sa snáď v posledných 25 rokoch jazdí vždy, ako jedna z prvých piatich etáp. A je to logické, pretože načo ísť porovnávať silu tímov v pokročilej fázy preteku, keď po prvom týždni nie je väčšina tímov kompletná. Dĺžku tímovej časovky napadať nechcem, nie je to žiadna nadľudská porcia, naopak v minulosti sa jazdili časovky na dvojnásobné dĺžky. Skôr ten profil by mohol byť selektívnym faktorom, bude sa jednať o dosť zvlnený terén a keď som pozeral aj tu na Dauphiné, ako aj tých dobrých časovkárov odrovnalo aj malé stúpanie v tomto nasadení, na Tour to bude masaker. Prejdú veterné Belgicko, Picardiu, Normandiu a Bretónsko, prejdú kockami... ten pelotón nebude kompletný ani zďaleka, tam už môžu byť v niektorých tímoch také diery a aj niektorí z tých, čo to prežijú, si povezú nejakú záťaž v podobe zranení. Skrátka a dobre v tej časovke môžu byť obrovské rozdiely, tak veľké, ako by to naozaj išli na 60 km.

Pri výhre tímu BMC som si (znova) uvedomil, akú majú ešte rezervu v podobe Phinneyho. Vie niekto ako na tom je? Viem, že mal tu ťažkú zlomeninu stehennej kosti, čo je pre cyklistu vážny problém. Myslím, že mal v pláne stihnúť TdF, lenže to je už asi pasé, pretože nikde najazdí.

Astana znova začína pripomínať zostavu z rokov 08-09. Plno skvelých jazdcov, ktorý majú svoje vlastné úspechy a sú schopný jazdiť samy na seba, no teraz sú k ruke lídrovi. Vtedy to boli Zubeldia, Leiphaimer a Kloden jazdiaci pre Armstronga (Contadora...), dnes to sú Scarponi, Fuglsang a Taarame jazdiaci pre Nibaliho. Astana vzbudzuje naozaj rešpekt, podľa mien to naozaj vyzerá na ešte lepšiu zostavu ako mali na Gire. Ale neviem, ja príliš Nibalimu dnešný výkon neverím... to vystúpenie si bolo podľa mňa dosť teatrálne. Človek, ktorý bojuje o výsledok sa pomaly prepadá keď nestačí tempu. Nibali sa dnes zdal, že ide v absolútnej pohode na čelných pozíciách potom si vystúpil v obrovskej rýchlosti. Kto vie, možno tento krát už formu má, ale neukazuje ju... aj to je cesta k víťazstvu.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Dauphiné

Poslaťod bloy » Štv 11. Jún 2015 19:46:20

berloq píše:Pri výhre tímu BMC som si (znova) uvedomil, akú majú ešte rezervu v podobe Phinneyho. Vie niekto ako na tom je? Viem, že mal tu ťažkú zlomeninu stehennej kosti, čo je pre cyklistu vážny problém. Myslím, že mal v pláne stihnúť TdF, lenže to je už asi pasé, pretože nikde najazdí.


O to väčšia škoda je tiež, že nejde a nie je ešte v pohode a vo forme Peťo Velits. :( Bol by tam pre BMC nepochybne taktiež veľkým prínosom. Inak si aj na základe osobných skúseností, že ten problém s prekrvením tam môhol pôsobiť už skôr a mohol mať za následok, že mu zvykli vytuhnúť nohy, ale to je len taká moja osobná domnienka.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 11. Jún 2015 23:19:36

@berloq - zaujímavý postreh s tou TTT, naozaj môže byť dôležitým prvkom v boji o GC, doteraz viacmenej slúžila na počiatočné rozdelenie dresov, ak si teda odmyslíme minuloročnú katastrofu Garminu na Gire. Nibalimu som tiež príliš nerozumel, vybočil z línie ako domestik keď si vykoná svoju prácu. Na druhej strane je fakt že v najlepšej forme ešte byť nemusí, prvé vážnejšie kopce na Tour sú prakticky až za mesiac. BMC vyhrali aj MS v časovke bez Taylora a až keď si napísal som si uvedomil že už vyše roka sme ho nevideli súťažiť čo je veľká škoda, jeho individuálne úniky dotiahnuté do víťazného konca aké predviedol v Kalifornii či Poľsku, to boli lahôdky.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod MichalJ » Štv 11. Jún 2015 23:56:08

Áno, ten Nibali dnes vyzeral úplne ako by bol na tréningu. Presne nastavený čas ako dlho ísť v tempe a potom len ľahko dojazdiť tréning :D
Skôr ma prekvapilo že stratili ľudia ako JRod, Valverde a hlavne Rui Costa, ten mával v júni veľmi dobrú formu. Asi sa vážne zameral hlavne na Tour.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Pia 12. Jún 2015 13:21:38

A dnes máme v 6.etape únik aký sa rozhodne v skoršej časti etapy len tak nevidí - Nibali, Valverde, Gallopin, T. Martin, R. Costa :shock:
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod motyliLET » Pia 12. Jún 2015 16:21:58

no takze na dauphine dnes nibali valverde costa ukazali fromemu ze davno su prec casy ked silny team doviezol leadra pod posledny kopec a tam to leader potom odpretekal, po dnesnej etape musi byt fromemu jasne ze alebo zacne pretekat co je drina alebo moze chytit kedykolvek zasek co by na TDF bol vacsi problem ako na dauphine :) zralokovi fandim prave pre jeho aktivny pristup skoda ze minuly rok nemal silnejsieho supera na tdf ale aj tak jazdil aktivne, tohtorocne tdf bude skutocne parada dufam ze vsetci favoriti budu zdravi nech si uzijeme krasne suboje
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Dauphiné

Poslaťod berloq » Pia 12. Jún 2015 17:06:17

@Ifčo
Ono ja som zástanca dlhých časoviek... teda na GT hlavne. To, že tento krát na Tour bude prakticky jedna aj to úplne kratučká je podľa mňa totálne zle. Celkovo, neviem kde organizátori zobrali takú vec dávať preč časovky, pod čím si predstavili, že bude Tour vyrovnanejšia. Prvým rokom kedy sa ASO rozhodili diametrálne ubrať časovkárske kilometre bol rok 2008, tam sa to posunulo od toho staršieho modelu, ktorý bol zaužívaný snáď od začiatku 90. rokov. A od vtedy sa časovkárske kilometre skracujú. Najviac však eliminovali časovku tímov. Na začiatku nového tisícročia to bola absolútne pravidelná záležitosť, keď nejaká 2.-5. etapa sa vždy išla na nejakých 40-60km. Je jasné, že sa tým snažia eliminovať hlavne silné (bohaté...) tímy a ich vplyv na celkové víťazstvo. Dobre dajme tomu, na TdF to je ako tak normálne. Na Vuelte to býva masaker, ako naposledy, dvanásť kilometrov na úsekoch mestskej dlažby v uličkách... hnus.

@motyliLET
Tie časy sú dávno preč? Astana to na Gire robila bežne a Giro skončilo pred dvanástimi dňami, to až tak dávno nie je.

Dnes asi parádna etapa, škoda nevidel som nič. Dauphiné, ktoré v posledných rokoch bola skôr čiste príprava a naozaj tam súťažilo len pár borcov sa minulým rokom stáva najakčnejším podnikom? Takúto ofenzívu lídrov som nečakal, ale to je len dobre! A vidíme Valverdeho po dosť dlhej dobe relatívne "zformy".
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pia 12. Jún 2015 22:23:17

Zajtra nam startuje Svajciarsko. Tieto preteky su ako "tailor made" pre Sagana. Nebude tomu inak ani tento rok. Vyhovuje mu az 7 etap z deviatich co som tak zbezne pozeral. Viacere tie zvlnene a kopcovite koncia kratkym kopcom. Moj neskromny tip je ze Sagi vyhra zajtrajsi prolog +2 etapy plus bodovaci dres a ukaze Degenkolbovi a Kristoffovi kto je tu panom v sprinte do kopca :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Sob 13. Jún 2015 18:12:42

Tak Sagan nakoniec nevyhral ako som tipoval ale aj tak podal slusny vykon. Koniec koncov tu bola omnoho vacsia konkurencia ako na Californii co sa tyka casovkarov.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Sob 13. Jún 2015 19:06:48

Keram píše:Tak Sagan nakoniec nevyhral ako som tipoval ale aj tak podal slusny vykon. Koniec koncov tu bola omnoho vacsia konkurencia ako na Californii co sa tyka casovkarov.


Presne tak. Poraziť takého časovkára ako je trebárs Malori, tak to klobúk dole pred Saganom, viac ako len slušný výkon; navyše keď tí traja pred ním sú skutočne časovkárske pojmy najvyššieho kalibru.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod VinBron » Sob 13. Jún 2015 20:09:34

To čo sa dnes podarilo Dillierovi, tak to sa len tak nevidí:
https://www.youtube.com/watch?v=eG8h_T09AY4

Sagan super výkon, je v skvelej forme už sa neviem dočkať čo bude predvádzať nasledujúce dni.
VinBron
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Po Dauphiné

Poslaťod berloq » Pon 15. Jún 2015 0:22:08

Tak čo ukázalo Dauphiné?

Jasné, Froome je tam kde chcel byť. Froome je bojovník, na tých najväčších hviezdach to až tak vidieť nebýva ale je to tak. Už druhú sezónu nevyšla príprava a keď sa v Sky povie príprava tak jednoducho výhry, a keď to nie je, býva to problém. Lenže trénoval, trénoval strašne tvrdo, lebo vie, že keď to urobí bude to stačiť. Po oznámení trasy Tdf sa Froome vyjadril, že sa zameria na výkony v horách ešte viac. Na Twitter pred nejakou dobou dokonca napísal, že trénoval na najtvrdšom stúpaní a pri pohľade na tú cestu sa aj z videa roztočila hlava. A na Dauphiné sme videli výsledok, zatiaľ čo v piatej etape akceleroval neuveriteľným spôsobom (o to viac stratil na tempe), v posledných dvoch etapách sa zdalo, že nástupy nepreháňal a do cieľa to dotiahol. Jednoducho Froome je silný, prakticky mal s TVG problémy len kvôli slabej tímovej časovke a predpoklad je, že na TdF bude ešte lepší, zrovnal sa s veľa favoritmi, možno zistil, že ešte má medzery, ktoré môže v pohode dolaďovať. Aj keď na tom bicykli vyzerá naozaj strašne, pred tým čo robí v horách... klobúk dole.

Ale van Garderenov výkon by som neznižoval. Je vo veľmi dobrej forme, bohužiaľ zatiaľ nedokáže čeliť týmto drvivým nástupom... a na TdF to bude o zrýchlení. Trošku sa bojím, aby to s ním nedopadlo ako minulý rok s Talanskym, teda forma na Dauphiné a nič moc na TdF, lebo Talansky tento rok pripomína zase vlaňajšiu cestu van Garderena. Ono forma teraz na Dauphiné naozaj ešte taká určujúca byť nemusí... je to divné ale áno v profi pelotóne sa za tri týždne dokážu udiať veci.

Nedalo sa nevšimnúť "citlivé zaobchádzanie" tímu QS s jazdcami. Kto z vás si pamätá ne minuloročnú sezónu Kwiatkowského? Excelentná forma na jar, kombinácia Baskicko, Ardeny a Romandia na TdF nič. Zdá sa, že presne to isté aplikovali na Alaphillippovi. Z Arden na Romandiu, Kaliforniu a tu na Dauphiné...

Bude zaujímavé sledovať, či sa Nibalimu podarí dostať do formy na TdF. Robí všetko presne tak ako vlani... Ale to záruka byť nemusí... Ale ja o tom príliš nepochybujem, Nibali podľa mňa bude pripravený, tak ako minulý rok. A jeho tím bude predstavovať veľkú podporu. Aký to je kontrast s Tinkoff-Saxo. Áno dobre, cieľ je TdF, až potom môžeme hodnotiť, ale je to divné, aká mizéria v akej strašnej neforme celý tím (až na dvoch cyklistov) je od začiatku sezóny.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 15. Jún 2015 11:45:43

@berloq - máme sa na čo tešiť, ja som strašne zvedavý kto tam s Froomeom pôjde, skvele sa ukazuje Poels, na predbežnej štartovke na PCS tam ešte sú Nieve, Porte, Konig, Roche, Thomas, SL Henao - kto by mal byť ten deviaty? Viviani? Kennaugh?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod MichalJ » Pon 15. Jún 2015 12:16:21

Viviani asi nie, Kennaugha si predstaviť viem, ale čakal by som tam Stannarda a možno aj Eisela, predsalen aj na roviny a vietor tam niekoho potrebujú. Tak som zvedavý kto ešte z tej predbežnej vypadne.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Po Švajčiarsku

Poslaťod berloq » Ned 21. Jún 2015 15:40:39

Čo ukázalo Švajčiarsko?

Keď Dapuhiné bol test mužov na celkové poradie, vo Švajčiarsku sa otestovali muži dojazdov. Aj keď je ešte pred nami časovka, je to vlastne jedno, pretože na TdF časovka rozhodovať nebude, preto tieto schopnosti nie sú do najbližšej budúcnosti tak podstatné. Navyše len jediný muž, ktorý je v elitnej desiatke bude líder aj na Tour, tí ostatní budú len podpora. A Pinot si pripísal druhé víťazstvo v horskej etape v tejto sezóne, super, ja mu fandím.

Došlo mi trošku divné, prečo Švajčiarsko, alpská superveľmoc, privádza pretekárov na jediný horský finiš do Rakúskeho Soldenu. Ako keby nemali vlastné hory... ale etapa to bola krásna dojazd k ľadovcu bol fenomenálny, brutálne náročné stúpanie ale hlavne tie scenérie, glaciálny reliéf ako z učebnice. Ale celkovo Švajčiari na to aké majú možnosti zo svojho preteku, žiadnu vrchársku estrádu nerobia. Naopak, zachovávajú si ten odznak malej GT, teda možnosť pre rýchlikov, časovkárov aj vrchárov.

"Pre rýchlikov" - ale nie v tom pravom cyklistickom slova zmysle. Pretože, pre tých klasických dojazdových kráľov Švajčiarsko naozaj nie je a ani nebýva. Tento rok "top speed" vidieť nebola, pretože raz tam je "ultima curva" pár metrov pred cieľom, druhý krát to končí v stúpaní, inokedy sa zase na trati zdolávajú horské priesmyky. A celkovo, to na žiadne vlaky nie je... priestor vymedzený v cieli býva uzunký, takže je to naozaj ako stvorené pre ľudí, ktorí do toho idú sami. Sagan, Kristoff, Degenkolb, Matthews a pre ním podobným je to miesto dokonalej realizácie. Je to absolútne super, že sa Sagan dostal do formy, je to na ňom vidieť, že zase si je sebou istý, vie kde má byť a v dojazde je extrémne silný. Kristoff vo Švajčiarsku toľko nevydržal, to by mohlo nabudiť dojem, že mu konkurenciou o zelený trikot byť nemal, lenže môže to byť klamlivé, Kristoff môže byť v júli v podobnom laufe ako na jar. A prakticky to isté platí aj pre Degenkolba, účasť Kittela je stále neistá.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 90 hostia

cron